Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתי הזמן הנכון למכור את הרכב? או - האם למכור את הרכב שלי?

nimrod7676
שימו לב! השרשור הזה בן 2300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים יקרים,

אני נמצא בהתלבטות דיי קשה בנוגע לכדאיות החזקת הרכב שלי -

אני בן 20, מאיזור תל אביב, ואני חייל חובה.

לפני חצי שנה קניתי פורד פוקוס גיאה, מנוע 2000 שנת 2009, כי היה לי את הכסף וחשבתי שרכב זה דבר הכרחי כשאתה חוזר כל יום הביתה. [הייתי חצי שנה לפני כן בבסיס סגור]

אני בנאדם שמאוד אוהב רכבים, ואני מאוד אוהב את הרכב הזה, והוא באמת מספק לי את כל מה שאני צריך.

בפועל, אני משתמש ברכב לאיזור ה-100-200 קילומטר בחודש - את כל הנסיעות שלי ביומיום אני עושה בתחבורה ציבורית, ונמנע להשתמש באוטו בגלל הסיבות הבאות:

1. חניה - אחרי תקופה כבר מאסתי לבזבז חצי מזמן הנסיעה הכולל בחיפוש אחר חניה.

2. כסף - הרי בתחבורה ציבורית אני נוסע בחינם, ועם השכר שלי לדלק יהיה נתח כבד בהוצאה חודשית.

3. בתכלס - באיזור סובב תל אביב, התחבצ מעולה ומספק מעל ומעבר.

4. עד כמה שזה נשמע עלוב , אבל זה בהחלט נותן תיעדוף לא קטן לתחבורה ציבורית - סיכוי למצוא את האחת ...

סתם לסיבור האוזן, יוצא לי לתדלק טנק מלא פעם בחודש וחצי בערך.

אני משלם כל חודש ביטוח חובה 206 ש"ח וההורים עוזרים לי עם צד ג' בעוד סכום שבפריסה שווה לכ-250 ש"ח בחודש.

האוטו באמת טוב ואני באמת אוהב אותו , הוא חדש לגמרי מבפנים [שום פלסטיק לא שבור או שרוט, בקטע פדנטי], המצב שלו טוב [2 ידיים פרטיות, 112 אלף קילומטר וכו'] , לדעתי הוא רכב יפה, יש לו מערכת טובה, סאנרוף וכל השטויות שחשובות בגיל 20 ..

הצריכת דלק שלו לא בשמיים - אומנם אני משתמש בו רק בסופ"שים כשאיילון לא פקוק ושם המחשב מדווח 15 קמ"ל, אבל גם בעיר הצריכה שלו בסדר לגמרי שיוצא לי.

בפריסת הוצאות חודשית, אני יוצא עם כ-600 ש"ח בחודש על הרכב:

200 ביטוח, 200 דלק, 150 טסט, כ-50 טיפולים.

עכשיו, לא אשקר - הסיבה שקניתי את האוטו כי חשבתי שכשאני אהיה במרכז אני אכיר סופסוף מישהי ואצא איתה ובמצב כזה באמת היה שימוש לאוטו.

בפועל זה לא הולך לקרות, והחיים שלי הם בית, עבודה, בית [שלא דורש רכב בכלל], ופאב קרוב או חברים בשישי.

שורה אחרונה שיש להתייחס אליה לדעתי: את האוטו קניתי בתקציב של 30,000 שקל. זה רכב שלא קל למצוא, אני חיפשתי אותו ביד 2 יום יום במשך 3 חודשים, ואני לא רוצה שום רכב אחר. אז זה שיקול שגם יש לחשוב עליו בשאלה האם למכור או לא.

שאלה נוספת לבעלי הספיריטים בעיקר, וסלחו לי עליה מראש: מה סוג הטיפוסים שקונים רכבים כאלה? כי אני באמת לא בראש של למכור לערס ממוצע [מבחינת כאבי ראש וויכוחים כמובן .. ]

לסיכום:

יש לי רכב מצוין שאני מאוד אוהב אבל לא משתמש בו בכלל. האם להשאיר או למכור?

אני מאוד מודה לעניין שהשרשור נשמע כמו "בישול מכירה", אבל בבקשה, תתייחסו לשרשור ברצינות.

