Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה במעגל תנועה דו נתיבי

שימו לב! השרשור הזה בן 2389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לכולם,

אני שואל בשביל חבר שהיה מעורב בתאונה (שני רכבים - ללא נזקי גוף) במעגל תנועה דו נתיבי - ליד קניון שבעת הכוכבים בהרצליה אם זה משנה.

כדי שנשדר על אותו התדר כשאני אומר נתיב חיצוני אני מתכוון לנתיב שלו רדיוס גדול יותר ונתיב פנימי לזה עם הרדיוס הקטן יותר (שקרוב יותר למרכז המעגל).

חבר שלי, שמסומן בתכלת באיור נכנס למעגל לנתיב החיצוני על מנת לפנות שמאלה.

הנהג השני, שמסומן בירוק נכנס למעגל לנתיב הפנימי והתכוון להמשיך ישר.

התוצאה? תאונה - צד שמאל קדמי של הרכב של חבר שלי עם צד ימין קדמי (ואפילו כמעט חצי מהפרונט) של הרכב בו נהג הנהג השני.

חבר שלי עם ביטוח מקיף ולנהג השני יש רק חובה. אוסיף מידע שאולי אינו כל כך רלוונטי - הנהג השני היה דיי ברברי ולפי התיאור של חבר שלי החל לצעוק עליו ולאיים עליו וממש גרם לחבר שלי לחשוב שהתאונה באשמתו.

חיפשתי בתקנות התעבורה ולא מצאתי משהו קונקרטי למצב הזה.

לפי ההיגיון הבריא שלי (ואני נוטה לחשוב שהוא בריא) האשמה היא של הנהג השני. כדי לצאת ממעגל תנועה בעל שני נתיבים על הנהג להיות בנתיב החיצוני, לא? בהתחשב בעובדה גם ששניהם נכנסו למעגל התנועה מאותו המקום (ולא היה פה אלמנט של אי מתן זכות קדימה)..

בנוסף, גם אם לא חייבים לצאת מהנתיב החיצוני (נניח), אז הנהג השני בעצם עבר נתיב ונתקע בחבר שלי כשהוא המשיך בנתיב שלו.

מצד שני, מצאתי באינטרנט (בחיפושים באנגלית) שיש מקומות בעולם שבמעגל תנועה בעל שני נתיבים יש להיכנס לנתיב החיצוני רק על מנת לפנות ימינה ולנתיב הפנימי רק אם ברצונך לנסוע ישר או שמאלה (או פרסה לצורך העניין - נניח ומדובר במעגל תנועה של + עם ארבעה כיוונים). אם זה החוק - חבר שלי אשם.

יכול להיות שמעגל תנועה דו נתיבי בכלל לא מוגדר בחוק? אם לא אז מה קורה במצבים כאלה? הולכים למשפט? האם שופטים לרוב פוסקים על פי תיאוריה א' או ב'? יש תקדימים?

בכל מקרה כנראה במקרה הזה הם יגיעו לבית המשפט.

Screen_Hunter_118_Sep_11_20_21.jpg

תודה מראש.

נ.ב. למתעניינים הרכב של חבר שלי חדש ויש נזק לא קטן לדעתי, אך אין הערכת שמאי עדיין. הרכב השני לפי דעתי לא שווה יותר מ-13K. הנהג השני דורש מחברי 10K על תיקון או שיתבע אותו - מופרך לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, במקום החבר שלך הייתי בכל מקרה מפעיל ביטוח מקיף, משלם את ההשתתפות ומתקן את הרכב. כמובן, למסור את כל המידע לגבי הרכב השני ונסיבות התאונה לחברת הביטוח ובשום אופן לא להודות באשמה! לנהג השני אין אפילו ביטוח צד ג'. כך שגם אם בסופו של דבר הוא יצטרך לשלם מכיסו, זה ייקח המון זמן.

