Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצוץ אוכלסין בישראל בקרוב - זו עובדה מוגמרת

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 2351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קורטקס - עכשיו אתה מציין את מחיר האוניברסיטה. כאשר כתבתי מספר דומה קיבלתי מאור מנה על השטויות שאני כותב. אז הנה אתה די תומך במה שכתבתי.

מה שגם אני וגם אתה כתבנו על הצורך בחסכון וביטוחים טוב ויפה, אבל חשוב על עשרות האחוזים של האמריקאים שחיים מהיד לפה ומתקשים לחסוך או לרכוש ביטוח. קל למצוא את ההכנסות למשק בית לפי אחוזונים או עשירונים, אבל קשה להשוות לישראל בגלל מבנה מיסוי והוצאות שונה לחלוטין.

לגבי ה-VA מדובר בסיפור שונה לחלוטין מאשר בארץ, כיון שכבר כמה עשורים אין בארה"ב שירות חובה והשירות הצבאי הוא קריירה, לא 3 שנים. אני לא מצוי בפרטים, אבל יודע שהתמיכה במשוחררי הצבא טובה מאד.

ספריאל, כבר שמתי לב שאתה לא טורח לקרוא דברים שנרשמים אליך עם ציטוטים ונתונים, ובכל זאת לטובת אנשים אחרים שעלולים איכשהו להתבלבל:

1. רשמת ששכ"ל לתואר הנדסי בארה"ב יעלה "מליון ש"ח או יותר", קורטקס רשם 700 אש"ח. אני לא יודע מה מצבך הפיננסי אבל 300,000 ש"ח או יותר, המהווים חריגה של 40 וקצת אחוזים מהסכום שאתה ציינת, זה הפרש מוחשי למדי

2. לא שזה משנה יותר מדי כי גם קורטקס טועה, שכ"ל של 50,000 שנתי זה מעל לטופ שבטופ (הארוורד, MIT,...), בפועל מדובר בקצת פחות מ45 אבל מה זה הפרש של 20,000 דולר (70,000 ש"ח) - פינאטס

אז לא יודע אם הייתי אומר שאתה כותב "שטויות", בוא נקרא לזה "לא אמת". הייתי ממליץ לך לעשות קצת fact check כי זה לוקח ממש מעט זמן ועל הדרך אפשר להרחיב אופקים אבל בוא, בינינו, זה לא באמת מעניין אותך.

מצטער שאני דבק במספרים אמיתיים ועובדות אני יודע שזה עלול למנחס לפעמים /:

ORYO

אל תתפוס אותי במילה, המספרים שאני מציין היו נכונים לתקופה של לפני 10 שנים כאשר הייתי שם. מן הסתם הכל התייקר וכנראה שהמספרים עלו. אני יודע שהייתה אז תופעה וכנראה שקיימת גם היום שבה סטודנטיות מכרו ביציות בכדי לממן שכר לימוד.

אני לא יודע אם אתה יודע אבל בישראל המדינה מממנת 66 אחוזים בקירוב משכר הלימוד של כל סטודנט. נניח בהגזמה שהיום שנת לימודים בישראל עולה 15 אלף ש"ח ואני מדבר רק על שכר הלימוד לא על מחיה, ספרים , דיור וכיוצא בזה. אז אפשר לומר שהעלות "האמיתית" של שכר הלימוד בשנה בישראל היה אמור לעלות באזור ה 45-50 אלף ש"ח בשנה כלומר באזור ה 200 אלף ש"ח לתואר.

אחד המכונים המכובדים בישראל הוא עם הטכניון. בארה"ב זה ה MIT בבוסטון. אם אתה מופיע ב MIT עם תעודה מהטכניון תקבל כבוד כי הטכניון בעל שום ומוניטין שהולכים לפניו. תואר מהנדס מהטכניון יעלה באזור ה 60 אלף שקל, תואר מה MIT יעלה יותר מ 200 אלף דולר. אז למשפחה או יחיד יש יותר סיכויים להוציא תואר מהנדס בארץ מאשר בארה"ב.

ושוב פעם, לו הדבר היה תלוי בידיי הייתי עושה הרבה מאוד שינויים במדינת ישראל אבל קרוב לוודאי שהיו מתנקשים בחיי.

ימדינת ישראל היום מונה מעל ל 8.7 מיליון איש. יוקר המחייה רק יילך ויעלה.

ההורים שלי הגיעו לישראל בשנת 1950. אומנם הם עשו 6 ילדים אבל מכל אחד מהם יצא אדם שומר חוק וסדר שעובד, משלם מיסים, עשה צבא ומילואים וזה מה שהמדינה צריכה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 790
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון
השתמשת בתואר 'עוינת'. זה חלק גדול מהעניין. איך אתה מגדיר 'עוין', לא?

