Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמים וסרטונים מיום מסלול ראשון ב Ring Knutstrop

Maor Bracha
שימו לב! השרשור הזה בן 2405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרגע שחיכיתי לו כל חיי הגיע ביום שישי בצורת יום מסלול מודרך מטעם במוו שוודיה.

הלוקיישן: Ring Knutstorp. המסלול אשר נבנה בשנות ה60 ממוקם (בערך) בדרום שוודיה ונחשב לאחד הטובים ביותר עם ישורת ארוכה, שיקיינים מהירים עם שינויי גובה ועוד נקודות טכניות מעניינות (למשל פניית פרסה לאחר ירידה תלולה לקראת סוף המסלול).

המסלול ארח מירוצי פורמולה 3 בעבר, ועד היום מארח את סבב ה Touring Cup השוודי.

1.jpg

אתחיל דווקא מהחלק המשעמם- עלויות ולוגיסטיקה, מאחר והיו כאן הרבה דיונים על עלות ספורט מוטורי ובפרט עלויות במסלולים החדשים בארץ.

האירוע הינו יום מלא ומחולק לקבוצות, כך שניתן לקבל 3.5-4 שעות נהיגה נטו אם חפצים בכך, מלווים במדריך נהיגה למרבית ההקפות. אני יכול להגיד שאחרי סשן של חצי שעה, אפילו באקלים השוודי ועם מזגן דולק, הייתי זקוק להפסקת צינון ומים.

עלות ההשתתפות: 2500 קרונה שוודית, שהן כ1,100 ש"ח. העלות מגלמת:

- ביטוח מסלול לאלו שמחזיקים ביטוח BMW Original (או, במילים אחרות, ביטחו את הרכב דרך סוכנות במוו).

- ארוחת בוקר קלילה.

- ארוחת צהריים קלילה.

- כמובן נהיגה והדרכה.

עלויות נלוות:

- צריכת הדלק המשלובת באותו היום (כולל כ120 ק"מ של כביש מהיר), כ1:4.4(!) של אוקטן 98. סה"כ כמיכל וחצי.

- מבחינת בלאי, ניתן לראות סימנים על הצמיגים והרפידות אך לא נוראי. אם לכמת את זה אני מעריך שזה נראה בערך כמו בלאי שהייתי עושה ב10K ק"מ בנסיעה רגילה+טיולי סופ"ש בארץ. אני מאמין שאם נותנים את כל ה3.5 שעות במסלול, תדרש החלפת צמיגים ורפידות אחרי שלושה ביקורים.

- עבור אלו שאינם מחזיקים ביטוח BMW original, עלויות ביטוח נעות בין 200 ל500 ש"ח.

הגעה למסלול

הכניסו אותי לקבוצה המהירה יחסית, עם שאר הM2/4 וגרסאות מהירות כמו 340 M-ספורט וכו'.

ירד גשם בבוקר וגם במהלך הפסקת הצהריים כך שהמסלול היה לח יחסית (אמנם לא רטוב, אבל גם לא אידיאלי). בסשנים האחרונים התחיל גשם כשהיינו על המסלול.

בבוקר המדריכים הסבירו שזמן סביר בתנאים האלה יהיה 1:15-1:20, זמן טוב יהיה 1:10. מרבית רכבי הM צוידו בצמיגי Michelin PSS עדיפים על הקונטיננטל שלי, חלק אפילו הגיעו עם סט צמיגי מסלול ומבין הנהגים הייתי היחיד שמבקר במסלול בפעם הראשונה- כך שהציפיות שלי לזמנים לא היו בשמיים, העיקר להנות.

20170922_124741-01.jpg 20170922_111703-01.jpg

20170922_091309-01.jpg

עלינו למסלול, ולאחר כמה הקפות עם המדריך יצאנו לדרך.

מהר מאוד הבנתי שM2 וצמיגי מסלול לאו דווקא מעידים על יכולות נהיגה, אלא לפעמים על משבר גיל 50. מה שיפה היה לראות זה שאף אחד לא נהג עם אגו, במידה ויש נהג מהיר יותר מאחור נצמדים לימין, מאותתים ומאפשרים לעקוף אפילו אם אתה יושב בM4 ומאחורייך 335 סטיישן.

בעליה לסשן השני שכחתי שהצמיגים התקררו ומהגשם שירד, כך שעליתי ישר לאותו קצב שירדתי איתו. עם הבקרות כבויות, הגעתי לפניה עם שינוי גובה שזרק אותי לספין:

אני יכול להגיד שהיום הזה נתן לי השקפה חדשה על נהיגה חזקה, משהו שלא ניתן לקבל בטיולי סופ"ש בנס הרים. פשוט מאוד כי שם צריך לשמור המון מקדמי בטחון ואף פעם לא הרשתי לעצמי לבדוק את הגבולות כמו במסלול. כשתגיע הפתעה (והיא תגיע), זה ההבדל בין סרטון משעשע לאסון.

הגעתי עם קצת חששות ליום מסלול ראשון, לא רק במסלול הזה אלא בכללי ועוד עם רכב הנעה אחורית חזק, יצאתי עם תחושת בטחון שהנה- בחנתי את הגבולות ומצאתי אותם במסגרת מתאימה, הכרתי את הרכב ושיפרתי את יכולות הנהיגה.

בתחילת היום באמת עשיתי הקפות של 1:20~ כפי שהעריכו המדריכים , אבל בסוף הצלחתי להגיע ל1:13 בצורה דיי קונסיסטנטית עם זמן טוב ביותר של 1:09.3- הזמן הכי מהיר מבין המשתתפים (למעט המדריכים, כמובן)

סרטון אחד מני רבים, זמן של 1:13 וכמה מאיות, עם רכבים מקדימה שאלצו אותי להאט.

משהו התחרבש עם הOBD אז קריאת הסל"ד/מצערת אינה מדויקת, אך שאר הנתונים נכונים.

20170922_221733.jpg 20170922_111808_042_01-01.jpg

כל מה שנותר זה להגיד שכל הז*ן עם מזג האוויר, זה היה האירוע האחרון לעונה עד האביב הבא:|

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה חברים, בדיוק ההבדל בין כאן לשם :)

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...