בהמשך את ההשתתפות העצמית ואת הפסד ההנחה ב 3 השנים הבאות צריך לתבוע מהנהג השני בתביעות קטנות. כמובן, גם חברת הביטוח תתבע את הנהג השני אישית על כל הנזק לרכב של החבר שלך ( אין לנהג השני כיסוי ביטוחי ).

במשפט כנראה שני הנהגים לא ייצא צודקים והאשמה תתחלק בינם, החבר שלך פחות אשם אבל יש לו אשם - תורם כי נהג בחוסר זהירות.

לצעקות ולדרישות כספיות של הנהג השני אין משמעות.

החבר שלך מכוסה ע"י חברת הביטוח שלו, כנראה גם כולל ייצוג משפטי.

נ.ב. אולי לא הבנתם ויש לנהג השני ביטוח צד ג' , רק לא מקיף?

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בישראל בעיה - הנהיגה במעגל תנועה בכלל בדו\רב נתיבי בפרט אינה מוסדרת כראוי בתקנות.

אבל בואו נמתין לישה.

דומני שהוא היה שהביא לנו פסק דין שלפיו מי שרוצה לצאת ממעגל תנועה חייב לעבור קודם לנתיב הימני, ומה שעשה הפוגע שקול ליציאה מהנתיב השמאלי בכביש ישר - כמובן שמדובר בפעולה אסורה.

לגבי הפעלת הביטוח - תלוי במידת הנזק ובכושר הספיגה של חברך. אם מדובר בנזק שהוא יכול לספוג יתכן שעדיף לו להמנע מהפעלת הפוליסה אלא לתקן עצמאית ואז לתבוע את הפוגע (על סמך אותו פסק דין שהוזכר). לא לשכוח - הבעיה בהגשת תביעה אינה רק באבדן השתתפת עצמית וה.ה.ת., אלא גם מה קורה עם תהיה תביעה נוספת תוך 3 שנים, אז עלולים להקלע למצב שבו יש סירוב ביטוח. מצד שני, צריך גם כושר התמודות ם ערסים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רדיפה אחרי הכסף במקרה בו לנהג השני אין ביטוח, יכולה לקחת המון המון זמן. הוצאה לפועל במשך המון שנים, לפי תיאור הנהג השני, לא תסריט דימיוני.

אם לא זה המקרה, אני כבר לא יודע בשביל מה צריך לעשות ביטוח מקיף? בשביל לשלם מהכיס אלפי/ עשרות אלפי שקלים למוסכים, שמאי ולהתרוצץ בבתי משפט כדי להחזיר את הכספים?

אם בית משפט יפסוק 20% אשם תורם לחבר, גם אז צריך להפעיל את הביטוח .

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, במקום החבר שלך הייתי בכל מקרה מפעיל ביטוח מקיף, משלם את ההשתתפות ומתקן את הרכב. כמובן, למסור את כל המידע לגבי הרכב השני ונסיבות התאונה לחברת הביטוח ובשום אופן לא להודות באשמה! לנהג השני אין אפילו ביטוח צד ג'. כך שגם אם בסופו של דבר הוא יצטרך לשלם מכיסו, זה ייקח המון זמן.

בהמשך את ההשתתפות העצמית ואת הפסד ההנחה ב 3 השנים הבאות צריך לתבוע מהנהג השני בתביעות קטנות. כמובן, גם חברת הביטוח תתבע את הנהג השני אישית על כל הנזק לרכב של החבר שלך ( אין לנהג השני כיסוי ביטוחי ).

במשפט כנראה שני הנהגים לא ייצא צודקים והאשמה תתחלק בינם, החבר שלך פחות אשם אבל יש לו אשם - תורם כי נהג בחוסר זהירות.

לצעקות ולדרישות כספיות של הנהג השני אין משמעות.

החבר שלך מכוסה ע"י חברת הביטוח שלו, כנראה גם כולל ייצוג משפטי.

נ.ב. אולי לא הבנתם ויש לנהג השני ביטוח צד ג' , רק לא מקיף?

