Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

MAF (חיישן כמות אוויר) משבית את האוטו?

Nir x7
שימו לב! השרשור הזה בן 2405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

ברשותי סוזוקו אלטו ידנית, 2010.

ביום שישי עברה טיפול ומאז היא מדשדשת.

השורה התחתונה:

*הרכב נכבה ממש בלי התראה מוקדמת. מספיק שהוא רגע עומד ואין לחיצה על הגז - מדומם את עצמו.

*היום בבוקר נדלקה לי נורת אזהרת פליטת מנוע

*בחיבור מחשב בדיקה עלתה התקלה - P0172 (קישור)

הסיפור עצמו:

לאחר הטיפול, אחרי נסיעה לא ארוכה כבה לי הרכב מספר פעמים. חזרתי אל המוסך.

מסתבר שבסוף הטיפול מסנן האוויר לא נסגר כמו שצריך, אחרי שהמוסכניק סגר לי את המסנן וניקה את כל האזור של מסנן האוויר הרכב קצת התעשת.

מאז ועד עכשיו זה בא לו בגלים. יש ימים שהוא ממש בכל רגע מדומם, מספיק שאין רגל על הגז ויש נסיעות שהוא רק מראה קצת חולשה כשאין גז.

חשוב לציין שהרכב לא נכבה אם אני לוחץ על הגז.

היום בבוקר הרכב נכנס למוסך מורשה של סוזוקי (המוסכניק שלי שלח אותי), שלאחר בדיקה הם אומרים שצריך להחליף את חיישן כמות האוויר.

הבנתי שהחלפה של דבר כזה היא שחיטה לאור יום (מבחינת מחיר).

אני לא מצליח למצוא תמונה של החיישן באינטרנט, בשביל להבין כמה הדבר מסובך/עולה באמת/אם מספיק רק לנקות את זה כמו שצריך והמוסך פשוט רוצה להרוויח.

אני מבין את עיקרון הפעולה (או חוסר הפעולה):

החיישן תקול ולכן משדר למנוע שלא נכנס מספיק אוויר, עקב כך לא נכנס מספיק דלק למנוע ולכן הוא נחלש ונכבה.

כאשר אני לוחץ על הגז, הוא לא נכבה כי הוא מכניס יותר אוויר ודלק למנוע.

הבנתי נכון?

אשמח לעצות, הסברים, רעיונות לפתרון, כתף תומכת וכו'.

תודה מיואשת,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקשר לפירוקיות באזור שלך ותשאל כמה הם רוצים

נראה שב-EBAY המחיר הוא 100-200 שקל

ברוב היפניות זה של חברת DENSO לפי דעתי

ההחלפה הינה פשוטה לרוב וכוללת פתיחה וסגירה של 2 ברגים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקשר לפירוקיות באזור שלך ותשאל כמה הם רוצים

נראה שב-EBAY המחיר הוא 100-200 שקל

ברוב היפניות זה של חברת DENSO לפי דעתי

ההחלפה הינה פשוטה לרוב וכוללת פתיחה וסגירה של 2 ברגים

תודה.

אני לא הצלחתי למצוא אפילו תמונה אחידה של זה.

אולי אני מחפש לא נכון?

הרצתי חיפוש על suzuki alto maf

יש תמונות של משהו שנראה קצת כמו פטיש ותמונות של סוג של צינור קטן.

אני גם צריך את זה מהר, זו הבעיה...זה הרכב היחיד שיש לי ואני גר במושב, ככה שאין לי דרכי הגעה לעולם (אפילו לא לעבודה).

הפירוקיה הנורמאלית היחידה שהייתה באזור פה נסגרה בפתאומיות לפני חודש (למרות שעבד עם רישיון).

במוסך הוא טוען שזה 800 ש"ח.

נשמע לי קצת הזוי מדי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, החיישן זרימה כנראה התלכלך. דבר שני שהמוסך יקח אחריות על הנזק.

דבר שלישי לפני שרצים להחליף למה לא לנקות עם תכישר ייעודי כגון זה:

http://www.justmotor.co.il/product/%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%99-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%97%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%A0%D7%99-maf-%D7%95%D7%9E%D7%93-%D7%9B%D7%9E%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%95%D7%99%D7%A8-1

או שיעבוד או שלא.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתן לאף אחד את התענוג של לגבות ממך 800 שח ואפילו לא חצי מזה. עלות החיישן בחול היא גרושים תזמין ותתקין לבד. ותברח מהמוסך שטיפלת בו כי ייתכן והוא גרם נזק לחיישן ובכל מיקרה הייתי בודק שוב שכל צנרת האויר ובית הפילטר מחובר וסגור כמו שצריך כי אם יש כשל כלשהו בכניסת האויר לפני החיישן הוא עלול לקרוא ערכים מוטעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם.

@toshigun

הבעיה היא שהוא אומר שאם הוא מביא חדש מהיבואן וזה לא פותר את הבעיה - אני עדיין אצטרך לשלם עליו.

אם הוא מביא מפירוק וזה לא פותר את הבעיה - אני לא צריך לשלם

@High Octane

תודה. כן, כשהוא הראה לי במוסך את החיישן, זה מה שהוא הראה לי!

העניין הוא - האם באמת כדאי לחכות עכשיו חודש (במקרה הטוב) עד שזה יגיע ובינתיים להמשיך עם הרכב ככה?

אני מניח לעצמי שזה מתכון לתקלות, לא? אם הייתי יודע מראש, ברור שהייתי קונה אפילו מלפני חצי שנה...

@יאני

מה זה חיישן זרימה, הMAF?