אשמח להשכיל , תודה רבה, ושנה טובה

עריכה אחרונה על ידי nimrod7676

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא מבין לשם מה כתבת את כל השרשור הזה במיוחד את הקטעים עם החשבתי שתהיה לי חברה, איך אתה משלם ביטוחים וזה שאתה למשהו לא רוצה למכור את הרכב לערס.

יש לך אוטו זול שאתה לא נוסע בו כמעט בכלל. להחזיק אוטו כחייל זה טיפשי בטח ובטח בתל אביב. תמכור אותו עכשיו תחסוך את הכסף של הדלק, ביטוחים וטיפולים ותקנה משהו אחרי צבא.

אתה גם יכול לשקול לקנות קטנוע לבנתיים.

לא רוצה למכור לערס? רכב מוכרים למי שמוכן לקנות, אתה צריך לסבול את חברתו של האדם למקסימום שעתיים. אם הוא מתווכח ומנסה להוריד את המחיר יותר מידי אתה אומר לו יפה שלום והולך. אתה לא חייב לאף אחד שום דבר. אבל קח בחשבון שלמכור רכב במחיר מחירון לאור שוק היד 2 היום זאת ציפיה גדולה מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה באמת אוהב אותו, תשאיר אותו. לא נשאר לך הרבה עד השחרור ואם אתה לא מתכנן טיול אחרי הצבא, עדיף שיהיה רכב בבית. תנקה את המושב האחורי, תבשם ותשחיר חלונות וה"אחת" תגיע. קח את הזמן והזהר, כדי שכבר בשנה הבאה, לא תתחיל לשאול שאלות על איזופיקס.

שנה טובה לך והתחלה חדשה אמן :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי הסאגה של רכישת הרכב, הנה נפתחת לה סאגה חדשה...

אין פה נכון או לא נכון. אתה מבין את הסיטואציה, וההחלטה אם למכור או לא צריכה להתקבל לפי סדר העדיפויות האישי שלך - האם שווה לך להחזיק רכב תמורת הסכום הזה, או לא.

רק שים לב שלא לקחת (בכלל) בחשבון ירידת ערך, שמייקרת את האחזקה בצורה די משמעותית.

העצה הכי טובה שאני יכול לחשוב עליה היא לקחת את החיים טיפה יותר בקלות - לא כל מכירה של איזו פוקוס (בלי להעליב חס וחלילה) היא ארוע משנה חיים. אם אתה מרגיש שזה הזמן למכור - לך על זה. אם אתה חושב שבכל זאת שווה לך להחזיק את הרכב, לטיולים בסופ"ש או משהו, תשאיר אותו.

אתה יכול גם לנסות לפרסם במחיר גבוה, לא בטוח שיהיה כל כך קל היום למכור רכב בן 8 בסכום לא רחוק ממה שקנית. אם יבוא הקונה המתאים בסכום שמתאים לך - תמכור.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה למכור לערס? רכב מוכרים למי שמוכן לקנות, אתה צריך לסבול את חברתו של האדם למקסימום שעתיים. אם הוא מתווכח ומנסה להוריד את המחיר יותר מידי אתה אומר לו יפה שלום והולך. אתה לא חייב לאף אחד שום דבר. אבל קח בחשבון שלמכור רכב במחיר מחירון לאור שוק היד 2 היום זאת ציפיה גדולה מידי.

ואם יש תקלות אח"כ [שאינן קשורות אליי , הרי בודקים את הרכב לפני קניה] הוא יבוא עליך עם כל החמולה שלו ולך תדע איפה יגמר.

לא מחפש למכור אפילו קרוב למחירון. כל הפואנטה של השרשור היא האם יש טעם להחזיק את הרכב לעוד שנתיים, או שהוא פשוט יתבלה בעמידה ולא יהיה שווה כלום [צינורות מתייבשים, מצבר וכו']

אם תגידו שהוא כנראה לא יעבוד טוב אחרי עמידה כזאתי ועדיף למכור כדי לקנות אותו דבר כשיהיה לו שימוש בעתיד אבין,

ואם לדעתכם אין בעיה להשאיר רכב ככה והוא ישאר במצב שלו - אני אקפיא רישיון ואשאיר אותו אצלי.

