Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דילמת מזגנים ומתקינים בדירה חדשה.

vxlan
שימו לב! השרשור הזה בן 2398 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אני רוצה להתקין מזגנים בדירתי החדשה, דירת 4 חדרים של כ100 מ"ר, צפון מזרחית, קומה 4 מתוך 5.

קיבלתי הצעות משלושה מתקינים שונים, כל ההצעות כוללות התקנה ועבודות גבס ומעמ, ואני לא יודע עם מי ללכת.

משך זמן העבודה אצל שלושתם פחות או יותר זהה, בין שלושה ימים לארבעה, ועליי להחליט עד ראשון הקרוב, כי אנו מתוכננים לעבור לדירה ברביעי עוד שבועיים.

אל כולם הגעתי דרך שכנים ודיירים אחרים בפרוייקט שהיו מרוצים מהעבודה שנעשתה אצלם.

מתקין מספר 1: הציע מזגן עילי לכל חדר שינה, של האייר, לחדר שינה הורים 1.25 כס ולחדר ילדים וממד 1 כס.

לסלון ולמטבח מיני מרכזי 4 כס של טורנדו.

הוא מתכוון להשתמש בהכנות הניקוז של הקבלן as is, בלי לשבור קירות ולהזיז דברים, המיני מרכזי ישב באמבטיה מרכזית (שם הקבלן שם את הניקוז) וכל ניקוזי העליים יגיעו לשם.

לעיליים אחריות 3 שנים, למיני 5.

המחיר המבוקש הוא כ17k.

מתקין מספר 2: עילי לכל חדר שינה של אלקטרה באותה תצורה שהמתקין הראשון הציע, ומיני מרכזי לסלון + מטבח 3.5 כס של אלקטרה גם כן.

הוא ישבור את קיר האמבטיה המשותף לפרוזדור, ויזיז את הניקוז לכיוון הפרוזדור.

זה יאפשר הנמכת גבס פחות משמעותית בפרוזדור, הפרש של כ20 סמ.

לכל המזגנים אחריות שנה.

המחיר המבוקש הוא כ22k.

מתקין מספר 3: הציע מיני מרכזי 4 כס למטבח+סלון+ממד עם דמפר לממד, לחדר הורים 1.25כס וחדר ילדים 1 כס, גם של אלקטרה.

הוא לא סומך על תשתית הקבלן ולכן יבצע הכל מ0, כולל ניקוזים וחשמל. המיני ישב בחדר שירות כביסה.

אחריות של שנה למיני, 7 שנים לעיליים.

המחיר המבוקש 25k.

מתקין מספר 3 עשה עליי רושם של הכי מקצועי, מדד את החדרים עם לייזר ועבד עם טבלת חישוב של אלקטרה.

האם הרושם הזה לבדו שווה תוספת של אלפי שקלים? לא יודע.

שלושתם מבטיחים שירות מעולה לאחר התקנה, אני נוטה להאמין בעיקר למתקינים מס 1+3.

מה אתם אומרים על ההצעות הנל, אשמח לכל ייעוץ שיעזור להחליט.

אני לאו דווקא רוצה את ההכי זול כאן ועכשיו, אלא את זה שייתן את התמורה הכי טובה לאורך זמן.

כאמור על כולם יש המלצות מלפחות שני דיירים שהמתקין עבד אצלם.

תודה.

עריכה אחרונה על ידי אספ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם תוכל להעלות תוכנית של הדירה? אם לא אז לפחות חלוקת גודל של כל החדרים.

מה הרכב המשפחתי (כמות דיירים)?

האם אתם אנשים שלרוב חם להם?

האם הממ"ד הולך לשמש כחדר או כמחסן/חדר רזרבי לאירוח אורחים?

מה סידור המזגנים שקיים בדירה שאתם גרים בה היום ומשטר השימוש בהם?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכניות דירה:

https://drive.google.com/file/d/0B6_BbNrrnWiwZklfRURYQ2FsZVNIYzRPR2NjSU5URndlS1ZJ/view?usp=drivesdk

אנחנו זוג ללא ילדים.

לרוב חם לנו.

הממד ישמש כחדר עבודה.

היום יש מזגן עילי 3 כס בסלון, ו1 כס בחדר שינה.

העילי בדיוק התקלקל לפני כמה ימים והוחלט לא לתקן.

זה שבחדר שינה עובד כל הזמן על 23 מעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בהחלט מזגן נפרד לכל חדר.

