Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי דו״ח על עבירה שלא ביצעתי אבל יש לי מצלמה באוטו. מה לעשות?

שימו לב! השרשור הזה בן 2304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוטר נתן לי דו״ח על ״נהיגה שלא בכיוון החץ״ (500 ש״ח + 6 נקודות)

למזלי יש לי מצלמה באוטו :-Dניתן לראות בבירור שעברתי לנתיב נסיעה ישר הרבה לפני הצומת. (

)ב-
ניתן לראות את הרכב שנהג בו השוטר (רכב לבן בסגנון ברלינגו/קנגו, אני לא יודע אם זה רכב סמוי או רכב פרטי של השוטר) ואז ניתן לראות אותו שוב ב-
עד
בצד ימין.ב-
הוא נסע מאחוריי והבהב לי עם האורות הגבוהים אז עברתי נתיב, הוא חזר על זה שוב בנתיב השני אז שוב עברתי נתיב ורק אז הוא הפעיל צ׳קלקה והבנתי שזה שוטר אז עצרתי בצד.לשון הסעיף (6482):נהגת ברכב הנ"ל בכביש המחולק לנתיבים שבהם סומנו חיצים המובילים לצומת,ונכנסת לצומת/ועברת בצומת /ויצאת מהצומת שלא בכיוון החץ שסומן בנתיב ממנונכנסת לצומת, בניגוד לתקנה 36)ד) לתקנות התעבורה.

אפשר להגיש בקשה לביטול דו״ח עם הוכחה של ווידאו? אפשר לתת להם קישור ל-YouTube? אם לא, מה שנשאר לי זה לבקש להישפט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמה פעמים עברת בצומת הזאת?

עוד בצומת הראשונה יש הפרדה בין הנתיבים שהולכים לכיוון קיסריה השניים הימניים לבין השניים השמאליים שבצומת הבאה הם לפניה שמאלה לחדרה.

כאשר פנית למסלול השני מימין היה כבר מסומן עליו שהוא מיועד שמאלה.

גם הסטיה לנתיב הזה היא מסוכנת עזוב חוק.

האם היו כלי רכב בנתיב הימני ביותר? כי אם לא היה מעניק לך דו"ח גם על התנחלות בשמאל.

דעתי הדו"ח מוצדק.

לא יודע מה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך פעם שנייה בחיים שעברתי שם (ואמרתי את זה לשוטר).

אני מצרף כאן 30 שניות לפני הצומת, הרמז היחיד לזה שאלה נתיבים שמיועדים לפנייה שמאלה בהמשך זה סימון של חץ ישר ושמאלה על הכביש ב-0:22, כנראה שפספסתי אותו, אבל בכל זאת לא ביצעתי את העבירה שמתוארת בדו״ח.

איך הדו״ח יכול להיות מוצדק אם לא ביצעתי את העברה שכתובה בדו״ח?

עברתי לנתיב של הישר רק כאשר הנתיב התפנה לגמרי, היה לי שדה ראייה מצויין.

אני מודה, אכן התנחלתי שם בשמאל (לא בכוונה זדונית כלשהי) אבל לא על זה הדו״ח...

כמה פעמים עברת בצומת הזאת?

עוד בצומת הראשונה יש הפרדה בין הנתיבים שהולכים לכיוון קיסריה השניים הימניים לבין השניים השמאליים שבצומת הבאה הם לפניה שמאלה לחדרה.

כאשר פנית למסלול השני מימין היה כבר מסומן עליו שהוא מיועד שמאלה.

גם הסטיה לנתיב הזה היא מסוכנת עזוב חוק.

האם היו כלי רכב בנתיב הימני ביותר? כי אם לא היה מעניק לך דו"ח גם על התנחלות בשמאל.

דעתי הדו"ח מוצדק.

לא יודע מה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי בהודעה הראשונה ההפרדה בין שני המסלולים הימניים לשני המסלולים השמאליים ברור קוים לבנים שמנים.