אגב, אם אני מקפיא רישיון, אני מחויב בביטוח כלשהוא? או שפשוט הרכב עומד כמו אבן ברחוב?

ומה קורה בעת החידוש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם אתה מתכוון להעמיד אותו שנתיים תמכור בלי לחשוב פעמיים. זאת פוקוס בת 9 לא אקספלר חד פעמי של רכב ספורט שאין לאף אחד.

2. בקשר לערס שיבוא להרביץ לך כי תהיה לו תקלה באוטו. פאראנויה הזאת כבר בעיה אחרת לגמרי שקשורה לעולם הפסיכולוגיה ולא לעולם הרכב ולכן אין בכוחותינו לעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, תמכור את האוטו. הוא שואב ממך כסף ואתה לא כ"כ משתמש בו.

אל תהיה בררן בקשר למי למכור אותו, ערסים או לא ערסים, תמכור למי שירצה לקנות.

גם ככה מכירת רכב היא בד"כ חוויה שבמהלכה מתקשרת אליך כל אוכלוסיית הליצנים של ישראל, ואח"כ אתה עוד צריך להפגש עם חלקם. אל תמשוך את זה יותר ממה שצריך.

מה שאמרת לגבי אם אח"כ מתעוררת אצלו בעיה ברכב, אז במצב כזה אם הוא בא אליך בטענות תגיד לו "זבשך" ותחסום את המס' שלו.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם פתאום חיילת ענוגה תעתר לך, ותמצא את עצמך עם חברה? תצא איתה למפגשים לוהטים באוטובוס?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם אתה מתכוון להעמיד אותו שנתיים תמכור בלי לחשוב פעמיים. זאת פוקוס בת 9 לא אקספלר חד פעמי של רכב ספורט שאין לאף אחד.

2. בקשר לערס שיבוא להרביץ לך כי תהיה לו תקלה באוטו. פאראנויה הזאת כבר בעיה אחרת לגמרי שקשורה לעולם הפסיכולוגיה ולא לעולם הרכב ולכן אין בכוחותינו לעזור לך.

כן, תמכור את האוטו. הוא שואב ממך כסף ואתה לא כ"כ משתמש בו.

אל תהיה בררן בקשר למי למכור אותו, ערסים או לא ערסים, תמכור למי שירצה לקנות.

גם ככה מכירת רכב היא בד"כ חוויה שבמהלכה מתקשרת אליך כל אוכלוסיית הליצנים של ישראל, ואח"כ אתה עוד צריך להפגש עם חלקם. אל תמשוך את זה יותר ממה שצריך.

מה שאמרת לגבי אם אח"כ מתעוררת אצלו בעיה ברכב, אז במצב כזה אם הוא בא אליך בטענות תגיד לו "זבשך" ותחסום את המס' שלו.

אפשר לשאול למה לדעתכם מכירה עדיפה על הקפאת רישיון?

ואם פתאום חיילת ענוגה תעתר לך, ותמצא את עצמך עם חברה? תצא איתה למפגשים לוהטים באוטובוס?

שמח לשמוע שהצחקתי אותך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמן הנכון זה ללא ספק עכשיו.

נשמע שהרכב עולה לך לא מעט ביחס להכנסה הנמוכה של חייל(יותר מחצי ממנה)וכל עוד אתה לא עובד-זאת הוצאה גדולה מידי.

במיוחד אם אתה מתכנן להעמיד את הרכב כשנתיים בלי לנסוע בו יותר מידי.

וגם לגבי השנתיים שהרכב יעמוד-אתה שוכח ומחסיר מהמשוואה עוד ים פרמטרים חשובים.

לדוגמא,אם חלילה מחר הרכב נגנב?נפגע ממישהו שנכנס בו ונסע בלי להשאיר פרטים?

מה עם החלקים שיתבלו?מצבר,נוזלים וצמיגים לפחות-וזה במקרה הטוב.

לגבי עניין המכירה,כאב ראש רציני.

