Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיקום הרגל הימנית בעת שימוש ב-Cruise control

Shay_u
שימו לב! השרשור הזה בן 2377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, השאלה בכותרת (:

בהתחשב בכך שלעיתים יש צורך לבצע בלימת חירום,

האם זה לגיטימי להניח את הרגל על רצפת הרכב? האם זה לא מסוכן שבניסיון בלימת חירום הרגל לא תתיישב טוב על הבלם/ייקח יותר מדי זמן לבלום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שאלה טובה.

באופן כללי, רק חלק קטן מזמן התגובה מקורו בתנועת הרגל, כך שאני לא מאמין שזה יהיה אסון להניח את הרגל על הרצפה.

סביבה שבה משתמשים בבקרת שיוט היא לרוב כזו שבה הסיכוי לבלימת חירום נמוך מלכתחילה וגם אם כן, לרוב ניתן לחזות זאת מראש כך שלכל הפחות ניתן להכין את הרגל.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלימת חירום שניתן לחזות מראש היא לא בלימת חירום.

אני משתמש הרבה בבקרת שיוט. תמיד הרגל נחה על הרצפה

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאו דווקא ממש לחזות את הבלימה, אבל לחזות מצבים שעשויים להסלים לכדי בלימה כזו ולהתכונן בכל פעם שמצב כזה מתעורר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה?

תעשה כמו רוב אזרחי ישראל ותן שפגאט על הדשבורד

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיון אישי של נסיעה יומיומית על פני מספר שנים עם קורז-קונטרול, לא יצא לי לבצע אפילו פעם אחד בלימת חירום. כל בלימה היתה מתוכננת בעוד מועד, במקרה שמזהים אירוע שיכול להדרדר למצב מסוכן מכבים את המערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאתה מתרגל לנהוג איתה אתה ממש מתבעס מכל דבר שגורם לך לכבותה(התחלתי בגלל זה להנהיג לעצמי מנהג של לנהוג איתה מופעלת בערך ב10 קמ"ש מתחת למהירות המותרת בימיני) - ולכן, כל פעם שאני נוהג איתה אני יודע הרבה לפני האירוע מתי התנועה הולכת להאט כדי שאוכל להאט בעזרת הבקרת שיוט בלבד(במצב רגיל אני הייתי מאט מאוחר יותר - כי לוקח לי הרבה פחות זמן להוריד מהירות ע"י בלימה או האטה מאשר להוריד מהירות בבקרת שיוט) בעזרת הכפתורים על ההגה בלבד ללא צורך במגע בדוושות,

כנ"ל כשצריך לזהות רכב איטי ולהתחיל עקיפה עם הבקרת שיוט מופעלת(במקסימום נותנים עוד קצת לחיצה על הדוושה רק לעקיפה - הבקרה תדע לחזור למהירות המקורית בסוף העקיפה).

כמובן שהרגל תמיד ממש קרובה לדוושה, כשיש אירוע חירום\פקק\בלימה מהירה אני מנתק את הבקרת שיוט במיידי ובולם, אבל שיש האטה בכביש מ100 קמ"ש ל80 אני יודע לזהות את התנועה מאטה מבעוד מועד ולבצע האטה בעזרת הבקרה וזה ממש מקל את החיים בנסיעה בכביש בין עירוני.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיון אישי של נסיעה יומיומית על פני מספר שנים עם קורז-קונטרול, לא יצא לי לבצע אפילו פעם אחד בלימת חירום. כל בלימה היתה מתוכננת בעוד מועד, במקרה שמזהים אירוע שיכול להדרדר למצב מסוכן מכבים את המערכת.

*** לוחץ קלות על דוושת הבלם וזה עוצר את המערכת - אין צורך לכבות (אלה אם כן זה לא פועל כך ברכב הספציפי שלך).

עושה ריסט לאחר שאני עובר את המכשול או מה שזה לא יהיה מלפנים בכדי לא להתחיל שוב את המערכת ולהגיע למהירות שאני רוצה לשייט (עם הכיבוי זה מתאפס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת בקרת השיוט הופיעה בסוף 58' באימפריאל, שהיתה מותג היוקרה של קרייזלר.

המערכת פעלה על וואקום, והיתה זרוע שמשכה את המצערת שחוברה לקרבורטור.

