Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור פיג'ו 206 XS

שימו לב! השרשור הזה בן 2390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר ב206 XS 2006 מידה גאנט: 15" 195/55/15 גאנטים של CC(האלה בלי החור באמצע שקשה לעשות איזון) צמיגים פאלקן ZE914 דיי חדשים משהו כמו 3-4 חודש על הרכב, חוץ מזה הכל סטוק לא נגעתי בכלום.

בכל מקרה חשבתי על להביא גאנטים וצמיגים במידה 205/45/16 ולשים צמיגים כמו T1R של טויו.

יש באפשרותי להביא *** להביא = לרכוש *** 2 גאנטים אבל המידות קצת שונות זאת אומרת אחת 205/45 והשני 195/45 שניהם 16".

האם זה משנה משהו? איזה עוד אפשרויות יש לי לעשות לרכב כדי שהוא יאחוז יותר בפניות וכו.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכדאי שתקנה רכב מוגדש טורבו, ככה תוכל להתקין תוכנת סטייג' 1 ולהוסיף עוד ועוד כ"ס כשמתחשק למנוע (אם הוא מסוגל כמובן), אחרת עם מנוע שיש לך, השיפור יהיה מינורי, ולפני שתשתדרג בג'אנט גדול יותר, תברר עד איזה גודל אתה יכול להשתדרג, ורק אז תבדוק אם משתלם לך לשדרג, מעבר לאחיזה ונוחות, זהו זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש כוח ומהירות, זה לא הרכב לכך ועדיף לרכוש רכב עם מנוע טורבו.

אם אתה מחפש הנאה מנהיגה, ה-206 מספקת אותה בכמויות גם במצב סטוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש כוח ומהירות, זה לא הרכב לכך ועדיף לרכוש רכב עם מנוע טורבו.

אם אתה מחפש הנאה מנהיגה, ה-206 מספקת אותה בכמויות גם במצב סטוק.

לא מחפש טורבו, לא כרגע.

מחפש אפשרויות לשדרג רכב הנל זאת אומרת לרדת בחתך לקנות צמיגים אוחזים יותר וכו...

אלה הרעיונות שלי כרגע, יש לך עוד משהו להציע?

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, כבר במידה הנוכחית יש לך צמיגים אוחזים. חוץ מה-T1R (שאגב יוחס לו בעבר צורך בניפוח ל"א גבוה מהמומלץ כדי לנצלו כמו שצריך) של טויו, יש גם את ה-R1R ואפילו את ה-R888R שלהם אם ממש מתעקשים (אם כי לא הייתי בוחר במשהו מעבר ל-R1R וגם זה אולי קצת אוברקיל). אפשר למצוא גם את היוקוהמה AD08.

במידה הגדולה יותר, יש גם (לא בהכרח במלאי) את הצמיגים הנ"ל וגם אפשר להוסיף את ההנקוק Z222, הנקוק K107, גודייר אסימטריק 2, מישלין PS3, קונטי ספורט קונטקט, יוקוהמה S.Drive, פדראל 595RS-R ואולי אחרים.

יש באפשרותי לרכוש 2 גאנטים אבל המידות קצת שונות זאת אומרת אחת 205/45 והשני 195/45 שניהם 16".

האם זה משנה משהו? איזה עוד אפשרויות יש לי לעשות לרכב כדי שהוא יאחוז יותר בפניות וכו.

המידות שציינת הן של הצמיגים המורכבים. השאלה היא מה מידות הרוחב של החישוקים והאם קיימים הבדלים נוספים ביניהם (אופסט וכיוצב'). לא הייתי ממהר בהכרח לעלות במידה. שינוי ה"גומי" במידה המקורית יהיה משמעותי יותר.

לפני שאתה מתקדם לרמה הבאה אחרי צמיגים (כל מיני חלקי מתלה, שרצוי לבדוק כי תקינים לכל הפחות כבר כעת), בדוק שאתה לא החוליה החלשה בניהוג של הרכב (מבלי חלילה לזלזל או לפגוע) ושקול ביצוע קורס/י נהיגה מתקדמת.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, כבר במידה הנוכחית יש לך צמיגים אוחזים. חוץ מה-T1R (שאגב יוחס לו בעבר צורך בניפוח ל"א גבוה מהמומלץ כדי לנצלו כמו שצריך) של טויו, יש גם את ה-R1R ואפילו את ה-R888R שלהם אם ממש מתעקשים (אם כי לא הייתי בוחר במשהו מעבר ל-R1R וגם זה אולי קצת אוברקיל). אפשר למצוא גם את היוקוהמה AD08.

במידה הגדולה יותר, יש גם (לא בהכרח במלאי) את הצמיגים הנ"ל וגם אפשר להוסיף את ההנקוק Z222, הנקוק K107, גודייר אסימטריק 2, מישלין PS3, קונטי ספורט קונטקט, יוקוהמה S.Drive, פדראל 595RS-R ואולי אחרים.