אני הייתי שוקל בחדר הלא מאוייש (לא הממ"ד) לשים רק הכנה ללא היחידות (פנימית וחיצונית).

מזגן שעומד ללא עבודה וסתם "שורף" את תקופת האחריות שלו זה סתם שריפת כסף לפח.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העדיפות היא להתקין מזגן בכל חדר, אם יש אפשרות היות וזו אופציה שהופכת למאוד קלה לנוחות החיים, לאורך השנים.

אנחנו כבר לאחר 5 שנים של מגורים בדירה חדשה, התקנו מרכזי לסלון ולמטבח (דירת 5 חדרים גדולה) ולכל חדר מזגן משלו.

קחו בחשבון כי המזגן 4 כ"ס לסלון ולמטבח יהיה נהדר גם עבור כל הבית ואת היתרון הזה, תגלו גם כן אבל, מה שיקרה הוא שבסלון ובמטבח יהיה קצת יותר קריר משאר החדרים והאדם היושב וצופה בטלויזיה או משהו, יהיה לו יחסית קריר ברמה הכללית משאר החדרים אבל זה נחמד, לא צריך להדליק בכל חדר וחדר.

אופציה מעניינת נוספת היא, אם כבר מתקינים מיני מרכזי אחד נורמלי גדול, לזרוק שרוולים לחדר ההורים ולחדר הילדים ולחדר המרוחק ביותר גם כן, על מנת שבמידה וכולם בבית בסופי השבוע ומדליקים רק את המיני מרכזי? כל החדרים קרירים ונעימים מאוד - אחלה פתרון וחוויה.

המחירים יתגמדו לאורך השנים במידה ותבחר בהתקנה המתאימה ביותר עבורך, ההתקנה שלנו עלתה קרוב ל 29 אלף שקל כולל כמה וכמה דברים והציוד היה של אלקטרה ואינוונטר ולכן, יקר.

אבל, לאורך ה 5 שנים? השתלם בכל מובן אפשרי - לא חוסכים אבל נהנים.

במידה וההתקנה בוצעה כראוי, על ידי מתקין נורמלי ואיכותי והוא ביצע את כל מה שנדרש כמו שצריך ולא חסך בשום דבר, לא משנה לך כל כך היכן המתקינים נמצאים, ברמה הכללית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בדירת 4 חדרים 100 מטר, יש לי 3 מזגנים של 1 כ"ס בכל החדרים ומזגן בערך 2.5 כ"ס ישן בסלון, זה מספיק לחלוטין. הוא גם ממזג את המטבח. לא קר מאוד במטבח אבל סביר.

לא הייתי שם בכלל מיני מכרזי, לדעתי מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מיותר? אם כל המשפחה נמצאת בבית ועסוקים במטבח וכך אפשר גם להשאיר חדרים פתוחים, המזגן המיני מרכזי החזק יחסית שהוצע לכם, יקרר היטב את חלל שאר החדרים כולל סלון ומטבח בקלות.

אם הם יבצעו עם שרוולים לכיוון החדרים או אל תוך החדרים אפילו (אנחנו שוקלים לבצע כך גם) זה יוצר מצב שלעיתים, במקרה שכל המשפחה בבית ואורחים או משהו, המיני מרכזי מספק את הכל בהחלט.

כמובן, הכל בהתאם לצרכים של פותח השרשור כמובן, מה שאנו נוכל להציע לו אלו הם טיפים ועצות, הבחירה לבסוף תהיה שלו.

בסופו של יום כשהוא כן ואם יצטרך מיני מרכזי, להתקין לאחר המעבר ולבצע עבודות? לא הכי נוח ונעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מיותר?

דעה. רק דעה. מה שמותקן אצלי עולה משמעותית פחות מ 17.000 ומספק את צרכי המיזוג בלי תעלות, חציבה, הנמכות תקרה וכו'.

זה כמובן לא מושלם ותמיד יכול להיות יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק, המטרה זה לעשות כמה שיותר מושלם בכניסה לדירה חדשה או קנויה, במידה ופותח השרשור מסכים עם הדעות שלנו בנושא.

אין סיבה לעשות חצאי עבודה או להתקין דברים בסגנון של "זה אמור להספיק" אלה כדאי לבצע עבודה ש "זה מספיק מעל ומעבר".

כך בכל אופן, לפי דעתי גם כן כמובן, הוא ואשתו בעיקר, יצטרכו להחליט מה באמת מתאים להם לעתיד וכמה שנים הם לדעתם, הולכים להתגורר בדירה, זה פאקטור לא קטן בכלל.

