Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה בעת עקיפה ופנייה שמאלה

שימו לב! השרשור הזה בן 2406 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אשמח לדעתכם המקצועית בלבד.

באחד מכבישי דרום הארץ בשעות הלילה נסעתי ברכבי והתכוננתי לפנות שמאלה לדרך עפר לצורך עצירה.

צד ימין לא היה פנוי ולא היתה אפשרות לעצור בשולי הדרך.

הכביש הוא דו סיטרי ובעל נתיב אחד לכל כיוון נסיעה.

הכביש הוא כביש ישר ללא תאורה כלל מלבד תאורה חלשה בנקודת עצירה בצד שמאל. (כביש חשוך לגמרי)

בעודי מאותת שמאלה לצורך עצירה התנגשתי ברכב שעקף אותי משמאל.

יש לציין שראיתי את הרכב ממרחק של כקילומטר אבל בעודי מאט על מנת לעצור ומהירות הרכב שעקף רק גדלה נפגשנו בנתיב הנגדי לכיוון הנסיעה.

לא ראיתי את הרכב במראה השמאלית - ככל הנראה היה בשטח מת ופני היו מופנות לרוב כלפי מכוניות העלולות לבוא בתנועה נגדית.

הנחתי כי הרכב שהיה מאחורי רחוק ולא תיארתי לעצמי שרכבו יצא לעקיפה כאשר אני מסמן כי אני פונה שמאלה.

יש לציין שהשתמשתי בבלמים כך שאור הברקס שלי מעיד על היותי מאט והשתמשתי באיתות.

כמובן שהנהג העוקף טען שזאת אשמתי המלאה.

מכוניתי נפגה במגן הקידמי בכנף ובמראה - בצד שמאל.

מכונית העוקף משמאל נפגעה בכנף ימין ובדלת ימין.

אשמח לעצתכם הכנה - ובבקשה רק אם אתם מנוסים או בעלי ידע בדבר.

מי אשם בתאונה ועל מי לשאת בחשבון הנזק?

הוספתי שרטוט נקודת הפגיעה.תאונה בעקיפה.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לציין שראיתי את הרכב ממרחק של כקילומטר אבל בעודי מאט על מנת לעצור ומהירות הרכב שעקף רק גדלה נפגשנו בנתיב הנגדי לכיוון הנסיעה.

אני רוצה להאמין בחפותך ,אבל התיאור נראה מוזר משהו...ראית את הרכב מקילומטר ,איך לא הבחנת שהוא מתקרב אליך עוד ועוד ? כמה שניות עברו מאז שראית אותו פעם אחרונה ועד ההתנגשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להאמין בחפותך ,אבל התיאור נראה מוזר משהו...ראית את הרכב מקילומטר ,איך לא הבחנת שהוא מתקרב אליך עוד ועוד ? כמה שניות עברו מאז שראית אותו פעם אחרונה ועד ההתנגשות?

גם אם אני אשם זה בסדר - אני מחפש תגובה כנה ולא מחפש לצאת צדיק.

כ25-30 שניות מהרגע שהבחנתי בו יצאתי לפניה. לקח לי זמן להגיע למקום העצירה בצד שמאל וביצעתי האטה מתונה מאד כדי לא להחליק בדרך העפר.

אם הייתי רואה כי הרכב מאוחרי קרוב הייתי ממשיך הלאה כדי לא לעקב את התנועה.

אני נוסע ברכב בן שבוע ומאד חושש מישראלים שאוהבים לא לשמור מרחק מרכב הנמצא בהרצת מנוע.

למען האמת מאד הופתעתי שיש רכב בנתיב הנגדי לנסיעה והתפלתי גם אני כי הרכב שהיה רחוק מאוחרי כבר הספיק להגיע לנקודת הפניה שלי.

אני מאמין שזה עניין פשוט של מהירות נסיעה איטית שלי ומהירות גבוהה של רכבו שהפגישו אותנו בנקודה ספציפית, לכן כל עוד אינני בוחן רכב אני לא יכול לדייק במרחק שהוא היה מאוחרי ורק לתת הערכה גסה.

חד משמעית אם הוא היה צמוד או קרוב אלי מחשש שיכנס בי מאוחרה לא הייתי חושב לפנות שמאלה תוך לחיצה חזקה על דוושת הבלם.

