Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיקום הרגל הימנית בעת שימוש ב-Cruise control

Shay_u
שימו לב! השרשור הזה בן 2403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז זהו, שזה לא ברקס זה בנגיעה בדוושת הבלם כאשר זה מפעיל את התאורה בלבד, לא מגיע לבלימה.

מספיקה נגיעה קלילה ביותר אשר תפעיל את המנגנון והתאורה אך לא תבצע בלימה בפועל.

אם חשבת לרגע שמבצעים בלימה במערכות כאלו כדי לנטרל, טעות יסוד.

קל יותר לתפעל אותה עם הרגל ולהפסיק את פעולתה לרגע מאשר לזכור היכן נמצא הכפתור, במיוחד כשלא עובדים איתה כל כך הרבה.

הבנתי בדיוק למה התכוונת.

אני התרגלתי לעצור את הבקרה עם הברקס.

פשוט תפסיקו לעשות את זה.

אין לבלום שלא לצורך בכביש מהיר או בין עירוני. נגעת בדוושת הבלם = נדלקו אורות בלימה. היה ונסע מאחוריך רכב, אין לו בהכרח מושג מה תוכניותיך, הוא מבחינתו ראה אורות בלימה, ואם הוא מספיק קרוב אליך הוא גם יתחיל בלימה בעצמו.

ללמוד בע"פ את מיקומי הכפתורים ותפקידיהם לא יותר מסובך מלזכור איך מפעילים אורות גבוהים ומגבים. קצת מאמץ מינימלי.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין שום מניעה לגעת בבלמים בשום כביש.

אם צריך להאט אז צריך להאט. ההבדל בין בלימת מנוע לבין שימוש עדין מאוד בבלמים הוא לא כזה גדול מבחינת כוח ההאטה, ולא סביר שיוביל להפרעה לזרימת התנועה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום מניעה לגעת בבלמים בשום כביש.

אם צריך להאט אז צריך להאט. ההבדל בין בלימת מנוע לבין שימוש עדין מאוד בבלמים הוא לא כזה גדול מבחינת כוח ההאטה, ולא סביר שיוביל להפרעה לזרימת התנועה.

בטח שיפריע כי בניגוד לבלימת מנוע הוא מאותת לנהג מאחור שאתה בולם. בתנאי דרך שלא דורשים בלימה זה מכניס את הנהג מאחור ללחץ מיותר.

כמו שאמרו פה, תמצאו את כפתור הביטול (לא כיבוי) מההגה ולאחר מכן תקבעו מחדש מהירות (set) או תחזרו למהירות האחרונה בזיכרון (resume).

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט תפסיקו לעשות את זה.

אין לבלום שלא לצורך בכביש מהיר או בין עירוני. נגעת בדוושת הבלם = נדלקו אורות בלימה. היה ונסע מאחוריך רכב, אין לו בהכרח מושג מה תוכניותיך, הוא מבחינתו ראה אורות בלימה, ואם הוא מספיק קרוב אליך הוא גם יתחיל בלימה בעצמו.

ללמוד בע"פ את מיקומי הכפתורים ותפקידיהם לא יותר מסובך מלזכור איך מפעילים אורות גבוהים ומגבים. קצת מאמץ מינימלי.

לרוב אתה נאלץ לבטל את הבקרה גם ככה במקום שבו אתה נדרש להאט - כמו יציאה למחלף או כניסה לדרך עירונית (גם אם אפשר סתם להאט בלי בלימה) אז האטה בכל מקרה תהיה במקביל לביטול הבקרה(אין הרי צורך לבטל את הבקרה ע"מ להאיץ).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שיפריע כי בניגוד לבלימת מנוע הוא מאותת לנהג מאחור שאתה בולם. בתנאי דרך שלא דורשים בלימה זה מכניס את הנהג מאחור ללחץ מיותר.
נכון מאוד, לראות אורות בלימה נדלקים סתם בכביש בין עירוני נותן את ההרגשה שנוסעים אחרי הזוי/שיכור/דביל.

אני נוסע חלק גדול מאוד מהזמן עם בקרת שיוט, משייט במסלול הימני ב 90-100 והתרגלתי להניח את הרגל על הרצפה, במקרים המאוד בודדים שהייתי צריך לבלום בלימת חירום תוך כדי (לדוגמה, מרחף במסלול השמאלי שגילה שהוא עומד לפספס את היציאה ושובר ימינה בלי להסתכל) בעטתי בדוושה והאטתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאתה נוהג אחריי הרבה הזויים או שיכורים.

לחיצה של 0.5 שניות על הבלימה שמדליקה את האור לחלקיק השניה בדיוק, ספק אם בכלל תשים לב לזה.