כן, גם אני המלצתי לו להפעיל את המקיף כדי לתקן את הנזק ואז לתבוע בתביעות קטנות את הנהג השני גם על הפסד ההנחה. הבעיה שחבר שלי מפחד מאותו הבחור וכרגע לא ממש מעוניין לתבוע אותו בתביעות קטנות.

לנהג השני יש רק חובה :|

יש בישראל בעיה - הנהיגה במעגל תנועה בכלל בדו\רב נתיבי בפרט אינה מוסדרת כראוי בתקנות.

אבל בואו נמתין לישה.

דומני שהוא היה שהביא לנו פסק דין שלפיו מי שרוצה לצאת ממעגל תנועה חייב לעבור קודם לנתיב הימני, ומה שעשה הפוגע שקול ליציאה מהנתיב השמאלי בכביש ישר - כמובן שמדובר בפעולה אסורה.

לגבי הפעלת הביטוח - תלוי במידת הנזק ובכושר הספיגה של חברך. אם מדובר בנזק שהוא יכול לספוג יתכן שעדיף לו להמנע מהפעלת הפוליסה אלא לתקן עצמאית ואז לתבוע את הפוגע (על סמך אותו פסק דין שהוזכר). לא לשכוח - הבעיה בהגשת תביעה אינה רק באבדן השתתפת עצמית וה.ה.ת., אלא גם מה קורה עם תהיה תביעה נוספת תוך 3 שנים, אז עלולים להקלע למצב שבו יש סירוב ביטוח. מצד שני, צריך גם כושר התמודות ם ערסים.

הוא יכול לספוג את הנזק, אבל מעדיף להפעיל את הביטוח כדי שהביטוח יתעסק עם אותו הבחור. אני כנראה הייתי נוהג אחרת ואני עדיין מנסה לשכנע אותו לתבוע את הבחור גם אם ייערב ביטוח.

אז בעצם לפי מה שאתה אומר אין חוק מסודר. אשמח לפסיקות ישנות המצב דומה אם יש לך, יכולות לעזור אם חבר שלי יחליט ללכת למשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חולק עליך. כדאיות הפעלת ביטוח מקיף תלויה ביכולתך הכלכלית ובמידת הנזק.

אין מה להפעילו כאשר הנזק פחות מסכום ההשתתפות העצמית ו-75% מהפרמיה השנתית (זה מחיר אבדן ה.ה.ת.). על זה צריך להוסיף משהו בגלל הסיכון של סירוב ביטוח עתידי (או קרוב, אם מדובר בתביעה שניה בתוך 3 שנים). את זה צריך לתמחר לפי היכולת הכלכלית שלך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יציאה ממעגל תנועה תיעשה מהנתיב הימני זה הכלל

היוצא מהכלל אם בכניסה למעגל בשעה 6 למשל יש חץ בנתיב הימני שאומר פניה ימינה ביציאה של שעה 3, לכן אסור מהנתיב הזה להמשיך לנסוע בתוך המעגל.

מי שרוצה לצאת בשעה 9 טוב יעשה אם ינוע על המעגל הפנימי ואחרי שיעבור את השעה 12 יעבור לימין ואז יצא.

האם יש שם סימון חיצים תמרור המראה כיוון תנועה בנתיבים?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היוצא מהכלל אם בכניסה למעגל בשעה 6 למשל יש חץ בנתיב הימני שאומר פניה ימינה ביציאה של שעה 3, לכן אסור מהנתיב הזה להמשיך לנסוע בתוך המעגל.

מי שרוצה לצאת בשעה 9 טוב יעשה אם ינוע על המעגל הפנימי ואחרי שיעבור את השעה 12 יעבור לימין ואז יצא.

האם יש שם סימון חיצים תמרור המראה כיוון תנועה בנתיבים?

אין סימון חיצים על הנתיבים ולא שלטים לפני הכניסה למעגל התנועה.

האם אתה אומר זאת מההיגיון, על סמך פסקי דין ישנים או שיש ציטוט של חוק המגבה את דבריך?