לא יודע לגבי השוק של הפוקוס הזאת,אבל גם ברכבים טובים סביר להניח שרוב השיחות שתקבל הם "2/3X ממה שאתה דורש אני עם מזומן" ,"כמה מחיר סופי שעכשיו אני יוצא אלייך לקחת" ועוד פנינים שיוצאים מהקונים הישראלים שמנסים להישמע הכי רציניים ולרוב לשווא.

אם אתה שואל את דעתי האישית?במידה ואתה כן עובד והאחזקה של הרכב לא משפיעה כל כך ועדיין תיסע איתו לפחות במהלך הסופ"שים שווה להשאיר אותו.

אחרת-למכור.

לקנות תמיד אפשר,אז יקח עוד חודשיים למצוא,בסוף מי שמתמיד מוצא ולא חסרים רכבים טובים בשוק(אם כי לא כמניין הנבלות השחוטות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המכירה:

1. הרכב אינו חיוני לך, עולה לך כל חודש 600 ש"ח בעין ועוד סכום לא ידוע בירידת ערך. אתה יכול להעריך סכום זה אבל תדע אותו רק לכשתמכור. מכל מקום, מדובר בעלות שהיית צריך להביא בחשבון כאשר רכשת את הרכב, ואם לא עשית זאת - מטעיות לומדים.

2. מי יהיה הקונה? מה אכפת לך. תחתים אתועל זכרון דברים שבו יכתב משהו על כך שבדק את הרכב ומצא אותו מתאים לצרכיו, ותהיה לך הגנה לא רעה. סה"כ מרבית עסקות הרכב מסתיימות בלחיצת יד ומסירת המפתחות, לא בדיונים בבית המשפט ובודאי לא באיומים.

3. תגיע עלמת החן? בקש את הרכב של אבא\אמא בערב שבת. אני בטוח שאפשר להסתדר במשפחה. אתה לא יכול לתכנן מתי זה יקרה - יתכן הבוקר ויתכן בעוד 5 שנים.

4. אל תפתח רגשות כלפי מה שאינו בני אדם. אפילו בפורום רכב אני אומר בפה מלא: מכונית זו לא בת זוג. שעה אחרי שהפקדת את הכסף בבנק תשכח שהיא היתה ברשותך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא מתגעגע לקליאו שלי לפעמים, אבל זה רק כי הלכתי אחורה.

אני גם אומר תמכור.

ביום שתצטרך רכב לדייטים תשכיר לסופ"ש ב90 שקל ליום. גם אם תשכיר את הרכב פעם בשבועיים שלושה - יצא לך פחות מעלויות האחזקה.

לגבי ערסים - מכרתי את הספיריט שלי לערבי צעיר מנצרת, התקשר אליי פעם אחת לשאול איך מתחברים לבלוטות', מאז לא שמעתי ממנו.

בקיצור - למי איכפת? מי שיתן לך כסף על האוטו, לו תמכור. הטיפ היחיד שלי הוא שאתה יכול להרשות לעצמך להתחיל ממחיר קצת יותר גבוה, בגלל שאתה לא לחוץ.

לגבי העצה עם הקטנוע - זה לא יצא יותר זול, הביטוח משמיד.

תשתחרר, תתחיל לעבוד - תקנה משהו מגניב או שתטוס לחו"ל.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמכור.

טיפ לרכב הבא - להרגשתי, קהל היעד שקונה רכבים צרפתיים (להוציא את הפלואנס שנמכרה כמו לחמניות) הוא בדר"כ איכותי יותר אם זה שיקול בשבילך.

הייתי אומר שבעל מאזדה 3 שחורה, שחום, עם כובע לבן של NIKE לא ירשה לעצמו להראות בסיטרואן C4, אבל היו קוראים לזה גזענות, אז לא אומר זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שציינת שאתה לא תשמש ברכב שנתיים אז בודאי שאין לך מה להחזיק אותו.

על פניו כדאי למכור. אבל אם ממש לא בא לך ואתה חושב שתצטרך עוד שנתיים את הרכב ותתחרט שמכרת אז אולי יש מישהו במשפחה שישתמש ברכב בינתיים ותסתדרו ביניכם. אבל זה אפשרי רק בסוג קשר מסויים בין אנשים, כדי שלא יעורר מחלוקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...