Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי שיטת הגיוס לצה"ל בישראל, חובה לנוכח המציאות.

Cerebral Cortex
שימו לב! השרשור הזה בן 2403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש את הפתרון הפשוט למדי שאף אחד לא מדבר עליו כי הוא לא פוליטיקלי קורקט או משהו:

להשאיר את המצב כמו שהוא עכשיו, ובו בזמן לחזל"ש הטבות למי שלא משרת ומהכספים האלו להעניק יותר הטבות למי שכן.

הדוגמא המיידית היא שכ"ל - מי שיכול אך בוחר שלא לשרת (צבא / שירות לאומי וכו') משלם שכ"ל מלא, מי שכן משלם שכ"ל כמו היום (או חינם).

"אבל זה לא הוגן כי אז מי שלא ישרת לא יוכל להרשות לעצמו לימודים גבוהים!"

א. הוא יכול לשרת ולהפסיק להתבכיין

ב. הוא יכול להשתמש ב3 שנים האלו בשביל לעבוד, לחסוך כסף, ולגשת ללימודים

"אבל זה לא הוגן כי יש אנשים שלא יכולים לשרת!"

א. באופן אירוני משהו, רואים המון אנשים ש"לא יכולים לשרת" שנלחמים על הזכות (לדעתם) כן לשרת ...

ב. מדובר במקרי קצה, ואפשר לטפל בזה באופן נקודתי

"מה עם הערבים??"

מה עם שירות לאומי בכפרים שלהם ..?

"אבל זה האינטרס של המדינה שאנשים ילכו להשכלה הגבוהה"

נכון - וכל אחד יוכל לבחור האם לשרת וללכת ללמוד במחיר מסובסד, או לא לשרת וללמוד במחיר לא מסובסד, סה טו

__

כמו השכ"ל - כך בהרבה תחומים אחרים: עוד נק' זכות במס הכנסה למשרתים כנגד פחות נק' ללא, הנחה בארנונה, הנחה בתח"צ, וכן הלאה וכן הלאה... במדינה המולאמת שלנו לא חסרים שירותים בהם אפשר לפרגן למי שבחר להקריב שנים מהחיים שלו (ופוטנציאלית, את החיים עצמם).

המצב הנוכחי הוא אבסורד, "צבא עם" - אעלק.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא באמת מזיז להם גם את תכלא אותם ל 60 יום. זה לא שהם עובדים או משהו כזה.

התרומות מגיעות בזמן וככה גם התקציבים. הם מוכנים ללכת לכלא לשנים גם.

כתבי אישום ותיק פלילי? מה זה מזיז להם. זה לא שהם מנסים להתקבל לאיזושהי עבודה חשובה שחשוב להם

שלא יהיה להם תיק פלילי.

בניגוד לחילוניים, להם יש עמוד שדרה

נכון - יש להם עמוד שדרה, קוראים לו בבי נתניהו. הפחדן ששומר על שלטונו תמורת אתנן לחרדים.

קח להם את התמיכות והם יתפרקו לחתיכות.

הכנס אותם למעצר קל למחנה אוהלים בנגב, לחודש חודשיים.

עם השטריימלים שלהם, :wink: הכייף לקפוץ ולזרוק אבנים ירד.

והמשך תשובה - ראה את התשובה הקודמת של .. אור.

יש פתרונות... יש עתיד

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבא עניים. כמובן שיהיו יוצאים מן הכלל, אבל לרוב, אני מאמין, שיהיה צבא שמורכב מהשכבות הנמוכות באוכלוסייה וזו שאלה חברתית שיש לדון בה גם כן, לדעתי.

או ההיפך, צבא שיכול לקדם אנשים משכבות אוכלוסיה נמוכות.

וכדי שלא יכנס לשם ברארה של ממש (שיכול גם לבוא מסביון ורמת אביב ג'), צריך לתכנן ולהפעיל תהליכי סינון (לדוגמא לא לגייס אנשים עם תיקים פליליים וכו'), ולא מי שבא ברוך הבא.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה מקרה הפנימיה הצבאית. בזמני ההתנדבות לפנימיה אפשרה ללא מעט אנשים מהפריפריה לזכות בחינוך המשובח של הריאלי בחיפה או גינסיה הרצליה בת"א. המחיר היה חתימה של שנתיים או שלוש בקבע. אחרי זה חלק מהאנשים המשיכו בקריירה צבאית, חלקם היו על המסלול הנכון ללימודים וקריירה אזרחית לפי יכולתם, לא לפי טיב בית הספר בעיירת הפיתוח בה גדלו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשאיר את המצב כמו שהוא עכשיו, ובו בזמן לחזל"ש הטבות למי שלא משרת ומהכספים האלו להעניק יותר הטבות למי שכן.