ואז מגיעים לגבולות. לחוקק חוק שמטתרו למנוע מהפכה דמוגרפית והשתלטות סופית על המדינה של אוכלוסיה שנתפסת כעוינת לפחות על ידי חלקנו, זה רצח עם. ולא לסמוך על פליטים ממדינה שכנה שמדממת כבר איזה עשור? זה משהו אחר לגמרי.

גבולות ופרספקטיבה צרה.

אני לא בעד פתיחה של הגבול הסורי ולא בעד ביטול מדינת הלאום כקונספט. מניח שזו נקודת השקה סבירה לדעןת של רוב האנשים כאן. אז מה ככ מזעזע בהצעה הזו דווקא, שהמטרה שלה היא בדיוק אותה המטרה של שמירה על גבול סגור בגולן?

על איזו הצעה אתה מדבר, על מיסוי ילודה או על הקטנת/ הפסקת קצבאות ילדים?

האוכלוסיה שאתה רוצה לדלל חיה לצידך ומשלמת מיסים בדיוק כמוך. אי אפשר להשוות את זה לפליטים ממדינה אחרת שחוץ מזה שהם בני אדם, אין לנו קשר אליהם.

המטרה לא מקדשת את האמצעים, ולחיות במדינה שקובעת לאזרח כמה ילדים מותר לו להשריץ זה כבר יותר מדי בשבילי (למרות שאני ממש לא בעניין גידול ילדים). כבר היום המדינה שולטת לנו בחיים בהמון תחומים, מגבילים אותנו באינספור דברים וכופים עלינו מסגרות שאנחנו לא רוצים, אז לתת להם להחליט בשבילנו גם בנושא כזה אישי ופרטי?! זיבי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדינה לא תקבע לך כמה להשריץ

תשריץ כאוות נפשך

רק היא תתמוך בX ילדים למשפחה , היא תמסה את הילדים מעל ה X ככל שיגדל המספר יגדל המס.

בדיוק כמו במס הכנסה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא יותר פשוט להפסיק לעודד אנשים שמביאים 10 ילדים כדי לקבל קצבאות ע"י ביטול הקצבאות?

תביא ילדים כמה שאתה יכול ללא תמיכה, לא כאוות נפשך ו"יהיה בסדר". זה יותר חכם. מה אנחנו צריכים עכשיו מס דירה שלישית על ילדים?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אותו טיעון, סלואורייד, בחיאת - למי ול-מה אתה מתייחס? כי נשמע לי שאתה מגיב לאיש קש כלשהו

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הגבתי לישה.

אני חושב שיש הבדל גדול בין לאפס את ההטבות והקצבאות ולתת לאנשים לגדל כמות ילדים לפי בחירה שלהם שמבוססת על בין היתר יכולת כלכלית, לבין זה שהמדינה מחליטה באופן שרירותי לפי כמות הילדים אם תקבל תמיכה או תוספת מיסים. מי קובע כמה ילדים "מותר" לעשות?

בסוף מדובר באנשים ולא במספרים ולדעתי הגישה הזו שמתייחסת לאנשים כאל מספרים היא זו שהביאה למצב הדמוגרפי הנוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תאמין למה שאני כותב

אבל מול דרך אחת קיימת דרך אחרת ובטח עוד 20 דרכים נוספות.

אנחנו פשוט צריכים להתרגל אליהן.

אי שם כתבתי כי כאשר לאשה חרדית יש בעיות רפואיות בכניסה להריון / לידה הרבי מאשר אמצעי מניעה.

כל מה שהמדינה מחליטה הוא טוב לאחד גרוע לשני או גרוע לשניהם, או טוב לשניהם.

ועדיין היא מחליטה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אפשר לחשוב על 120 דרכים נוספות אבל לא כאלה שרואות בילד מוצר מותרות שמעל כמות מסויימת משלמים עליו מיסים.

זו גישה בעייתית.

כשהמדינה תפסיק לתמוך ב10 ילדים שגרים בדירת 50 מ"ר בבני ברק, הצורך באישור של הרבי יהיה קטן יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגבתי לישה.

אני חושב שיש הבדל גדול בין (1)לאפס את ההטבות והקצבאות ולתת לאנשים לגדל כמות ילדים לפי בחירה שלהם שמבוססת על בין היתר יכולת כלכלית, לבין זה ש(2)המדינה מחליטה באופן שרירותי לפי כמות הילדים אם תקבל תמיכה או תוספת מיסים. מי קובע כמה ילדים "מותר" לעשות?

בסוף מדובר באנשים ולא במספרים ולדעתי הגישה הזו שמתייחסת לאנשים כאל מספרים היא זו שהביאה למצב הדמוגרפי הנוכחי.

אבל - לא.

אין הבדל, תיארת שני דברים זהים.

