Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

C5 משנת אלפיים ושמונה (נערך והוזז מפורום תמיכה טכנית)

BigMak
שימו לב! השרשור הזה בן 2401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

אני מנסה לחפש מידע בפורום על רכב מסוג סיטרואן C5, ולמקד את החיפוש ל C5 2008.

אך לא ניתן ממש לסנן את המידע (מתקבל מידע על C4 2008) ...

אודה לסיוע של התותחים פה,

אריאל.

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אמנם לא תמיכה טכנית, אבל יש לי אחת (מ-2007, אבל זה בדיוק אותו דגם), מוזמן לשאול מה שמעניין אותך.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, פחות או יותר, הכל.

שגרת הטיפולים, תדירות החלפת טיימינג.

איזה נקודות לבדוק לפני רכישה,

אני לפני רכישה של אחת כזו שנת 2008 עם 90,000 ק"מ עבור אבא שלי (אדם מבוגר).

הרכב מאוד מרווח ואהבתי את הקטע שהוא מתרומם לפני שנכנסים לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(מנהלים - כנראה שכדאי להעביר לפורום ייעוץ).

שגרת טיפולים - היצרן המליץ במקור על פעם בשנתיים או 30,000 ק"מ, להבנתי נהוג לקצר בחצי (שנה או 15,000 ק"מ). לא זוכר את תדירות ההחלפות הלא סטנדרטיות, אני מטפל לפי מה שהמוסך (גבע במקרה שלי) טוען שצריך.

טיימינג - פעם בחמש שנים (לא זוכר ק"מ).

לא מכיר נקודות תורפה אופייניות פרט לגיר (AL4, משותף להרבה דגמים אחרים). יש החלפה של שסתומי לחץ שכנראה כבר קרתה, ומדי פעם (למרות שהיצרן לא ממליץ) כדאי להחליף שמן גיר. יש איזו אינדיקציה במחשב כשצריך להחליף, אני לא בטוח שיש הסכמה כללית על הצורך בהחלפה בלי שהאינדיקציה הזו מופיעה תדירותה המומלצת.

מבחינת תפעול, גם גיר תקין לא תמיד מעביר הילוכים בצורה חלקה. קצת מפריע ברכב שנוחות אמורה להיות הצד החזק שלו.

הטיפול המונע היחיד למערכת ההידרו-פנאומטית הוא החלפה של הנוזל אחרי 10 שנים או 100,000 ק"מ.

המנוע עצמו אמין מאוד (להבנתי).

אני אישית ביקרתי לא מעט במוסך על כל מיני חלקים מסביב, כמו תושבות מנוע, משולשים, סטרטר, מדחס מזגן, משאבת דלק, שתי נזילות מהמערכת ההידרו-פנאומטית ולאחרונה קויל ובית פיוזים חיצוני. כל זה בתקופת אחזקה של 4 שנים. בטח היו עוד כמה שאני לא זוכר כרגע - מוזמן לבקר בשרשור התחזוקה שלי.

מבפנים יש עוד כמה נקודות חלשות, כמו חלק מהפלסטיקה שנוטה להיות דביק עם הזמן (החלק התחתון של הדשבורד), כפתורי הפעלה לחלונות שמחזירים נשמתם לבורא ועוד כמה שטויות קטנות.

גם הבעלים הקודמים של הרכב חוו כמה תקלות, אני לא מכיר אישית (יש לי רק תדפיס של ההיסטוריה) אז קשה לי להגיד אם הן נבעו מבעיות אמיתיות, תקלות יצור נדירות או חוסר ידע של המוסכים המטפלים.

באופן כללי, מדובר ברכב באמת מרווח מאוד, נוח מאובזר (בטח לשנתון, וגם היום מדובר באבזור סביר) ובטוח. מצד שני, כמו כל רכב מזדקן (ואולי קצת יותר), לא מדובר על למלא דלק ולנסוע, וחשוב למצוא רכב מטופל ולהמשיך לטפל בו. גם במסגרת כל התקלות שחוויתי, לא מדובר בהוצאות גבוהות במיוחד, אבל כנראה שלהחזיק יונדאי גטס יצא זול ב1,000-3,000₪ לשנה. זה גם תלוי כמובן במזל.

מבחינת סחירות, מדובר ברכב כמעט בלתי ניתן למכירה, למרות שאקזמפלר עם כל כך מעט ק"מ הוא די נדיר.

נקודה אחרונה - הרכב לא אמור להתרומם לא כשהוא נפתח ולא כשהוא מונע. הוא אמור לשמור על הגובה שלו גם כשהוא כבוי. אם זה לא המצב, יש כנראה תקלה במערכת ההידרו-פנאומטית.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, תודה על המידע הרב.

לגבי ההתרוממות, אני כמעט בטוח שזה מצב תקין -ראיתי בעבר שרשור בנושא.

זקני הפורום ידעו להרחיב בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה תקין ב-BX, כבר מימי הקסנטיה מנוחתה עדן המערכת אמורה לשמור על לחץ גם כשהרכב כבוי, למיטב ידיעתי.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(מתקבל מידע על C4 2008) ...

