Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד s-max חדש מול ישן

malagena
שימו לב! השרשור הזה בן 2402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

בדרך כלל אני לא כותב אבל נראה לי שזה יכול לעניין

יש לנו 4 ילדים ולכן כדי להוביל את כל המשפחה רכשנו פורד אס מקס 2.0 טורבו 203 כ״ס בשנת 2012 ומאז הוא משמש בעיקר את אשתי. מדי פעם עולה המחשבה להחליף ולשדרג אבל היצע הרכבים המתאימים להובלת 7 נוסעים כמעט ונעלם היות שכולם מעדיפים למכור suv על פני מיניואן.

במיוחד חיכיתי שיגיע האס מקס אחרי מתיחת הפנים אבל דלק מוטורס ויתרו על הפלח הזה (אלא אם כן מחשיבים את האקספלורר המפלצתי כרכב להתניידות עירונית יום יומית)

לעניינינו. נסענו לחופשה משפחתית באיטליה והזמנו פיג׳ו 5008. כאשר הגענו לשדה חיכתה לנו אס מקס דיזל ידנית במקומה. במהלך 8 ימים נסענו 2500 ק״מ בתואי שונה - כבישים מהירים ממילאנו לטוסקאנה, כבישי טוסקנה ולבסוף הכבישים המקיפים את אגם גרדה.

חלק מהריוויו כולל התייחסות של אשתי והילדים שהם למעשה הגורם המוסמך להשוות בין שני הרכבים בשימוש יומיומי.

מנוע ותמסורת - ההשוואה קצת לא הוגנת כי מדובר בשני מאפיינים שונים אבל ננסה.

בדגם הישן יש מנוע טורבו בנזין עם תיבת הילוכים אוטומטית פאוור שיפט. אני אמנם אוהב לנהוג ברכב ידני אבל השילוב ביניהם מצויין. החלפת ההילוכים חלקה ואף פעם אף פעם לא חסר כוח לעקיפה. צריכת הדלק ברכב זה בשימוש משולב עירוני ובין עירוני הוא כ-9 ק״מ לליטר

בדגם הדיזל מנוע שני ליטר טורבו דיזל עם תיבת הילוכים ידנית. לתיבה 6 הילוכים אבל הרכב יכול להסתדר עם הילוך 2-3-4-6. למה הכוונה - אפשר להתחיל נסיעה עם הרכב החל בהילוך שני ללא קושי. בכבישים המתפתלים בגבעות של טוסקנה אפשר פשוט להשאיר את ההילוך ב-3 והרכב יעשה את כל השאר בכוחות עצמו. מ 40 קמ״ש עד 80 הוא מסתדר בלי בעיות ובלי עניין לשנות הילוך. בכביש המהיר שילבתי להילוך 6 לטובת נסיעה שקטה וחסכונית. אם מעוניינים לבצע עקיפה ההילוך החמישי מיותר לגמרי. צריך לרדת להילוך רביעי ושם יש כוח להאצה אם כי גם היא לא מאד מרשימה. ההילוכים עצמם לא מאד מדוייקים ולוקח קצת זמן להתרגל אבל אחר כך הכל בסדר. צריכת הדלק הממוצעת עם 6 נפשות (אמנם 3 מתחת ל-40 ק״ג) עמדה בסיכומו של טיול על כ-20 ק״מ לליטר דיזל.

התנהגות - אני לא נהג מקצועי או כתב רכב ולא תמיד הבנתי את המונחים של ״מכונית חדה, מושחזת״ וכו׳. עם זאת, אתמול כאשר עליתי על הרכב שלי בארץ כאשר באותו היום נהגתי מספר שעות ברכב השכור ההבדל היה משמעותי. כל הרכב הרגיש לי מדוייק יותר ופחות נמרח.

מזגן - כל מי שהוא בעלים של אסמקס יוכל לספר כי אין הרבה דברים פחות נעימים מאשר להכנס לרכב ביום חם ולהדליק את המזגן. הוא חלש ויושבי השורות האחרונות לא ממש מרגישים שהם מתקררים בקצב משביע רצון. בדרך כלל הנסיעה נגמרת בזמן שחלל הרכב התקרר. ברכב החדש יש מזגן על סטרואידים - מדהים! מקרר את כל החלל ביעילות ובעוצמה.

