Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - קיה ריו

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2371 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקחנו את קיה ריו החדשה למבחן והממדים שלה גרמו לנו לחשוב מחדש על מה אנחנו באמת צריכים ממכונית משפחתית. האם מרווח ונפח תא מטען הם שני הפרמטרים היחידים? או שאולי כמו שלא נקנה היום טלוויזית CRT, ככה גם התפתחו הדרישות שלנו מהמכוניות?

קיה ריו-06.jpgקיה ריו-08.jpgקיה ריו-15.jpgקיה ריו-25.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רכב, יפה, נאה ופרקטי.

אבל אכן יורים לעצמם ברגל מבחינת מחסור ב"חדשנות".

כאחד שמתעניין ברכישת רכב שני בסגמנט זה, הרכב נפסל על הסף עקב חוסר במערכות בטיחות וחוסר במנוע טורבו.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מיושן וחלש, בזמן שהמתחרים מציעים הרבה יותר, קיה די מפסידים פה.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+++גילוי נאות- אני עובד בקיה+++

אני חושב שסגמנט הסופר מיני נחלק היום לשתי קבוצות: היקרות והזולות

יקרות: טויוטה יאריס, הונדה ג'אז, מזדה 2 , פולו וכו' (מחירים באזור ה- 105K ש"ח לרמת גימור נורמלית)

זולות: סוויפט, בלנו, ריו, איביזה, 208 , קליאו, C3(מחירים באזור ה- 90K-100K ש"ח)

הריו החדשה עושה הכל בסדר והיא תמורה טובה לכסף (בכתבה אין ציון לאחריות המוגבלת אבל הארוכה של קיה ל-7 שנים) עבור מי שרוצה רכב שיעשה את העבודה בלי הפתעות מיוחדות לאורך תקופת הבעלות על הרכב. יש עדיין לא מעט אנשים שלא מעוניינם בכל החידושים כמו תיבות רובוטיות למרות היתרונות שלהן (אבל גם יש חסרונות) או שהביצועים לא ממש בראש סדר העדיפויות שלהם. נסעתי על הריו לא מעט, הרכב נוסע ממש בסדר והביצועים יספקו את קהל היעד.

לגבי אבזור הבטיחות- נכון להיום ההחלטה היתה בין הבאת הרכב על בלימה אוטונומית ותיבת הילוכים 4 הילוכים או ויתור על המערכת והבאת הרכב עם תיבת 6 הילוכים. היבואן בחר בצדק באפשרות השניה כי התיבה הזאת פשוט מפיקה מהמנוע הזה הרבה יותר. כמו כן אם בוחנים את המתחרות בשוק מעטות מציעות מערכת בלימה אוטונומית ורוב אלו שכן מציעות מערכת שרלבנטית עד 30 קמ"ש ולא מערכות כמו בפיקנטו\נירו\ספורטאג' עד 75-80 קמ"ש.

לסיכום, מוצר טוב ללא מגרעות מיוחדות וללא יתרון ברור על המתחרים. תמורה טובה מאוד לכסף

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד תמורה טובה מאוד לכסף זה מוגזם. מאד מוגזם.

סיטרואן c3 היא תמורה טובה מאוד לכסף. מגיע עם מנוע טורבו+אבזור בטיחות מלא+אבזור כללי גבוה מאוד+תיבת 6 הילוכים אפילו מי היה מאמין. כל זה במחיר תחרותי מאוד. זו תמורה טובה מאוד לכסף. לא רכב עם מנוע של עגלת סופר ואבזור בטיחות לא ברמה.

אין פה תמורה טובה מאוד או תמורה טובה. יש פה קוריאנית טיפוסית ללפני שלוש שנים במחיר ישראלי טיפוסי.

בהרבה מקרים אני אומר כל הכבוד לקיא וכל הכבוד ליבואן שלה שמצליחים באמת לתת תמורה טובה מאוד לכסף. לא במקרה הזה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי מספר חודשים על ה208 וכעת על הטויוטה יאריס, לדעתי, זה כמו לנסוע במנהרת הזמן, היאריס, כ"כ פשוטה, אני לא זוכר רכב מודרני עם רמות אחיזה נמוכות כ"כ, רכב שכל האצה נגמרת ברעש מעצבן מהגיר הרציף, הפיזו נמצאת במקום אחר לגמריי, ואז להגיד שהריאו ממוקמת האמצע, בין היאריס היקרה, ל208 הזולה.. לגבי הריאו, זה רכב ציי קלאסי, הלקוח הפרטי ישלם 20 אלף שקל פחות ויקח איביזה חדשה, הלקוח המוסדי יקח את הקיה במחיר הרבה יותר זול...

