Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשיון נהיגה בינלאומי של ממס"י. האם חובה? מסתבר שכן...

kingikra
שימו לב! השרשור הזה בן 2269 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מספרי האוקטן באמריקה שונים מאלה שבאירופה בגלל שיטת מדידה שונה, (AKI, בשונה מ-RON באירופה). 88 AKI מקביל ל-90-92 RON ואילו 92AKI מקביל ל-95-98RON. כיון שמדוב בשיטת מדידה שונה אין המרה ישירה של הערכים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

משנת 2007, רישיון הרכב הישראלי לא תופס בשום מקום בעולם!!!

הבנתי שדווקא ההיפך, רישיון (כרטיס פלסטיק עצמו) שהונפק לפני 2007 לא תופס, כי רשום שם driving permit ולא driving license

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית שכרתי בחו"ל עם הרשיון הישראלי מ-2001 בלי שום בעיה. אכן בעבר היתה בעיה עם הPermit/lisence - שנדמה לי שנגררה מהימים בהם הרשיון היה בעברית וצרפתית - אב ללא היתה לי שום בעיה עם הרשיון הקודם - זה עם הרקע הצהוב - ביוון, הולנד, איטליה ואולי עוד מקומות. גם במהדורה הקודמת נזקקתי רק לפלסטיק ולא לבינלאומי.

ובכל זאת, תמורת קפיצה קטנה לממסי ותשלום 16 ש"ח אני לא לוקח סיכון אלא לוקח את הקרטון.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

משרד התחבורה לא מדייק, אבל למעשה מפשט את ההנחיות: יש מדינות הדורשות את הרשיון הבין לאומי בצמוד לרשיון הלאומי (אם כי, למשל, סלובניה דורשת זאת וכאשר שכרתי שם רכב לךא ביקשו רשיון בין לאומי). לכן משרד התחבורה מגדיל ראש (או מקטין ראש, איך שרוצים לראות זאת) ומציג את הרשיון הבין לאומי כדרישה כללית לנהיגה בחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא בדלפק חברת ההשכרה, אלא אם חס וחלילה נעצרתם, מכל סיבה שהיא, ע"י שוטר מקומי, ושם שום דבר לא יעזור לכם, חוץ מרישיון בינלאומי. ולא ניתן לדעת מראש איזה שוטר באיזו מדינה יטרטר אתכם.

על זה נאמר: שטויות במיץ עגבניות.

נער הייתי וגם בגרתי ושוטרים בשלוש מדינות זרות בחנו את הרישון הישראלי למהדרין שלי ושלחו אותי לשלום.

בשנים האחרונות, אולי 30 השכרות רכבים בארה"ב קנדה מערב ארופה וסין, ואף פעם לא ביקשו כלום חוץ מהרישיון הישראלי שהצגתי וכרטיס אשראי. אף פעם לא היה לי "רישיון בינלאומי" ואף פעם לא יהיה לי.

עמיתים לעבודה שמגיעים מחו"ל -- אותם מדינות -- מגיעים עם הרישיון המקומי שלהם ונוסעים איתו בכל העולם ואף אחד לא שמע על ההמצאה המוזרה של ממסי באדיבות משרד התחבורה.

פ ע ם היתה בעיה שעל הרישון הישראלי הישן היה כתוב DRIVING PERMIT. ו PERMIT בארה"ב זה רישיון ללמוד נהיגה לפני שעוברים טסט. לקח למחוקק הישראלי אי אלו שנים לכתוב LICENSE במקום PERMIT והצטרפנו למשפחת העמים.

אבל וכו'.

אבל תמשיכו לבחבש.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הפסקה האחרונה בכתבה בטמקא רומזת לכך, אבל שתי הפסקאות שלפניה מבהירות את הבעיה: היה איזה שירות שנתנו נציגויות ישראל לאישור הרישון הישראלי לנהגים שנזקקו לכך.. אני מניח שמצד אחד זה הציק לשגרירויות, ומצד שני הרשויות במדינות הזרות לא ששו להכיר באישורים לא סטנדרטיים, ולכן הוצאה ההודעה האמורה, גם אם ניסוחה קצת קיצוני. בקיצור - השגרירויות לא יסיעו להנג שהתרשל בהמצאת מסמכים.סה"כ סביר מאד, לא זה תפקידה של נציגות דיפלומטית או קונסולרית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ה-16 ש״ח (אגב לפי האתר של ממסי זה 20 ש״ח), כמו הטרחה והפעולה המיותרת של הוצאת רישיון בינלאומי.

18 שנה אני משכיר רכבים בחו״ל, כמה פעמים בשנה, כל שנה. אירופה, אסיה, אמריקה (צפון, מרכז ודרום), בלי לספור כנראה שזה בערך 50 מדינות שונות בעולם. גם עצרו אותי שוטרים לבדיקה לא מעט פעמים, מעולם לא הייתי צריך רישיון בינלאומי.

פעם אחת קרה ששאלו אותי אם יש לי כזה, דווקא בארה״ב (מקום בו אני שוכר רכב פעמיים-שלוש כל שנה). אמרתי שהרישיון הישראלי הוא בינלאומי מבחינתי, ואין לי משהו אחר. קיבלתי מפתחות בלי שאלות נוספות.

בקיצור - שכל אחד יעשה מה שהוא חושב לנכון. מבחינתי זה טרחה מיותרת ללכת לשם פעם בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה נאמר: שטויות במיץ עגבניות.

נער הייתי וגם בגרתי ושוטרים בשלוש מדינות זרות בחנו את הרישון הישראלי למהדרין שלי ושלחו אותי לשלום.

וואו, שלוש מדינות שלמות? אז אין ספק שזה נכון גם ל-200 המדינות האחרות בעולם.

:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוקראינה בחברת השכרה יורופקאר ביקשו להציג רישיון בינלאומי, זו הייתה הפעם היחידה שנדרשתי להציג אותו.

לעומת זאת כשהגיע אלי לארץ אורח מאוקראינה עם רישיון נהיגה מקומי שלהם שאין עליו מילה אחת באנגלית למעט כיתוב Drivind permit, כל יתר הפרטים באוקראינית, תהיתי האם יוכל לשכור רכב.

התבבר שכן, בארץ כיבדו את הרישיון הזה בלי בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2269 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...