לתת קצבה == לתת תמיכה (כנ"ל איפוס)

אפשר לומר שהקצבה מגיעה עד יעד מסוים - ממש כמו שאין לך בעיה שעד שכר X יהיה מס מסוים, ומעליו יהיה מס גבוה יותר.

זה ממש טריוויאלי - אתה יכול להסביר איפה הכשל לשיטתך במה שנכתב לעיל?

אתה יכול לסביר לי מדוע לאפס קצבאות ילדים זה כן מוסרי, אבל לעשות זאת באופן דיפרנציאלי זה לא ...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קודם כל וואוו, בכלל לא ראיתי את התגובה הזו מלפני 4 ימים. מצטער.

בסדר, כאן זה הופך לדיון סמנטי:

מיסוי = דורשים ממך פרמיה ישירה עבור ביצוע פעולה X

סבסוד = מספקים לך פרמיה ישירה עבור ביצוע פעולה X - היות והסובסידיה מגיעה מהמדינה: לוקחים לך מיסוי ע"מ לבצע את הסבסוד (גובים מכלל הציבור, YOU INCLUDED, פרמיה עקיפה עבור ביצוע פעולה X)

אי-סבסוד = ראה הנ"ל, אבל הפוך.

הפואנטה? ברמה החשבונ(א)ית, לי נראה שאין הבדל גדול בין אי-סבסוד לבין מיסוי, פשוט דרך הפעולה עצמה עקיפה ולכן 'פחות מורגשת'.

ברמה הרגשית? בטח שיש הבדל, רוב האנשים לא ישימו לב שהעלו להם את המעמ / מס-הכנסה באחוז בגלל שצריך לסבסד ילדים, רוב האנשים כן ירגישו שהם מקבלים עוד כך וכך שקלים בחודש עבור הילדים. Hey, look - FREE MONIEZ!

והיות והבנתי כבר לפני מס' עמודים שהדיון כאן הולך לכיוון הרגשי הנ"ל - שיניתי פוזיציה (לא צריך ראש בקיר) ואמרתי: סבבה, זורם איתך. לא מיסוי, אבל שינוי בסבסוד.

הארגומנט של המתנגדים, אם לא שמת לב, נשאר +/- אותו דבר. זו לא דרך הפעולה שמשנה, זה העקרון. מותר למסות (ישיר/עקיף) מזון, קורת גג, מים, בריאות, השכלה, וכו' וכו'.

אבל חשבונאות וילדים? מה פתאום, מה אתה נאצי?

מיסוי זה לא שינוי בסבסוד מאחר ואתה משלם מיסים לפי גובה הכנסתך, והמדינה מחליטה לתת חלק מכלל המיסים של כולם למי שלא שמע על קונדומים כי ככה. זה מצב לא תקין.

אבל גם מצב שאתה משלם אותם מיסים לפי גובה הכנסתך + על כל ילד נוסף מעל X, (כשאין יותר סבסוד למובילים בילודה) זה לא מצב תקין כי ככה מי שבוחר להביא מעל X ילדים נדפק פעמיים בלי קשר לעתיד שהוא יכול (או לא יכול) להעניק לילד.

זה לא שתשלם פחות מיסים אם הקצבאות יבוטלו, איפה אתה חי?!

אם כולם ישלמו מיסים לפי גובה הכנסתם והמדינה לא תתערב בלתמוך או בלהקשות על הורים, מה רע?

תוספת- הבעיה המוסרית בעיני היא ששלטון קובע נורמה מסויימת כמה צאצאים נורמלי לאזרח וכמה נחשב חריג ודורש מיסוי, כלומר לא טוב. אז נכון שכולנו מכירים אנשים שאפשר להגיד עליהם "וואלה, חבל שנולדת", אבל בכל זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבלבל בין מיסוי ובין מס הכנסה...

לדוגמא: מס כמו בלו, או מע"מ, לא תלוי בהכנסה שלך - נכון?

אז עקרונית היה אפשר לעשות משהו דומה עם ילדים - אבל עזוב את זה(!!!) אני לא מציע את זה, אני מדבר על סובסידיות כפי שראית בהודעה המצוטטת לעיל (קרי: נק' זיכוי במס הכנסה // מענקים ישירים וכו', כולם דיפרנציאליים לפי כמות ילדים, בדעיכה כמובן).

אני לא מבין איך אפשר לטעון ברצינות שמי שבוחר להביא יותר ילדים "נדפק" כי הם עולים לו יותר כסף, כאילו - אני כן מבין - זו פשוט טענה מטופשת. גם מי שבוחר לגור במרכז ת"א משלם יותר כסף, כנ"ל מי שבוחר לרכוש רכב יקר, מי שבוחר לצאת למסעדות, מי שבוחר ללכת רק לרופא פרטי, מי שבוחר ללמוד במכללה פרטית וכן הלאה וכן הלאה.