הדוגמא המיידית היא שכ"ל - מי שיכול אך בוחר שלא לשרת (צבא / שירות לאומי וכו') משלם שכ"ל מלא, מי שכן משלם שכ"ל כמו היום (או חינם).

[...]כמו השכ"ל - כך בהרבה תחומים אחרים: עוד נק' זכות במס הכנסה למשרתים כנגד פחות נק' ללא, הנחה בארנונה, הנחה בתח"צ, וכן הלאה וכן הלאה...

לא לשרת בצה״ל זה לא פשע עד כדי כך נתעב שצריך להכות בחוטאים בו עד חורמה באופן שאתה מתאר.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט הכנתי לך את המים עם הכלב החמוד שלא כל כך מבין מושגים, אבל אז וויתרתי :(

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או ההיפך, צבא שיכול לקדם אנשים משכבות אוכלוסיה נמוכות.

לא "או". וגם.

זה יהפוך לצבא עניים, כנראה, שלחלקם זה ייתן קפיצה קדימה, לחלק לא. זה עדיין לא משנה את העובדה שזו שאלה חברתית שכדאי לדון בה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו שיש מקומות עבודה של עניים, אבל אף אחד לא מתלונן על זה שרק עניים עובדים במפעלים או בסופרים.

חוץ מזה, זה עוד מקום עבודה, בין אם לעניים או לעשירים. אם תשלם שכר מספיק גבוה, יעבדו שם עשירים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, אבל ברגע שאתה מציע משהו כזה - אתה אוטומטית נחשב לפשיסט. לא ידעת? לשלול הטבות ממשתמטים זה לא דמוקרטי.

"מה עם הערבים??"

מה עם שירות לאומי בכפרים שלהם ..?

כי כל הערבים חיים ב״כפרים״ ומתגוררים בבקתות בוץ.

(סתם, לא הצלחתי להתאפק... :wink:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה מחקר שעשו בנוגע לתרומות דם. אנשים תרמו יותר דם כאשר זה היה בהתנדבות. כאשר הוצע סכום כספי עבור הדם, אנשים תרמו פחות. לכן צבא מקצועי לא צריך להיות לדעתי, על אף שהצבא צריך להתייעל (לגייס פחות עורפיים מיותרים, לתת יותר לקרביים ושלא נדבר על כל מערך הקבע....). אני מסכים עם מה ש- oryo כתב. יש שלושה תחומים שהמדינה צריכה לתגמל מתגייסים לצה"ל, שכמובן קרביים יקבלו את המירב:

א. שכר לימוד לבניית עתיד.

ב. מיסים מופחתים לתקופה מסוימת.

ג. הנחה או הטבה לקניית/בניית בית בישראל.

כל השאר שלא משרתים לא יפגעו כלל, כי הם יקבלו את הזכויות האזרחיות שלהם במלואם, ללא הטבות. יהיה להם גם שנתיים-שלוש זמן לעבוד ולחסוך בזמן שאותם חיילים צעירים משרתים את המדינה (וזה כולל גם שירות לאומי). אם ערבים או חרדים לא רוצים להתגייס או לעשות שירות לאומי, לא ישתנה עבורם דבר, אבל המדינה לא תעזור להם כפי שתעזור למשרתים והמיסים שהם משלמים (:roll:) ילכו להטיב עם המתגייסים (כך הם ישאו בנטל).

אבל לא השכר החודשי שהועלה ולא הטבות יעלו בהכרח את המוטיבציה. צריך להבין שהחברה עוברת שינויים מאז שנות ה-80 המאוחרות (יענתי דור ה-Y, תכף כבר דור ה-Z מתגייס). הצעירים יותר אינדיבידואליסטים, יותר מחפשים משמעות ומימוש עצמי, פחות רואים בקולקטיב ערך עליון. הצבא צריך (ועושה) לחשוב בכיון הזה, איך ממצים את כוח האדם גם ביחידות הקרביות הגדודיות, ומעצימים אותם לטווח קצר וארוך.

