Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג פרטי

motorishta
שימו לב! השרשור הזה בן 2403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כרגע עם מאזדה 3 ספיריט (עוד חודשיים שנתיים על הכביש)

חושב כרגע על רכב יותר גדול מאחר שנוספו 2 ילדים למשפחה, ולא ממש נוח עם 2 בוסטרים.

האמת שממש קורץ לי ה-3008 אחרי שנהגתי באח הגדול שלו 5008 לפני כחודש באיטליה, ממש רכב !פצצה! בכל המובנים, אך מאחר ולא ידוע מה יקרה עם הירידת ערך של הפיזו בארץ כנראה שאני אוותר.

האופציות שכרגע בדקתי מול אויס לגבי הליסינג הפרטי הם מאזדה 6 ומאזדה cx5 החדשה.

מאזדה cx5 לקצ'ורי מחיר 179,000, תשלום חודשי 2485 ש"ח בחודש למשך 36 חודשים עם מקדמה 7500 ש"ח.

מאזדה 6 פרמיום מחיר 186,000, תשלום חודשי 2570 ש"ח בחודש למשך 36 חודשים עם מקדמה 7500 ש"ח.

cx5 עולה ל-3 שנים כולל המקדמה 96,960 ש"ח

מאזדה 6 עולה ל-3 שנים כולל מקדמה 100,020 ש"ח

בדקתי את המחירון של 2 הרכבים האלה בלוי צחק עם שכלול של 3 שנים בדיוק עם יד 1 ו20 ק"מ בשנה (60 ב-3) יוצא ש:

cx5 עולה 124,311 ש"ח

המאזדה 6 עולה 103,828 ש"ח

יוצא שהירידת ערך של ה-cx5 היא 54,689 ש"ח לעומת של אויס 96,960 ש"ח

ירידת ערך של מאזדה 6 היא 82,172 ש"ח לעומת 100,020 ש"ח של אויס.

אז קודם כל, איך זה שלמאזה 6 יש ירידת ערך כל כך מטורפת לעומת cx5 כאשר היא גם עולה כחדשה כ-7000 ש"ח יותר מהcx5.

דבר שני, איך זה שחברות הליסינג, טוענות בתוקף שהלקוח משלם אך ורק את הירידת ערך של הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תפקידה של חברת הליסינג זה להרוויח כסף. הם לא פיית הרכבים שאומרת לך רק את האמת והגיע מהשמיים כדי להפוך את חווית ההשכרה שלך למשתלמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אתה צודק, אבל הם אבל הם טוענים שהרווח שלהם הוא אך ורק מהמכירה!

בכל אופן, יותר משתלם לרכוש רכב חדש ואז למכור אותו אחרי 3 שנים (במקרה הזה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין , יותר משתלם לקחת את ה 3008 שכל כך אהבת ב ₪145000 . יש פה פער גדול ל 180K (גם עם ירידת הערך הנוראית לכאורה )

אתה עושה פה חישובי פחת על פחת אבל שוק יד2 יהיה אכזרי אפילו למזדה ולא יהיה צמוד למחירון לוי. במיוחד שאלה דגמים שנמצאים במגרשי הליסינג. מספיק שתעשה תאונה קטנה כדי שכל החישוב ירד לזבל.

נושא נוסף הינו המקום לילדים. במזדה 6 הספסל באותו רוחב כמו ב 3 . האורך שונה. תקבל יותר מרחב ברכיים ומטען. זה מה שחיפשת?

במזדה cx5 הספסל האחורי ברוחב 140 סמ אבל עיצוב ארובות הגלגלים יוצר לו בעיה. תבדוק עם הבוסטרים בשטח אם זה מתאים לך.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שממש קורץ לי ה-3008 אחרי שנהגתי באח הגדול שלו 5008 לפני כחודש באיטליה, ממש רכב !פצצה! בכל המובנים, אך מאחר ולא ידוע מה יקרה עם הירידת ערך של הפיזו בארץ כנראה שאני אוותר.

רגע, בוא נראה, מאזדה 6 כמעט עלתה לך 100,000₪ לשלוש שנים, אז אתה מפחד מירידת ערך ברכב של 150,000₪? כמה ירידת ערך כבר תספוג?

אז קודם כל, איך זה שלמאזה 6 יש ירידת ערך כל כך מטורפת לעומת cx5 כאשר היא גם עולה כחדשה כ-7000 ש"ח יותר מהcx5.

עניין פשוט של היצע וביקוש.

דבר שני, איך זה שחברות הליסינג, טוענות בתוקף שהלקוח משלם אך ורק את הירידת ערך של הרכב?

