Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מנוע באחריות- פג'ו 308. קושי במכירה.

zepnik
שימו לב! השרשור הזה בן 2373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים.

בבעלותנו פג'ו 308 שנרכשה בנובמבר 2014.

הרכב טופל בקפדנות. לאחר כשנה וחצי עקב תקלות מנוע חוזרות, המנוע הוחלף במסגרת האחריות. לציין כי לא היה חוסר שמן, או תקלה אחרת הנובעת מרשלנות. נאמר שהפגם במנוע הוא פגם ייצור.

כעת לקראת מכירה בטרייד אין, מפחיתים מהמחיר הראשוני שהוצע (שאף הוא נמוך משמעותית מהמחירון) עוד 5000 ש"ח. בלובינסקי מתחייבים למחיר מחירון בטרייד אין בהתאם להסכם שלהם.

האם יש כאן קייס לתבוע פגיעה בערך הרכב לאחר החלפת מנוע? האם לספוג את העלות? להמשיך בלובינסקי ולו רק בגלל ההתחייבות למחיר מחירון?

נניח להמתין ל 308 החדשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. למה בכלל להחליף? ועוד לרכב כמעט זהה?

ב. לא שה-308 היא להיט מכירות גדול, אבל למה לא לנסות למכור לבד, אם כבר מחליפים רכב?

אני לא מבין גדול בצד המשפטי, אבל נראה לי שתביעה על ירידת ערך שמציג טרייד-אין אחר (ולא מגובה ע"י שמאות) היא גם קנטרנית (כי החליפו לך מנוע על חשבונם, ומציעים לך טרייד במחירון) וגם עם סיכויי הצלחה לא מאוד גבוהים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

308 קשה למכור במחירון.

אחת שעברה החלפת מנוע עוד יותר.

תנסה לפרסם מעט את הרכב ביד2 במחיר שגבוה מהצעת הטרייד בכמה אלפי שקלים ותראה מה קורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

מחליף לאחר שלוש שנים בתום האחריות.

לרכב קילומטראז גבוה יחסית 80K

ניסיתי כמובן ב YAD 2 ללא התעניינות רבה במיוחד.

כנראה שנשאר בלובינסקי על מנת שלא להפסיד את ההתחיבות לטרייד אין במחירון (שמהווה חלק מחוזה הקניה מולם).

א. למה בכלל להחליף? ועוד לרכב כמעט זהה?

ב. לא שה-308 היא להיט מכירות גדול, אבל למה לא לנסות למכור לבד, אם כבר מחליפים רכב?

אני לא מבין גדול בצד המשפטי, אבל נראה לי שתביעה על ירידת ערך שמציג טרייד-אין אחר (ולא מגובה ע"י שמאות) היא גם קנטרנית (כי החליפו לך מנוע על חשבונם, ומציעים לך טרייד במחירון) וגם עם סיכויי הצלחה לא מאוד גבוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להחליט מתי אתה חותך את ההפסדים.

אם עכשיו אתה מפסיד וקונה רכב אחר - סחיר.

או לחילופין- ממשיך וקונה עוד פיגו, שגם אותה יהיה לך קשה למכור, לא משנה אם תחליף או לא מנוע.

אגב, 80 אלף ק״מ זה גבוה אולי בפיגו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיזה רכב בלובינסקי אתה רוצה להתחדש?

כלל לא בטוח שמחירון מול מחירון שווה לך, הרווח יהיה כולו של לובינסקי.

אם הרכב החדש מלובינסקי גם צריך להיקנות במחירון ללא הנחות ההסכם ריק מתוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק

אבל זה ההסכם שחתם בעל הרכב עם היבואן.

אנחנו לא יודעים מה רשום בדיוק בהסכם ולא יכולים לבוא בתלונות.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, 80 אלף ק״מ זה גבוה אולי בפיגו.

זה גבוה בכל רכב בן 3.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הכוונה לקנות 3008 החדשה, למשל, אז הטרייד מחירון מול מחירון לא נשמע כל כך רע - בקושי נותנים גם ככה הנחה ל 3008 , ואולי הדגם הזה יהיה פחות בעייתי למכירה העתידית, במיוחד הדיזל - גם נשמע יותר היגיוני לקנות רכב דיזל ל 25+ אלף קילומטרים בשנה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע שתמצאו דגם בלובינסקי שמעניין אתכם.

תראו כמה באמת נותנים לכם (פתאום תגלו שמחירון זה לא מחירון).

להחליף 308 אחת באחרת זאת פשוט טעות. כי אתם תשלמו מחיר מלא על רכב שנמכר בכ-20 אלף פחות בעסקאות 0 ק"מ.

שוב אני אומר - תחתוך את ההפסדים.

כמה הציעו לך בטרייד?

תפרסם ביד 2 ב-3,000 ש"ח יותר ותן לזה שבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלך בצבע חום? יש לי הרגשה שבנוסף לביקוש הנמוך ל-308, לא כולם יהיו מוכנים להתפשר על הצבע הספציפי הזה.

