Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ידניות וסחירות

bigbosf
שימו לב! השרשור הזה בן 2399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים. זקוק לעצתכם. נכון לכרגע אני בלי רכב עקב מכירת הפוקוס. בעתיד הלא רחוק אצטרך לוותר על הגיר הידני עקב הטלת וטו מצד החברה. ברגע שנתחתן היא רוצה שנחזיק רק רכב אחד , אוטומט. לכן בזמן הקצוב שנשאר לי אני מתלבט בין שתי רכבים שנמצאים בשתי קצוות שונים. הדבר היחיד שמקשר ביניהם הוא הסחירות שלהם. פיג'ו 208 gti שנתונים 13-14 מול הונדה סיוויק. ידנית ,שנתונים 2006-2013. לפי דעתי לא יקח לי יותר מדי זמן למכור את הרכבים וגם לא אפסיד יותר מדי כמו בפוקוס (14 אלף בשנה וחצי). יכול להיות אפילו שקצת אצליח למשוך אותה ואמשיך להחזיק את הרכב תקופה של יותר משנה וחצי. (זה הטווח שאני מחזיק את כל הרכבים שלי). אשמח אם מישהו שמחזיק את הרכבים האלה יוכל לתת לי חוות דעת על ירידת הערך שלהם.

מה שאני יודע על ההונדה זה שהיא מגיעה עם 140 כ"ס שבאים לידי ביטוי רק בסלד גבוה.

אני יודע שהפתרון הכי מתבקש הוא לקנות אוטומט מראש אבל רק המחשבה על זה עושה לי הרגשה כמו להיות בתוך חדר עם 120 מעשנים כבדים.

בנוסף ראיתי שהפיגו מגיעה עם 200 ו-208 כ"ס אשמח לתהות על מה ההבדל ביניהם.

תודה לכולם.

עריכה אחרונה על ידי bigbosf

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגירסא של ה208 ביחס ל200 היא לאחר מתיחת הפנים שכוללת שינויים קוסמטים ושינוי ההספק של המנוע לדור מקביל לזה של הTHP עם ה165 כ"ס(לדעתי בעיקר תאימות ליורו 6 חוץ מההספק).

סחירות ממש חשובה לך? הGTI לא סחירה כ"כ וכמו כל רכב נישה יקח זמן למכור אותה - לך על הסיוויק.

אם אתה לא מסיע נוסעים מאחורה - לדעתי ה208GTI לוקחת את הסיוויק בכל השאר, אבל אני לא אובייקטיבי.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שעל רכב של 80,000+ תפסיד פחות מ-14,000 בשנה וחצי, מציע לך לחשוב שוב. ככל שהרכב יקר יותר ירידת הערך שלו גבוהה יותר.

ובלי קשר, אם אתה מרגיש שעוד שנה וחצי חייך (המוטוריים, כן?) נגמרים, עזוב הכל וקנה את ה-gti. עוד קצת ירידת ערך, אבל לפחות ישארו לך סיפורים לנכדים. אחרת מה ישאר לך עוד 50 שנה? סבא קנה הונדה כי הוא התקמצן על 10,000₪ ירידת ערך?

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא קנית וכבר חושב על מכירה...

ובכל זאת - אם הפסד כספי או ירידת ערך כל כך חשובים לך, רכוש כבר עכשיו רכב אוטומטי.

למה לך לרכוש רכב (בוודאי להשקיע בו גם) ולמכור אותו אחרי שנה ?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לזה פתרון פשוט:

קונה סיוויק ידנית באיזור 40-50 אלף ש"ח ומחזיק אותה יותר משנה וחצי, נאמר 5 שנים. סיוויק יכולה להיות אמינה גם אחרי 300 אלף ק"מ.

בבוא הזמן קונה לאישה פיקנטו או i10 אוטומטית, ב 40 אלף ש"ח. וגם מחזיק הרבה זמן.

בסיכום הכללי כולל כל ההוצאות זה לא יוצא יותר יקר מלקונת רכב אחד ב 80 אלף ולהחליף כל שנה וחצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחזקת שני רכבים גדולה הרבה יותר מרכב אחד. טיפולים, ביטוח, טסט ...

אני במקומך , אם הייתי מעוניין ברכב לשנה בלבד, הייתי מנסה למצוא רכב שמור שעונה על הציפיות במחיר של סביבות ה-10 אלף שקל- סיוויק ידנית, אלפא 147, פיאט HGT.

בהנחה והרכבים שרדו בסדר, יהיה קל למכור אותם כי אין ירידת ערך(או שמאוד מינורית), ובמידה ויהיה תיקון גדול כמו גיר או מנוע, פשוט מוכר את הרכב לחלפים/ברזל וזהו.

פשוט מלבד אחזקה, וביטוח יקר, כול רכב כזה שתחזיק יזמבר אותך בירידת ערך כואבת(אולי לא 14 אלף, אבל 10 אלף בוודאות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחזקת שני רכבים גדולה הרבה יותר מרכב אחד.

שים לב מה רשמתי:

אחזקת שתי מכוניות כשמחזיקים אותן תקופה ארוכה, 5 שנים ומעלה לעומת אחזקה של מכונית אחת שעולה כמו השתיים הנ"ל יחד ומוחלפת כל שנה וחצי.

