Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשיון נהיגה בינלאומי של ממס"י. האם חובה? מסתבר שכן...

kingikra
שימו לב! השרשור הזה בן 2290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעוד יומיים אנחת בפרנקפורט לקראת התערוכה ואח"כ, כמיטב המסורת, רכב מהיר ליומיים עם מסלולים מתוכננים מראש.

היום אכלתי צהריים בקניון רננים ששם יש סניף של ממס"י. הייתי כמעט בטוח שרישון הרכב הבינלאומי שעשיתי לפני שנה אצלם עדיין בתוקף ועוד יותר בטוח שרישיון הנהיגה הישראלי תופס בגרמניה ללא בעיות.

מחיפושים ברשת נראה שמה שחשבתי נכון. בהרבה מקומות כתוב שרישון הנהיגה הישראלי תופס בלא מעט מדינות כולל גרמניה.

חשבתי לעצמי, מה עולה לי שניה לקפוץ לממס"י ולשאול. כך אוכל לטוס בראש שקט.

הגעתי לחנות, ישבה שם בחורה טיפה עצבנית אבל בסה"כ תקתקנית. שאלתי לגבי הרשיון הישראלי בגרמניה וקיבלתי תשובה חד משמעית: משנת 2007, רישיון הרכב הישראלי לא תופס בשום מקום בעולם!!!

כמובן שבאותו הרגע לא היה לי אסמכתאות כדי להתווכח ובשביל 16 ש"ח לא אקח סיכון אז רכשתי רשיון רכב בינלאומי חדש. כששאלתי אותה אם באתר של משרד הרישוי כתוב משהו על החוק הזה היא טענה שלא אז אמרתי (חצי לעצמי), שזה עצוב מאוד והיא מיד הסכימה איתי וטענה שלא פעם ולא פעמיים מצלצלים אליהם ישראלים מחו"ל חסרי אונים לאחר שנעצרו ע"י המשטרה המקומית ומן הסתם אין בידה איך לעזור להם.

מה אתם חושבים על זה? אם מישהו חושב שהיא שיקרה לי וזה שטויות, אשמח לאסמכתא רישמית בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא צריך רישיון בינלאומי.

תסתכל גם בהסכם השכרת הרכב, רשום שיש צורך ברישיון בינלאומי רק במקרה שהרישיון המקומי שלך לא באותיות לטיניות (בקיצור, אנגלית).

בגלל שזה עולה 16 שקל, כולם עושים (גם אני) ולא מוציאים את זה מהמזוודה לעולם.

בגדול - לא צריך.

בקטן - בשביל השקט הנפשי...תעשה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי בארץ ובחברת ההשכרה.

באיטליה שכרתי רכב המון פעמים ואף פעם לא ביקשו ממני תעודה מעבר לרישיון נהיגה.

לעומת זאת חבר שלי הזמין רכב ברומא דרך חברה מקומית ושם אמרו לו שהם לא מקבלים את הרישיון הישראלי ובכדי לקבל את הרכב הוא נאלץ לשלם סכום גדול מאוד (פי-2 מעלות השכרת הרכב) על ביטוח מורחב.

עוד מדינות שלא ביקשו ממני יותר מרישיון רגיל הן שוויץ, פולין והולנד.

בגרמניה לא יצא לי לשכור רכב, אך מניסיון של חברים גם שם לא דורשים.

המשותף לכל הפעמים שלא ביקשו שום דבר הוא שכל ההשכרות היו דרך חברות מוכרות בינלאומיות (הרץ, אוויס, בדגט..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הוצאתי רשיון בינלאומי 20 שנה, אני נוסע הרבה ושוכר הרבה ומעולם לא התבקשתי להציג רשיון כזה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התבקשתי להציג רק באוקראינה. בשאר המדינות בהן ביקרתי (בעיקר מזרח אירופה) לא התבקשתי, גם בכאלה שלא מופיעות ברשימת המדינות בקישור הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכרתי המון רכבים בארופה ובחיים לא ביקשו מימני רשיון של ממסי. הדבר היחידי שבקשו זה כרטיס אשראי והרשיון הרגיל שלי. אבל מרוב שמפחידים אותנו וזה עולה רק 16 שח אז כולם מוציאים. מעניין מה היה קורה אם זה היה עולה 200 שח? זה כמו הביטוחי בריאות שכולנו עושים בקופח ועבודה וכו... הכל על צורת ההפחדה "מה יהיה אם לא יהיה לי ביטוח?" אתם יודעים כמה כפילויות של ביטוחים אתם עושים? תבדקו בעצמכם.

