Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיכל הדלק? מדוע לא כמו הצהרת היצרן.

shimronfio
שימו לב! השרשור הזה בן 2381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, אני נוהג במיצובישי ספייס סטאר, ולפי היצרן גודל מיכל הדלק שלי הוא 35 ליטרים.

בפועל כאשר לאוטו שלי יש בין שני קווים לקו אחד מהבהב, כאשר אני מגיע לתחנה אני מתדלק בין 24-28 ליטר, תלוי בקו המיכל. עכשיו אף פעם לא הצלחתי לעבור את ה-28 ליטר ולומר את האמת אני גם די מפחד, המיכל דלק מתחיל להבהב בכמות כזאת, ואני לא רוצה לקחת צאנסים שאני יתקע בלי דלק.

השאלה היא האם יש לי באמת עוד 7 ליטר דלק במיכל או שזה בלוף אחד גדול הנתון יצרן לגבי גודל המיכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תידלקתי גם באזור 32 ליטרים כך 35 ליטרים הגיוני בהחלט.

במקרה הזה לא היו קווים המסגרת הבהבה.

בספר רכב רשום שאם יש קו אחד זה בערך 6 ליטרים שנשארו.

אם אין קווים זה עומד על 3 ליטרים.

עריכה אחרונה על ידי yulianx

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן המחשב דרך רושם לי שנשאר לי 50 שהקו האחרון מתחיל להבהב, ואחרי זמן קצר המחשב מראה "------" בתור כמה קילומטר נשאר לרכב לנסוע, אבל בחיים לא הגעתי למצב שאין קווים בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי מקרים שהגעתי לזה.

תסתכל גם בספר רכב, זה מצוין שם.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה רכבים יש "רזרבה" של כמה ליטרים שנשארת במיכל אחרי שמד הדלק מראה על 0 מוחלט כתוצאה ממגבלות מכשור המדידה שבודק כמה דלק נשאר לך. גם קראתי שזה מושפע מצורת מיכל הדלק עצמו. בלאנסר הייתה לי רזרבה של בערך 5-7 ליטר. בגולף שיש לי עכשיו לעומת זאת היא לא קיימת. תלוי ברכב.

בלי קשר עדיף שלא תלחיץ את עצמך סתם ותדלק לפני שאתה מגיע לתחתית מד הדלק.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגולף שיש לי עכשיו לעומת זאת היא לא קיימת.

בפעם היחידה בגולף שנדלקה לי נורת דלק, מחשב הרכב הראה לי שיש לי עדיין 50 ק"מ, נכון לאותו סגנון נהיגה של אותו רגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אותי העסיקה הסוגיה הזו לא מזמן.

פעם אחת הגעתי למצב שמד הטווח הראה 5 או 10 ק"מ עד לריקון מוחלט של המיכל (נשאר רק קו אחד דק כביכול במד הדלק), וכשתידלקתי נכנסו "רק" 51 ליטרים מתוך 62 מוצהרים. מצד שני, בלאון שהיתה לי כשהגעתי לתחנה כשמד הטווח הראה 5/10 ק"מ עד ריקון המיכל, נכנסו 52 או 53 מתוך 55 ליטרים מוצהרים.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הרכבים שהיו לי (קליאו 94, איביזה 98, פוקוס 2002 וסיוויק 2012) היה מד דלק אנלוגי. בכולם נסעתי הרבה אחרי שהמד היה מתחת לאפס. לפעמים אפילו 60-80 קמ.

בקיצור, בכולם יש ספייר גדול.

לא ממש עקבתי אבל לדעתי מעולם לא תדלקתי את הכמות המוצהרת במיכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר יצא לי לתדלק בפג'ו 107 שלי כ-35 ליטר ואף יותר. להערכתי יש שם ספייר נוסף של 1-2 ליטרים נוספים.

אני אישית מעדיף לא להגיע לשם... מתי שנדלקת הנורה, אני משתדל לתדלק בזמן אפילו שאפשר לנסוע כ30-50 ק"מ נוספים.

לך תדע באיזה מקום זה פתאום יכול לתפוס אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מציע לא לנסוע עם מעט דלק במיכל.

להרעיב(כלומר ליצור מצב רגעי שהמשאבה לא יכולה לשאוב דלק) (fuel starvation)

ברכב מודרני זה רעיון לא טוב.

ובדכ יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבותי, השארה של רזרבה של 7-10 ליטר לאחר הדלקת הנורה נועדה למדינות שאין להם תחנת דלק כל 2 ק"מ, ולא יעשו משהו מיוחד לישראל. אתם יכולים לבד לחשב כמה ק"מ נשאר לכם ולא הייתי סומך על החישוב של האוטו.

בנוסף אף יצרן לא עובד אליכם, אלה אתם שמבזבזים את הדלק לא הוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים שוכחים שלמרות שמחשב הרכב מדוייק, החישוב של כמה ק"מ נשארו מתבע כל הזמן בהתעם לאופי הנהיגה.

נהיגה אגרסיבית או נהיגה עירונית "קשה" ולאחר מכן יציאה אל הכביש הפתוח נהיגה ב 100 קמ"ש קרוז קונטרול במשך שעה, אתם תראו למעשה שכמות הק"מ שנשארה רק עולה ועולה ולאחר מכן מתייצבת על מספר כלשהו למשך זמן רב מאוד - פיצוי על החישובים שהמערכת עשתה קודם לכן בהתאם לאופי הנהיגה.

לכן, בהחלט יש מקרים שהמערכת מחשבת שבנהיגה אגרסיבית, לחיצת דוושה או ברכבים מוגדשים וכו', התצרוכת מזעזעת והמערכת מתריאה שנשאר מעט דלק בהתאם לכמות הק"מ (נגיד אצלי ברכב כאשר נשאר 80 ק"מ בדרך כלל, המערכת מתריאה).

אבל אם אנהג עכשיו מאשדוד לבאר שבע בכביש 6 או לצפון המדינה על 100 קבוע סביר להניח שאעשה פי 3 מזה, במידה ונהגתי אגרסיבי או נטו עירוני "קשה" עם ריבוי האצות ולחיצות בריאות.

גם לי, פעם, יצא לנהוג כשהמערכת מראה 0 עגול במחשב למשך כמה ק"מ טובים ותדלקתי פחות מ 70 ליטר שמוצהר, תדלקתי כ 65.

למה? נהיגה אגרסיבית עירונית ולחיצות בריאות (2 ליטר טורבו ורכב כבד).

סתם לידע כללי, הצלחתי באחת הפעמים להכניס 71 ליטר למיכל שמוצהר 70 ליטר אז... הכל אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...