Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרישת עמלות מונפצות על ידי חברת השילוח- והפעם: GCX

shlomi_e11
שימו לב! השרשור הזה בן 2192 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא ממש בטוח שהכל מכוסה, אם נכנסים תנאים של ה GLOBAL SHIPPING רואים את זה :(http://pages.ebay.com/help/buy/shipping-globally.html)

Import charges don't include:

[*=left]Income taxes
    [*=left]Commodity taxes
    [*=left]Any customs duties, taxes, surcharges, fines, penalties, or other charges which may be imposed on you by customs or tax officials after an item purchased through the Global Shipping Program has successfully cleared customs and been delivered to, or made available for pickup at, the delivery address that you specify

Import charges are in addition to the customs duties and taxes imposed by country tax and customs officials. For additional information about applicable fees, see the

eBay Global Shipping Program Buyer Terms & Conditions.

אשמח אם מי שמבין בדיוק למה כל סעיף מתייחס יוכל ללבן את העניין, לי זה לא לגמרי ברור.

מה הכוונה בדיוק ב Income taxed ו - Commodity taxes בארץ?

מה הכוונה בחיוב מכס אחרי השחרור?

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כן אבל חברת השליחויות גובה כסף "בשביל" גורם רשמי. [מכס ומשרד התחבורה]

גם אני נפלתי אצלם כשהזמנתי ידיות לאופנוע, עלות החבילה 140 ש"ח, דמי כופר - 160 ש"ח.

כל התחנונים וההסברים לחיוב המופרז הזה עלו בתוהו והאופנוע מושבת בינתיים אז נאלצתי לשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העמלות האלו שהם גובים לא מועברים לגורמים רשמיים. לרוב מדובר בדמי טיפול של החברה עצמה, לא כסף שמועבר למכס או משהו בסגנון.

על פניו לפי הכתוב החיוב הזה אמור להיות כלול במחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בשורה התחתונה

איביי צריכה להחזיר לי את הכסף במידה והחברת שליחויות בארץ דרשה כסף?

ובאמת נשמע שאמזון משתלם יותר,הבעיה שיש המון דברים שהם לא שולחים לארץ

עריכה אחרונה על ידי Krd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמתעקשים שישאירו את החבילה אצלם ויחזירו לשולח, הם מתקפלים. מאחר והרוב מוותרים ומשלמים להם, זה ממשיך לעבוד

ממש ככה.

על מצלמה לרכב הודיע לי הנציג של GCX כי מדובר ב DVD לרכב (בעוד שרשום DVR) ושהם צריכים לגבות גם עמלות

עבור טיפול למול משרד התקשורת. בנוסף המוכר רשם שרירותית סכום גבוה מדי (כ 80$), בעוד שערך המוצר נמוך מכך.

הנציג טען שברגע שרשום על החבילה זה מה שיש - הצעתי להראות כל טופס נדרש כולל עמוד המכירה של המוצר, אך

סירבו. שאלתי האם זה עובד רק לכיוון אחד, לרעתי, או שמא אם ישלחו לי אייפון חדש וירשמו על החבילה שווי של 40$ גם

אז מה שרשום על החבילה יהיה קדוש מצידם? - נתקלתי בגמגום ללא שום תשובה עניינית.

משכו אותי עם הוויכוחים האלו כשבוע וחצי, לאחר מכן הודעתי לנציג של GCX כי תיאמתי עם השולח החזרה

של המוצר וזאת בגלל השירות של GCX הנציגה של ARAMEX (חברת השילוח) - כעבור כמה שעות קיבלתי

בקשה שאעביר להם טופס שאקבל מהמוכר בו רשום מחיר המוצר (פחות מ 75$) - במקום להחזיר את

המוצר או לדרוש סכומים הזוים כמו שעשו מההתחלה, כל העמלות בוטלו וקיבלתי את המוצר ללא כל תשלום נוסף.

