Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גילוי בעיה ב-Seat Ibiza FR 2014 גיר ידני

dor8194
שימו לב! השרשור הזה בן 2340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הלכתי לבדיקה אצל רון, השירות היה מעולה כמו שכל הביקורות מספרות.

לאחר תיאור הבעיה ונסיעה קצרה של רון, הוא אבחן שיש בעיה ב-Synchronizer. לטענתו, מי שלפניי קצת ״קרע״ את הרכב ושחק אותו. צריך לפרק גיר בשביל לתקן את הבעיה, תיקון יקר שלא שווה את ההתעסקות והכסף, לכן הוא המליץ לי פשוט לנהוג ככה ולהתרגל. הוא המליץ גם, כשברגע שהבעיה קוראת, להחזיר לניוטרל, לשחרר וללחוץ שוב על הקלאץ׳ ולהכניס להילוך.

כרגע אני ממשיך לנהוג ככה, אך יש ימים מסויימים שממש קשה לנהוג ככה (למשל היום בבוקר). כמעט בכל הכנסה להילוך הראשון (וזה קורה המון בגלל הפקקים בארץ), הבעיה הופיעה. ברוב הפעמים זה יותר מתון.

יש סיכוי שהיה איזה פספוס באבחון הבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את רון, אבל הוא אחד מבעלי המקצוע האמינים שהומלץ המון פה בפורום.

אני הייתי מתקן את התקלה למרות העלות זה, שילמת כבר עשרות אלפי שקלים על איביזה FR, תשקיע עוד כמה אלפים כדי לקבל חווית נהיגה נורמלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית בדיקה לרכב לפני קניה?

Sent from my E6853 using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון הוא מקצוען ולא אמור להיות אצלו שום פיספוס באיבחון הבעיה אבל אתה תמיד יכול לשמוע חוות דעת נוספת.

אין לי שום ספק בכך, התרשמתי מאוד, אין לי כוונה ללכת לשמוע חוות דעת נוספת. חשבתי שאולי היה פספוס קטן, כי אתמול העברת הילוכים היתה מאוד חריגה ולא נעימה, ולפי מה שהבנתי ממנו, זה תלוי איך הגלגלי שיניים משתלבים ברגע העברה, אז זה קצת מוזר לחוות את זה כל הבוקר, בכל העברת הילוך.

עשית בדיקה לרכב לפני קניה?

Sent from my E6853 using Tapatalk

בדיקת שילדה בלבד.

עריכה אחרונה על ידי dor8194
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי סומך על הבדיקה של רון.

אתה יכול לנסות להחליף שמן גיר לשמן REDLINE MTL

שיכול לשפר את שילוב ההילוכים.

לי זה עזר בגיר של סיאט קורדובה עם בעיה בסינכרו בשילוב להילוך שני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שגם זה יכול לעזור.

השאלה אם זה הכיוון, כי בנוסף להילוך הראשון והשני שלא נכנסים חלק, יש גם את הרוורס שמאוד קשה להכניס אותו להילוך, לפעמים הוא נתקע ורק אחרי כמה משחקים ושחרור של הקלאץ׳ הוא נכנס כמו שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב הקודם שלי(ספארק ידנית) הייתה לי בעיה דומה,בסוף הסתבר שיש איזשהו חלק בתא מנוע שמשמש כמו מנוף להעברת ההילוכים(חבל שלא צילמתי תמונה להמחשה) ובעצם הראש של הבורג נשחק וההילוכים לא נכנסו כמו שצריך בגלל זה, אחרי ההחלפה שלו ההילוכים נכנסו בלי בעיה.

גם שם ההילוכים הבעייתיים היו רוורס ראשון שלישי וחמישי זה היה ממוקם באיזור המסומן, צמוד יחסית לקיר אש וקצת יותר נמוך.

chevrolet-spark-engine.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אני כנראה אפנה שוב למוסך.

בכל מקרה, אני ממשיך לחוות עוד מקרים ואולי זה יוכל למקד את מקור הבעיה, מקווה שההסבר שלי יהיה מספיק ברור.

שמתי לב שבימים שבהם הבעיה חוזרת על עצמה המון (כמו שתארתי באחת התגובות הקודמות שלי), מאוד קשה להכניס את כל ההילוכים, לא רק את הראשון והשני - אבל במיוחד, זה ההילוך הרביעי. כאשר היה קושי להכניס את ההילוך הראשון, שחקתי קצת עם ההילוכים כשהרכב עומד ומונע. ראשון, שני ושלישי נכנסו רגיל (כמובן עם הבעיה), אבל הילוך רביעי בכלל לא נכנס. הייתי צריך להפעיל הרבה כח כדי שההילוך יכנס. אחרי שההילוך הרביעי נכנס, אין בעיה לעשות זאת שוב, והוא נכנס חלק. מה שמוזר, שהרגיש שמשהו ״השתחרר״ שם, והיה קצת יותר קל להכניס את ההילוך הראשון לפעם-פעמיים עד שהבעיה חזרה לאחר נסיעה קצרה - ושוב, היה קשה להכניס לרביעי כשהרכב מונע ועומד.

דבר נוסף שקורה יחסית הרבה, זה ההכנסה לרוורס, יש מקרים שהוא פשוט לא נכנס. הרכב יודע שהוא במצב רוורס, אבל הידית נתקעת, והפעלת כח לא עוזרת להכניס את ההילוך בכלל (הפעלתי כח מתון כדי לא לפגוע במשהו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תשתדל לא להפעיל כח רב על הידית. יתכן שכרגע הבעיה שלך היא בהפרדת הקלאצ׳, אבל אם תמשיך להפעיל כח ותעקם את אחד ממזלגות השילוב, התיקון יהיה משמעותית יקר ומסובך יותר.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...