Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה, 15,000 ק"מ עם מזדה 2 2017

matanff
שימו לב! השרשור הזה בן 2371 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקדמה:

ברוח החג (ובעיקר בגלל קצת זמן פנוי) החלטתי לשתף אתכם בחוויה שלי עם הרכב ב15KKM הראשונים שלו.

הרכב נרכש בעסקת 0 ק"מ מאתר motodeal, בפועל העסקה בוצעה מול קל-אוטו, מדובר בגרסאת הDynamic שנמכרת חדשה בכ-105,000, אנחנו העברנו לקל-אוטו 91,000 (כולל אגרת רישוי ומרים שמשות, חיישני רוורס קיבלנו ב"מתנה")

קיבלנו את הרכב כמעט שבועיים באיחור מהתאריך שהובטח, אבל כבר לא נדבר על זה.

בגלל העסקה האטרקטיבית נאלצנו לנסוע עד גלילות (מהצפון) כדי לאסוף את הרכב, אפילו שקל אוטו פזורים בכל רחבי המדינה ו"אפילו מאילת אנשים באים עד לפה, ככה זה" נאמר לי על ידי הנציג.

חווית הרכישה מאוד ממוצעת, אבל בסוף זה שווה את הכסף שחוסכים.

ברכב מתניידים אני וזוג ההורים, כאשר אני מבצע כ-75 אחוז מהנסיעות.

קבלת הרכב:

כאמור, גלילות, מגיעים למגרש ענק של קל אוטו, בפינה מאוד רחוקה שלו (מזל ששכרנו רכב, אחרת היינו מתייבשים למוות בדרך לשם) יש "משרד" שהוא למעשה מכולה גדולה, מזכיר קצת משרדים בצבא.. אומרים שלום, באנו לקחת את המזדה מספר רישוי XXX, מגיע בחור, מציע להדריך אותי קצת על הרכב, מיותר לגמרי.. מביא רישיונות, מביא מפתחות, בודקים ביטוח, עוברים על הרכב בודקים שהכל בסדר (בקשתי שלא ינקו, לא בא לי מטאטא על אוטו חדש) ויוצאים לדרך. לא ציפיתי לשום דבר מעבר, רכישה ראשונה שלנו שלא מסוכנות, אין ספק שאפשר להשקיע יותר, אבל העיקר שהכל תקין ברכב.

התנהגות, ביצועים, צריכת דלק:

נתחיל לפי הסדר, התנהגות - אז נכון, זה ממש לא הרכב לתקוף פניות, אבל הוא גם לא הכי מאכזב, מזדה ידועים ברכבים ה"מתנהגים" אז יצא לי כמה פעמים לבדוק את הנושא בכבישי אלקוש והופתעתי לטובה, לעומת וואגיות (ראפיד,טולדו,גולף,לאון) הרכב נותן מעט יותר פידבק והרגשה שאפשר לשחק יותר בלי התערבות של הבקרות, אבל בסעיף הביצועים הוא לוקה בחסר אל מול מנועי הטורבו.

לסעיף זה אוסיף גם את סעיף הנוחות, אציין כי לעומת הראפיד שהייתה לנו המזדה הרבה יותר רכה וסלחנית על מהמורות, חתך הצמיג יותר גדול ובכללי עושה רושם שהמתלים עושים עבודה הרבה יותר טובה בשיכוך מהמורות, המושבים הקדמיים תומכים בדיוק במידה בצדדים ומאוד אהבתי אותם, את ההגה ניתן לכוון טלסקופית ומעלה/מטה, מושב הנהג הוא היחידי שמתכוונן לגובה ותנוחת נהיגה אידיאלית היא ברת השגה כמעט לכל אדם עד 1.80 מטר גובה בקלות.

החסרון של המזדה הוא המושבים מאחור - יותר מ2 אנשים יסבלו קשות, מאחור מאוד קלסטרופובי ובאמת שאין שום חוויה בנסיעה שם.

ביצועים - הרכב הקודם היה סקודה ראפיד עם 1.4 טורבו ו122 כ"ס ותוכנה קטנה, ככה שאת המזדה עם ה112 סוסים שלה אין ממש מה להשוות, אבל אין ספק שלא חסר לה, מדובר על פחות מ1100 ק"ג, ככה שהיא אחת הקלות אם לא הכי בקטגוריה שלה וזה מרשים (בא על חשבון נפח פנים כנראה, נרחיב בהמשך)

במצב Sport התיבה כמובן מושכת את ההילוכים לקו האדום ודוושת המצערת מתחדדת ברגישות שלה, במצב ידני אם לא תעבירו הילוך, התיבה לא תעביר מיד ותתקע על אוטו הילוך (לטוב ולרע, מזכיר קצת תיבה ידנית באופן הפעולה)

צריכת דלק - אני לא עוקב עם אקסל, אבל אני ממלא מיכל מלא ומאפס את המד ככה שזה מאפשר לי לבדוק צריכת דלק אמיתית, בנסיעה משולבת מדובר על כליטר אחד לכל 13 ק"מ או כ7.8 ליטר ל100 ק"מ אם תרצו

צריכת הדלק מאכזבת ביחס לקטגוריה, אבל היא סבירה משום שמדובר במנוע בנפח הגדול בקטגוריה ללא עזרת מגדש (1500 סמ"ק)

יש לציין כי אני עם רגל די כבדה ונהנה להשתשע עם הרכב לעיתים קרובות.

