Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר מרשים אתכם?

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

ספורט/ג'יפון - מה יותר מרשים  

89 הצבעות

1. 1. ספורט/ג'יפון - מה יותר מרשים

• רכב ספורטיבי ומעוצב
      80
    • ג'יפון גדול ומסוקס
      9

פוסטים מומלצים

כבר כמה שנים שכל סגמנט אפשרי בשוק הרכב הוליד סגמנט של קרוסאוברים/ג'יפונים/SUVים שמבוססים עליו.

חלק מהמשיכה של הרכבים הללו, היא גם הרושם שהם משאירים על הסביבה.

אבל אנחנו רוצים לדעת, איך הקרוסאוברים מתמודדים מול המתחרים עתיקי היומין שלהם - מכוניות הספורט/קופה/מעוצבות. מי מהם מרשים יותר?

אם הייתם מקבלים תקציב נתון וצריכים להתחשב בפרמטר אחד ובודד, במי אתם הייתם בוחרים? אאודי Q5 או A5? יונדאי טוסון או וולוסטר? פולקסווגן טיגואן או שירוקו? פורשה 911 או קאיין? מאזדה מיאטה או CX-5? שברולט קאמרו או... בסדר הבנתם.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

השאלה מה מרשים אתכם.

אותי אף אחד מהשניים לא "מרשים" אבל מאחר ויותר מתחבר לשוק הספורטיביות ופחות לג'יפונים מגודלים (קצת מצחיק שילוב המילים הזה), בחרתי רכב ספורטיבי.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשה לנחש שבפורום הרוב המוחלט יבחר ברכב הספורטיבי.

במציאות הארץ ישראלית - הג'יפונים ינצחו (מה ינצחו, מנצחים בפועל) בהפרש ניכר.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון גם לאירופה (ובעצם גם לסין וארה"ב), לא רק לישראל..

המגמה לכיוון הג'יפונים היא כלל עולמית אך זה ממש לא על חשבון רכבים ספורטיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה וההתלבטות היא בין רכב ספורט ל-SUV באותו טווח מחירים -

אני נאלץ להסכים עם קודמיי, לצערי בארץ ג'יפון משאיר רושם ניכר כי גדול יותר זה מרשים ושווה יותר.

התלבטות מהחיים - לצורך העניין אשתי תעדיף להתנייד בקיה ספורטאז' חדשה מאשר ברכב ספורט / מנהלים בן שנתיים-שלוש.

לצערי אין לי דעה מוחלטת. הכל תלוי איזה ג'יפ מול איזה רכב ספורט.

אני חושב שבהתאם למצב המשפחתי שלי, ברוב המקרים הייתי מעדיף את הג'יפ.

עריכה אחרונה על ידי Kreios
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספורט. קלללל

אני, כמו רבים פה לא מבין מה היתרון ב-suv ואיך הוא מרשים יותר, בטח ובטח אם לכל נהג שלישי יש אחד כזה.

גם ספורטיבית אני אעדיף כמה שפחות בולטת. רק שמביני העניין יזהו

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אדם מן המניין, הישראלי הממוצע, לא חושב שיתרשם מcx5 יותר מmx5 או מקאיין יותר מ911. אלה רכבים הרבה יותר נדירים והרבה יותר אקזוטיים שנתפסים כיקרים יותר לדעתי.

Sent from my HUAWEI VNS-L22 using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. כמות המכירות לא קשורה לרמת הרושם. רכב ספורטיבי ממוצע יקר בהרבה מג'יפון ממוצע ופרקטי הרבה פחות. זה לא שמשפחות שרוצות להרשים מתלבטות בין ספורטאג' למיאטה ובין טואראג ליגואר F-Type. וזה עוד למשפחות שמחפשות רושם. לרוב המשפחות רושם הוא ממש לא הפרמטר הראשון אלא עלות ראשונית, צריכת דלק, אמינות, פרקטיות, סחירות והכי חשוב, האם הם יכולים לקבל אותו כרכב ליסינג מהעבודה.

ב. דווקא העובדה שכל רכב שני על הכביש הוא ג'יפון גורמת לפחות רושם ראשוני, זה לא הרכבי שטח החסונים של העשור הקודם שבאמת השאירו רושם בגלל שהיו יחסית נדירים (יחסית לימינו) ובעלי יכולת שטח שלא הייתה לרכבי כביש רגילים.

כמה מבטים יקבל פורשה קייאן מול 911? כמה אודי Q7 מול R8? כמה יגואר F-Pace מול F-Type? כמה מאזדה CX-5 מול MX-5? כמה סובארו אאוטלנדר מול BRZ?

בקיצור, ספורט, קל.

עריכה אחרונה על ידי HyperViper

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאנחנו לגמרי סוטים מהנושא, תרשו לי לחדד.

השאלה כאן היא לא "במה אני/אשתי היינו מעדיפים להתנייד" או "מה אני הייתי קונה לעצמי".