המשלוח ה"מהיר" היה ארוך ומתיש לאור כל ההתנהלות. אני מציע בחום להימנע מרכישת מוצרים שנשלחים על ידי

חברות שילוח המטופלות בארץ על ידי GCX.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה ,

הנוהל בוטל. לא תמצא אותו באתר של משרד התחבורה.

חברות השילוח המהיר צריכות לבצע בדיקה פרטנית של כל חלף לרכב מול נציג משרד התחבורה.

התשלום הוא עבור הזמן של הנציג של חברת המשלוח שצריך להיות בזמן הבדיקה של נציג משרד התחבורה.

ולאחר כל זה

אם קנית באיביי ושילמת על משלוח גלובלי ,

כל תשלום נוסף אמור להיות על איביי ולא עליך.

ולכן במקרה כזה צריך לפנות אל איביי והם אמורים לסדר את הענין ולשלם את האגרה הנוספת.

איפה פורסם שהנוהל בוטל?

הוא עדיין מופיע באתר של משרד התחבורה:

http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=1692:rehev-2011-06-01&catid=51:agaf-rechev-c&Itemid=106

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אפשר לקבל קישור למוצר ? פעם אחרונה שבדקתי היו המון אותיות קטנות ב GLOBAL SHIPPING שהפכו אותו ללא משתלם. אתה בטוח שעברת על כל התנאים?

לינק למוצר, משאבת מים:

http://www.ebay.com/itm/LEXUS-OEM-1610039436-GS350-IS250-IS350-GS450h-Engine-Water-Pump-16100-39436-/111619047150?fits=Make%3ALexus%7CModel%3AIS250&epid=654981518&hash=item19fd037eee:m:mBa6hSo-J8zQQIOpNciL2Zg&vxp=mtr

נמצא בפירוש ברשימת שחרור מהיר של משרד התחבורה תחת המילים: "משאבת מים".

אם פקידי המכס/חברת השילוח/פקידים של משרד התחבורה לא יודעים לקרוא מה כתוב על האריזה ומתקשים לעשות את החיפוש המתוחכם ברשימת השחרור המהיר, זו לא בעיה שלי - שישלחו אותם לקורס קריאה. אני לא משלם על הליצנות הזאת.

וכן, אני בטוח שעברתי על כל התנאים של איביי.

Items listed in a restricted category are currently not supported by the Global Shipping Program due to export limitations and restrictions identified by the global shipping provider.

imgNaviArrowDwn_12x12.gifRestricted categories

• Business & Industrial > Heavy Equipment

• Business & Industrial > Heavy Equipment Attachments

• Business & Industrial > Websites & Business for Sale

• Cell Phones & Accessories > Smart Watches

• Coins & Paper > Virtual Currency

• DVDs & Movies > Storage & Media Accessories

• eBay Motors (Note: Parts & Accessories are supported by the Global Shipping Program)

• Gift Cards & Coupons

• Health & Beauty > Fragrances

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לציין שאין מה להשוות את השירות של איביי לשירות של אמאזון - אמאזון הרבה הרבה הרבה יותר טוב.

מייל קצר לאמאזון - ומזכים אותך, בלי טרטורים ובלי התחכמויות.

באיביי שלחתי הודעה למוכר, בלבל לי את השכל לפנות לאיביי ושזה לא בשליטתו, איביי כמובן עדיין לא ענו.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בשורה התחתונה

איביי צריכה להחזיר לי את הכסף במידה והחברת שליחויות בארץ דרשה כסף?

ובאמת נשמע שאמזון משתלם יותר,הבעיה שיש המון דברים שהם לא שולחים לארץ

לדעתי אל תבנה על זה, נראה כמו הימור.

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי זה קרה, יותר מ5 פעמים איתם וזכורה לי הגזלנות וכנראה שיטת מצליח זוכה

להמשכים וניצול. למדתי מהנושא ותודה על השיטוף של כולכם.