המידות שציינת הן של הצמיגים המורכבים. השאלה היא מה מידות הרוחב של החישוקים והאם קיימים הבדלים נוספים ביניהם (אופסט וכיוצב'). לא הייתי ממהר בהכרח לעלות במידה. שינוי ה"גומי" במידה המקורית יהיה משמעותי יותר.

לפני שאתה מתקדם לרמה הבאה אחרי צמיגים (כל מיני חלקי מתלה, שרצוי לבדוק כי תקינים לכל הפחות כבר כעת), בדוק שאתה לא החוליה החלשה בניהוג של הרכב (מבלי חלילה לזלזל או לפגוע) ושקול ביצוע קורס/י נהיגה מתקדמת.

תודה רבה על תגובה מפורטת

נתחיל מזה שאני לא מחפש צמיג אקסטרים ככה שr888r הדביקים שנגמרים מהר זה לא בשבילי סך הכל מחפש צמיג שאוחז יותר מצמיג יומיומי אבל עדיין לא ישכחו את הכיס מבחינת מחיר וצריכת דלק.

לגבי קורס נהיגה עשיתי אחד זה השיפור הכי טוב אבל עדיין מרגיש שחסר משהו, לא עדיף לרדת בחתך כדי לקבל יותר אחיזה? איך בודקים מתלים וכאלה אין רעשים או משהו אז אני מניח שהכל בסדר

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיפור בקשיחות הפניה תהיה לדעתי זניחה עם השינוי המוצע בחתך וברוחב הצמיג. שטח המגע עם הכביש ישאר דומה, רק צורת המגע תשתנה. השיפור העיקרי ינבע משינוי הצמיגים. אבל אין בכך כדי לשלול בהכרח את המעבר, שעשוי לקרוץ לך גם בגלל האספקט הויזואלי (אם כי זה לא העיקר פה).

לבדוק שאין נזילות מהבולמים, לבדוק מתי הוחלפו בפעם האחרונה אם בכלל וכמה ק"מ עברו.

יש מוסכים עם מתקני הרעדה שבודקים יעילות של הבולמים ואולי יתנו אינדיקציה. וכן הלאה.

בדוק אם קיימים sway bars לרכב. בדוק אם ניתן לבצע שינויים בגאומטריית המתלים לטובת אחיזה עדיפה בסיבובים (קח בחשבון בלאי מוגבר לצמיגים ושאר תופעות לוואי).

חכמים יותר ממני ידעו להוסיף עוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שהג'אנטים הכי VFM מבחינת התנהגות יהיו דווקא ג'אנטים סגסוגת קלה של סיטרואן C5 במידה הנוכחית "15.

תחסוך משמעותית במשקל הבלתי מוקפץ. צרף לזה טויו T1R ויחד עם מתלים תקינים ומכוונים תהנה משילוב מאוד מוצלח.

לא הייתי משלם יותר, די חבל על הכסף.

שתי הסתיגויות:

1. בדוק שהמידות אכן מתאימות. עבר הרבה זמן מאז שבדקתי בעצמי.

2. אומר מראש שאין "מקדם דאווין" בקומבינציה.

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שהג'אנטים הכי VFM מבחינת התנהגות יהיו דווקא ג'אנטים סגסוגת קלה של סיטרואן C5 במידה הנוכחית "15.

תחסוך משמעותית במשקל הבלתי מוקפץ. צרף לזה טויו T1R ויחד עם מתלים תקינים ומכוונים תהנה משילוב מאוד מוצלח.

לא הייתי משלם יותר, די חבל על הכסף.

שתי הסתיגויות:

1. בדוק שהמידות אכן מתאימות. עבר הרבה זמן מאז שבדקתי בעצמי.

2. אומר מראש שאין "מקדם דאווין" בקומבינציה.

איזה מידה ה15?

אם זה כמו אצלי אז אין טעם לקנות...(195/55/15)

אחד הבעיות בגאנטים שלי זה שאין בו חור באמצע ככה שקשה לעשות לו איזון כמו שצריך, כמה שלא ניסיתי עדין ההגה רועד וכאלה...

אז מה היה עד עכשיו?

צמיגים וי

קורס נהיגה וי

דיפרנציאל? :)

אולי ברקסים טובים יותר? בטיול האחרון שעשיתי לנס הם התחממו דיי מהר בנהיגה לא כזאת מאומצת(יכול להיות זה היה בהרגשה שלי אבל עדיין זאת ההרגשה)

עריכה אחרונה על ידי admtaynov13?

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שה 15" במידה זהה לשלך.

השיפור הוא במשקל הבלתי מוקפץ.

כמו כן תוכל לאזן (יש חור).

אבל לא נראה לי שזה הכיוון שלך.

לגבי בלמים, לפני שאתה רץ להחליף רכיבים בדוק מתי החליפו נוזל בלמים + רפידות איכותיות.

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שה 15" במידה זהה לשלך.

השיפור הוא במשקל הבלתי מוקפץ.

כמו כן תוכל לאזן (יש חור).

אבל לא נראה לי שזה הכיוון שלך.