האם לניסיונך עלול שופט להחליט שלחברי יש אשם תורם באחוזים גבוהים?

בנוסף, סתם לשם הידע הכללי, אם חברי היה נכנס לאותו הנתיב (חיצוני) מכיוון מזרח ונוסע ישר (לכיוון מערב), והנהג האחר היה מגיע כמו באיור - אותה תאונה בדיוק.

האם זה היה משנה את האשמה בשל שיקול של אי מתן זכות קדימה לרכב בשכבר במעגל התנועה? האם העובדה שמדובר בנתיבים שונים משנה זאת? או שלכך אין תקנה בחוק?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידעתי אין כלל. התקנות לא מתייחסות לזה ופסקי דין שעוסקים בדיני נזיקין (כי לרוב התאונות הללו הן נזק בלבד) לא קובעים חוקי תעבורה.

כל עוד ממשיכים בארץ במדיניות המערב הפרוע ולא מסדירים את הנושא ימשיכו לקרות תאונות מיותרות כאלה. יש דרך ידועה להסדרת תנועה במעגל רב נתיבי (כמו שהזכיר כבר פות"ש).

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחוקק חולק עליך

42. נוהג רכב המתכוון לפנות ימינה, לא יפנה אלא כשהוא נמצא עד כמה שאפשר סמוך לשפה הימנית של הכביש ואין בצדו הימני רכב אחר בתנועה, ויפנה ימינה פניה חדה, זולת אם סומן אחרת על פני הכביש.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה האם יציאה מכיכר נחשבת פניה ימינה.

באותה מידה ניתן לטעון שאסור להכנס למעגל מהנתיב הפנימי כי גם זו פניה ימינה.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה האם יציאה מכיכר נחשבת פניה ימינה.

באותה מידה ניתן לטעון שאסור להכנס למעגל מהנתיב הפנימי כי גם זו פניה ימינה.

כוונתך מהמגעל הפנימי למעגל החיצוני?

סטיה מנתיב.

כמו שכתב מי שכתב כאן פעם

ניתן ליישר את המעגל ואז יש לך שני נתיבים מעבר ביניהם זה סטיה מנתיב לנתיב וחלים על כך הוראות סטיה מנתיב, והיציאה ימינה מתוך המעגל ( "המיושר" ) היא פניה ימינה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפנימי לחיצוני או להפך, אלא שני נתיבים מובילים למעגל, בשניהם יש רכבים, כל אחד נכנס לנתיבו. לפי הטענה שלך הרכב שנמצא בנתיב השמאלי עבר על החוק ואסור לו להכנס למעגל מנתיב זה כי זו פניה ימינה של בצמוד לימין. לאור העובדה שיש מעגלים שאליהם מובילים שני נתיבים אין סיבה להניח שזה אסור.

ניתן גם לכופף את המעגל למימד הרביעי, זה ממש לא רלוונטי.

באותה מידה ניתן לטעון שהמעגל נמצא בתוך שטח צומת שבה פוניה מרחוב X לרחוב Y, ומה שקורה בתוך המעגל הוא חלק מהפניה.

ניתן גםלטעון שזו לא סטיה מנתיב כי הוא נשאר תמיד בנתיב השני.

וכך חוזרים שוב לאוזלת היד של המחוקק ולנסיון להחיל חוקים מיושנים מלפני עידן הכיכרות, על מצבים שהם פשוט לא מתאימים, במקום לדרוש מהחוקק לעשות את העבודה ולהסדיר את העניין כמו במדינה מתוקנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חומר קריאה לפותח השרשור. מקרה דומה לשלך, שקרה לבת שלי.

את פסק הדין בבית משפט לתביעות קטנות שמתי בטעות בשרשור אחר. בגדול, האשמה הוטלה על הנהג שנסע בנתיב הפנימי וחתך החוצה משם. אשם תורם של 15% הוטל על הבת שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...