אבזור:

אחת הסיבות העיקריות שנבחרה המזדה על פני מתחרות אחרות הוא האבזור, אז אומנם לא לקחנו את גרסא הכי יקרה (פנסי לד עם עדשות, חלונות שחורים מקוריים מאחור, מערכת לניטור שטחים מתים במראות צד, מסך קטן שעולה בתחילת נסיעה מעל לוח השעונים, ידיות להעברת הילוכים מאחורי ההגה ועור במושבים)

אבל קיבלנו לדעתי את החבילה הכי משתלמת שיש כרגע בשוק - מערכת מולטימדיה מהטובות בקטגוריה, נוחה ואינטואטיבית לשליטה (מי שלא מכיר, אז יש גלגל בקונסולה המרכזית בדומה לI DRIVE של BMW) מערכת סאונד עם ארבעה רמקולים וזוג טוויטרים, בלימה אוטומתית עד 30 קמ"ש ומערכת התראה לסטיה מהנתיב (הדובדבן שבקצפת, אין צורך במוביל איי) ומצלמת הרוורס הכי טוב בקטגוריה חד משמעית (זווית רחבה, רזולוציה מספקת) ג'אנטים 15 אינץ', חיישני גשם, חיישני אור (תאורה אוטומתית) ובקרת שיוט נוחה מההגה, 6 כריות אוויר ובקרת אקלים מכנית, אולי יש עוד משהו ששכחתי, אבל אני חושב שזו אחת החבילות הכי משתלמות אם קונים בעסקת 0 ק"מ.מערכת בקרת האקלים מאוד פשוטה ונוחה לשימוש, המזגן מקרר מצויין ועובד קשה מאז שהרכב נקנה.

לרכב שלנו בנוסף הותקנו בארץ מרים שמשות (600 ש"ח) וחיישני רוורס בצבע הרכב (עבודה די חובבנית לצערי, אבל לא בוכים על חלב שנשפך או טמבון שנחתך)

טיפולים (טיפול, רק 15K.. בכל זאת):

הטיפול נעשה במוסך מורשה בכרמיאל מטעמי אחריות, לפי הספר יש להחליף מסנן מזגן, מסנן שמן ושמן, וויתרתי על החלפת מסנן המזגן, בעיקר בגלל שאת הטיפול החלטתי לעשות אחרי 10 אלף ולא 15, השמן ששמו לי הוא MOTORCRAFT 5W30 ומסנן שמן מקורי של מזדה, עלות החלקים והטיפול היא 500 ש"ח עגול, לא זול ולא יקר לטעמי. (בראפיד הייתי רוכש שמן ב150, מסנן ב70, ועבודה ב200 ככה שבתאכלס היה יותר זול)

לסיכום:

אני מאוד מרוצה מהבחירה ברכב הזה מול המתחרות, לאחר שביצעתי אין ספור נסיעות מבחן, בשקלול כל הפרמטרים בכלל ומה שהיה חשוב לי ולהורים שלי בפרט, המזדה יצאה עם ידה על העליונה.איכות החומרים וההרכבה היא בין הטובות בקטגוריה, אולי חוץ מהפולו ששם משתמשים בפלסטיקים רכים.

מבחינת ביצועים/צריכת דלק/אמינות אני חושב שמדובר במתכון המוצלח ביותר, מנוע אטמוספרי "עתיר" נפח, מוניטין של יפנית קלאסית וביצועים לא רעים בכלל אל מול צריכת דלק סבירה.

באבזור הכללי והבטיחותי הרכב מוביל בקטגוריה, בלי מוביל איי והתקנות מקומיות בפנים.

דברים שחסרים לי: משענת יד קדמית!! אין אפילו אופציה, ולהזמין מחו"ל אחרי מיסים עולה קרוב ל1000 ש"ח, אולי נקנה בעתיד.

השקעה בספסל האחורי - באמת שחוץ ממקומות ישיבה אין שם כלום, שקע טעינה/פתחי אוורור אני אפילו לא מדבר..

