Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

7 ימים: מינכן-ברלין-מינכן. איך מתחילים?

Michael_N
שימו לב! השרשור הזה בן 2401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

באופן ספונטני החלטתי לטוס בפעם השניה לברלין כדי לבקר שוב ב-Remise ולבקר במקומות שלא הספקתי בטיול הראשון.

תוך כדי חיפוש טיסות נתקלתי במחירים מגוחכים לטיסות ישירות למינכן (סביב 150$ הלוך חזור כולל מזוודות).

המחיר גרם לי לשנות חשיבה כלפי אופי הטיול.

התחלתי לחשוב על הגעה למינכן, ביקור במוזיאון ב.מ.וו, שכירת רכב ונסיעה לעבר ברלין בכבישים יפים ומעניינים. בברלין להגיע ל-Remise ולבקר איפה שאספיק. בסיום - חזרה למינכן.

אני צריך את עזרתכם בעלי הנסיון. האם 7 ימים יספיקו? יש לציין שמינכן לא מעניינת אותי. מלבד המוזיאון לא רואה טעם להסתובב בעיר.

האם תכנון מסלול שכזה הוא כדאי?

אשמח להמלצות לגבי מסלולים.

מכיוון שמאוחר, אם אחשוב על שאלות נוספות - אעדכן כאן :-)

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בבדיקת כדאיות הטיסות: מה כולל הכרטיס, בעקר מבחינת מטען, ומה שעות הטיסה. יתכן שכל היתרון הכספי יתמוסס כאשר תגלה ששליחת מזוודה לבטן המטוס עולה עד 50-100 אירו לכיוון, וכי בגלל שעות הטיסה אתה מבזבז לילה או שניים במלון, עלות גבוהה מההפרש במחירי הטיסות. כמוכן שים לב שכיון שמחירי הטיסות תלויים ביום ובשעה ולא נדיר מצב בו כיוון אחד זול והאחר יקר. עניין חשוב נוסף הוא זריזות בהזמנה, יתכן שבטיסה מוצעים כרטיסים זולים בודדים, וכעבור 6 שעות המחירים יכולים לעלות בעשרות אחוזים, אפילו אם אתה מוחק עוגיות או גולש במצב פורנו.

לגבי הנסיעה בין הערים - לא עשיתי זאת, אבל למיטב זכרוני מדובר בכ-600 ק"מ באוטובאהן, כלומר יום נהיגה בכל כיוון. אם מדובר בנהיגה נטו מדובר בבזבוז של עוד שניים מימי השהיה היקרים שלך בגרמניה. אם אתה מוצא עניין בדרך זה משנה את התמונה, אבל עליך להביא בחשבון שמדובר בהרבה מאד זמן בכביש. עוד דבר שיעלה לך כסף הוא מכונית שתשכור במינכן ובברלין תעמוד בחניה בעת שאתה נוסע בתח"צ. בכלל, עליך להוסיף את מחיר הרכב למחיר הטיסה, מה שכנראה הופך את הטיסה הישירה לברלין ליותר זולה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל כתב"תתחיל בבדיקת כדאיות הטיסות: מה כולל הכרטיס, בעקר מבחינת מטען, ומה שעות הטיסה. יתכן שכל היתרון הכספי יתמוסס כאשר תגלה ששליחת מזוודה לבטן המטוס עולה עד 50-100 אירו לכיוון,"

ספריאל

המחיר כולל מזוודות.כולל.כתוב במפורש.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מינכן

כיהודי וישראלי חובה

הכפר האולימפי ומיד בצאתך דכאו מחנה הריכוז.

בדוק בכלל נסיעה ברכבת ממינכן לברלין יצמצם בהרבה את שלל עצותיו של ספריאל.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או טיסת פנים בחברה מוזלת.

עניין הזמן והשעות עדיין רלוונטי.

סלע,ברוך השב.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים.

אני נאלץ שוב להדגיש את נושא הנסיעות.

רשמתי שבאופן מודע חשבתי לשנות את אופי הטיול ולנחות במינכן על מנת לשכור רכב מעניין ולנהוג בדרכים מעניינות בדרך לברלין.

רכבות או טיסות פנים לא יהיו רלוונטיות משום שאם נושא הנהיגה ירד מהפרק, אנחת פשוט בברלין ואוותר על מינכן.

ההתייעצות שלי נוגעת לריאליות ולתכנון מסלול שכזה. יומיים במינכן, יומיים בברלין ויומיים נסיעות – יספיקו? בדגש על היומיים בנסיעות בדרכים "צדדיות".

נוסף על כך, אם מישהו יוכל להמליץ לי על מסלול שכזה ממינכן לברלין, זה יעזור לי מאוד, משום שאני לא מעוניין "לתפור" את הנסיעה באוטובאן. לפחות לא באחד מהכיוונים.

