Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיבור סאב למגבר 2 ערוצים בנוסף למגבר 4 ערוצים

TheDevilInside
שימו לב! השרשור הזה בן 2403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העניין הוא כזה:

ברכב ישנו מגבר 4 ערוצים (TEPE V12 AB-450), מחוברים אליו 2 רמקולים קדמיים+2 אחוריים.

למגבר יש יציאה למגבר נוסף.

ברצוני לחבר סאבוופר. יש מגבר קטן נוסף עם 2 ערוצים (PIONEER GM-62), אבל אין לו אפשרות לגשר.

השאלה, האם אני יכול לחבר את הסאב לערוץ אחד, ולחבר אותו למגבר גדול?

יש אופציות יותר טובות בהתחשב בנתונים?

מקווה שהסברתי את עצמי...

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיוניר הוא מגבר חלש. אין טעם לחבר ערוץ אחד שלו לסאבוופר או אפילו בגישור אם היה אפשרי.

חבר את הסאב בגישור לשני ערוצים במגבר TEPE (מצאתי איפשהו נתון של 200W RMS לכאורה בגישור ב-4 אוהם), את הרמקולים האחוריים שלך חבר לפיוניר אחרי ששירשרת אותו ליציאות של המגבר הראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי, תודה.

ועוד שאלה לגבי חיבור מגבר שני- לפי מה שמצאתי ברשת, REM הולך מהראשון לשני, GND לשלדה, וה+? חייב למתוח כבל חדש בנוסף לקיים מהמצבר, או אפשר להסתפק בכבל + של המגבר הראשון, ולפצל אותו לשניהם? כבל עבה מאוד (לא סגור איזה בדיוק, היה מורכב על הרכב כשקניתי אותו. כאמור מגבר קטן וחלש שיעבוד רק על ערוץ 1.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי, תודה.

ועוד שאלה לגבי חיבור מגבר שני- לפי מה שמצאתי ברשת, REM הולך מהראשון לשני, GND לשלדה, וה+? חייב למתוח כבל חדש בנוסף לקיים מהמצבר, או אפשר להסתפק בכבל + של המגבר הראשון, ולפצל אותו לשניהם? כבל עבה מאוד (לא סגור איזה בדיוק, היה מורכב על הרכב כשקניתי אותו. כאמור מגבר קטן וחלש שיעבוד רק על ערוץ 1.

rem - רימוט, gnd - מינוס, לשלדת הרכב, כמה שיותר קצר, pwr או + (יש עוד ביטויים) - בעיקרון מהמצבר אבל אם אתה טוען שהכבל הנוכחי די עבה (צריך לבדוק כמה גייג, אתה יכול לפצל אותו עם מפצל מתח או להתעלק עליו ולקחת ממנו מתח למגבר השני, השאלה כמה שניהם צורכים יחד. אם אתה טוען שזה מגבר די חלש אז לא צופה בעיה, כרגע אני עובד עם 4 גייג על מונו של 1.2k ועוד מגבר 4 ערוצים שמפוצל בינהם.

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיבורים אני מכיר, התכוונתי לאיך בדיוק לחבר את המגבר השני.. האם GND מהמערכת לפצל ל2, או להשאיר מחובר למגבר ראשון, וממנו מאותו מקום עוד חוט לGND של המגבר השני. פה אני מאמין שלא צריך מפצל מתח, השאלה אם צריך בחיבור פלוס ראשי?

אותו דבר, להתעלק על הכבל פלוס של המגבר הראשון, או כבל נוסף מכניסת פלוס של הראשון לכניסת פלוס של השני?

ראיתי ברשת שאנשים עושים את זה, אז נראה הגיוני בסך הכל.

לגבי הכבל, אצלם ואשים פה, אולי יותר מנוסים ממני יבינו.

מגבר פיוניר נותן 45X2 , כלומר 70 וואט? לפחות זה מה שמצאתי ברשת, משום מה אין עליו מידע בכלל...

עריכה: מבולגן, סלחו לי, 3.30 בבוקר)

Сохраненное изображение 2017-9-24_3-8-50.577.jpg

עריכה אחרונה על ידי TheDevilInside
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר של פיוניר מוצהר 18W RMS ב-4 אוהם ממה שמצאתי. המספרים שאתה מצאת הם מקסימום.

לא מבין למה אתה ממשיך להתייחס לשימוש ברק ערוץ 1 שלו.

המגבר TEPE, מוצהר כמספק 80W RMS לערוץ ב-4 אוהם, 100W RMS ב-2 אוהם ו-200W RMS בגישור.

בהנחה וזה נכון בהתייחס לכך שמדובר באיזשהו מותג מדבקה עלום.

סה"כ בתצורה שאני התייחסתי אליה מדובר על קצת פחות מ-400W RMS. בהנחה וכל הרמקולים הם 4 אוהם.