אין חריצים בדלתות (לשים דברים), אין משענת יד אמצעית, החלונות לא נפתחים עד הסוף למטה והם מאוד קטנים, איכות החומרים ירודה משמעותית מהדלתות מקדימה ובאמת עושה רושם

שמזדה בכלל לא חשבו על האנשים שנוסעים מאחור.

נפח תא מטען זערורי! כמחצית ממה שהיה לנו בראפיד, חסר נקודות עיגון או ווים, מזל שיש מנורה ואנחנו רק 3 נפשות - לא מומלץ למשפחות גדולות יותר!

קצת תמונות ממשמרת לילה משעממת:

IMG_20170614_235954(1).jpgIMG_20170615_000025(1).jpgIMG_20170615_000043(1).jpgIMG_20170615_000513~2(1).jpg

אם למישהו יש שאלות או התלבטויות או סתם משעמם לו ובא לו לדבר על מכוניות אני תמיד אשמח לענות על כל שאלה.

עריכה אחרונה על ידי matanff

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעת כבר טיפול לרכב?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, פשוט בtaptalk רואים 20% מהמלל.

19s8kh.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום, מאוד התחברתי לבחירה הן של הרכב והן של העסקה ב0 ק"מ.

המאזדה הייתה הפייבוריטית שלי במסע החיפוש של סופר מיני מודרנית עבור אבי ובשלב שבדקנו אפשרות לרכוש רכב משומש חדש יחסית נוכחתי לגלות שהשוק של הרכב כל כך חזק שגם בעודו חדש יחסית כמעט ואין משמעות ל0 ק"מ ככה שלא תהיה לכך משמעות אם רוכשים לשנים ארוכות וגם רמות הגימור המוצעות זהות למה שמציע היבואן בסוכנות.

תתחדשו ותמשיכו להנות מהרכב.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום, מאוד התחברתי לבחירה הן של הרכב והן של העסקה ב0 ק"מ.

המאזדה הייתה הפייבוריטית שלי במסע החיפוש של סופר מיני מודרנית עבור אבי ובשלב שבדקנו אפשרות לרכוש רכב משומש חדש יחסית נוכחתי לגלות שהשוק של הרכב כל כך חזק שגם בעודו חדש יחסית כמעט ואין משמעות ל0 ק"מ ככה שלא תהיה לכך משמעות אם רוכשים לשנים ארוכות וגם רמות הגימור המוצעות זהות למה שמציע היבואן בסוכנות.

תתחדשו ותמשיכו להנות מהרכב.

השכירות של הרכב היא גם בונוס אבל זה באמת לא השיקול, לא קנינו כדי לחשוב מה יהיה כשנמכור, מה שבטוח זה לטווח מספיק ארוך כך שההורדה במחירון בגלל ה0 ק"מ היא לא משמעותית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דברים שחסרים לי: משענת יד קדמית!! אין אפילו אופציה, ולהזמין מחו"ל אחרי מיסים עולה קרוב ל1000 ש"ח, אולי נקנה בעתיד.

בהחלט מבאס, אבל המחיר שציינת הוא סביר לחלק כזה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני רואה רק חלק מהטקסט.

לחמותי מאזדה 2 בגימור ספורט - כל התוספות חוץ מריפודי עור.

מאוד מרוצים.

תחושה יוקרתית בפנים (בכל זאת מאזדה 2...). תצוגה עילית (נמוכה מדי למען האמת), לוח שעונים מתוכנן היטב, הגה נוח. תחושת פרימיום בקטן.

מערכות בטיחות מתקדמות.

גם המנוע לא רע בכלל.

בקיצור - מי שמחפש רכב קטן לעיר, מתקדם ומפנק - המלצה חמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני רואה רק חלק מהטקסט.

לחמותי מאזדה 2 בגימור ספורט - כל התוספות חוץ מריפודי עור.

מאוד מרוצים.

תחושה יוקרתית בפנים (בכל זאת מאזדה 2...). תצוגה עילית (נמוכה מדי למען האמת), לוח שעונים מתוכנן היטב, הגה נוח. תחושת פרימיום בקטן.

מערכות בטיחות מתקדמות.

גם המנוע לא רע בכלל.

בקיצור - מי שמחפש רכב קטן לעיר, מתקדם ומפנק - המלצה חמה.

זו הגרסא הכי מוצלחת בעיני, למרות שאני ממש אוהב עור, גרסאת הספורט זה הפתרון הפרקטי במיוחד למדינת ישראל

לגבי משענת היד - זה בהחלט מחיר סביר.

רציתי להוסיף משהו לגבי העור (הגה, ידית הילוכים, בלם חניה) - לצערי במכוניות אחרות העור מרגיש הרבה יותר רך ונעים למגע(ראפיד, פוקוס אקובוסוט, אוקטביה, לאון) ועושה רושם שהעור במזדה יתבלה מהר יחסית, מזל שהרכב חונה בחניה מקורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2371 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...