כאשר עברת את הצומת בשניה 33 מתגלה לך החץ שמהנתיב הזה מותר לך לפנות רק שמאלה וכבודו עבר לנתיב הימני ויצא מהצומת לכיוון ישר.

לעל זה קיבלת דו"ח. ובצדק.

חושב שלא , תגיש מכתב צרף אליו את הסרט ובשיטת מצליח אולי ייוותרו לך.

האם תוכל להעלות מה נכתב בדברי הנהג בדו"ח.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קווים לבנים שמנים, אבל מקוטעים, לא רצופים. מזה אני מבין שמותר לעבור נתיב (לפני הצומת, כמובן שלא בתוך הצומת).

נכנסתי לצומת מנתיב שמסומן עם חץ ישר ויצאתי ישר...

ב-0:46 נכנסתי לצומת, לא ב-0:33.

אם יש משהו בחוק שאני לא מבין אשמח אם תסביר לי, הבנתי שאתה די הגורו בעניינים האלה...

לשון הסעיף:

נהגת ברכב הנ"ל בכביש המחולק לנתיבים שבהם סומנו חיצים המובילים לצומת,ונכנסת לצומת/ועברת בצומת /ויצאת מהצומת שלא בכיוון החץ שסומן בנתיב ממנו נכנסת לצומת, בניגוד לתקנה 36)ד) לתקנות התעבורה.

כמו שכתבתי בהודעה הראשונה ההפרדה בין שני המסלולים הימניים לשני המסלולים השמאליים ברור קוים לבנים שמנים.

כאשר עברת את הצומת בשניה 33 מתגלה לך החץ שמהנתיב הזה מותר לך לפנות רק שמאלה וכבודו עבר לנתיב הימני ויצא מהצומת לכיוון ישר.

חושב שלא , תגיש מכתב צרף אליו את הסרט ובשיטת מצליח אולי ייוותרו לך.

האם תוכל להעלות מה נכתב בדברי הנהג בדו"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי לך לפני הצומת הראשונה הכביש מחולק על קוים מלבניים שמנמנים שמשמעותם פשוטה

מזהיר ומנחה את

הנהג הנוסע בנתיב

אשר משנה את יעודו,

כך שמכאן ואילך נתיב

זה משרת פניה או

השתזרות בלבד.

אזהרה זו באה בנוסף

לחיצים ) 813 ( אשר

אמורים להצביע על

כך בפירוט. במצב זה,

אמור הנהג לבצע

תימרון של מעבר

לנתיב סמוך

)בהתאמה(, אשר

מתאים ליעד הנסיעה

שלו, אם אינו מתכוון

לבצע בעצמו פניה זהה

לזו שהנתיב מיועד לה.

לא יודע על איזה שעון אתה מסתכל ועל איזה אני לכן כאשר אתה אחרי המשאית בין שני הצמתים מתגלה לך כי הנתיב בוא אתה נמצא משמעו פניה שמאלה בצומת הקרובה

ואילו אתה החלטת כי אתה רוצה ישר לכן פנית לנתיב הימני בשלב שבו כבר היה אסור לך לבצע זאת.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציטוט שלך מחזק את הטענה שלי.

"

במצב זה, אמור הנהג לבצע תימרון של מעבר לנתיב סמוך (בהתאמה), אשר מתאים ליעד הנסיעה שלו, אם אינו מתכוון לבצע בעצמו פניה זהה

לזו שהנתיב מיועד לה."

זה בדיוק מה שעשיתי, וכך נמנעתי מלהכנס לצומת מנתיב שמיועד לפניה שמאלה...

כפי שכתבתי לך לפני הצומת הראשונה הכביש מחולק על קוים מלבניים שמנמנים שמשמעותם פשוטה

מזהיר ומנחה את

הנהג הנוסע בנתיב

אשר משנה את יעודו,

כך שמכאן ואילך נתיב

זה משרת פניה או

השתזרות בלבד.

