Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרישת עמלות מונפצות על ידי חברת השילוח- והפעם: GCX

shlomi_e11
שימו לב! השרשור הזה בן 2163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמו שרבים אמרו,מאז שאיביי החלו בשימוש בגלובל שיפינג -הבעיה היא גם בחברה המקומית בארץ וגם באיביי עצמו שנותן לחברת המשלוח גיבוי מוחלט גם כשברור שהם כשלו.אמנם קיבלתי מכתב התנצלות נדיר מאיביי אבל 15 שנות שימוש באתר נהרסו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב, גם אני הצטרפתי לרשימת הנפגעים/נעקצים.

סיפור זהה לשל פות"ש.

הזמנתי 2 גלגלות מבריטניה בשווי של כ 360 ש"ח כולל משלוח (בארץ מעל 1000...).

לצערי הגלגלות נשלחו באמצעות הצרה צרורה GSP.

התקשרו היום ביקשו ת.ז שלי שאלתי לשם מה?

"צריכים להוציא אישור משרד תחבורה יעלה לך כסף".

אמרתי לנציג תוך כדי הרמת קול. שאני לא מתכוון לשלם להם שקל.

כל האישור הזה לחלקים בשחרור מהיר, מסתכם בטופס מסכן שהפקידה בדואר מחתימה אותי עליו.

לא ביקשתי מהם להוציא לי שום אישור.

ואם הם מתכוונים לגבות ממני אפילו אגורה, אז אני מסרב לקבל את המשלוח, ודורש שישלחו אותו חזרה לבריטניה.

נראה מה יהיה, אעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

N^^ לא מסכים איתך.

אם המשלוח היה ישיר, בלי GSP של איביי, אז נכון מי שהזמין היה צריך לקחת בחשבון את כל ההוצאות הנלוות, אבל ברגע שזה דרך GSP, איביי לוקחים תמיד יותר ממה שאמור לצאת בתכלס (כולל כל המיסים וכו'). אם חברת השילוח מחליטה לעבוד בצורת המצליח, אז צריך לתת להם בראש.

שים לב שאם אתה מזמין מאמזון, השיקלול יוצא יותר זול (לרוב גם קצת מעל מה שצריך לצאת בתכלס) ואין הפתעות בדרך, בד"כ גם מקבלים החזר אם לא נגבו מיסים או שהיה הפרש, אף פעם לא יותר והמשלוח מהיר יותר.

איביי דחפו לרוב המוכרים את ה- GSP, אז הם צריכים להפעיל את זה כמו שצריך ולא לדחוף סעיף שמסיר מהם אחריות לחיובים נוספים.

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיקו עם זה כבר' date=' מספיק 80% מהחנויות לא מוכנות למכור לישראלים, אל תעשו את זה יותר גרוע.[/quote']

חבוב, אני פעיל באיביי משנת 2003, מוכר וקונה, ובאמת שאינני זקוק להטפת המוסר שלך, המוכר לא מפסיד כלום. המוצר מגיע אליו בחזרה עד פתח הדלת, והוא מזכה בערך המוצר ללא עלות המשלוח. לי אין דרך לפעול אחרת. זה שאיביי הנחיתו עלינו את הצרה צרורה הזאת זאת הבעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לחלוטין מסכים. פשוט מבקש, אל תגרמו למוכרים באיביי להצטער על כך שהם מוכרים לישראלים, זה כל מה שביקשתי ובאמת שלא באתי להטיף מוסר לאף אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו בדבריו של פריג'י.

גם לי נתקע משלוח במכס בשל דרישה לאישור משרד התקשורת עבור גלאי רדאר (שלא משדר כלום).

בשלב זה אני מנסה להימנע מלטרטר את את המוכר שלא אשם, ש-GCX לא עושים את השירות הזה עבור הלקוח (גם לא בתשלום).

ישנם עוד אנשים שעשויים לייבא את הגלאי באופן פרטי, במידה והייבוא שלי יצליח ולכן לא הייתי רוצה שהמוכר יפסיק לשלוח לכאן את המוצרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

גם לי קרה מקרה דומה עם GCX אבל הבנתי שאתרים כמו איביי אינם אחראים על "עמלת השחרור" בארץ. אתה יכול ללכת בעצמך אל אגף המכס בנתב"ג ולשחרר את החבילה וזה יעלה לך משהו כמו 160 ש"ח. תוסיף לזה את זמן, הפקקים, הדלק והעצבים ובקלות תרצה לשלם 200 ש"ח רק שיעשו את זה בשבילך. בקיצור gcx או כל עמיל מכס אחר יבצע את זה בשבילך תמורת עמלה אלא אם אתה ממש מחפש אטרקציות ובא לך לבזבז יום שלם במשרדי המכס בנתב"ג. הייתי שם פעם אחת עשיתי את טעות חיי והייתי מוכן באותו רגע לשלם להם כפול רק שישחררו אותי. בהצלחה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמביא סחורה דרכם, בדרך כלל ברוב הפעמים אם לא כולם. שילם דרך

"איביי גלובל שיפינג פרוגרם" Global Shipping Program transaction

ואין צורך לשלם יותר ממה ששילמת.

יש שני זכיינים ואחת מהן היא GCX. שיטת מצליח שלהם עובדת.

לא אמורים לשלם להם אגורה, הם קיבלו כבר את הכסף.

כל פעם מחדש אני מודיע שאני לא מתכוון לשלם, כל פעם מחדש ,אינני

משלם אחרי שאני שולח להם שאיי ביי מעורבים ? או שאני הערב את

אי ביי בהתכתבות... בזה זה נגמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ככ הבנתי את הבעיה. ל-GCX אין מונופול על עלויות השחרור מהמכס. כל חברות השילוח מבקשות את אותם הסכומים עבור שחרור מהמכס, אגרות למיניהן ושאר מיסים שהמדינה מחייבת בתשלום. בסה"כ ל-GCX יש יופי של שירות. ניסית לפנות אליהם דרך האתר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרפת רק לומר לנו את זה?

ברגע שאתה משלם במעמד הקנייה את כל העלויות, כל חיוב אחר זה בשיטת המצליח וברוב העולם לא קיים. ראה דוגמת אמזון, הם דואגים שחברות השילוח לא יחייבו בעמלות שקר כלשהו.

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרפתי כי הצטרפתי :)

אם שילמת הכל כולל הכל, כולל שחרור ממכס, כמובן שאין סיבה לתשלום כפול. אבל אני מציע שתבדוק אם זה באמת כלל את השחרור מהמכס כי GCX או כל חברת שילוח אחרת גובים את אותם סכומים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...