לבחירות שלנו יש השלכות, המדינה יכולה לבחור לסבסד אותן אם זה האינטרס שלה (ראה הדיון על שכ"ל), ויכולה לבחור שלא אם זה לא.

הטענה שהאינטרס של המדינה שכל משפחה תהיה משפחה רוויית ילדים (רוויית AS IN כמה שיותר ילדים וללא הגבלה), היא טענה שמחזיקה מים במישור האידיאליסטי - אבל קורסת ברגע שמדברים על המישור הפרגמטי.

אבל רוב האנשים כנראה מבינים שהטענה הזו מטופשת ולכן בוחרים בכל מיני קשקושים על מוסר, ובזמן שאנחנו מתווכחים הדמוגרפיה תרצח את הכלכלה - אבל לא נורא 'יהיה בסדר', וזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא הבנת אותי. מי שמביא יותר ילדים נדפק לא בגלל שגידול ילדים זה יקר, אלא בגלל שמוסיפים לו מיסים מיוחדים על כמות הילדים לשיטתך.

אני גם לא טוען שהאינטרס של המדינה צריך להיות שכל משפחה תהייה רווית ילדים. הוא צריך להיות שאנשים יביאו ילדים בהתאם ליכולת שלהם ולא מעבר.

מיסים שלא קשורים להכנסה שלך, אתה משלם אותם על שירותים ומוצרים שאתה בוחר לקנות, נכון?

אז למה שתשלם על ילד מיסים למדינה?! כי קיבלת שיעורים בחינוך מיני בבית ספר?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואורייד - הגדלת המשפחה כרוכה בהגדלת המס - כיון שהצריכה גדלה ועמה המס העקיף. זה מתקזז במידה זו או אחרת עם נקודות הזיכוי במס הכנסה, עם קצבת הילדים ועם עוד כמה מרכיבים (למשל - מחיר המים בהתאם למספר הדיירים בדירה).

מהו האינטרס של המדינה מבחינת גודל המשפחה - אני מניח שבאיזה מקום בין 2-3 ילדים לזוג. מעבר לכך זה עניין ערכי נטו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת אותי. (1)מי שמביא יותר ילדים נדפק לא בגלל שגידול ילדים זה יקר, אלא בגלל שמוסיפים לו מיסים מיוחדים על כמות הילדים לשיטתך.

אני גם לא טוען שהאינטרס של המדינה צריך להיות שכל משפחה תהייה רווית ילדים. הוא צריך להיות שאנשים יביאו ילדים בהתאם ליכולת שלהם ולא מעבר.

(2)מיסים שלא קשורים להכנסה שלך, אתה משלם אותם על שירותים ומוצרים שאתה בוחר לקנות, נכון?

אז למה שתשלם על ילד מיסים למדינה?! כי קיבלת שיעורים בחינוך מיני בבית ספר?!

1. שוב, למרות שאני לא יודע אם הסבר חמישי יפתור את מה שהסבר ראשון לא הצליח:

אם אתה ממסה ילדים --> ילדים זה יותר יקר

אם אתה מסבסד ילדים --> ילדים זה יותר זול

"גידול ילדים זה יקר" זה משפט חסר תכלית, אם מחר הממשלה תחליט לסבסד חיתולים מעונות רפואה עוזרת לכל בית וזיכוי בנק' מס - גידול כל ילד יעלה X ("זול"). אם מחרתיים היא תחליט החלטות הפוכות הוא יעלה Y ("יקר"). המשפט "גידול ילדים זה יקר" תלוי בין היתר בהחלטות הממשלה, ועל כך הדיון.

2. עכשיו אתה כבר באמת לא רציני, האם אני צריך להסביר לך כיצד ילדים באים לעולם, ואת עצם העובדה שההורים *בוחרים* לעשות זאת ...? :)

אם אתה *בוחר* להביא ילדים, טוב יהיה אם תוודא כי אתה מסוגל לכלכל אותם.

המדינה ככלל, והציבור שאשכרה מממן אותה בפרט, לא אמור לקחת אחריות על ההחלטות *שלך*.

אני עדיין ממתין לתשובה מדוע סבסוד דיפרנציאלי זה לא מוסרי, בזמנך הפנוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אתה ממסה ילדים --> ילדים זה יותר יקר

אם אתה מסבסד ילדים --> ילדים זה יותר זול

למה חייב או זה או זה?!

לא רוצה לסבסד ולא רוצה למסות.

אנשים יגדלו את הילדים שלהם מההכנסות שלהם ולפי זה יחליטו כמה ילדים הם רוצים, מאחר ו"גידול ילדים זה יקר" כמו ש"להחזיק אקווריום עם פיראנות בחדר בעבודה" זה יקר. מה צריך פה מיסוי עכשיו?

בהודעה 280 כתבתי למה אני חושב שמיסוי לפי כמות ילדים זה לא מוסרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...