עריכה:

בנוגע לטיסות - הן ישירות, כוללות מזוודה, הלוך בשעות הבוקר וחזרה בשעות אחר הצהריים.

עריכה אחרונה על ידי Michael_N

You may kiss the bride.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יומיים בברלין ויומיים במינכן? מעט או הרבה, תלוי מה מעניין אותך ומה כבר ראית ואינך רוצה לראות שוב,

יומים במינכן לאדם כמוך זה אומר BMW, Deutsches Museum, אולי אתר נוסף, נניח אטרדיון אליאנץ ואיזה בירה בערב. לעיר יש עוד מה להציע למשך 2-3 ימים (ויותר אם יש תחומי עניין או נכונות להרחיב את המעגל, כמו שציין ישה).

יומיים בברלין זה פשוט כלום. העיר מצריכה שבוע-שבועיים, מינוס מה שראית ולא מעניין אותך יותר.

נהיגה של 600 ק"מ ביום (ואתה חושב על יומיים כאלה) היא מאמץ לא קטן אפילו אם אתה יוצא מהאוטובאהן רק לשתיה ושירותים, לא כל שכן אם אתה רוצה לראות איזה אתר או שניים בדרך. תביא בחשבון שאם מזלך לא יהיה מושלם גם מזג האויר יעכב ויתיש אותך. לפני מספר שנים נהגתי מרחק קצת יותר קצר - מבאזל למינכן, עם סטיה קטנה לאורך אגם קונשטנץ - הכל בגשם זלעפות. אפשרי, אבל מתיש, וכולל הפסקות וביקור לא ארוך ב-Mainau (ברחנו מהגשם השוטף) ארכה איזה 8-10 שעות. אם אתה לבד גם השעמום בנהיגה כה ארוכה לא ייטיב אמך. ויש עוד בעיה - מה תעשה עם הרכב בברלין? יעמוד יומיים בחניין המלון, יעלה לך דמי שכירות ודמי חניה בלא שתנצל אותו, שהרי נהיגה בעיר אירופית גדולה הרבה פחות נוחה מהשימוש בתח"צ, במיוחד בתח"צ המשובחת של ברלין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שרשור שלם ענק על אטרקציות בברלין.

חפשתו באוף.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רז, אני לא מחפש אטרקציות, לא בברלין ולא במינכן.

השרשור עוסק בנושא אחד - הדרך ממינכן לברלין: באילו דרכים לנסוע וכמה זמן להקדיש להם?

You may kiss the bride.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עשיתי את הנסיעה הזאת באופן ישיר, בלי עצירות בדרך. מדובר על 600 ק"מ בערך אם אני זוכר טוב, נסיעה שאמורה לערוך 5-6 שעות עם איזה 2-3 עצירות בהנחה שאין פקקים. אממה, כשאני ביצעתי את הנסיעה הזאת היא התארכה בארבע שעות תודות לתאונה על האוטובהאן בדרך.

אני הייתי ממליץ לחלק את הנסיעה הזאת לשני חלקים עם עצירה כלשהי בדרך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור - עומסי תנועה אינם דבר נדיר באוטובאהן, ותופעת ה-stau מוכרת היטב. חישוב של זמן הנסיעה נטו הוא תאורטי מאד, צריך להביא בחשבון בממוצע תוספת של 30% לעיכובים שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה דור וספריאל. לחלק את הנסיעה ל-2 ולהוסיף ״מרווח בטחון״ לזמנים אלו בהחלט עצות שאיישם.

יש כבישים שהם לא האוטובאן שמומלץ לעבור דרכם?

כאמור, אני לא רוצה לתפור את הנסיעה באוטובאן. המטרה היא להנות מהדרך.

המלצה שקראתי היא לגבי ״הדרך הרומנטית״. המסלול שמתאפשר הוא לנסוע ממינכן לאוגסבורג ולהגיע עד לוויצבורג ומשם לברלין.

יש דעות לגבי המסלול הזה? אולי יש דרכים אחרות?

You may kiss the bride.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינת אם אתה מכיר, ואני לא יודע אם זה כלכלי ביחס לחברות השכרה שגרתיות, אבל תבדוק את שירות ההשכרה של ב.מ.וו. עצמם.

http://www.bmw-welt.com/en/bmw_on_demand/

אנחנו השתמשנו רק לטעימה באיזור מינכן של יכולות הרכב, אבל יש להם מסלולים גם להשכרות ארוכות.

כך, בניגוד לחברות אחרות, אתה יכול להיות בטוח איזה דגם תקבל בדיוק (למרות שאצלנו היתה תקלה בעניין).

מומלץ, גם כחוויה משלימה למוזיאון של כמה שעות.

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...