Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

EPC וידית הילוכים תקועה על P, Audi A6 2006

Msika93
שימו לב! השרשור הזה בן 2412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

ברשותי רכב Audi A6 2006

דגם C6 מנוע 2400 V6

היום נסעתי רגיל ואז הגעתי למקום שהייתי צריך לעמוד בוא ולחכות למישהו והעברתי לP ואז שרציתי להמשיך לנסוע ניסיתי להעביר לD ואין כלום לא עזר וגם היה דלוק מנורת EPC בלוח שעונים

כיבתי והנעתי לא עזר

לאחר מכן דלפתי מברג שטוח מאחורי הידית הילוכים ואז זה שיחרר לי את הידית וכיבה לי את המנורה

ועכשיו שוב זה קרה לי אחרי 4 שעות

אמרו לי כנראה מחשב גיר

בתכלס ברכב יש מחשב גיר ומוח גיר ואת הגיר עצמו?

מומלץ להגיע ישר מחר על הבוקר למכון גירים?

אני מאשדוד אני ישמח אם מישהו שימליץ לי על מקום בתקווה שלא נצא בנזק עצום

תודה לכולם

My Car: Audi A6 C6 2.4 V6 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן מאוד שהתקלה היא בסולונאיד של ידית ההילוכים ולא בעיה בגיר.

בתיבות אוטומטיות נהוג לקרוא לבלוק השסתומים 'המוח' של הגיר. לפעמים מחשב הגיר הינו חלק אינטרגלי מהתיבה ולפעמים הוא מותקן מתחת למושב האחורי או בכול מקום אחר.

על-מנת למצוא את גורם התקלה יש לבצע סריקת תקלות בכדי לחלץ קוד תקלה ומשם ממשיכים.

אני מציע לך לפנות למוסך רון בת"א שהינו מומחה מספר 1 בארץ לרכבי קונצרן VAG.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן מאוד שהתקלה היא בסולונאיד של ידית ההילוכים ולא בעיה בגיר.

בתיבות אוטומטיות נהוג לקרוא לבלוק השסתומים 'המוח' של הגיר. לפעמים מחשב הגיר הינו חלק אינטרגלי מהתיבה ולפעמים הוא מותקן מתחת למושב האחורי או בכול מקום אחר.

על-מנת למצוא את גורם התקלה יש לבצע סריקת תקלות בכדי לחלץ קוד תקלה ומשם ממשיכים.

אני מציע לך לפנות למוסך רון בת"א שהינו מומחה מספר 1 בארץ לרכבי קונצרן VAG.

תודה רבה על המידע, האמת הוא הפנה אותי ואמר לי עדיף לנסוע ישר למכון גירים

עכשיו עוד לא בדקתי בכלל מספר תקלה

ככה שאני לא יודע בבוקר לאן לנסוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל מהדבר הכי פשוט ותבדוק קודם יוניט אור בלם. אם זה לא זה תמשיך לבדיקת הגיר.

++1

וכמובן שכל נורות הבלימה האחוריות עובדות.

במידה ויוניט אור בלם לא הייתה תקינה או מנורת אור בלימה הייתה שרופה המערכת לניטור מנורות שרופות הייתה מדליקה את מנורת האזהרה בלוח השעונים+הודעת טקסט.

לא לחינם מספר בעלי מקצוע אמרו לבחור שייתכן שהבעיה במודול הבקרה של הגיר.

images.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת לניטור והתראה על מנורה שרופה עובדת בצורה הבאה (תקציר מנהלים) :

המערכת בודקת את תקינות מנורות הרכב פעמים, פעם ראשונה 'בדיקה קרה' עם סיבוב המפתח למצב ON (ללא התנעה) על-ידי הזרמת זרם נמוך מאוד של כ-60 מיקרו-אמפר במספר פולסים דרך המנורות ולאחר ניתוח הממצאים מודול הבקרה מדליק או שלא את מנורת ההתראה בלוח השעונים.

בדיקה נוספת 'בדיקה חמה' מבוצעת כאשר מדליקים מנורה מסויימת.

מבלי להכנס לפרטים מדוייקים המערכת לניטור מנורות שרופות מודדת את מפל המתח על 'נגד חישה' בעל ערך נמוך מאוד המחובר בטור לצרכן לכן אם לא זורם זרם דרך נגד החישה או הזרם נמוך מהזרם הידוע לנו שמנורה מסויימת צורכת מפל המתח על 'נגד החישה' יהייה נמוך לכן המערכתתזהה מצב זה כמנורה שרופה.

אם מפסק הבלימה תקול המנורה או המנורות המחוברות דרך המפסק לא ידלקו כלומר לא תהייה צריכת זרם לכן גם במקרה הזה המערכת לניטור אורות תדליק את ההתראה בלוח השעונים.

בסריקת תקלות תקבל בדרך כלל הודעה של קוד תקלה שאור בלימה אחורי תקול או יוניט בלם מכיוון שמערכת לא יודעת לזהות מי השניים תקול.

הארה

במקרה של מפסק בלימה/מנורות בלימה לא מתבצעת בדיקה 'קרה'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא בעיה ביוניט אור בלם כי יש אור ברקס

במהלך בדיקה שביצעתי

יש תקלה עם חיישן כלשהו ליד הידית הילוכים בפנים שבעצם מרגיש שאני לוחץ על הברקס ואמור לשחרר לי את הידית

צריך לחזור למוסך להחליף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והתיבה המותקנת ברכבך היא מסוג 01J כנראה שהחלק הבעייתי אצלך הוא יחידת הבקרה או הסולונאיד. סימנתי לך בתמונה המצורפת את מיקום החלקים.

קובץ הדרכה.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...