כי מה אתה רוצה שהיא תטען, שאתה משלם גם על המזגן באולם התצוגה, המשכורת של איש המכירות, האופציות למנכ"ל והדיווידנד למשקיעים? נשמע לי קצת בעייתי, לא?

מבחינת חברת הליסינג, הלקוח לא משלם לה על דלק, ביטוח, טסט וטיפולים, אז כנראה שהוא משלם לה רק על ירידת ערך (ועל זה שהוא לא צריך למכור את הרכב, וללכת לבנק לבד לקבל הלוואה).

בנוסף, פעם אחרונה שבדקתי, לוי יצחק לא קונה ממך מכוניות לפי המחיר שהוא מפרסם, אז לך תדע מה תהיה ירידת הערך האמיתית בעוד 3 שנים. גם העובדה שירידת הערך נקבעת מראש זה סוג של שירות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את זה... לשלם 100000 שקלים למשך 3 שנים, ולאחר מכן להשאר עם אוויר או לשלם עוד 80000 שקלים...

תקנה אוקטביה חדשה ל 36 תשלומים שלאחר מכן תהיה שלך - גם אם יהיו תקלות, זה ישתלם יותר. ירידת הערך תהיה 50k ולא 100k.

האוקטביה מאכלסת בקלות מצחיקה שני ילדודס והבגאז' תמיד יראה ריק.

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה למכור היום מכוניות במחיר מחירון כך שההנחת יסוד טיפה מוטעת,

בכל מקרה כפי שציינו לפני החברות שמוכרות רכבים הם לא אירגון פילנטרופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגבלת הקילומטראז' המקובלת בעסקאות ליסינג פרטי הינה 20000 ק"מ בשנה וניתן להגדיל עד 30000 ק"מ בשנה בתוספת לא גדולה.

יש לבדוק האם המחירים כוללים תחזוקה וביטוח או לא, כי זה מרכיב חשוב בבדיקת האלטרנטיבות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין , יותר משתלם לקחת את ה 3008 שכל כך אהבת ב ₪145000 . יש פה פער גדול ל 180K (גם עם ירידת הערך הנוראית לכאורה )

אתה עושה פה חישובי פחת על פחת אבל שוק יד2 יהיה אכזרי אפילו למזדה ולא יהיה צמוד למחירון לוי. במיוחד שאלה דגמים שנמצאים במגרשי הליסינג. מספיק שתעשה תאונה קטנה כדי שכל החישוב ירד לזבל.

נושא נוסף הינו המקום לילדים. במזדה 6 הספסל באותו רוחב כמו ב 3 . האורך שונה. תקבל יותר מרחב ברכיים ומטען. זה מה שחיפשת?

במזדה cx5 הספסל האחורי ברוחב 140 סמ אבל עיצוב ארובות הגלגלים יוצר לו בעיה. תבדוק עם הבוסטרים בשטח אם זה מתאים לך.

בשביל להעצים את ה-3008 אתה בוחר להקטין את ה-CX5 (תרתי משמע) אבל זה לא ילך לך.

תא הנוסעים של ה-CX5 מרווח לא פחות מזה של ה-3008 ומאחור אף יותר.

רוחב הספסל של ה-CX5 זהה לחלוטין לזה של ה-3008 אך יש קצת יותר מקום לברכיים ב-CX5 (שגם הוא לא מצטיין בזה).

מפתח הדלת הוא הגדול בחבורה על דלת שנפתחת ב-90 מעלות ומקלה על הכנסת ילדים.

רוחב המושב האחורי של ה-CX5 גדול משמעותית מזה של ה-3, אין בכלל מה להשוות.

לגבי ה-3008 שהוא כל כך אהב, לא ראיתי איפה הוא ציין זאת.

הוא ציין שאהב מאוד את ה-5008, שאף על פי שהן מאוד דומות הן גם שונות מאוד, בעיקר מאחור.

תא הנוסעים של ה-5008 הרבה הרבה יותר מרווח מזה של ה-3008 בשורה האחורית (שזה בעצם מה שמעניין את הבחור).

לגבי השוואה של ה-3008 הבסיסית ל-CX5 לקצ'ורי, גם היא לא נכונה.

אני מניח שאם הוא יבחר ב-3008 תהייה זו רמת הגימור פרימיום ולא האקטיב (לראיה הוא בחר ברמת גיור בינונית של ה-CX5 ולא הבסיסית והזולה משמעותית) ולכן ההפרש יהיה "רק" 15K ש"ח (שזה המון לדעתי ואני אישית הייתי בוחר ברמת הכניסה של ה-CX5).