ערכתי את הכותרת. כתבתי אלפיים ושמונה בעברית.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה תקין ב-BX, כבר מימי הקסנטיה מנוחתה עדן המערכת אמורה לשמור על לחץ גם כשהרכב כבוי, למיטב ידיעתי.

המערכת שומרת על הלחץ בc5 גם כשהוא כבוי, (בניגוד לקסנטיה והדורות הקודמים)

לפעמים יש ירידה קטנה מאוד אחרי שהרכב כבוי כמה שעות,

ב c5 שלי הוא היה עולה מעט ברגע שפתחתי את הנעילה בשלט.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת שומרת על הלחץ בc5 גם כשהוא כבוי, (בניגוד לקסנטיה והדורות הקודמים)

לפעמים יש ירידה קטנה מאוד אחרי שהרכב כבוי כמה שעות,

ב c5 שלי הוא היה עולה מעט ברגע שפתחתי את הנעילה בשלט.

המערכת ההדראולית בסי 5 פועלת על משאבת שמן חשמלית ולא תלוייה בקומפרסיה שמייצר המנוע, ברגע שהרכב נפתח ע"י השלט או מפתח הוא מבצע כיול קטן להגיע לגובה אופטימלי ולאחר מכן מתקן אותו כשנוספים משקלים.

כאמור קצת פלסטיקה ולדאוג לטפל בגיר (שמן, החלפת שסתומים כשצריך) ואז רכב נהדר.

מחירון בקנטים ואפשר לקנות היום במחיר נמוך משל C4 מאותו שנתון C5 כי השוק שלהן רווי סטיגמות.

אני אישית בעל C4 ידנית, נהגתי ב C5 אוטומט שהייתה בבעלות אבא שלי כשנתיים וכמובן שהסי 5 יותר נוחה..

מומלץ:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לראות היסטוריה של רכב כזה.

לפעמים זה מפחיד. זה לא רכב כל כך זול לתחזוקה. רכב משפחתי גדול ישן עולה להחזיק יותר מרכב משפחתי גדול צעיר. אמנם ירידת ערך כבר מזמן מאחור (אבל לא תוכל למכור הלאה) אבל כמעט כל תיקון ישאיר 4 ספרות בחשבון המוסך.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין על מי אתה מדבר...

כדי לשים דברים בפרופורציות, לפחות במקרה שלי מדובר על סד"ג של 5,000₪ לשנה על תחזוקה, כולל טיפולים שוטפים, כל מה שמסביב (מצבר, צמיגים, מגבים) וכל הבלת"מים (לא כולל טסט וביטוח, כמובן).

אבל באופן כללי ברכבים מזדקנים, צריך להבין שמדובר על ממוצע. היום השקעת 2,000₪, בחודש הבא אתה עלול להשקיע עוד 2,000₪, וחצי שנה אח"כ לא להשקיע שקל. כדי שזה בסוף יתאזן חייבים או הרבה מזל או להחזיק את הרכב לתקופה ארוכה יחסית (כמה שנים).

גם תמיד יכול להיות לך פחות מזל, ואז תשקיע 3,000₪, ופתאום ילך הגיר ותצטרך לשפץ אותו, שלהבנתי מדובר כבר בערך ב-5,000₪. שמעתי סיפור כזה לא מזמן על מישהו שפשוט נטש את הרכב במוסך כשהגיע הזמן לשפץ את הגיר, אבל אני לא יודע איך זה נגמר בסוף.

מצד שני, גם רכבים אחרים שנמכרים במחיר של c5 בת 10 לאו דוקא יהיו זולים יותר לתחזוקה. בגדול, אם אני מסתכל על מה אני נאלצתי להחליף, כמעט הכל יכול היה לקרות גם ב-c4, פרט לנזילות, ותכלס ב-c4 בת 11 יש סיכוי לא רע שהייתי מחליף בולמי זעזועים, שהיו עולים לא פחות.

אז אתה צריך לשאול את עצמך האם אתה מוכן להשקיע סכום כזה בתחזוקה, והאם אתה רואה ערך מוסף ב-c5. אם כן, זו יכולה להיות קניה סבירה. אם לא, עדיף להגדיל קצת את הסכום ולקנות איזו יפנית לא פופולרית כמו מיצובישי לנסר.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את הרכב במוסך, הרכב אמנם עם ק"מ נמוך, אך ישנם נזילות נוזל הידרולי, נוזל קירור והכי גרוע - לא בוצע טיימינג מאז שנרכש (2008).

המוכרת לא הסכימה להוריד במחיר למחיר ריאלי (הרי אני מתכוון לתקן את הליקויים).

ירדתי מהרכב, עכשיו אני בכיוון של 407 נפח 2.0 שנתון 2009.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פו הדוב,

דווקא הרכב שלך הוא מהמוקפדים (לדברי המוכנאי שלך) והוא מומלץ מאוד לרכישה מהבחינה המכנית. אתה צודק שלרכב יש גיל ושאיתו באות הוצאות. פשוט אצלך זה הגיע צפוץ בתקופה האחרונה יחסית.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא דרך המוסך, אין מה לדאוג. וגם הכל ברוח טובה, כמובן.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...