לגבי בלמים, לפני שאתה רץ להחליף רכיבים בדוק מתי החליפו נוזל בלמים + רפידות איכותיות.נוזל בלמים הוחלף לפני בערך שנה נוקז מכל גלגל ורפידות רמסה צלחות ברמבו לפני בערך שנה וכמה חודשים יש עוד הרבה בשר מקדימה ומאחורה אבל עדיין זה לא רפידות וצלחות ספורטיביות לא ממהר להחליף אבל דיי בניתי על זה שלרדת בחתך ישפר משמעותית את הפניות

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חברים מקפיץ די מבולבל

פה הזכירו שאם אני יקנה גאנט עם חתך נמוך יותר 16" במקום 15" מה שיש עכשיו, ההבדל לא יהיה כזה גדול ולא כדאי

והמליצו לי פה קחת T1R שזה היה הכיוון בגדול.

ובחוץ חברה עם רכבים דומים הסבירו שיהיה שינו, והי מחלוקת בצמיגים T1R שיש להם דופן לא קשיחה והוא נופל בסיבובים.

בגל שכנראה שאני לא הולך לשדרג את גודל הגאנט אז אין לי הרבה אופציות של צמיגים, אחד הזכיר את Pirelli P1 שהוא בעל דופן קשיחה, איך הוא?האם יש עוד המלצות הצמיגים שהוזכרו פה של יוקוהמה או טויו (חוץ מT1R) יקרים יחסית ואני צריך גם צמיג ליומיום. הפאלקן שיש לי כרגע (914) לא אוחזים כמו שציפיתי.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כבר נכנס לניואנסים.

גם אם ה T1R בעלי דופן מעט רכה, כל המשמעות היא מעט "מריחה" ב turn in. לא משהו קריטי לטעמי.

אם מישהו ממש סובל מקריסת דופן ב T1R מציע לבחון הגדלת לחץ האוויר. מניסיון הצמיג מגיב יפה לכיוונים בלחץ האוויר.

אם כבר פסלת T1R, אתה בטוח שאין לך אלטרנטיבות ב "15?

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה שינוי, אך ההבדל המוחשי יותר יובחן בצמיג אוחז יותר.

האם החברים שעלו במידה נשארו עם אותו דגם צמיג בדיוק או שעברו ממשהו "פשוט" למשהו אוחז?

כתבתי קודם לגבי הענין עם ה-T1R. לחץ האוויר הנדרש בפועל גבוה יותר בדיוק מהסיבה שציינת.

P1 הוא גם צמיג ירוק/עירוני. ממנו לא תראה אחיזה מוגברת במיוחד.

לדעתי אם נשאר במידה הנוכחית, אפשר לעבור ל-R1R. אפשר לחיות איתם גם ביום יום. והוא גם לא יקר בהרבה מה-T1R (כ-30 ש"ח לצמיג, בתמחורי יבואן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כבר נכנס לניואנסים.

גם אם ה T1R בעלי דופן מעט רכה, כל המשמעות היא מעט "מריחה" ב turn in. לא משהו קריטי לטעמי.

אם מישהו ממש סובל מקריסת דופן ב T1R מציע לבחון הגדלת לחץ האוויר. מניסיון הצמיג מגיב יפה לכיוונים בלחץ האוויר.

אם כבר פסלת T1R, אתה בטוח שאין לך אלטרנטיבות ב "15?

ממה שבדקתי יש אבל הכל יקר ולא לדיילי. מה שקורה בטיולים חלק הגדול אמר שלהוריד לחץ אוויר ככה יש יותר אחיזה ושעשיתי קורס נהיגה אמרו לי לעלות אוויר, זה די מבלבל אשמח להסבר.

יהיה שינוי, אך ההבדל המוחשי יותר יובחן בצמיג אוחז יותר.

האם החברים שעלו במידה נשארו עם אותו דגם צמיג בדיוק או שעברו ממשהו "פשוט" למשהו אוחז?

כתבתי קודם לגבי הענין עם ה-T1R. לחץ האוויר הנדרש בפועל גבוה יותר בדיוק מהסיבה שציינת.

P1 הוא גם צמיג ירוק/עירוני. ממנו לא תראה אחיזה מוגברת במיוחד.

לדעתי אם נשאר במידה הנוכחית, אפשר לעבור ל-R1R. אפשר לחיות איתם גם ביום יום. והוא גם לא יקר בהרבה מה-T1R (כ-30 ש"ח לצמיג, בתמחורי יבואן).

הR1R לא מצאתי במידה שלי אשמח שתראה לי, בכל מקרה הם רק עלו במידה ירדו בחתך ושמו אותם צמיגים T1R ועדיין יש קריסת דופן אולי בגלל כמו שאמרתי שמורידים לחץ אוויר והדופן פשוט קורסת.

עריכה: מצאתי בטייר קלאב, מוזר שלא שמתי לב כי את הצמיגים שיש לי כרגע קניתי משם חחח בכל מקרה ההבדל הוא 30 שקל צמיג, האם יש הבדל משמעותתיים באחיזה? איך הצמיג ליומיום?

עריכה אחרונה על ידי admtaynov13?

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...