אזהרה זו באה בנוסף

לחיצים ) 813 ( אשר

אמורים להצביע על

כך בפירוט. במצב זה,

אמור הנהג לבצע

תימרון של מעבר

לנתיב סמוך

)בהתאמה(, אשר

מתאים ליעד הנסיעה

שלו, אם אינו מתכוון

לבצע בעצמו פניה זהה

לזו שהנתיב מיועד לה.

לא יודע על איזה שעון אתה מסתכל ועל איזה אני לכן כאשר אתה אחרי המשאית בין שני הצמתים מתגלה לך כי הנתיב בוא אתה נמצא משמעו פניה שמאלה בצומת הקרובה

ואילו אתה החלטת כי אתה רוצה ישר לכן פנית לנתיב הימני בשלב שבו כבר היה אסור לך לבצע זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מההתחלה

יש שלטים שמראים לתל אביב ישר לקיסריה ישר לחדרה שמאלה

הם נמצאים לפני הצומת הראשונה.

לפני הצומת הראשונה כבר יש חץ שמראה שמאלה.

לפני הצומת הראשונה כבר חולק הכביש לאלה שמיועדים ישר ולאלה שמיועדים לפנות שמאלה על ידי המלבנים השמנמנים.

ואתה למרות כל אלה נמצא בנתיב שמיועד לאלה הפונים שמאלה.

עברת את הצומת הראשונה לפתע ראית כי אתה בנתיב שהנוסעים בו אמורים לפנות שמאלה.

האם פנית בו שמאלה? התשובה שלילית.

לכן הואשמת בדיוק על כך.

הייתי אומר שיש כאן מקום לבלבול.

הייתי מצפה כי לפני הצומת הראשון יהיה תמרור בו יסומנו שני נתיבים ישר והימני יותר גם לפניה ימינה לכיוון זכרון ואילו שני הנתיבים השמאליים יהיו מסומנים בחץ זויתי כלפי שמאל.

על זה הייתי מנסה לבנות, ולא על שלילת האישום באופן מוחלט.

זה + מה שנכתב בדברי הנהג שרצית לנסוע ישר אולי יביאו לביטול הדו"ח.

מה וותקך בנהיגה ? עבירות קודמות ומועדי ביצועם?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רשיון מ-2002. העבירה היחידה שיש לי זה "נהיגה משמאל לקו הפרדה רצוף בדרך" (סעיף 5440) משנת 2006 (שים לב שלא מדובר בעקיפה בקו הפרדה רצוף)

נתחיל מההתחלה

יש שלטים שמראים לתל אביב ישר לקיסריה ישר לחדרה שמאלה

הם נמצאים לפני הצומת הראשונה.

לפני הצומת הראשונה כבר יש חץ שמראה שמאלה.

לפני הצומת הראשונה כבר חולק הכביש לאלה שמיועדים ישר ולאלה שמיועדים לפנות שמאלה על ידי המלבנים השמנמנים.

ואתה למרות כל אלה נמצא בנתיב שמיועד לאלה הפונים שמאלה.

עברת את הצומת הראשונה לפתע ראית כי אתה בנתיב שהנוסעים בו אמורים לפנות שמאלה.

האם פנית בו שמאלה? התשובה שלילית.

לכן הואשמת בדיוק על כך.

הייתי אומר שיש כאן מקום לבלבול.

הייתי מצפה כי לפני הצומת הראשון יהיה תמרור בו יסומנו שני נתיבים ישר והימני יותר גם לפניה ימינה לכיוון זכרון ואילו שני הנתיבים השמאליים יהיו מסומנים בחץ זויתי כלפי שמאל.

על זה הייתי מנסה לבנות, ולא על שלילת האישום באופן מוחלט.

זה + מה שנכתב בדברי הנהג שרצית לנסוע ישר אולי יביאו לביטול הדו"ח.

