Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת טמבון אחורי ופנס - האם יש ירידת ערך?

שימו לב! השרשור הזה בן 2402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחי יש יונדאי טוסון חדש בן שישה חודשים. עקב פגיעה עצמית בעמוד, הוחלף הטמבון האחורי (לא צריך היה להחליף מגן פנימי) והפנס הימני למקוריים (כולל צביעה של הטמבון) . מעבר לזה, לא הוחלף כלום.

השמאי טוען שאין ירידת ערך ולא מגיע עקב כך תשלום מחברת הביטוח על ירידת ערך. האם זה נכון שאין ירידת ערך על הפגיעה הנ"ל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שכתב שאין ירידת ערך

אם הפגוש שמאחורי הטמבון נפגע ועוד איך שיש ירידת ערך. בין 7 ל 10 אחוז ובתאכלס שמוכרים אנשים מפחדים וירידת הערך הרבה יותר גבוהה לכן מומלץ ששמאי יבדוק את הרכב (ולמי שרוצה להסתיר את זה אז עולים על זה בבדיקה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהונדה סיויק שלי הביטוח קבע 7% שמאי פרטי 10% בבדיקה אמרו שזה קתה שלדה (2 מכונים שונים) ולבסוף נמכרה ב 33% מתחת למחירון. חיצונית הנזק היה טמבון ומכסה תא מטען. בתאכלס הפח האחורי (פגוש) נפגע קלות, תאונה במהירות נמוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על משהו אחר בכלל איתמר. אצלך נפגע קצה השלדה, כי כנראה חלק, שהוא באמת הקצה של השלדה ,התעקם (וחוץ מזה החליפו מכסה תא מטען שזה חלק מאסיבי, גבוה במרכב ועם צירים, ללמדך על מורכבות הפגיעה ומורכבות ההחלפה ביחס לטמבון נטו שפחחים עצלנים / בעלי רכב היסטריים מחלפים על שיפשוף עמוק).

הטמבון עצמו הוא חתיכת פלסטיק שמחובר עם קלפסים מפלסטיק .הפלסטיק יושב על פחית שהיא חלק מהטמבון ולא חלק מהשלדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הוסבר על ידי כמה בעלי מקצוע שאותו פח הוא חלק מהשלדה. אבל זה לא משנה את העובדה שפותח השרשור אם רוצה לקבל חוות דעת אמיתית צריך לגשת לשמאי מומחה כי בלי לראות את הרכב אי אפשר להעריך מה הנזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם השמאי של פות"ש היה מטעם הביטוח ברורה עמדתו

פנה לאלי אמרן לשמוע את דעתו ואם ירידת ערך תהיה בסכום משמעותי אז כדאי לקבל ממנו חוות דעת מקצועית ולדרוש זאת מחברת הביטוח

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך משהו בכנות.

כל העסק הזה של כן ירידת ערך אין ירידת ערך בפגיעה של טמבונים זה דיי לא ברור לאף אחד.

אסביר לך משהו קצר שעבר עליי.

לפני כ3 חודשים מישהי נכנסה בי במהירות נמוכה (החליקה עליי) נשבר לי המספר רכב קצת הגריל ושפשופים קלים בלבד בטמבון (שגם לא ממש נראים לעין)

בכל מקרה היא הודה בהכל והלכתי למוסך צ'מפיון , שמאי לא ידעתי ממש אז ביקשתי מהמוסך שיביאו לי שמאי מטעמם.. הם הזמינו שמאי , השמאי העריך את הנזק ורבע שיש לעשות צביעה לטמבון + החלפת גריל והחלפה של בולם (קלקר) פנימי שיושב מול הגריל.

נוסף על כך השמאי נתן ירידת ערך של 2000 ש"ח , לא יודע כמה זה באחוזים ואיך החישוב מתבצע (על פי מספר בעלים קמ וכו') או מחירון לוי יצחק נקי וכו' לא ממש נכנס לזה אבל קיבלתי ירידת ערך של 2000 שקל שקיבלתי מחברת הביטוח שלה.

לאחר כחודש אני נכנסתי במישהו במהירות נמוכה , תבעתי את המקיף שלי לקחתי שמאי פרטי.

והוחלט להחליף טמבון קדמי חדש + גריל חדש.

והשמאי לא נתן ירידת ערך.

אז השאלה שנשאלת כאן.

למה טמבון שעבר החלפה אין לו ירידת ערך וטמבון שעבר צביעה ותיקון יש ירידת ערך ?

כל העסק הזה דיי לא ברור וכל שמאי חושב אחרת (זאת דעתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מקבלים ירידת ערך כפולה.

מאחר ואותו פגוש שוב נפגע - ערכו מבחינת הביטוח כבר נכון.

הביטוח בפעם השניה, כנראה , ידע כי הרכב נפגע בפגוש בעבר וקבלתם ירידת ערך.

(בד"כ ירידת הערך היא כ 1-1.5% , כ 2.000 ש"ח, על צביעת החלף / האיזור)

כעת החישוב של הרכב, הוא מחירו הכללי במחירון (-) פחות ירידת הערך.

כדוגמה - ערך הרכב כ 100 אלף - פחות ירידת הערך .. ערך הרכב 98 אלף.

במידה :wink: ותהיה עוד פגיעה ברכב, באזור אחר - תהיה שוב ירידת ערך.

אבל - במקום לחשב לדוגמה 1% ירידת ערך, מ 100 אלף.

ה אחוז 1%, יהיה מרמת המחיר החדשה של ה 98 אלף.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, בכל פוליסת ביטוח יש השתתפות עצמית בירידת ערך, כ 1.5%.

זה אומר שגם במקרה והשמאי קובע ירידת ערך של עד 1.5%, בעל הרכב לא מקבל שום דבר. ואם נקבע ירידת ערך של 5%, בעל הרכב מקבל 3.5% בלבד.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...