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד סקרן לבדוק את הנקודות שהועלו בדבר הנוחות ושיכוך המהמורות של הדור החדש. רכשתי את הדור היוצא (עליה על הכביש במאי השנה) ואיכות הנסיעה בפשטות, מזעזעת. יותר מפיקנטו, יותר מ i10 ואפילו יותר ממיקרע חבוטות מהשכרה ; עניין הפרונט נמצא בסימן שאלה וטרם נבדק במכון מקצועי (רכב חדש, כן?), וכל בור וכביש משובש/מקורצף גורמים למרכב להרגיש שהוא פוזל לכיוונים שהפיזיקה טרם המציאה, למרות שההגה מופנה לכיוון מאוד ברור. בנוסף לכל הצרות כל אלו גם מחוללים קרקושים בתדרים שונים ומשונים, ממש כמו ברכב בן 20 לכל הפחות. לרעתי ייאמר שלא טרחתי לבצע נסיעת מבחן טרם רכישת הרכב, אך יצא לי לבלות במושב האחורי לא מעט במוניות ולא זכור לי שהמצב היה כ"כ גרוע.

עם צריכת הדלק (7:1 הינו נתון די שוטף וקבוע לנסיעה עירונית ממוזגת) עוד אני יכול לחיות. עם כל השאר, פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא מביאה איתה עוד משהו אחד (קלף לא קטן), אמינות מופתית.

לא מעט לקוחות יעריכו את זה מאוד.

אמינות מופתית הוא לא פרמטר שמגדיר תמורה. הוא בהחלט יכול להיות פרמטר בבחירת רכב (למרות שפה אנחנו מדברים על רכבים חדשים וזה לא רלוונטי), אבל מבחינתי הוא לא נותן קרדיט לרכב בסעיף התמורה.

חוץ מזה מי אמר שהC3 למשל לא תהיה אמינה?

עד עכשיו מנוע ה1.2 טורבו שלה נמצא בשלל רכבים ולא משענו יותר מדי תלונות.

הגיר הוא גיר יפני אוטומטי רגיל.

על הנייר היא כנראה תהיה ממוצעת או יותר.

בכל מקרה אם אתה רוכש רכב חדש סביר להניח שתמכור אותו בטווח של 5 שנים ותיסע 100K ק"מ. בטווח הזמן הזה ובק"מ הזה גם אם תבקר פי 2 במוסך עם הסיטרואן הרי שתגיע פעמיים בשנה במקום פעם אחת, לא סיפור גדול גם בכיס (לסיטרואן אחריות מורחבת) וגם בזמן.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריו האמת ניראית טוב פנימית וחיצונית, אך לחלק מהתחרות תא מטען אף גדול יותר כמו לאיביזה למשל.

אבל המנוע היה פוסל אותה בתור אחד שגר באזור הררי.

נסעתי על האיריס וi20 בעלת מנוע דומה אך עם 4 הילוכים וכמו שנאמר בכתבה ההבדל גדול מאוד בין מנוע הטורבו לאטמוספרי.

כניראה שהלקוח יעדיף קיה מאשר סיטרואן או פיגו בגלל התדמית.

אך מול האביזיה יש לה בעיה רצינית, האיביזה כן מגיע עם מערכות בטיחות, היא גם מרווחת ואף עם תא מטען עם 355 ליטר, אז נכון יש dsg אך זה לא שינה ללקוחות שהפכו את הדגם הקודם לנמכר ביותר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד תמורה טובה מאוד לכסף זה מוגזם. מאד מוגזם.

סיטרואן c3 היא תמורה טובה מאוד לכסף. מגיע עם מנוע טורבו+אבזור בטיחות מלא+אבזור כללי גבוה מאוד+תיבת 6 הילוכים אפילו מי היה מאמין. כל זה במחיר תחרותי מאוד. זו תמורה טובה מאוד לכסף. לא רכב עם מנוע של עגלת סופר ואבזור בטיחות לא ברמה.

אין פה תמורה טובה מאוד או תמורה טובה. יש פה קוריאנית טיפוסית ללפני שלוש שנים במחיר ישראלי טיפוסי.

בהרבה מקרים אני אומר כל הכבוד לקיא וכל הכבוד ליבואן שלה שמצליחים באמת לתת תמורה טובה מאוד לכסף. לא במקרה הזה.

