Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם - החלפת בולמים אחוריים טויוטה קורולה 2005

מאור30
שימו לב! השרשור הזה בן 2423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התסמינים שבעיקבותם הגיע הפציינט - תחושת זריקה של החלק האחורי של הרכב בסיבובים, קופצניות יתר ורעשים מהחלק האחורי.

מרימים את הרכב על בוקים לצורך בטיחות מירבית ומורידים את הגלגלים.

לאחר הורדת הגלגלים פותחים את הבורג המחזיק את חלקו התחתון של הבולם ומזיזים את הבולם אחוצה מהגוזון:

7302a21a-0276-4a4d-bfe1-839887fca978.jpg d8c20b00-15a7-4b3b-9ca1-e81cfb3a44e5.jpg

הגישה אל בירגי הבולמים הם מתא המטען ולצורך כך נחוץ לפרק את הדיפונים של תא המטען מבפנים המוחזקים על ידי קליפסים שיוצאים במשיכה.

כעת האומים של הבולמים חשופים 2 אומים שנראים בתמונה ועוד אום מאחורי הקורה של הרכב צמוד למושב ולא ניראה בתמונה. בבורג המרכזי של הבולם לא נוגעים:

d7625a88-2748-4097-9568-2723beb30f93.jpg

פותחים את האומים המחזיקים את הבולם לגוף ושולפים אותו אחוצה מהצד של הגלגל.תמונה ללא ללא בולם:

a95d17dc-a155-45a2-85e2-efce1b54d32f.jpg

והבולם מנותק על שולחן הניתוחים:

a4a63655-281e-4eeb-9d27-0e4de9068ef3.jpg

מצמידים אל כריכות הקפיץ מכווצי קפיצים משני צידי הקפיץ ובאמצעות בוקסה מתאימה מתחילים בכיווץ הדרגתי בשני מכווצי הקפיצים:

40bb6dc2-58f9-48dc-b550-34bfd5b9e557.jpg

לאחר שהקפיץ ינוע בחופשיות על הבולם יהיה ניתן לפתוח בביטחה את הבורג המרכזי על ידי שימוש בבוקסת אלן שתשמש לקונטרה בפתיחת האום עם מפתח רינג סגור כמו שתמונה:

c6bfa809-fd7f-4cee-b291-4b5c786219ce.jpg

לאחר שליפת האום להוציא לפי הסדר את השייבה, הכרית, והשרוול של הבולם:

760d7473-d244-47b4-9e0a-59bd8301f2f7.jpg

מרכיבים את הבולם החדש ומחזירים את החלקים לפי הסדר:

8f4e34b9-0409-4a7e-9941-2bdd93217766.jpg

מחזירים את הבולם החדש לרכב ומרכיבים הכל מהסוף להתחלה.

הבולמים שהיו על הרכב הם המקוריים של טויוטה משעלה הרכב לכביש ב 2005 ועברו מעל 200 אלף קמ וניתן לראות שהם פשוט נישארו מכווצים בלחיצה עליהם וסירבו להיפתח גם לאחר זמן מה:

0535144f-89dc-458f-a4a8-467a4dfd6782.jpg

הבולמים החדשים הם של קייאבה וניקנו בפחות מ 650 שח לזוג (בהנחה ספיישל).

משך העבודה כשעה וחצי.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תותח מאור, עבודה נהדרת כרגיל.

רק הערה קטנה,

אין שום קשר בין פתיחה עצמית של הבולם למצבו בפועל. רק בולמים מדוחסים בגז נפתחים בעצמם כי למעשה יש בתוכם ״קפיץ גז״. בולמים הדראולים רגילים, שיש בהם שמן בלבד, אין שום סיבה שיפתחו בעצמם.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה יגאל. אתה יודע לומר לי אם הבולמים המקוריים של הקורולה או הקאייאבה ששמתי הם עם גז או הדראוליים? כי הם כן ניפתחים מעצמם אז אני מניח שגז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה יגאל. אתה יודע לומר לי אם הבולמים המקוריים של הקורולה או הקאייאבה ששמתי הם עם גז או הדראוליים? כי הם כן ניפתחים מעצמם אז אני מניח שגז?

אין לי שמץ מה היו המקוריים ומה קניתם, אבל אם הוא נפתח לבד וקשה לכווץ אותו בגלל כח הפתיחה (לא השיכוח) אז הוא מדוחס בגז

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...