לדעתי זה די מתקזז וגם עם יעלה קצת יותר זו פשרה טובה בשביל לא לנהוג על אוטומט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מוזר לקרוא כאן של 208 GTI, שלמרות מוצאה ה"מקולל" היא מכונית נישה עם תדמית ספורטיבית, שם כידוע גיר ידני אינו בהכרח חיסרון, יש שוק טוב פחות מזה של הונדה ידנית שאחרי הכל היא מכונית משפחתית עם מקבילה אוטומטית, שכידוע היא הבחירה המועדפת לקליינטים שמחפשים אוטו כזה. אפילו פיקנטי ( מלכת השוק או משהו בסגנון ) ידנית עם כלום קילומטראז' ויד ראשונה פרטית, שניסיתי למכור לפני כשנה, לא זכתה לתורים ארוכים של קונים עם רעב בעיניים ליד הדלת, הרבה פחות, די כלום בעצם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתנצל מראש על הגלישה לאוף טופיק ועוד יותר מתנצל אם אני טועה בגדול על מה שאני כותב , כי איני מכיר אותכם, אבל,

קצת מוזר לי הווטו וההחלטה הבלעדית על סוג הרכב וכמות הרכבים שיהיו אחרי החתונה, של החברה שלך, כאשר יש עדיין שנה וחצי עד לחתונה ( אולי גם מועד החתונה נקבע בהחלטה הבלעדית ? ).

במקומך לא הייתי קונה כבר עכשיו רכב אוטומטי אלא מה שמתחשק לך לנהוג בו. ובכך תתחיל לעבוד על זכות הווטו שלך בחיים זוגיים ובכך תזכה ביותר סיכויים למנוע מצב בו חיי הנישואים שלך יהפכו לשהיה עם 120 מעשנים כבדים בחדר.

והרווח להפעולה העצמאית הזאת עכשיו, יעלה על ההפסד של כמה אלפים, אם וכאשר באמת תצטרך למכור בעתיד.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתנצל מראש על הגלישה לאוף טופיק ועוד יותר מתנצל אם אני טועה בגדול על מה שאני כותב , כי איני מכיר אותכם, אבל,

קצת מוזר לי הווטו וההחלטה הבלעדית על סוג הרכב וכמות הרכבים שיהיו אחרי החתונה, של החברה שלך, כאשר יש עדיין שנה וחצי עד לחתונה ( אולי גם מועד החתונה נקבע בהחלטה הבלעדית ? ).

במקומך לא הייתי קונה כבר עכשיו רכב אוטומטי אלא מה שמתחשק לך לנהוג בו. ובכך תתחיל לעבוד על זכות הווטו שלך בחיים זוגיים ובכך תזכה ביותר סיכויים למנוע מצב בו חיי הנישואים שלך יהפכו לשהיה עם 120 מעשנים כבדים בחדר.

והרווח להפעולה העצמאית הזאת עכשיו, יעלה על ההפסד של כמה אלפים, אם וכאשר באמת תצטרך למכור בעתיד.

"בעתיד הלא רחוק אצטרך לוותר על הגיר הידני עקב הטלת וטו מצד החברה. ברגע שנתחתן היא רוצה שנחזיק רק רכב אחד , אוטומט."

"יכול להיות אפילו שקצת אצליח למשוך אותה ואמשיך להחזיק את הרכב תקופה של יותר משנה וחצי. (זה הטווח שאני מחזיק את כל הרכבים שלי)"

"לעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן"

אתה בגדול צודק אבל מלכתחילה אין פה עניין רציונאלי ולוגי שאפשר לסייע בפתרון שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הפיתרון של בוקי הגיוני. עוד ביטוח מקיף לרכב השני+ טסט נוסף+ טיפול זה עוד 6K ש"ח בשנה. אני יוצא מנקודת הנחה שסה"כ תסעו אותו קילומטרז ושצריכת הדלק דומה אז אין הבדל משמעותי בכמה דלק סה"כ קונים עבור כל הנסיעות שלכם.

גם אם להונדה המזדקנת יהיה ישור קו פלוס תיקון גדול מתישהו אז מדובר על כמה אלפים שמתחלקים על כמה שנים. נניח שעוד 1000 ש"ח אקסטרא לשנה.+

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא קנית וכבר חושב על מכירה...

ובכל זאת - אם הפסד כספי או ירידת ערך כל כך חשובים לך, רכוש כבר עכשיו רכב אוטומטי.

למה לך לרכוש רכב (בוודאי להשקיע בו גם) ולמכור אותו אחרי שנה ?

אחרי שהפסדתי 14 אלף על רכב נישה , הדבר הראשון שמעניין אותי ברכב הבא שלי הוא סחירות. אם היה אפשר לתבוע את לוי יצחק ייצוגית , אני הראשון שהייתי עושה את זה .

Sent from my Le X820 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שהפסדתי 14 אלף על רכב נישה , הדבר הראשון שמעניין אותי ברכב הבא שלי הוא סחירות. אם היה אפשר לתבוע את לוי יצחק ייצוגית , אני הראשון שהייתי עושה את זה .

כמה הפסידה באותה תקופה הגרסה הלא נישתית של הרכב הקודם שלך?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הפסידה באותה תקופה הגרסה הלא נישתית של הרכב הקודם שלך?
אין לי האמת את הדרך לדעת. מניח שהוא ריסק את כל הדגמים בגלל הבעיות בגיר שלהן(רק לא ברור לי למה הדגם הידני צריך לסבול מזה). רק להזכיר שזאת גרסה שיש כאלה בארץ בין 10-15 רכבים, עם אבזור מעולה כולל סאנרוף , שלדה נדירה וגיר עם שישה הילוכים. (בלי להזכיר את המנוע 1.6 טורבו 180 כ"ס).

כמובן שהמחירון שלו לא ממש עניין אותי ומכרתי הרבה הרבה מעל המחירון המגוחך שהוא קבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...