בסוף זה גם עניין של חינוך וערכים. צריך להגיד שאם יש משהו שהצבא פוגע בעצמו, זה הגישות התבוסתניות שהוא מכניס לשורותיו. לא צריך בכוח לגייס נשים לכל חיל ולא צריך לתת לכל מיני ליצנים להרצות בפני חיילים ולנסות לחנך ולעצב אותם "מוסרית". צריך שיהיה צבא יעיל שילחם וינצח מלחמות. בכל מבצע צבאי שיצאנו אליו בעשר שנים אחרונות, לא ניצחנו בצורה מוחצת ורק נסינו לדשדש בין "המוסריות" ל"כוח מאופק" וכל מיני טימטום של רמטכ"לי כלניות למינהם. בסוף כשילדים לומדים בבית ספר שהצבא הוא צבא כיבוש (אפרופו המורה ההיא) וכשיש מלחמות אז צריך לשמור על האויב בזמן שטילים נופלים ומיישמים הלכה למעשה לוחמה פסיכולוגית שקרית לעם בישראל, וחייל הולך לכלא כי ירה למוות במחבל, שלא יתפלאו למה המוטיבציה בירידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מה שיתן מוטיבציה לחיילי דור ה"אני" זה שכר הוגן והטבות.

1500 שקל בחודש למי שהולך להיהרג בשביל המדינה זה לא שכר הוגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

המצב צריך להיות שמי שבריא ויכול להתגייס, לא יהיה שווה לו להשתמט.

איך עושים את זה? עם כסף, הטבות ותנאים טובים שיתנו לו נקודת התחלה חזקה בסוף השירות, יותר מזה שהחליט להישאר בבית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מה שיתן מוטיבציה לחיילי דור ה"אני" זה שכר הוגן והטבות.

1500 שקל בחודש למי שהולך להיהרג בשביל המדינה זה לא שכר הוגן.

סכום הכסף הזה רובו שוכב בבנק כי הלוחמים בשטח ואין להם זמן לשופינג בניגוד לג'ובניקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו שיש מקומות עבודה של עניים, אבל אף אחד לא מתלונן על זה שרק עניים עובדים במפעלים או בסופרים.

חוץ מזה, זה עוד מקום עבודה, בין אם לעניים או לעשירים. אם תשלם שכר מספיק גבוה, יעבדו שם עשירים.

במפעל לא יורים עליך.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוטיבציה לשירות קרבי נמצאת בירידה כבר מ-2010. מאז שאני התגייסתי ב-2006 כבר דיברו על צבא מקצועי א-לה אמריקה. אבל זה לא יעבוד מהסיבה הפשוטה שאם עכשיו אתה נלחם כדי לגייס אנשים לצבא ועדיין אין לך מספיק כ"א למלא שורות, אז כשתגייס אנשים ע"ב רצון ומקצועיות, יהיו לך גדודים של 15 איש.

המדינה שלך גם לא יכולה לתת מענקים משמעותיים למי שכן ישרת, כי אין לה כסף לזה, כי זה נמצא נמוך נמוך בסדר העדיפויות. לכן כל מי שיעמוד לפני סיום בית ספר ישב עם עצמו ויעשה תרגיל במתמטיקה - האם אני יכול להרוויח את כל ההטבות שאני אקבל על שירות בצבא, תוך כדי עבודה אזרחית רגילה. אתה פשוט לא יכול לשלם את הסכומים שאתה מדמיין לחיילים. נניח תחתוך את מספר הג'ובניקים (כ-70% מכלל החיילים), תוכל להעלות ללוחמים את המשכורת בקצת יותר מ-50%, מה שמביא אותך למשכורת של קצת פחות מ-2700 שקל - כלומר אתה עדיין על בערך חצי משכר המינימום.

תוסיף על זה את ההטבות שאתה רוצה לתת - שווה ערך ל-33 אש"ח לשנה (או 2750 שקל לחודש).

החשבון הוא שמי שלא הולך לצבא צריך להרוויח 5450 ש"ח נטו בחודש כדי "להרוויח" את ההטבות שאתה רוצה לתת למתגייסים מרצון. כלומר כדי שלא יהיה שווה לי להתגייס אני צריך להרוויח בסך הכל 10% יותר משכר המינימום, לא נראה לי כמו מי יודע מה מוטיבציה...

ולגבי מי שאינו מסוגל אבל רוצה - אם הצבא יהפוך לגוף מקצועי, מי שלא מסוגל, לא מסוגל ולא יגוייס. בדיוק כמו שאני לא הולך להיות שחקן כדורגל או מדען אטום, כי אני לא מסוגל.

בטח שהמדינה יכולה לתת מענקים גבוהים יותר. רשמתי את זה בפוסט.

