Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוטציית צמיגים, כן/לא ?

ChaoscripT
שימו לב! השרשור הזה בן 2378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קראתי באינטרנט שבכדי לשמור יותר על הצמיגים, צריך לעשות רוטציית צמיגים כל 10-15 אק"מ,

מה אתם אומרים, כן/לא, יתרונות/חסרונות ?

אשמח לשמוע.

Peugeot 106 XS 1.4 96' -> Toyota RunX 1.6 03' -> Mazda 3 2.0 08'

HU: Pioneer AVH-8650BT | Amp: Rainbow iPaul 4.300 Skull Edition | Component: Soon | Sub.W: Morel Primo 124

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרונות - שחיקה אחידה בכל 4 הצמיגים, טוב במיוחד לרכבים עם 4x4.

דוחה החלפת הצמיגים עד שכל הצמיגים נשחקים / מתייבשים.

אבל בסוף צריך להחליף את כל הרביעיה.

אם כבר רוטציה, מה שחשוב, זה להחליף קדמי ואחורי באותו הצד.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הצמיגים שהם ללא כיוון הגלגול שמוגדר ע"י היצרן, מקבלים כיוון תוך כמה אלפי קילומטרים. כמובן, ישנם לא מעט דגמים עם הטבעת חץ כיוון הגלגול על הצמיג הלא סימטרי , בהם ההצלבה אסורה בהחלט. אני לא יודע איפה ראית המלצה על הצלבה.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איפה ראית המלצה על הצלבה.

tr.pdf

זה מספר צברולט ספארק אמרעקאי.

בעבר היו הרבה ספרי רכב שהיו ממליצים רוטציה כולל צמיג רזרבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני זוכר בספר נהג של סוזוקי סויפט, דיאגרמת רוטציית צמיגים עם הצלבה ובלי הצלבה..

אני מניח שהראשונה מיועדת לצמיגים לא כיווניים, והשניה לצמיגים כיווניים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבו, תלוי מה ממליץ היצרן וגם, איזה סוג צמיגים יש לך? כיווניים או לא כיווניים? עלייך לדעת זאת מדגם וסוג הצמיג.

Bridgestone+Directional+tread+vs+nondirectional.jpg

AAEAAQAAAAAAAAN1AAAAJDc4Y2JmYWEyLTE4NTgtNDJhMC04YjU3LTZjMmZkNzA5ZDQ4Ng.png

אני מבצע רוטציה קדמי אחורי ללא הצלבה מדי 10-15K כולל בדיקת איזון מחדש כמובן וכל זה עולה לי ~80-100 שקלים תלוי איפה והעבודה מבוצעת בתוך זמן קצר מאוד ואני יוצא לדרכי.

עשיתי זאת עם צמיגי מישלין PS3 והחזקתי איתם בכיף ~35K (עשיתי 3 הצלבות), עוד נשאר להם בשר לעוד לא מעט אבל שדרגתי ל PS4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות עם הנעה קידמית שננהגות רגוע שחיקה של צמיגים אחוריים מאוד מאוד איטית.

אפשר לראות מכוניות עם מעל 100 אלף ק"מ עם צמיגים אחוריים עדיין מקוריים כמעט ללא שחיקה, הם רק מתייבשים.

לכן בהחלט כדאי לבצע רוטציה כל 15-20 אלף ק"מ. ככה כל הצמיגים ישחקו במידה שווה תוך פרק זמן סביר ואז מחליפים את כל הסט יחד.

אני בעד לא להחליף צד, גלגל קידמי ימני מוחלף עם אחורי ימני, גלגל קידמי שמאלי מוחלף עם אחורי שמאלי, גם כשמדובר בצמיגים לא כיוניים.

לא עושה איזון בזמן רוטציה, גלגל שהיה מאוזן ישאר מאזן גם אחרי שינוי מיקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, האיזון יישאר אבל אין לדעת האם יש עיוותים כאלו ואחרים שהגאנט האחורי ספג או לא למשל וכן הלאה.

למנוע רעידות מראש במידה והתרחש משהו עם האחוריים אשר עוברים קדימה עכשיו.

את הקדמיים אין צורך לאזן שוב או לבדוק איזון שוב היות ומאחור זה לא קריטי כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, האיזון יישאר אבל אין לדעת האם יש עיוותים כאלו ואחרים שהגאנט האחורי ספג או לא למשל וכן הלאה.

למנוע רעידות מראש במידה והתרחש משהו עם האחוריים אשר עוברים קדימה עכשיו.

את הקדמיים אין צורך לאזן שוב או לבדוק איזון שוב היות ומאחור זה לא קריטי כלל.

אני עושה רוטציה לבד ולא בפנצ'ריה. אם יש רעידות אחרי רוטציה, אפשר לעשות איזון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זה עולה ללא איזון רק רוטציה?

ייקחו ממך כמה עשרות שקלים במקרה הגרוע, תלוי באיזה מקום.

לי למשל איזון כולל רוטציה יוצא בדרך כלל ~80 באשדוד... לא עושה לבד למרות שיאן בעיה כיוון שאני מגיע, הרכב עולה על ליפט קטן מונמך ואני יוצא משם בתוך 15 דקות לכל היותר... לכן אני כבר מסדר הכל בפעם אחת כולל איזונים מראש רק בכדי למנוע בעיה כזו או אחרת שבמידה והעברתי את האחוריים קדימה וקרה להם משהו בזמן הזה, שלא יהיו רעידות כי אם אני צריך לחזור לשם פעמיים, לא באמת חסכתי זמן.

(בימי שישי מעדיף לישון עד מאוחר, זו הסיבה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פירוק והרכבת גלגל בדרך כלל עולה 20 ש"ח.

כלומר 80 ש"ח על 4 גלגלים.

לעשות רוטציה לבד לוקח פחות משעה, לצערי עדיין לא מרוויח 80 ש"ח בשעה לכן מעדיף לבצע לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כן עושה רוטציה בהצלבה כל 10-15K ק"מ. עושה לבד, זה לא רק עניין של כסף, אני גם נהנה מזה.

חייב להגיד שהרוטציה עושה רק טוב. אם היה לי גלגל ספייר בגודל מלא הייתי מכניס גם אותו לסבב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...