הצורה המקצועית לחיבור שני מגברים למתח תהיה באמצעות מפצלי מתח לפלוס (עם פיוזים) ולמינוס.

אבל זה כנראה גם יעבוד אם תתעלק על כניסת הפלוס של המגבר הראשי (בהנחה והכבל מספיק עבה באמת) ואת המינוסים תוביל לנקודה/ות איכותיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי חיבורים של המגברים הבנתי, תודה. ארכוש כנראה מפצל מתח.

לגבי ההספק-פחות מעניין אותי כמה וואט מוציא כל דבר, אלא האם כל המרכיבים שיש ברשותי יעבדו טוב אחד עם השני.

למשל העניין עם המגברים השונים, שהחזק יותר מחובר לסאב בגישור וקדמיים, והחלש לאחוריים.

פשוט פעם ראשונה מתעסק עם עניין האדיו, ומעניין אותי להגיע לתוצאה נורמאלית לבד (עם עזרה כמובן) ולא ללכת להתקין במקום מסודר. אוהב ללמוד על הדרך).

לא כל כך הבנתי למה אתה מתכוון בזה שאני מתיחס לשימוש בערוץ 1- אכפת לך להרחיב? שוב, אני לומד, יכול לעשות טעויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה על הדרך-כרגע כמו שאמרתי מחובר מגבר 1, ל4 רמקולים. בהתנעת הרכב ונסיעה יש זמזום מהרמקולים. ממה עברתי על החוטים שהיו ברכב כשקניתי אותו, ראיתי שהכבל מהמצבר עובר בנפרד מRCA, אבל כבל הREM עובר צמוד אליהם. האם זו הסיבה לרעשי רקע? להעביר אותו מחדש יחד עם ה+?

ותודה על העזרה שלכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה מתכוון בזה שאני מתיחס לשימוש בערוץ 1

פשוט חזרת על האמירה הבאה אחרי ההודעה הראשונה שלי שאומרת שאין טעם לחבר מי מהמגברים רק עם ערוץ אחד לסאבוופר או למי מהרמקולים האחרים.

כאמור מגבר קטן וחלש שיעבוד רק על ערוץ 1.

לא ציינת מה שאר הרכיבים במערכת שלך (דגמים מדוייקים בבקשה). רדיו דיסק, רמקולים, סאבוופר וכיוצב'.

בגדול, הגברה חזקה יותר לקדמיים ולסאב הגיונית, בעוד שהאחוריים יקבלו הגברה נקיה אבל חלשה יותר רק כדי להשלים קצת נפח מאחור. עקרונית אפשר לחבר אותם גם לרדיו ישירות או לנתק בכלל.

בהתנעת הרכב ונסיעה יש זמזום מהרמקולים.

אם הזמזום/שריקה משתנה עם הסל"ד של המנוע - חפש בפורום אודות "רעשי אלטרנטור".

אם הוא קבוע, סביר שישנה בעיה כלשהי במגבר שיוצרת את הרעש הזה. אפשר לנסות לבדוק אם הבעיה קיימת בכל הערוצים וכן הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכיבים-HU סיני, JSD520 אם זה משנה.

רמקולים קדמיים-לדעתי מקוריים של הרכב, ישנים (אם כי שלמים ונשמעים בסדר גמור), בתכנון להחליף אותם בקרוב.

אחוריים- JBL GT5963.

לגבי רעשי אלטרנטור חיפשתי, אנסה את הפתרונות שהציעו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מגביר רמקולים מקוריים ישנים עם מגבר של 80W לערוץ (לכאורה), ברכותיי על המזל, או הכיוון הנכון.

לא הייתי מצפה מהם לשרוד לאורך זמן.

לאור השימוש בר"ד ברמה נמוכה, לא הייתי שולל גם שאולי הבעיה בו.

אפשר לחבר למגבר מקור סאונד אחר (לצורך הענין טלפון מחיבור אוזניות למפצל RCA) ולראות אם הזמזום נמשך. כמובן, כאשר כל קשר בין הר"ד למגבר מנותק (כולל חוט רימוט אם קיים. אפשר לגשר לשם 12V כדי להפעיל המגבר זמנית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי, הרמקולים הקדמיים יוחלפו בזמן הקרוב. אם ימותו-יוחלפו יותר מוקדם)

בינתיים, מחר כנראה אחליף HU ליותר נורמלי (אם כי ישן), LG LAC6900N. נראה אם הרעש ממשיך, אם כן אלך לפי ההמלצות בפורום.

שאלה נוספת-יש לי רמקול שנאמר לי שהוא בא מסאב לרכב, אך לא בטוח. לא רשום עליו כלום, אין מידה. אפשר לפי מראה חיצוני לדעת אם הוא של רכב או ביתי כלשהו?

20170924_173336.jpg

22052528_10159372655395322_1655562057_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...