מה וותקך בנהיגה ? עבירות קודמות ומועדי ביצועם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בצדק?

בצומת הראשון יש חת ישר והוא נסע בהתאם.

בצומת השני הוא עבר נתיב הרבה לפני הצומת, כך שהוא לא נכנס לצומת בניגוד לכיוון החץ. והוא לא עשה זאת בבריונות תוך קיפוח זכות (עד כמה שניתן לראות).

"בכביש המחולק לנתיבים שבהם סומנו חצים המובילים לצומת, לא ייכנס הנהג לצומת, לא יעבור בו ולא יצא ממנו אלא בכיוון חץ שסומן בנתיב שממנו נכנס לצומת; לעניין תקנת משנה זו, "צומת" – לרבות מפגש עם כביש אחר" - הצילום מראה בבירור, הוא נכנס לצומת מנתיב עם חץ ישר.

סימון קו מלבנים לא אוסר מעבר נתיב, הוא מספק מידע כללי על נתיב יעודי.

גם אין איסור בחוק לעבור נתיבים אחרי שכבר הופיע סימון לאן הם מיועדים (יש צמתים שבלתי אפשרי לנהוג בהם אילו היה כך). האיסור הוא על כניסה לצומת

אז פות"ש אולי אשם בתכנון מסלול לקוי, אבל לא בעבירה שיוחסה לו.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפרשנות שלך נכונה הרי אם אני נמצא בנתיב המורה לי לפנות שמאלה בצומת ופניתי מטר מן הצומת לנתיב הימני המראה ישר זה תקין, ורק אם במקום לפנות שמאלה בצומת עברתי את הצומת ישר , לא תקין.

אם זו דעתך מה את מציעה לפות"ש לעשות?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את מה שאתה אומר, אבל זה לא המקרה כאן. עברתי נתיב איזה 30 מטר לפני הצומת בצורה בטוחה. המקרה שתיארת (מטר לפני הצומת) גם לא יענה על הגדרת הסעיף המדובר. אם שוטר יראה מקרה כזה, אני בטוח שיש סעיף מתאים, אבל זה לא 6482.

אם הפרשנות שלך נכונה הרי אם אני נמצא בנתיב המורה לי לפנות שמאלה בצומת ופניתי מטר מן הצומת לנתיב הימני המראה ישר זה תקין, ורק אם במקום לפנות שמאלה בצומת עברתי את הצומת ישר , לא תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם הפרשנות שלך נכונה, בצמתים צפופים נהג צריך לנחש מראש באיזה נתיב עליו להיות כי מרגע שעבר צומת אחד כבר יש סימון חץ לצומת הבא ואסור לו לעבור נתיב.

תאורטית התשובה לשאלת היא כן, כל עוד עברתי נתיב לפני הכניסה לצומת לא ביצעתי עבירה. אם מעבר הנתיב היה ללא קיפוח זכות לא סיכנתי איש ומילאתי אחר כוונת המחוקק.

אולי בית משפט יחליט במקרה קצה שכזה שזה אסור בנסיבות אלו. אבל אנחנו לא מדברים על מקרה קצה, אלא על מעבר נתיב מרחק גדול לפני קו הצומת, בלי סיכון או הפרעה ואין שום צדק בלהרשיע נהג בעבירה במקרה כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא

תקראי כמה מסרים מועברים לנהג עוד לפני הצומת הראשונה

חץ על הכביש הוזכר על ידי פות"ש

המלבנים השמנמנים

תמרורים המורים לחדרה שמאלה, לתל אביב קיסריה ישר.

עכשיו ברגע שראה את החץ המורה לו כי הנתיב הזה הוא שמאלה היה עליו להמשיך שמאלה ומקסימום לפרסס אחרי הצומת במקום כלשהו כדי לחזור למסלול שהתכוון אליו מלכתחילה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...