המדינה מסבסדת כשני שליש (66%) משכר הלימוד של כל סטודנט במדינת ישראל בין אם הוא שירת או לא שירת.

למדינה בתור גוף יש אינטרס להתקיים, לפיכך היא צריכה לעודד ולתת תמריצים לאלה המגנים עליה או המשרתים אותה.

לפיכך, בחור בן 18 שלא רוצה להתגייס ולא משנה מה הסיבה הוגן זה שהוא ישלם מחיר מלא עבור שכר הלימוד שלו. כלומר משהו באזור ה 50 אלף שקל לשנה.

במצב הנוכחי של היום אי אפשר שאדם יבחר לא להתגייס, ילד ללמוד וגם לעבוד כאשר בחוןר אחר כן משרת ויוצא פעם ב 14, 21 או 29 יום הביתה ואז בגיל 22 לזה שלא התגייס יש תואר ביד פלוס כסף כאשר לחייל המשתחרר יש כמה שקלים אומללים פלוס מענק עבודה מועדפת.

צריך לייצר אפלייה מתקנת על מנת ליצור שיוויון והיא שזה שבוחר לא להתגייס ישלם שכר לימוד מלא. בכסף שהמדינה חוסכת על הסיבסוד של הלימודים של זה שלא משרת היא תוכל לתגמל את זה שכן. פשוט מאוד.

אפילו לפני שנכנסים לשאלות על תקציב וכו׳ (שהן קריטיות, כמובן), זו שאלה פשוטה של מתימטיקה.

השוות אותנו לארה״ב. צבא ארה״ב מורכב היום בערך מ-1.3 מיליון איש. אוכלוסיית ארה״ב כיום - בערך 325 מיליון איש. כלומר, הצבא בגודל של כ-0.4% מהאוכלוסיה.

אוכלוסיית ישראל כיום - כ-8.5 מיליון איש. בחישוב פשוט, 0.4% מהאוכלוסיה שווים ל-34,000 איש. סד״כ צה״ל כיום (לפי פרסומים רשמיים) הוא בערך 176,500 איש - יותר מכ-2% מהאוכלוסיה, או יותר מפי 5 מהיחס המקביל בארה״ב. האם אתה חושב שניתן לקצץ את הסד״כ בצה״ל לפחות מחמישית מזה הנוכחי?

ארה״ב יכולה להרשות לעצמה שירות צבאי על בסיס בחירה. ישראל - כרגע לפחות - לא.

אגב, גם בארה״ב היו תקופות שבהן הונהג גיוס חובה - כשזה נדרש. במצב בטחוני כיום בישראל - כנראה שזה נדרש באופן קבוע (רק לפי גודל הסד״כ שהנוכחי).

אתה עושה טעות. מה שלא יהיה, אלה שמשתמטים משירות צבאי ימשיכו להשתמט אחר כך בכל מקרה. גיוס התנדבותי לא ישנה את כמות החיילים לרעה אלא להיפך. אנשים ירגישו שהם מתוגמלים בעין יפה והמדינה מעריכה אותם אותם. כמו שרשמתי בפוסט, יש אנשים שהצבא לא צריך, כמו הבחור ההוא מהעבודה שלי שסיפרתי עליו. בא ב 8 לבסיס ובשעה 1 כבר בבית. אוכל ארוחת צהריים ובשעה 2 הולך לעבודה במשרה מלאה בעבודה שעבדתי בה. האם זה נראה לך הגיוני? הצבא צריך להחזיק חייל שעובד כל יום אחרי ה"שירות הצבאי" שלו במשרה מלאה באזרחות? הוא גם מרוויח משכורת מלאה של שכיר על כל ההטבות המשתמעות מכך וגם יקבל את כל ההטבות של חייל בסדיר וחייל משוחרר. למה הצבא צריך כזה חייל?

המצב שאני מתאר שבו הצבא יהפוך לצבא בעל גיוס התנדבותי לעולם לא יקרה כי כל הפרזיטים ואוכלי החינם לא יסכימו. היה ניסיון למתן מענק של מע"מ אפס על דירות לחיילים משוחררים שהועלה על ידי לפיד, אנחנו יודעים איך זה נגמר.

הפיכת הגיוס לצה"ל להתנדבותי רק תטיב עם הצבא והמדינה. מי שיאכל אותה אלו הם הפרזיטים ואוכלי החינם שיצטרכו לעבוד קשה בשביל מה שהם מקבלים כמובן מאליו עכשיו.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...