Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סדרת תקלות ביונדאי איוניק חדשה

Shadi Abo Ahmad
שימו לב! השרשור הזה בן 1077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דירה לא ניתן להחליף , ניתן לתקן, תיקון טוב לא גורר ירידת ערך , ברכב ככל שהתיקון בדמות החלפת מנוע יהיה טוב יהיה ירידת ערך משמעותית.

כמובן שזה נזק כלכלי ליבואן אך כיון שהוא מכר את הרכב מדוע שהקונה יספוכ את הנזק ולא היבואן?

במידה ויש דרך אמצע שיהיה כלכלי לשני הצדדים מה טוב, כל מה שאני בא להגיד שהתחייבות בדמות התחייבות לטרייד עתידי במחירון לא נותן מענה כלל וסיכוי לא קטן שזה למעשה לא יעלה ליבואן אגורה כי את הפער הוא יכסה במכירת הרכב החדש במחירון מלא ללא הנחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אליהו, מסכים איתך לגבי הטרייד-אין, בגלל זה לא הצעתי את זה כאופציה סבירה. יש הבדל בין טרייד אין ל Buy-Back, שזה אומר שהם קונים מהלקוח מבלי שיתחייב לקנות אצלם דבר וזה מה שהצעתי (וגם דיסקו).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו כאן השווה החלפת רכב חדש פגום לדירה חדשה פגומה.

כמעט תמיד ישנו הבדל מהותי בין רכב פגום לדירה פגומה בכך שאת הדירה ניתן לשפץ בלי שהיא תספוג ירידת ערך.

המקרה היחידי כמעט שהכלל הזה לא תופס הוא המקרה של 'גינדי השקעות' בחדרה, שם צנחה מרפסת בדירה חדשה.

לפי ידיעתי קוני הדירות בבניין נמצאים במאבק משפטי לפיצוי/ ביטול העסקה, אני גם לא רואה מי מהמגיבים הנכבדים כאן שקונה דירה בבניין הזה במחירי שוק מקובלים לאזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירה לא ניתן להחליף , ניתן לתקן, תיקון טוב לא גורר ירידת ערך , ברכב ככל שהתיקון בדמות החלפת מנוע יהיה טוב יהיה ירידת ערך משמעותית.

כמובן שזה נזק כלכלי ליבואן אך כיון שהוא מכר את הרכב מדוע שהקונה יספוכ את הנזק ולא היבואן?

במידה ויש דרך אמצע שיהיה כלכלי לשני הצדדים מה טוב, כל מה שאני בא להגיד שהתחייבות בדמות התחייבות לטרייד עתידי במחירון לא נותן מענה כלל וסיכוי לא קטן שזה למעשה לא יעלה ליבואן אגורה כי את הפער הוא יכסה במכירת הרכב החדש במחירון מלא ללא הנחות.

ככל שאני יודע, תנאי האחריות אינם כוללים שיפוי בגין ירידת ערך, ודאי לא כזו שאינה יותר מפסיכולוגית, שהרי החלפת מכללים בחדשים לא באמת צריכה לפגוע בערכו של הרכב. מי שסבור שנגרם לו נזק בשל התנהגות רשלנית של היצרן או היבואן, או שאובדן הממון שהוא ייאלץ לספוג הינו באחריותם, או שהרמה הנמוכה של המכונאים כאן בארץ ( סוג של קישקוש לטעמי, אבל לא נכנס לשם ), לא תאפשר החזרת מצב הרכב לקדמותו יתכבד ויגיש נגד מי מהם תביעה אזרחית רגילה. יש יבואנים שיעדיפו לתת לקליינט מה שהוא רוצה בכדי לשמר שקט תעשייתי, יש כאלו שלא, חובה מכח האחריות לעשות כך אין עליהם.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים! למרות דעות שונות, למדתי הרבה מהתגבות...

אני אדאג לעדכן לגבי המשך הטיפול בעניין זה.

בנתיים במוסך לא מתנערים מאחריות, ועושה רושם שבכוונתם לבדוק את העניין לעומק. הבהרתי להם וגם לכלמוביל בכתב שאני מצפה לפתרון ראוי ללא קיצורי דרך. מקווה שלא אתאכזב.

לעניין הטכני, ההסבר התיאורטי של מנהל המוסך הוא בכך שחומר התפורר בממיר קטליטי השתחרר והגיע למנוע דרך יניקה חוזרת של האוויר (אני לא כל כך מבין בזה) וזה גרם לשחיקה פנימית במוע. שוב, זה כרגע בבדיקה אצלם.

ניסיתי לחפש באינטרנט עוד מקרה דומה ברכב הזה ולא מצאתי, גם בפורומים לועזיים. כנראה נפלתי בצד הלא טוב של הסטטיסטיקה. בסך הכל כשהאוטו נסע טוב, די נהניתי ממנו !!

עדכונים בהמשך. חג שמח ושנה טובה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שיש קושי לא קטן במכירת רכב יחסית חדש (עד גיל 5 בערך) שהוחלף בו מנוע, ולבעלים שלו יכול להיגרם נזק כלכלי, לכן היבואן בד״כ מתחייב לטרייד אין במחיר מחירון ו״מפצה״ את הלקוח בהארכת אחריות/ חבילת טיפולים כשכל זה שווה ערך לכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבואן בד״כ מתחייב לטרייד אין במחיר מחירון ו״מפצה״ את הלקוח בהארכת אחריות/ חבילת טיפולים כשכל זה שווה ערך לכסף.

יש לי בעיה עם סוג הפתרון הזה ומשני טעמים:

1. זה מחייב את הלקוח להישאר עם אותו היבואן.

2. ספק אם לקוח שבוי כזה יקבל בעת החלפת הלימון את ההטבות שמקבל לקוח רגיל שרוכש רכב.

זה מסוג הפתרונות שמעולים ליבואן ואפילו משפרים את מצבו העסקי והרבה פחות טובים ללקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטלתי הזמנה לאיוניק. הזמנתי ואז חבר קרוב שלי עם רכב כזה מהעבודה חווה תקלות במערכת ההיברידית והרכב סירב להאיץ מעל 60 קמ"ש אז ביטלתי את ההזמנה וחיכיתי קצת לראות לאן נושבת הרוח ועכשיו זה. באסה.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי העמוד הזה, הEGR לוקח את גזי הפליטה בחזרה לפני שהם עוברים בממיר, מרגיש לי לא כלכך הגיוני שחלקיקים מהממיר ישאבו אחורה כנגד כיוון הזרימה של הגזים.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטלתי הזמנה לאיוניק. הזמנתי ואז חבר קרוב שלי עם רכב כזה מהעבודה חווה תקלות במערכת ההיברידית והרכב סירב להאיץ מעל 60 קמ"ש אז ביטלתי את ההזמנה וחיכיתי קצת לראות לאן נושבת הרוח ועכשיו זה. באסה.

יש לך את הנירו שבנוסף גם לא נמכר לליסינג .

:fadein:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...