לקחתם את זה קצת רחוק מדי אבל בכל זאת - שיטה טובה ונמשיך לבצע אותה היטב, כדי שתוכלו להזכר תמיד מה זה לנהוג אחריי שיכורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאתה נוהג אחריי הרבה הזויים או שיכורים.

לחיצה של 0.5 שניות על הבלימה שמדליקה את האור לחלקיק השניה בדיוק, ספק אם בכלל תשים לב לזה.

לקחתם את זה קצת רחוק מדי אבל בכל זאת - שיטה טובה ונמשיך לבצע אותה היטב, כדי שתוכלו להזכר תמיד מה זה לנהוג אחריי שיכורים.

אם הכוונה שלך היא שהתרגלנו לנהוג אחרי נהגים לא צפויים שלעיתים עושים שטויות כמו שיכורים, אז אתה צודק.

מה שמפתיע הוא שאותך לא מעניין איך שיטת הנהיגה שלך מפריעה למשתמשים אחרים בדרך ואתה לא מוכן לשקול להיפטר מהרגל קלוקל.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא לא מפריעה, אתה תתרגל.

שליש שניה שאולי תראה אור אדום, בכביש ששנינו משייטים בו בכביש 6 או 431 או כביש 4 לכיוון דרום לאחר אשדוד (כיוון שבודדות הפעמים שאני מפעיל אלה אם כן זה 1 בלילה ואני חוזר מתל אביב לדרום בכביש 4 עם 3 נתיבים), כשאתה תהיה במרחק נדרש ונורמלי ממני ותראה שקדימה, אין שום דבר אתה תבין שככל הנראה, זוהי מערכת השיוט שנוטרלה - אני כבר למדתי לזהות את זה, ואתה?

אין שום בעיה בדרך הנהיגה כיוון שאם אני מאט, זה כתוצאה ממשהו ואם אני משייט, לא אפסיק את פעולתה ואם הפסקתי, אתה תבין מאחוריי בתור נהג אחראי, מדוע הפסקתי את פעולתה בהפעלה של 0.5 השניות שראית חלקיק אור אדום, אם בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא לא מפריעה, אתה תתרגל.

תגובה ישראלית כ"כ אופיינית, למען האמת אני לא מופתע כלל.

מסבירים לך שאתה עושה משהו מסויים קצת עקום. עניין איזוטרי למדי, שום דבר קטסטרופלי, אבל עדיין - עקום. במקום להפנים ולומר - אוקיי, יש בזה משהו, או לכל הפחות להחריש, אתה פותח בסדרה של רציונליזציות והבאת טיעונים מן הגורן ומן היקב, למה עקום זה בעצם ישר, למה יום זה לילה ולמה קיץ זה חורף, ועוד מוסיף תגובה טרולית ותוקפנית למדי.

אולי כדאי שתחשוב על זה בפעם הבאה שמישהו עונה לך בכביש "אבל כפרה, אני לא מפריע לאף אחד".

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני אנסה משהו חדש, אפמפם בזמן ביטול המערכת ייתכן וזה בטיחותי יותר, מה דעתך?
אני חושב שהבנו עם איזה סוג של נהג (אדם?) יש לנו פה עסק… אפשר לחזור לנושא השרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הרגל תמיד על דוושת הבלם.

לא משנה מה. אם היא רוצה לנוח, שתנוח שם.

Suzuki Baleno 2002 1.6 - נמכרה | Mazda 6 Premium 2007 2.3 - נמכרה | VW Passat 2016 1.8T - נמכרה | VW Polo 1998 1.4 - נמכרה | Toyota Verso 2017 1.8 - לא נוהג | Mercedes C180 2019 - נוהג.. לאט ובפחד. | Lexus IS250 - נמכרה בכאב לב. | Hyundai Getz 2008 1.4 - דיילי לדיילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם אני מאט רק עם בלימת מנוע, הנהג שמאחורי אמור לזהות שאני מאט ורצוי שהוא יאט גם כן כדי לשמר את הרווח בינינו. כך שהידלקותו של אור בלם (שזו מטרתו) היא עניין של מה בכך. ההבדל האמתי היחיד הוא שההאטה מעט חזקה יותר.

מקריאת השרשור הזה אפשר לחשוב שמדובר בחוק שירד מהר סיני. נטו הרגל, שחלק מן הנוהגים נמנים עליו, וחלק לא. זה לא חוק שמחויב מצד הבטיחות או הזרמת התנועה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, מסתבר שיש כאן אלים של ממש בכביש שכואב להם על הדרך וכבר יודעים עם איזה אדם, הם מתעסקים.

מי יתן והיו מכירים את אותו אדם.

אבל אל זה אל (GOD), מה נגיד ומה נאמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...