המוסך הראשון אומר שהוא לא מתעסק עם חיישנים, שאין לו כל כך מה לעשות עם זה.

הוא אמר שהוא מוכן לתת לי טיפול חינם לרכב (שגם ככה עולה באזור ה300) ושזה הכל.

"דברים כאלה קורים. אני ממש מרגיש בושה ממך שזה קרה מהטיפול שלי, אני מצטער" ושלח אותי למוסך המורשה. :|

אני לא ממש יודע איך ואיפה לנקות. אין לי מושג איפה המצערת ואיך מנקים אותה.

איך מנקים את הMAF? פשוט פותחים את מסנן האוויר ומשפריצים את זה פנימה (עליו, כשאני רואה אותו מולי)?

@מאור30

הכל מחובר וסגור כמו שצריך, את זה ווידאתי איתו ביחד אחרי הפעם הראשונה שחזרתי אליו.

הנורה נדלקה רק היום, כאשר התקלות התחילו ביום שישי כבר.

באמת שאין לי מושג איך מנקים את כל החלקים ואין מתקינים אפילו חיישן חדש. לחכות חודש? אני מפחד שהרכב יגרור עוד תקלות רק בגלל זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא נולד כשהוא יודע לעשות דברים. תבדוק ביו טיוב: ניקוי חיישן MAF ותראה איך עושים זאת. זה לא מסובך. דבר נוסף שלא עולה כסף, כמו שהמליץ לך מאור, תבדוק שאין קרע בצינור האויר שמתחבר בין בית פילטר האויר למצערת (הצינור העבה עם קיפולי האקורדיון במרכז). מניסיון שלי ניקוי החיישן לא משפיע בצורה מהותית על תפקוד הרכב, לכן יתכן שהחיישן הלך או בסבירות גבוהה יותר שהבעיה היא אחרת (כמו קרע בצינור האויר). בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, לא מזמן היתה לי בעיה ברכב והייתי צריך לנקות את חיישן הMAF. חיישן מקורי בארץ עלה הון ( נדמה לי 1800 שקל) בחול כ 100$. חיישן תחליפי עלה בחול כ 23$. הזמנתי חיישן תחליפי למקרה שאצטרך. בסוף ניקיתי את החיישן והוא היה בסדר גמור והחיישן שהזמנתי נשאר ללא שימוש. הבעיה בסופו של דבר היתה קרע בצינור האויר.

היום החלפתי בפעם הראשונה מצתי להט ברכב. פעם ראשונה שאני עושה זאת (אגב מצתים מקורים בארץ עולים כ 1000 ויותר. אני קניתי באי ביי בכ 170 שקלים מצתים מקוריים של NGKׂׂׂ). לאחר שאתה עושה משהו לבד בפעם הראשונה, יותר לעולם לא תצטרך עזרה בביצוע המטלה הספציפית ההיא. והסיפוק הוא כפול: גם בהרגשה וגם בכיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי מקרים ששים פילטר חליפי והוא מעיף חתיכות ממנו לתוך החיישן MAF ואז הרכב משתגע אם תברר איך החיישן הזה עובד אתה תבים שאין כל כך הרבה מה שילך בו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שפעם הלך לי חיישן כזה בסיטרואן קסרה אז ניתקתי אותו זמנית והזמנתי מאיביי חיישן כזה בכמה גרושים (משהו כמו 180 שקל) וההתקנה שלו הייתה ממש פשוטה. זה בורג וחצי וקונקטור. החזיק לי מעמד עד שמכרתי את הרכב (משהו כמו 5 שנים) וסביר להניח שהוא עדיין מחזיק. פשוט אם תנתק את הקונקטור הרכב יפסיק לעבוד עגול וכנראה שגם יאכל יותר דלק אבל ימנע את הכיבוי שלו אלא אם אצלך זה שונה מאיך שזה היה אצלי בקסרה. אגב, בחיפוש באיביי הייתי ממליץ בחום לחפש לפי מספר קטלוגי. אם לא רואים אותו הייתי ממליץ לפרק את החיישן ולבדוק לרוב זה רשום מאחורה.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי asafmoraz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@shha

הצלחתי למצוא את החיישן, לנתקו בעדינות ולנקות אותו. לא הועיל אפילו בקצת.

הרכב עדיין כובה בכל פעם שאין לחיצה על הגז.

אין קרע בצינורות.

@lior134

הפילטר עצמו תקין.

והחיישן הזה כל כך קטן! זה בקושי רכיב וחצי.

דיכאון שדבר כזה קטן משבית רכב (גם כזה קטן. חחחח...)

@asafmoraz

אז פה מגיע הקטע המוזר -

ניתקתי את החיישן והרכב עדיין מתנהג באותה צורה.

עדכונים:

אולי למישהו תהיה תובנה מזה...

יחד עם השכן פתחנו את כל הקונסטרוקציה שם, בדקנו את כל החיבורים, שהכל סגור כמו שצריך וכו'.

הכל באמת נראה תקין, שלם וללא פגמים.

ניתקנו את חיישן הMAF והרכב עדיין מתנהג באותה צורה בדיוק.

הוצאתי אותו במחשבה לנקות אותו. אין ממה מה לנקות שם...

אני מתחיל לחשוש, הייתכן וזו לא הבעיה?

במוסך מורשה של סוזוקי נאמר לי שאם הם מתקינים לי חדש והוא לא פותר את הבעיה (משמע, זו לא הייתה הבעיה מלכתחילה) - אני עדיין אשלם על הכל. אם יתקינו לי מפירוק ולא פותר את הבעיה, לא אשלם.

כרגע ביקשתי ממנו שיחפש לי בפירוקיות, בתקווה שזה יפתור את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...