אין סיבה ממשית להתקין מערכות יקרות או מעבר למה שצריך במידה ולא מתכננים להתגורר מספר שנים טובות בדירה, לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא הייתי מתקין מיני מרכזי לסלון ולמטבח .

יש לי בסלון מזגן עילי אלקו 29 (24000btu ודירוג אנרגטי A ). מקרר מעולה שטח של 50 מטרים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היא או מיני מרכזי או עילי "חזק" כמובן, מה שמתאים להם מבחינת העיצוב והנמכת התקרה.

לא לכולם מתאים לתקוע מזגן עילי מבחינת הנראות, תעלות הניקוז או המיקום למשל.

גם בזה יש להתחשב - מניח שאתה מבין.

יש גם מיני מרכזיים בדירוג A מן הסתם, לא חסר אבל המחיר בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 4 כ"ס מיני מרכזי אינוורטר (טעות חיי האינוורטר אלקטרה המקולל הזה) לכל הבית.

רציתי מהקבלן הכנות למזגן בכל חדר, הוא הסכים לעשות את זה למספר דירות קטן והסתבך עם השיפועים של הניקוז ולכן באיזשהוא שלב פשוט לא הסכים לבצע הכנות לדיריים נוספים.

לימים, המיני מרכזי הוא דיי והותר, ואלא אם אין ילדים גדולים בבית שצורכים מזגן גם כשהם לבד, אני לא ממש רואה צורך להתקין מזגן בכל חדר (אולי בחדר הורים, אם לדוגמא אתם יושנים עם מזגן כל הלילה).

--

אצלי היחידה הפנימית ממוקמת באמבטיה (עם פתח קפיצי שאפשר לגשת אליו) ושברו את המעבר בין האמבטיה למסדרון, יש הנמכה באמבטיה + מסדרון + פס בסלון.

ההתקנה עצמה של המזגן לקחה יום, את כל הנמכות התקרה אני עשיתי לבד.

במהלך ההתקנה שמתי גם ספוטים במסדרון ומנורה בהנמכה של הסלון שבעצם מאירה את הפינת אוכל.

לדעתי אין משמעות לגובה ההנמכה, ממש בטל ב 60.

עריכה אחרונה על ידי phpclub
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גובה הנמכה בדירות מסויימות יכול להשפיע קשות על "נראות" הדירה, יש הבדלים - כל דירה לעצמה.

כיום, מאוד מקובל ונוח מאוד להתקין מזגן בכל חדר גם עבור ילדים ולכאשר, יתבגרו וכו'.

הכל תלוי שוב פעם, במצב המשפחה וכמה אתם כולכם, ביחד כל הזמן.

יש משפחות שסגנון החיים שלהן הוא כזה שחלק מהזמן זה ככה וחלק ככה ולא נדרש קירור ומיזוג לשאר הבית כלל (דירה מאווררת וכו' למשל).

יחידה מיני מרכזית אחת עלולה לגרום לאי נוחות לחלק מהמשפחות במצבים מסויימים - פותח השרשור יצטרך להבין מה הם המצבים שאיתם הוא מתמודד עם הזמן.

אין סיבה שההורים יסבלו בחדר ללא מיזוג או לפרטיות שלהם וכך גם, הילדים אם במידה ולהורים, קר או חם אבל הם מעוניינים לשמר טמפ' מסויימת אצלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האייר וטורנדו זה מזגנים זולים, להמליץ עליהם ללא הסבר שזה הסיבה היחידה לקנייתם זאת בעיה.

מזגני אלקטרה ותדיראן מעולים, + נוסף שיש במזגני אלקטרה עד סוף החודש זה שיש 7 שנות אחריות על המזגנים העיליים.

לפסול על הסף את תשתיות הקבלן זה גם לא מקצועי ולא הגיוני, בטח שלא לפני בדיקה, בוודאי שכן להשתמש בהם, ניתן לבדוק שהכל תקין ובמידת הצורך לבצע שטיפת קו שעדיפה על חציבה מחדש לאורך כך הקירות.

כמו כן הייתי מקבל הצעת מחיר רק לעבודה והצעה נפרדת למזגנים עצמם, תחושה שלי שאת המזגנם תוכל לקנות בפער ניכר וזול יותר, אך זה כבר נכנס לעניין "להביא חלק למוסך" אצל לא מעט מתקינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...