חלל פנים - התרשמות ראשונית היתה וואו. הקטנות נכנסו למושבים האחוריים ופתאום יש שם יותר מקום (לא חושב ששינו משהו משמעותי בגודל של הרכב). עם זאת ככל שחלף הזמן התברר שיושבי השורה השניה משלמים את המחיר ופחות נוח להם. כמו כן, הגישה לשורה השלישית הרבה פחות נוחה מאשר ברכב הישן.

מולטי מדיה - קיבלנו ברכב את מערכת ה sync 3 של פורד שהתממשקה עם הנייד בשניות. מערכת הניווט היתה טובה (פחות חכמה מווייז - השווינו - אבל עדיין אמינה גם אם לעולם לא תדייק בזמן הגעה). השליטה במערכת אינטואיטיבית וקלה. ברכב שלנו אין bt מקורי כך שההבדל כאן מורגש היטב.

דשבורד ולוח שעונים. שוב - ההתרשמות הראשונית היא של וואו - כמה הרכב מודרני אבל הסיכום הרבה פחות מוצלח. בדשבורד כל השליטה על המזגן ומערכת השמע (למעט הווליום) היא באמצעות מגוון של כפתורים שטוחים אשר נראים נפלא אבל כאשר צריך להשתמש בהם מגלים שצריך להסיר את העיניים מהכביש לפרק זמן משמעותי. לוח השעונים הוא שעטנז של שתי קשתות אנלוגיות (המהירות והסל״ד כתובים על הקשת כרגיל) אבל כל החוגות והמידע כולו דיגיטלי. זה נראה יפה ונותן הרבה מידע אך למעשה יש יותר מדי שכתוב בקטן ושוב כדי לראות משהו צריך להסיר את העיניים מהכביש. החזרה לרכב הישן הרגישה כל כך נכונה.

לסיכום - אני לא משוכנע שפורד התקדמו בגרסא החדשה של הרכב אם כי צריך לזכור שהשוויתי דיזל ידני לבנזין אוטומטי. האם הייתי רוכש כזה חדש אם היו מוכרים - למרות כל החסרונות ייתכן שכן כי פשוט אין מבחר מתאים בארץ.

כמה תובנות נוספות אחרי נהיגה באיטליה :

1. - כבישים ומנהרות - אני גר סמוך לירושלים ליד כביש המנהרות (כביש בו יש שתי מנהרות באורך משותף של אולי 1 ק״מ) ובכביש בגין מנהרונת נוספת. כביש של שתי מנהרות נקרא בפי כל ״כביש המנהרות״ וכל מי שנסע בהן יודע כי הו נוטפות מים מלמעלה כ-ל הזמן. לעומת זאת באיטליה מנהרה אחרי מנהרה, קילומטרים על קילומטרים של מנהרות חדשות וישנות וכולן עשויות לעילא ולעילא.

כביש 38 לבית שמש רק נחנך לפני חודשיים והוא כולו עשוי טלאים כאשר החיבור בין חלקי האספלט השונים רחוק ממושלם. ברוב הכבישים שם הכל חלק ועשוי היטב. מתסכל

2 - נתיבים ושוליים - אין כמעט שוליים בוודאי שבצד שמאל של הכביש ובכביש מהיר ברוחב של כביש 1 יש 3 נתיבים ולא שניים. אז נכון שזה פחות נוח וקצת מעלה חשש לעתים אבל עד שיסללו נתיב שלישי לכל אורך כביש אחד אפשר היה להשתמש בטכניקה הזו עם מספר מפרצים בצידי הדרך ולמנוע את הפקק הנורא המתקיים כל יום ולכל כיוון בגלל צוואר הבקבוק

3 - דאצ׳יה דאסטר - להיט היסטרי, נמכר שם כמו לחמניות

זהו

שנה טובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה.

הביקוש למיניוואנים נחלש בכל העולם אבל יותר בישראל, לדעתי חלק מהסיבה היא שליצרנים היפנים והקוראיניים אין היצע מתאים בישראל והביקוש למיניואנים אירופאים נמוך. אנשים מעדיפים ללכת על בטוח ומעדיפים לרכוש את האאוטלנדר שהוא הרבה פחות יעיל ממיניואן.

תחליף לאס מקס בארץ במחיר ועלויות אחזקה שפויים יכול להיות סיטרואן גרנד פיקאסו דיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...