Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גילוי בעיה ב-Seat Ibiza FR 2014 גיר ידני

dor8194
שימו לב! השרשור הזה בן 2340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

רכשתי את הרכב (יד שנייה) לא מזמן, ויש לציין שלא יצא לי לנהוג הרבה על ידני לפני הרכב הזה.

בכל הנסיעות שלי יש לפחות פעם אחת רעש של חריקה מתכתי גבוהה (של גלגלי שניים לפי דעתי), כשאני מנסה להתחיל בנסיעה בהילוך ראשון.

אתאר את המקרה:

כאשר אני מנסה להתחיל בנסיעה, אני נותן גז ומשחרר את הקלאצ', ברגע שאני מגיע לנקודה שהרכב כבר צריך לנוע (הגיר כבר נכנס להילוך הראשון), יש רעש חריקה, שמשתנה בהתאם לכמות הגז שנתתי באותו רגע. היום במקרה הרגשתי גם שהמוט הילוכים קופץ לניוטרל, או לפחות לכיוון שלו. הרעש עדיין ממשיך עד שאני לא מכניס את המוט לניוטרל או הילוך ראשון מחדש, ולא ניתן להמשיך בנסיעה, הרכב נשאר במקום.

האם יש בעיה בגיר או בקלאצ'?

האם אני לא מכניס את ההילוך הראשון כמו שצריך או שלא לוחץ מספיק על הקלאצ'?

אני מדגיש - זהו לא מקרה קבוע, וקורה לי פעם בנסיעה.

תודה,

דור

עריכה אחרונה על ידי dor8194
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יכול להיות שאתה לא מכניס את ההילוך כמו שצריך בתחילת הנסיעה. בכל מקרה, החלפת שמן גיר לדעתי זו התחלה טובה כי לא אמורים להיות רעשים - יכול להיות ששחקו את הקלאץ'. גש לבדיקה של הגיר אצל מוסך שעוסק בזה.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה שאתה עדין מידי עם הידית. שהרכב כבוי דחוף את הידית להילוך הראשון מספר פעמים תראה איפה היא צריכה להיות ממוקמת בדיוק וכך תנהג איתה גם שהרכב מונע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

נתתי לזה קצת הזדמנות, אכן הייתי עדין עם ההילוכים, אבל כנראה שלא כל כך עדין.

אני עכשיו שם לב מתי ההילוך לא נכנס, והוא לא קופץ יותר לניוטרל, אך הבעיה עדיין ממשיכה.

לפעמים אני מפעל יחסית הרבה כח, וההילוך נתקע בין הניוטרל לראשון, ההעברה לא חלקה והמוט פשוט נתקע. כדי לתקן זאת, אני צריך להפעיל עוד קצת כח (יש לציין שאני לוחץ על הקלאץ׳ עד הסוף, אז כנראה זו לא הבעיה).

עם קצת משחק עם הידית הילוכים, אני מרגיש שקשה מאוד להכניס את ההילוך הראשון, ההילוך השני יחסית סביר, והשאר ממש חלקים ועוברים בקלות רבה.

הייתי הולך כבר למוסך, אבל אני קצת חושש שיתחילו להמציא לי דברים.

אשמח לרעיונות מה מקור הבעיה, כדי שאגיע מוכן לשם.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך למוסך רון, לא למוסך מורשה, במיוחד שכנראה במילא אין אחריות על הרכב כבר.

גם לי היו תופעות שכאלה כשחזרתי לנהוג על ידני, עם הזמן הבנתי שיש תיבות טובות ויותר וטובות פחות.

אם כי למיטב הבנתי באיביזה אמורה להיות תיבה מצוינת, אז אולי זה באמת שווה בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שככל הניראה הקלאצ כבר לא מפריד כמו שצריך ולכן העברה בעיקר בראשון וברוורס הם קשים. כמה קילומטרים עשה הרכב והאם הוחלף מתי שהוא שמן גיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...