אין עוררין כי תשומת ליבי היתה לרכבים העלולים להגיעה בתנועה הנגדית מאחר והערכתי את המרחק הרב ביננו (מה שמתברר כטעות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1)קודם כל צריך להגיד "ברכת הגומל ", לפי התיאור תאונה כזו לא צריכה להסתיים בנזק בלבד ,אלא גם בפצועים.

2)אני מבין שאתה נהג חדש ואין לך הרבה נסיון בכביש ,האם הודעת לביטוח ? מה הם אומרים ? יש להם יותר נסיון,תן להם לדבר עם הצד השני ,יכול להיות שהם יוכלו להוציא ממנו הודאה.

3)לא "לעקב תנועה" אלא לעכב תנועה..עקבים יש רק בנעליים

4)לא מצטטים הודעה אחת מעליך ,ברור שאתה משיב להודעה אחת מעליך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכאן

תק' (מס' 9) תש"ל-1970

(ז) נוהג רכב לא יעקוף רכב, ולא יעבור על פני רכב, שעצר לפני צומת, לפני מעבר חציה או לפני מפגש מסילת ברזל לשם מילוי אחרי הוראות חלק זה.

הרכב שעקף אותך לא ציית לתקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך תקנות התעבורה:

"צומת" - השטח המתהווה על ידי פגישתם של שני כבישים או יותר והמוגבל על ידי קווי שפות הכבישים או אבני השפה של אותם כבישים או על ידי הארכתם המדומה; צומת אינו כולל –(1) התמזגות כבישים בדרך מהירה;(2) שטח המתהווה על ידי פגישה של כביש עם כניסה ויציאה לחצרים, או עם דרך גישה לבית, למגרש חניה, לתחנת דלק או למפעל, אלא אם סומן אחרת בתמרור;
.

אין התיחסות לדרך עפר, רק ל"חצרים"

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש

האם יש תמרור המתיר לפנות שמאלה לדרך העפר?

על פי השרטוט אתה עוד לא פונה לדרך העפר אלא אתם במקביל אחד לשני.

האם מיקומך חלקית משמאל לקו האמצע? כפי שבשרטוט.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1)קודם כל צריך להגיד "ברכת הגומל ", לפי התיאור תאונה כזו לא צריכה להסתיים בנזק בלבד ,אלא גם בפצועים.

2)אני מבין שאתה נהג חדש ואין לך הרבה נסיון בכביש ,האם הודעת לביטוח ? מה הם אומרים ? יש להם יותר נסיון,תן להם לדבר עם הצד השני ,יכול להיות שהם יוכלו להוציא ממנו הודאה.

3)לא "לעקב תנועה" אלא לעכב תנועה..עקבים יש רק בנעליים

4)לא מצטטים הודעה אחת מעליך ,ברור שאתה משיב להודעה אחת מעליך

תודה על תגובתך,

1. בהחלט יכל להיות הרבה יותר גרוע ואני שמח שהנזק הוא רק ברכוש. מלבד נזק קל לפלסטיק במראה שלי וסימני צמיג ומעיכה על רכבו לא קרה כלום ברוך השם.

2. הייתי נהג חדש בשנת 2001 כיום אני עם נסיון של כ 16 שנים ומעריך שגמעתי מעל חצי מליון ק"מ של נהיגה - אני לא בטוח אם אני נחשב כבעל ניסיון.

הביטוח אומר שמי שיצא לעקיפה הוא האשם מאחר והוא: א- לא שמר מרחק ב- כאשר יצא לעקיפה הוא לא היה בטוח אם יסיימה בביטחה (ועובדה שהיא הסתיימה כפי שהסתיימה)

3. בהחלט שגיאת כתיב מצידי - תודה על התיקון.

4. שמח ללמוד ואדע לפעם הבאה.

עריכה אחרונה על ידי IANFS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכאן

הרכב שעקף אותך לא ציית לתקנה.

חשבתי יותר בכיוון של התקנה הנ"ל:

הנוהג בעקבות רכב אחר תק' (מס' 3) תש"ל-1970

61. נתן נוהג רכב הנע בכביש אות כאמור בתקנה 60, חייב כל נוהג רכב הבא בעקבותיו להאיט ולנהוג בזהירות ולעצור אם יש צורך בכך, כדי לאפשר לנוהג הרכב שלפניו לפנות, לסטות, להאיט או להיעצר - ללא הפרעה.

השאלה היא אם זו אכן צומת, הוא מדבר על שביל עפר.