לגבי מכירה עתידית של CX5, אין בכלל ספק שהיא תהיה הרבה יותר פשוטה ממכירה של 3008, גם אם במגרשי הליסינג היא תככב.

גם הסיכוי למכור אותה במחיר מחירון (שבכל מקרה יהיה גבוה יותר מ-3008 עקב שמירת ערך עדיפה) יהיה גבוה משמעותית מאשר למכור רכב צרפתי במחירון..

בקיצור, 3008 רכב נחמד מאוד אבל לא צריך להפחית בערכן של המתחרות בכדי "להעצים" אותו.

פות"ש,

העיקרון של חברת הליסינג שאתה תשלם כביכול רק את ירידת הערך והם ירוויחו על מכירת הרכב הוא יכול להיות נכון אך לא במקרה זה.

במקרה זה, דלק מוטורס עדיין לא מקצים רכבים לחברות הליסינג ועדיין לא ניתן למצוא אותו במסלולי ה-0 ק"מ ולכן אין להם הנחה משמעותית על הרכב.

בנוסף הם צריכים לממן לך את ה"הלוואה".

בכל מקרה זה לא מצדיק הפרש כזה, כך שלפחות לגבי ה-CX5 זה לא משתלם.

האם בדקת עוד רכבים, כאלו אשר ניתן למצוא במסלולי ה-0 ק"מ?

האם גם שם ההפרש כזה גדול לרעת העיסקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטט את פות"ש :"האמת שממש קורץ לי ה-3008"

מבחינת מרחב פנים לבוסטרים : לדעתי ה 3008 וה cx5 ממש דומים .

ייתכן ששניהם לא יתאימו לכל הילדים. בגלל זה ביקשתי שיבדוק בשטח. אין פה "האדרה". שיקול כלכלי קר.

בכל מקרה פער כזה במחיר הקנייה לעולם לא יתקזז בעוד שלוש שנים גם אם ימכור את המזדה במחירון. אבסולוטית הוא יפסיד כסף.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדקתי עוד מכוניות מאחר וממש חשוב לי שגם סלון הרכב יהיה איכותי ויפה, מבחינתי זה חלק בלתי נפרד גם בשיקול, לכן המאזדות נכנסו וה3008 שממש לא חסכו שם בכלום, חייב לציין שאין לי העדפה לרכב גבובה, לכן גם אולי סופרב יהיה אופציה, רק שלא הצלחתי למצוא אותו במחירון מנוע 1400

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדקתי עוד מכוניות מאחר וממש חשוב לי שגם סלון הרכב יהיה איכותי ויפה, מבחינתי זה חלק בלתי נפרד גם בשיקול, לכן המאזדות נכנסו וה3008 שממש לא חסכו שם בכלום, חייב לציין שאין לי העדפה לרכב גבובה, לכן גם אולי סופרב יהיה אופציה, רק שלא הצלחתי למצוא אותו במחירון מנוע 1400

כמה ילדים יש לך?

הסופרב קצת מאכזבת מבחינת רוחב המושב ולדעתי יהיה קשה מאוד לדחוף של שלושה מושבי בטיחות.

בקאמרי במצב הרבה יותר טוב ואני הסתדרתי יופי עם שני מושבי בטיחות גדולים (אם אני לא טועה לחברה קוראים safety first ) וסל-קל של פגפרגו.

הבעיה היא שהקאמרי הנוכחית כבר הוחלפה בחו״ל ולארץ תגיעה בקרוב ואני מעריך שהיא תעלה באזור ה-200,000₪.

הדגם המוחלף נמכר עכשיו ״במכירת חיסול״ במחיר סופר אטרקטיבי של 170,000₪ לדגם הבסיסי... (וללא אף מערכת בטיחות, אכן אחלה מחיר)

אני חושב שה-5008 היא אופציה מאוד מאוד מעניינת, אך לצערי לובינסקי נרדמו על האף וכבר יותר משנה אומרים לי שאוטוטו היא מגיעה לארץ...

הצלחתי למשוך את אישתי שנה אך לא עוד, ניתן אולטימטום של תחילת 2018 ולצערי לא נראה לי שלובינסקי יתעוררו עד אז.

אם יש לך סבלנות אז תמתין ל-5008 ולקאמרי החדשה (רק מעניין מה יהיה המחיר).

תבדוק גם את הטיגואן, היא מאוד מרווחת מאחור, הכי מרווחת בקבוצת הג׳יפונים.

אם התקציב גמיש, וצריכת דלק לא מעניינת אותך אז הסורנטו יהיה הרכב הכי מרווח שתוכל למצוא בטווח המחירים של עד 200,000₪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...