מערכת בקרת השיוט מתאימה מאד לתנאי הנהיגה האמריקאיים - שיוטים ארוכים ואיטיים יחסית בכבישים פתוחים לגמרי.

ב 5 שנים האחרונות שיש לי מכוניות עם בקרת שיוט השתמשתי בה בדיוק פעמיים.

1. אין היכן להניח את רגל ימין, שלא כרגל שמאל שלפחות יש לה מדרך.

2. כל נגיעה בדוושת הבלם מבטלת את פעולתה, ובתנועה ערה זה קורה כל דקה וחצי בערך.

3. מגביל מהירות הרבה יותר יעיל, ולא צריך לשים לב למהירות וללחיצה על הדוושה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסיכם, מגביל המהירות הוא אחלה אבל שוכח להפעיל אותו ולכוון למהירות בכל פעם... בהחלט אין איפה לתפעל שיוט מלבד בכביש 6 או בכביש 4 לדרום כאשר אין תנועה וזה בשעות הלילה או בוקר מוקדמות מאוד.

רכבים עוד לא כל כך נמכרים כאן עם ACC (מערכת בקרת שיוט אקטיבית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*** לוחץ קלות על דוושת הבלם וזה עוצר את המערכת - אין צורך לכבות (אלה אם כן זה לא פועל כך ברכב הספציפי שלך).

אם אתה מעוניין להפסיק את פעולת המערכת זמנית לכמה רגעים, יותר נכון להשהות (לא לכבות) בעזרת הכפתור המתאים. צריך להמנע מלדפוק ברקס בכביש מהיר שלא לצורך.

אפשר בכיף להשתמש בבקרת שיוט בעוד הרבה כבישים בין עירוניים חוץ מאלו שהוזכרו, כמובן בהתאם לתנאי הדרך והתנועה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התרגלתי לעצור את הבקרה עם הברקס(למרות שיש כפתור)..במידה שאני רוצה לחזור לאותה מהירות אני לוחץ ברנו על כפתור הR, אבל לרוב אני פשוט מאוד לוחץ על ה+ ומגדיר מהירות מחדש בהתאם לתנאי הדרך החדשים - נוח לי מאוד להוריד את הרגל מהדוושה, שימוש במגביל מהירות לא מקל עלי בדבר החשוב הזה.

כדי להימנע מלנטרל\להפעיל את המערכת אני לפעמים מנהיג לעצמי לנהוג 10 קמש מתחת למהירות המותרת בימני - ככה אני לא צריך להתעסק עם בלימות\האצות אין סופיות.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מעוניין להפסיק את פעולת המערכת זמנית לכמה רגעים, יותר נכון להשהות (לא לכבות) בעזרת הכפתור המתאים. צריך להמנע מלדפוק ברקס בכביש מהיר שלא לצורך.

אפשר בכיף להשתמש בבקרת שיוט בעוד הרבה כבישים בין עירוניים חוץ מאלו שהוזכרו, כמובן בהתאם לתנאי הדרך והתנועה.

אז זהו, שזה לא ברקס זה בנגיעה בדוושת הבלם כאשר זה מפעיל את התאורה בלבד, לא מגיע לבלימה.

מספיקה נגיעה קלילה ביותר אשר תפעיל את המנגנון והתאורה אך לא תבצע בלימה בפועל.

אם חשבת לרגע שמבצעים בלימה במערכות כאלו כדי לנטרל, טעות יסוד.

קל יותר לתפעל אותה עם הרגל ולהפסיק את פעולתה לרגע מאשר לזכור היכן נמצא הכפתור, במיוחד כשלא עובדים איתה כל כך הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספיקה נגיעה קלילה ביותר אשר תפעיל את המנגנון והתאורה אך לא תבצע בלימה בפועל.

למיטב ידיעתי, לא תתאפשר נגיעה בדוושת הבלם שתפעיל את אורות הבלמים מבלי להפעיל את מערכת הבלימה.

ייתכן שעוצמת הבלימה היא אפסית אך כמו שיודע כל מי שתרגל בלימה משולבת (ברגל שמאל) או שאומן לבצע Hinting - כל נגיעה בדוושת הבלם מפעילה את הבלמים, ולו בחולשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...