אני חושב זאת אינה צומת המוגדרת לפי ההגדרה המובאת בשרשור. אינני יודע מה זה

חצרים

פות"ש

האם יש תמרור המתיר לפנות שמאלה לדרך העפר?

על פי השרטוט אתה עוד לא פונה לדרך העפר אלא אתם במקביל אחד לשני.

האם מיקומך חלקית משמאל לקו האמצע? כפי שבשרטוט.

אני מאמין שאין תמרור, היה חשוך מאד ולא בדקתי אם יש תמרור המסמן כניסה לדרך העפר.

דרך העפר היא מתקן ככל הנראה של חברת חשמל או מפעל כלשהו. לא משהו שמזמין כניסה של מי שלא אמר להיכנס.

היינו במקביל מאחר והכניסה לדרך העפר היא אלכסונית ולא רציתי לבצע פניה חדה בכביש זה, אחרי הכל המהירות המותרת שם היא 90 קמש והעדפתי לעשות כמה שפחות תנועות הגה חדות.

ההגה שלי היה מופנה שמאלה בוודאות מאחר והצמיג שלי מרוח על רכבו.

מיקומי הוא בוודאות מעבר לקו האמצע מאחר והתחלתי בפניה לא חדה כדי להשתלב בדרך העפר ועשיתי זאת כ 250 מטר לפני הכניסה לנקודת העצירה.

אם לא הייתי מעבר לקו האמצע לא היינו נפגשים ומתנגשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך תקנות התעבורה:

.

אין התיחסות לדרך עפר, רק ל"חצרים"

ההתייחסות לחצרים היא לשלילה.

בהגדרה שהבאת כתוב מפגש שני כבישים, האם כביש חייב להיות סלול ע"י אספלט?

ואם הוא רק דרך עפר כבושה, האם הוא לא כביש?

תקנות תעבורה תשכ"א

"כביש" - חלק הדרך המיועד לתנועת כלי רכב, או שנסלל או שופר לשם כך, או שתנועת כלי רכב נוהגת לעבור בו, למעט שולי הדרך;

נסלל או שופר, לא מצויין איך שופר.

לפיכך ברגע ששטחו את דרך העפר כך שרכב יכול לעבור עליו, האם לא ראוי להיקרא כביש לפי ההגדרה הנ"ל?

עריכה:

עכשיו שמתי לב גם להמשך... או שתנועת כלי רכב נוהגת לעבור בו, ז"א לא משנה איך הדרך נראת אם פות"ש נכנס לדרך שבה תנועת כלי רכב נוהגת לעבור בו זהו כביש.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

""צומת" - השטח המתהווה על ידי פגישתם של שני כבישים"

אומנם התקנות לא תמיד עקביות אך אין לי ספק שהכוונה בכביש היא לדרך סלולה, דרך עפר אינה כביש ולפיכך אין מדובר בצומת.

שבלי עפר שמתחברים לכבישים סלולים לרוב אינם מסומנים, בניגוד לצמתים שלפניהם יש תמרור, יש בהם סימונים על הכביש וכו'. לכן ניתן להסיק שהמחוקק לא התכוון להגדיר כל מפגש כזה כצומת.

לכן הרכב העוקף אינו אשם בעקיפה בצומת.

אולי יש לו אשם חלקי בכך שלא הבחין באיתות ולא אפשר לפות"ש לסיים את הפניה לפי תקנה 61 שצויינה כבר.

מצד שני פות"ש אשם גם הוא בחוסר זהירות ובניגוד לתקנה 41:

נוהג רכב לא יפנה ימינה או שמאלה תוך כדי נסיעה או כשהוא מתחיל לנסוע ולא יסטה מקו נסיעתו, אלא במהירות סבירה ובמידה שהוא יכול לעשות זאת בבטחה בלי להפריע את התנועה ובלי לסכן אדם או רכוש.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה היה לנו

פות"ש רוצה להיכנס לדרך עפר שפונה למתקן של חברת חשמל

לכן לא מדובר בצומת כפי שמלמדנו ההחרגה של הגדרת הצומת בסעיף קטן 2 שם.

לטובתך כאמור סעיף 61 לרעתך כאמור סעיף 41.

כל אחד יישא בנזקו זאת התוצאה שאני מעריך יפסוק בית המשפט.

למזלך עוד הייתם בשלב של נסיעה במקביל ולא כאשר הדלת שלך מופנית בניצב לחזית הרכב מאחור.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2406 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...