פשוט כל פעם שיש משלוח והם כביכול אחראים, מחיר שיחרור החבילה כמחיר החלק.

גזלנות וניצול.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?620639-%D7%90%D7%99%D7%91%D7%99%D7%99-%D7%92%D7%9C%D7%95%D7%91%D7%9C-%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%92%D7%A8%D7%9D-%D7%95%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%AA-%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%97-GCX-%D7%9E%D7%94-%D7%9C%D7%A2%D7%96%D7%90%D7%96%D7%9C-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%A9%D7%9D

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?615283-%D7%99%D7%A6%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%A7%D7%A9%D7%A8-%D7%A2%D7%9D-%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%97-GCX&

בבקשה עוד תלונות

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה פורסם שהנוהל בוטל?

הוא עדיין מופיע באתר של משרד התחבורה:

http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=1692:rehev-2011-06-01&catid=51:agaf-rechev-c&Itemid=106

הנוהל מדבר על בית הדואר בתל-אביב. ביבוא של חלפים לנתב"ג באמצעות חברות בלדרות ,

אתה מוזמן לקרוא כאן :

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/103565-%D7%96%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA%21-%D7%99%D7%91%D7%95%D7%90-%D7%97%D7%9C%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%90%D7%99/page21

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באיביי מאז 2002 בארהב ומאוחר יותר בארץ.מציע להימנע מגלובל שיפינג.GCX הודיעו לאיביי שקיבלתי חבילה ונמסרה ביד וכך סומן אצלהם באתר.לא היו דברים מעולם.איביי ביטל עקב כך את התלונה שלי.לאחר זמן מה החברה הנל הודיעה לי על הגעת החבילה.אספתי אותה במחסן שלהם בתל אביב ודרשתי התנצלות מאיביי.הם אכן התנצלו והחברה הישראלית לא ממש התרגשה מהטעות.איביי פוטר את המשתמשים בגלובל שיפינג מאחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לינק למוצר, משאבת מים:

http://www.ebay.com/itm/LEXUS-OEM-1610039436-GS350-IS250-IS350-GS450h-Engine-Water-Pump-16100-39436-/111619047150?fits=Make%3ALexus%7CModel%3AIS250&epid=654981518&hash=item19fd037eee:m:mBa6hSo-J8zQQIOpNciL2Zg&vxp=mtr

נמצא בפירוש ברשימת שחרור מהיר של משרד התחבורה תחת המילים: "משאבת מים".

אם פקידי המכס/חברת השילוח/פקידים של משרד התחבורה לא יודעים לקרוא מה כתוב על האריזה ומתקשים לעשות את החיפוש המתוחכם ברשימת השחרור המהיר, זו לא בעיה שלי - שישלחו אותם לקורס קריאה. אני לא משלם על הליצנות הזאת.

וכן, אני בטוח שעברתי על כל התנאים של איביי.

זה באמת נראה שהכל כלול, אבל עדיין מטריד אותי ההערות שציינתי בהודעה 16#.

האם הם יכולים להשתמש בסעיף הזה כתירוץ לתשלום (הסעיפים האלו תקפים גם במכירה שקנית) ? מה בדיוק המשמעות שלהם? הרי הם מציינים שיש מיסים שלא נכללים תחת הכותרת "Import charges don't include".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קחו בחשבון שבעתיד הלא רחוק, כאשר הכל יחזור אל EBAY יקרה אחד מ 2 הדברים הבאים:

1. EBAY תעלה את המחיר הגלובלי הכללי באופן יחסי - לא ישתלם להזמין כלל

2. EBAY תבטל את העבודה מול החברה או לחלופין, עלולה להפסיק לשלוח לארץ לפרק זמן מסויים עד שדואר ישראל אם בכלל, יתערב וייקח את המושכות חזרה

בשלב מסויים, הנושא יתעורר ואנשים ב EBAY ו PAYPAL יתחילו לבדוק את הנושא הזה, בתקווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2192 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...