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי אתר האינטרנט של שגרירות גרמניה בישראל, אפשר להסתפק ברישיון נהיגה ישראלי עם תמונה.

לדעתי, לבחורה בממסי אין מושג בנושא - היא מעבירה את המידע כפי שאמרו לה.

http://bit.ly/2jB9tkn

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא בדלפק חברת ההשכרה, אלא אם חס וחלילה נעצרתם, מכל סיבה שהיא, ע"י שוטר מקומי, ושם שום דבר לא יעזור לכם, חוץ מרישיון בינלאומי. ולא ניתן לדעת מראש איזה שוטר באיזו מדינה יטרטר אתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את זה וגם שם, אם שמת לב, ישנה הסתייגות קלה.

לגבי שאר המגיבים, גם אני הזמנתי את הרכב עם הרישיון הישראלי. השאלה שלי האם מישהו נעצר לבדיקת רשיונות ולא עשו לא בעיות. חברות ההשכרה מחליקות.

בכל מקרה אצור עם משרד הרישוי קשר ואתלונן על החנות הזאת במידה ואכן לא צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי אתר האינטרנט של שגרירות גרמניה בישראל, אפשר להסתפק ברישיון נהיגה ישראלי עם תמונה.

לדעתי, לבחורה בממסי אין מושג בנושא - היא מעבירה את המידע כפי שאמרו לה.

http://bit.ly/2jB9tkn

אז מה זו הפסקה הזאת?

"יש להציג רשיון נהיגה מקומי ישראלי ורשיון בינלאומי בתוקף כמסמך משלים על מנת להוכיח שקיים היתר נהיגה."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא בדלפק חברת ההשכרה, אלא אם חס וחלילה נעצרתם, מכל סיבה שהיא, ע"י שוטר מקומי, ושם שום דבר לא יעזור לכם, חוץ מרישיון בינלאומי. ולא ניתן לדעת מראש איזה שוטר באיזו מדינה יטרטר אתכם.

אתה מדבר מניסיון?

הניסיון שלי קצת שונה.

באיטליה עצרו אותי פעמיים, פעם אחת לבדיקת רישיונות שיגרתית, ופעם אחת כי עקפתי על פס לבן (ברומא התנהג כרומאי..), בשתי הפעמים לא ביקשו ממני שום דבר מלבד הרישיון הרגיל (אגב בסוף לא נתן לי דו״ח ואיחל לי המשך טיול מהנה).

בשוויץ הייתי מעורב בתאונה קלה עם קרוואן (שאני נהגתי בו).

הבחור שפגעתי בו ביקש להזמין משטרה על מנת למלא דו״ח תאונה (הוא טען שזה מסובך ואם לא יהיה לו דו״ח מהמשטרה יש סיכוי שחברת הביטוח לא תשלם לו).

כאשר המשטרה הגיעה (אגב השוטרים שם היו סופר נחמדים ומקצועיים) לא נדרשתי להציג שום מסמך מלבד רישיון נהיגה ישראלי.

בקיצור, אגדות אורבניות?

לגבי חברות ההשכרה, דווקא הן לא תמיד מקבלות את הרישיון הישראלי ובמקרה כזה (לפחות אצל חבר שלי) הן גבו ממנו עמלת ביטוח בעלות של 40 יורו ליום (הרבה יותר ממחיר השכרת הרכב).

כך שכנראה משתלם ה-16₪ לממסי כסוג של ביטוח..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...