בדיוק לפני שבועיים קרובת משפחה שלי קיבלה את ה- C3 החדשה שלה (ככה זה כשאת בחתונה קתולית כי אי אפשר להיפטר מה-208 שלך אלא דרך הטרייד אין של לובינסקי). האמת, אחלה רכב!

אבזור בטיחות עדיף על הריו (אין בלימה אוטונומית אלא רק בקרת צפצוף בסטיה מנתיב והתראה על רכב בשטח מת), הרכב מאוד מיוחד מבפנים ומבחוץ, חסכוני ושקט (שקט כמו הריו), מערכת מולטימדיה מצויינת למרות הצורך בתפעול המזגן דרכה, נוסעת טוב.

לחובתה יש לציין רעידות מורגשות בנסיעה איטית (חניות וכו') ובעמידה. כמו כן צריך לקוות ששמירת הערך תהיה טובה יותר מה-208 שאיבדה בפחות משלוש שנים מעל 50% מערכה.

לפני 3 שנים לא היתה לך קוריאנית ב- 96K ש"ח עם מולטימדיה מקורית, בקרת אקלים, תיבה פלנטרית 6 הילוכים, חישוקי סגסוגת ובקרת שיוט.

כל אחד יעשה את הבחירות שלו, אבל מה שהדגשתי באדום + מוניטין האמינות העדיף של הריו יכול להוות שיקול משמעותי עבור חלק מהרוכשים.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיקולי סחירות הם בהחלט פרמטר בבחירת רכב, אבל הם לא הופכים רכב לתמורה טובה מאוד לכסף.

אני לא אומר שהריו זה אוטו רע. אני לא אומר שמי שקונה את הריו טיפש.

אני אומר שהקביעה שלך מקודם פשוט מוגזמת ולא נכונה לפחות לפי איך שאני רואה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את רוב הציבור ואת קובעי המדיניות בחברות הליסינג לא מעניין השיקולים שמעניינים את גולשי הפורום. לכן אני חושב שהרכב ימצא את מקומו של הגרסא הקודמת שלו - כמובן בתנאי שתהיה גרסת 4 דלתות.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הוא אותו בוחן שטען שהריו מתאימה למשפחה, ואני עומד בהצהרה הזאת. יש לה שני חסרונות בולטים - היעדר מערכות בטיחות ומנוע חלש. פרט לכך היא ממש בסדר. אולי לא מצטיינת בדבר, אבל בוודאי לא נכשלת בדבר. היא די יפה, בחוץ ובפנים. היא מרווחת. תא המטען שלה לא רע ונוח לשימוש. צריכת הדלק שלה בסדר גמור. היא נוחה. נכון, התנהגות הכביש שלה לא להיט, אבל זה באמת ובתמים לא מעניין אף אחד חוץ מבאי הפורום הזה, וודאי לא מעניין אף אחד שבאמת ובתמים מתעניין בה כלקוח פוטנציאלי.

לגבי המנוע - אכן, חלש ורועש כשנותנים קצב. למי שהתרגל לשבי השבלול הנושף זאת בעיה, לרוב עמך ישראל פחות. עם זאת, זה אכן חיסרון.

לגבי מערכות בטיחות - אני חצוי. באופן אישי, עבורי זה חיסרון עצום ברכב משפחתי. באופן אובייקטיבי (ומזעזע למדי מבחינתי), חברים שאשכרה עובדים בלמכור מכוניות מדווחים שעם ישראל מבסוט ממובילאיי ואוהב את השיקוץ. לכן, כבוחן (להבדיל מעמדתי האישית) אני מסכים עם החלטת היבואן להעדיף תיבת 6 הילוכים על בלימה אוטומטית כהחלטה שיווקית. בלעדיה המנוע היה חיסרון הרבה יותר גדול וצריכת הדלק הייתה הופכת לאישיו.

סיכומו של דבר יש לנו רכב שלא נופל בנקודות מהותיות לצרכן (להבדיל מלחובבי הרכב והנהיגה) ומספיק מרווח ונוח בכדי לשמש רכב משפחתי אפילו למשפחה עם 2 ילדים. מי שאינו חובב נהיגה (הרוב המכריע) ומחפש רכב משפחתי בתקציב מוגבל, טוב יעשה אם ישקול את הריו.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2.58 מ' בסיס גלגלים - זה בדיוק אותו נתון שהיה לפיג'ו 306 לפני 20 שנה :roll:

מכונית נאה, אך כחבילה תהיה אטרקטיבית בעיקר ללקוח השמרן.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2371 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...