לדעתי, על כל רכב חדש תפסיד המון במהלך 3 שנים. אם המטרה היא להפסיד פחות, פשוט תישאר עם מה שיש. באופן מפתיע, רוב הרכבים לא נגרטים חודש אחרי סוף האחריות (וגם לא נכנסים כל חודש למוסך), בטח אם כבר החליפו לך מנוע. אם אתה כבר קונה חדש ומוכן להפסיד סכום כל כך גדול, לפחות תבחר ברכב שמתאים לך ותהנה ממנו. קצת אירוני (לדעתי) לקנות רכב (חדש) שאתה לא אוהב כדי להפסיד קצת פחות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צהריים טובים.

בבעלותנו פג'ו 308 שנרכשה בנובמבר 2014.

כאן קבור הכלב, לובינסקי (ובעצם כל טרייד אין) לא מתחשבים בחודשי עליה לכביש!

כלומר מחירון הרכב שלך יהיה לוי יצחק לינואר 2014 וללא תופסת על חודשי עליה לכביש (במקרה שלך 11 חודשים יוצא כמעט שנתון מעל).

כך שבכל מקרה הטרייד אין שלך לא ישתלם לך.

מעבר לכך, אם בטרייד מנסים להוריד על החלפת המנוע זה דיי צפוי, הם יורידו לך גם על עץ ריח ושיפשוף בגבה..

הטרייד ידוע כשוחטים עם קבלות.

לצערי אין לי בשורות בשבילך, גם בשוק הפרטי לא תמצא מישהו שישלם לך על 308 מחירון משוקלל עם חודשי עליה לכביש, גם אם היה מנוע מקורי וק״מ נמוך..

בסופו של דבר אם אתה יכול להשאיר את הרכב ולמשוך איתו עוד שלוש שנים זה עדיף מבחינה כלכלית נטו.

אם לא אז תחפש את העיסקה הטובה ביותר שתוכל למצוא, אם דרך לובינסקי או דרך יבואן אחר ותחליף את הרכב בטרייד, גם אם תשלם על זה לא מעט.

המלצתי אליך:

1. תמתין עם החלפת הרכב לינואר 2018.

2. תקנה רכב סחיר יותר כמו מאזדה CX3, הונדה HRV או טויוטה CHR (ג׳יפון קטן, אופנתי ויפני זה הימור בטוח), זה ישתלם לך לטווח הארוך.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בשוק הפרטי אף אחד לא משלם חודשי עלייה לכביש - אם יש לך רכב מאוד סחיר אז תמכור אותו בקלות במחיר גבוה (מעל המחירון) אחרת לך חפש - אף אחד לא מסתכל על זה בכלל.

** מי שמצא מי שישלם לו חודשי עלייה לכביש ואין לו רכב סחיר ומבוקש - כל הכבוד - מצאתם פראייר אמיתי. חבל שלא שלחתם גם לוטו ביום ההוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן קבור הכלב, לובינסקי (ובעצם כל טרייד אין) לא מתחשבים בחודשי עליה לכביש!

כלומר מחירון הרכב שלך יהיה לוי יצחק לינואר 2014 וללא תופסת על חודשי עליה לכביש (במקרה שלך 11 חודשים יוצא כמעט שנתון מעל).

כך שבכל מקרה הטרייד אין שלך לא ישתלם לך.

מעבר לכך, אם בטרייד מנסים להוריד על החלפת המנוע זה דיי צפוי, הם יורידו לך גם על עץ ריח ושיפשוף בגבה..

הטרייד ידוע כשוחטים עם קבלות.

לצערי אין לי בשורות בשבילך, גם בשוק הפרטי לא תמצא מישהו שישלם לך על 308 מחירון משוקלל עם חודשי עליה לכביש, גם אם היה מנוע מקורי וק״מ נמוך..

בסופו של דבר אם אתה יכול להשאיר את הרכב ולמשוך איתו עוד שלוש שנים זה עדיף מבחינה כלכלית נטו.

אם לא אז תחפש את העיסקה הטובה ביותר שתוכל למצוא, אם דרך לובינסקי או דרך יבואן אחר ותחליף את הרכב בטרייד, גם אם תשלם על זה לא מעט.

המלצתי אליך:

1. תמתין עם החלפת הרכב לינואר 2018.

2. תקנה רכב סחיר יותר כמו מאזדה CX3, הונדה HRV או טויוטה CHR (ג׳יפון קטן, אופנתי ויפני זה הימור בטוח), זה ישתלם לך לטווח הארוך.

בהצלחה

זה מעצבן שלא נותנים חודשי עליה בכביש אבל במקרה הספציפי הזה מענין מה כתוב בחוזה. הרי מחירון בהגדרתו זה כולל חודשי עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון בהגדרתו גם כולל הורדה של 5 או 10 אחוז במכירה לטרייד.

לך ללובינסקי. תקבל הצעה קונקרטית ונדבר.

לובינסקי גם התחילו בשנה האחרונה לעשות מיקור חוץ לטרייד וחלק נכבד מהרכבים עובר לטריידמוביל לדעתי.

לא רואים יותר את הרי הרכבים ששכבו בגלילות למשך שנתיים ויותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...