אלא בדיוק מה שאמר מנשה - מה "נתפס" בעייני הציבור כיותר יקר, יוקרתי, מגניב, יוצא דופן, "הצלחתי בחיים" וכו'.

אין קשר לפרקטיות ואין קשר להעדפות אישיות, רק אחרי מה אתם עוקבים על המבט יותר זמן על הכביש?

פבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. כמות המכירות לא קשורה לרמת הרושם. רכב ספורטיבי ממוצע יקר בהרבה מג'יפון ממוצע ופרקטי הרבה פחות. זה לא שמשפחות שרוצות להרשים מתלבטות בין ספורטאג' למיאטה ובין טואראג ליגואר F-Type. וזה עוד למשפחות שמחפשות רושם. לרוב המשפחות רושם הוא ממש לא הפרמטר הראשון אלא עלות ראשונית, צריכת דלק, אמינות, פרקטיות, סחירות והכי חשוב, האם הם יכולים לקבל אותו כרכב ליסינג מהעבודה.

ב. דווקא העובדה שכל רכב שני על הכביש הוא ג'יפון גורמת לפחות רושם ראשוני, זה לא הרכבי שטח החסונים של העשור הקודם שבאמת השאירו רושם בגלל שהיו יחסית נדירים (יחסית לימינו) ובעלי יכולת שטח שלא הייתה לרכבי כביש רגילים.

כמה מבטים יקבל פורשה קייאן מול 911? כמה אודי Q7 מול R8? כמה יגואר F-Pace מול F-Type? כמה מאזדה CX-5 מול MX-5? כמה סובארו אאוטלנדר מול BRZ?

בקיצור, ספורט, קל.

כל מה שאתה רושם זה טוב ויפה, אבל לך ותשאל ברחוב צעיר/זוג (כדי לנטרל את פקטור השימושיות) עם 100K-150K ביד מה הוא מעדיף לקנות. רוב התשובות שתקבל זה ג'יפון כלשהו ולא איזו מיאטה/ברז משומשות. וגם אם תעלה בתקציב תקבל את אותה התשובה.

בתוך עמי אני חי, וזה לגמרי התשובות שאני מקבל מאנשים מהמניין ולא חולי הגה כמונו, עם כוח קנייה והתלבטויות דומות.

עריכה אחרונה על ידי Mr_Shankly

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר החידוד של פבל אני בעמדה שבאותו הסגמנט והיצרן, ג'יפ נתפס כיוקרתי יותר בעיני הנהג ההדיוט.

טוסון תרשים יותר מוולוסטר, קאיין תרשים יותר מבוקסטר ו-GLC תרשים יותר מ-E קלאס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לפרקטיות ואין קשר להעדפות אישיות, רק אחרי מה אתם עוקבים על המבט יותר זמן על הכביש?

פבל.

רוב ה SUV, בגדול, נראים אותו דבר ולכן אני לא בטוח שההדיוטות בכלל מבינים במה מדובר, אם מדובר ב SUV מרשים, מה אמא שלי מבינה אם עומד מולה ספורטאג' או X5M?

קורבט, פרארי או אסטון מרטין תעצור ותגרום למבט שני ושלישי ורביעי גם אצל הדיוטות מוחלטים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי החידוד:

שאלה קשה. בין brz לפורסטר כנראה שהברז תהיה יותר מרשימה. מנגד, בין לאון קופרה לאטקה מעטים יתרשמו מהספורטיבית שלא להשוות בכלל בין בין גולף gti לטיגואן.

לסיכום, אם הספורטיבית היא קופה היא תרשים יותר, הוט האצ׳ פחות

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע למכוניות ספורט, מדובר (בכוונה כמובן) על כאלה מעוצבות. מכיוון שהרעיון הוא פחות להתרשם מביצועים באמת אלא ממה שמכונה בתעשיית העיצוב "יוקרה נתפשת", או בהקשר שלנו - ביצועים נתפשים.

בנוגע לקרוסאוברים - כמעט אותו כנ"ל, אלא שכאן הרושם יכול להיות יותר אמורפי - נניח יוקרה/יוקר (גדול יותר = יקר/יוקרתי יותר) או קשוח יותר (ג'יפ=שטח). לא צריכה להיות הלימה בין יוקרה/ביצועי שטח בפועל לבין אלה הנתפשים.

או במילים אחרות - מכונית ספורט או ג'יפ :-D כמובן באותו התקציב.

פבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להערכתי יש כאן קצת בעיה שכן עיקר הקרוסאוברים של "העם" נרכשים במחיר ממוצע של 140-150 אלף שקל. במחיר הזה, מה לעשות אבל קרוסאובר יוצר הרבה יותר רושם ממשפחתית ממוצעת במחיר דומה. אבל אני לא בטוח שאאודי Q5 נתפס כיותר יוקרתי או מרשים מ-A5 (אבל כן יותר מ-A4) או סדרה 4 לעומת X3 לדוגמה (אבל כן לעומת סדרה 3).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...