Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

I30cw 2009תאורת מסך בלוח שעונים מרצדת

electric
שימו לב! השרשור הזה בן 2400 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

הבעיה בכותרת וכמו בסרטון הזה שמצאתי ברשת:

אני מבין שזו בעיה נפוצה. השאלה היא האם היצרן לוקח על זה אחריות באיזשהו אופן( הרכב 2009).

האם יש תיקון מוכר לבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש רכב דומה רק בגרסה הרגילה ולא סטיישן.

נתחיל מזה,שיש שם סימן של הדלת שאומר,שאחת הדלתות פתוחות (מכסה מנוע/תא מטען או אחת הדלתות ברכב).

אבל,גם סימן של דלת פתוחה,לא קשור לתופעה הזו .

מה אתה מרגיש חוץ מזה ? הרכב מניע ?

אם הרכב מניע ,יכול להיות שתאורת לוח שעונים בעייתית/מנורת תאורת לוח שעונים בדרך להישרף וזה עניין של מכון לספידומטרים/כל מקום שמתעסק בלוחות שעונים ואם הרכב לא מניע,צריך לבדוק,שהדקי המצבר מחוברים כמו שצריך ולא רופפים ואם זה תקין,לבדוק ע"י מד מתח טעינה למצבר/אלטרנטור.

לי קרה מקרה דומה,כאשר הנעתי את הרכב והתעקשתי על אף קושי בהתנעה,הרכב הניע בסוף ובדיעבד התברר שהמצבר היה חלש ולא נתתי דעתי לעניין.

הסיפור נגמר בהחלפה משולבת של מצבר חדש ושיפוץ אלטרנטור.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי.

הסרטון הוא לא של הרכב שלי, מצאתי אותו ברשת.

אין תופעות לוואי נוספות, המצבר חדש.

מחיפוש ברשת נראה שהתופעה מוכרת בדגמים האלו. השאלה אם יש תיקון ידוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סתם שאלתי אם אתה מרגיש תופעות נוספות.

זה קורה רק בהתנעה/ או שגם בנסיעה אתה רואה את האורות מרצדים ?

לי את הרכב הזה 6 שנים כמעט ולא נתקלתי בתופעה למעט אותו ערב לפני כחודש,שבו המצבר היה גמור וכיוון שלא הוחלף בזמן גם האלטרנטור נהרס.

דרך אגב,האלטרנטור נהרס דווקא לאחר החלפת המצבר לחדש.

כפי שכתבתי לך קודם,הייתי בודק,שהקטבים של המצבר מחוזקים ואם כן,מודד מתח טעינה לאלטרנטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי

הבעיה בכותרת וכמו בסרטון הזה שמצאתי ברשת:

אני מבין שזו בעיה נפוצה. השאלה היא האם היצרן לוקח על זה אחריות באיזשהו אופן( הרכב 2009).

האם יש תיקון מוכר לבעיה?

חלקי רכב מתיישנים ומתקלקלים לאחר מספר שנים ככה שאל תצפה שהייצרן יחליף לך את לוח השעונים על חשבונו לאחר 8 שנים.

יש מספר מכונים בארץ שמתעסקים בתיקון לוחות שעונים ואני בטוח שתמצא פיתרון.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקי רכב מתיישנים ומתקלקלים לאחר מספר שנים ככה שאל תצפה שהייצרן יחליף לך את לוח השעונים על חשבונו לאחר 8 שנים.

אצלי היתה תקלה אחרת בלוח השעונים ועכשיו נזכרתי- המחט של שעון הסל"ד נתקעה- זה קרה בערך כאשר הרכב היה בן 4-5 ומה שעשו- פירקו רק את המסגרת של הלוח והדביקו את המחוג מחדש-הצליחו להציל את הלוח מהחלפה/תיקון נוסף).

אם הבעיה בלוח שעונים,צריך לבדוק אם זו החלפת מנורה בלבד שזה דבר קל ופשוט יחסית או שיש קצר,שמחייב החלפת/תיקון של הלוח.

אם נדרשת החלפת לוח זה יותר מורכב כי אח"כ צריך לצרוב/לקודד מחדש את הק"מ המקורי והתהליך מעט יקר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בישראל רווחת הדיעה שרכב (במיוחד אם הוא נפוץ) לא צריך להתקלקל - וכל תקלה (אם נפוצה או לא) צריכה להיות מטופלת על חשבון היצרן\יבואן.

ה-ז-ו-י.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם.

שאלה נוספת לבעלי הרכב.

האם המסך הנ"ל מתעמעם אצלכם כאשר מדליקים אורות?

שמתי לב שאצלי הוא לא משתנה ומאיר חלש באופן קבוע( למעט הזמנים שהוא מרצד)

זה מצביע על בעיית מגע בלוח.

לגבי מכונים לתיקון אשמח להמלצה על מקום בקרבת אזור השרון.( רעננה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בישראל רווחת הדיעה שרכב (במיוחד אם הוא נפוץ) לא צריך להתקלקל - וכל תקלה (אם נפוצה או לא) צריכה להיות מטופלת על חשבון היצרן\יבואן.

ה-ז-ו-י.

איציק

ברור שיכולות להיות תקלות.

הסיבה היחידה ששאלתי היא מפני שקראתי באחד הפורומים בחו"ל שהיצרן החליף את החלק בחינם במסגרת ריקול.

בקריאה חוזרת ויותר מדוקדקת הבנתי שהבחור שפירסם שם את הפוסט נכנס למוסך להחלפת ספידומטר ועל הדרך החליפו לו יוניט אור בלם כחלק מריקול.

נקודה מעניינת #1 גם אצלי יוניט אור בלם לא עובד (אין אור בלם, נורת esp דולקת).

זו מחלה ידועה של יונדאי מהשנים האלו, לא נראה לי שיש קשר בין השתיים.

נקודה מעניינת #2

לבחור בפורום ההוא הוחלף ספידומטר ללא תיקון הרישום במד האוץ. הוא התחיל מחדש ב0 מייל ונרשם לו בספר טיפולים מתי הוחלף אודומטר.

ממש מוזר שאין דרך לעדכן רישום.

מקור: https://www.i30ownersclub.com/forum/index.php?topic=14004.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דרך לעדכן וכבר כתבתי על כך.

מחליפים נניח לוח לחדש במקרה הגרוע,הולכים לחברה ומקודדים אותו מחדש.

העניין הוא שפרט למחיר הלוח (600-800 ש"ח,תצטרך לשלם בחברה עוד סד"ג של כ 300 ש"ח על הקידוד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2400 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...