Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהלות עם חברות הביטוח, שמאי, ותיקון הרכב. מקרה קצת מורכב

שימו לב! השרשור הזה בן 2356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לצערי הייתי מעורב לאחרונה בשתי תאונות.

בראשונה רכב פגע ברכבי מאחור ונגרם נזק (פגוש אחורי, נזק קל לכנף האחורית ולפח של תא המטען). הרכב הפוגע הודה באשמה בפניי ובפניי הביטוח שלו, ואף הפעיל מקיף כדי לתקן את רכבו.

פניתי לביטוח המקיף שלי והעברתי את פרטי המקרה, שמאי ראה את הרכב שלי (צילם משלל זוויות) והרכב נכנס למוסך להערכת נזק, אך לפני שהספקתי לתקן, התרחשה תאונה נוספת.

התאונה השניה הייתה "תאונה עצמית", הרכב החליק ופגע"נמרח" במעקה בטיחות לאורך צידו הימני. הפגיעה הינה קוסמטית בלבד. פניתי למקיף והעברתי את פרטי המקרה, אותו שמאי ראה וצילם שום את הרכב.

כעת ברצוני לתקן את הרכב בסדנה שאינה נמצאת בהסדר עם ביטוחים ולא "מוכרת" כמוסך פחחות, מדובר במקום המבצע עבודות צביעה ברמה גבוהה מאוד ומתעסק כמעט ורק בפרויקטים מיוחדים. כמובן שהמקום הוא מקום מסודר ומוציא קבלות.

התייעצתי עם נציגה מהביטוח המקיף, אמרה שאין בעיה שאשלם בצק דחוי את הסכום אותו השמאי העריך, ואעביר את הקבלה אליהם. התייעצתי עם השמאי, אמר שאני יכול לתקן איפה שארצה כל עוד נחשב למוסך מורשה.

שניהם לא השרו יותר מידי בטחון בתשובותיהם, ואף בעבר, לקוח של אותה הסדנה לא הצליח לשלם דרך ביטוח מסיבה כלשהי שלא ידועה לי (יתכן שניסה לתקן דרך תביעת צד ג?)

לכן השאלה שלי היא האם אוכל להכניס את הרכב לתיקון ללא חשש, מדובר בסכום לא מבוטל בכלל.

לאחר התרחשות התאונה הנוספת החלטתי להפוך את התביעה הראשונה לתביעה באמצעות דו"ח גלובלי ולבצע את כל התיקון באותה הסדנה, באותה ההזדמנות. השמאי הציע שלא לבצע תיקון לפגיעה מאחור עד לסגירת התביעה, אך אמר שכנראה הצד ג' לא ישלח שמאי נוסף מטעמו מכיוון שלא מדובר בסכום גבוהה.

את הרכב אני רוצה לתקן בהקדם האפשרי. לא ממש מעוניין לדחות את התיקון של הפגוש והכנף לפעם אחרת כדי למנוע הבדלי צבע - הרכב יעבור צבע כללי, כמובן בתוספת תשלום מצידי.

אז שאלתי השניה, כמה קריטי לדחות את התיקון מאחור, כדי להמנע מהתנערות של הביטוח צד ג', בהתחשבות שהרכב צולם והנהג הודה באשמה?

ושאלה קטנה נוספת, כמה מקובל שהשמאי ידרוש שאשלם עבור הדו"ח הגלובלי, כאשר לטענתו הדו"ח והשמאות "מפרגנים לטובתי"?

תודה מראש :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת הביטוח של הפוגע מאחור לא שלחה שמאי, זבש"ה.

אתה לקחת שמאי והוא יוציא לך חוות דעת על סכוםX על התאונה מאחור ועוד Y ש"ח על התאונה העצמית.

התיקון יעלה לך Z שהוא כמובן גבוה משני הסכומים X+Y

אתה תשלם את הZ ותקבל את הX מהביטוח של הפוגע ואת ה Y מהביטוח שלך.

האם הסדנה הזו היא מוסך מורשה של משרד התחבורה?

10% לשאלתך האחרונה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע קיבלתי תשובה שהסדנה מוגדרת כסדנת עיצוב ולא מוכרת כמוסך מורשה משרד התחבורה.

זאת אומרת שלא אוכל לתקן שם במימון המקיף ויהי מה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אתה לא חייב לתקן ועדיין לקבל את כספי הנזק

אם אח"כ תחליט לתקן או לא או היכן עניין שלך.

עדיין תשאל את השמאי למה אמר את שאמר לגבי מוסך מורשה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שתביעה לצד ג עם דו"ח גלובלאי אני לא חייב לתקן ועדיין אקבל את התשלום,

אבל בתביעת המקיף הבנתי שלא קיים דו"ח גלובלי ושחייב לתקן את הרכב, לפי השמאי חייב גם לתקן במוסך מורשה.

מה שאתה אומר, זה שגם בתביעת המקיף אינני חייב לתקן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנת נכון

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוונתך שהבנתי נכון שגם בתביעת המקיף אינני חייב לתקן את הרכב?

או שהבנתי נכון את השמאי, שאת תביעת המקיף אפשר לקבל רק בתיקון במוסך מורשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חובה לתקן

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם שתי נציגות מהביטוח והן טוענות שלא קיימת אפשרות כזו לתבוע תשלום מהמקיף ללא תיקון (כמובן שאתקן ותצא קבלה אבל לא אני ולא בעל המקום מעוניינים להעביר אותה לביטוח מסיבה ברורה).

השמאי לעומת זאת נראה שהבין על מה דיברתי, וצריך לעדכן אותי בהמשך.

אם תוכלו לשפוך עוד מידע בנושא בינתיים, אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעיין בפוליסה שקיבלת שעשית ביטוח, האם רשום שם איזשהו סעיף שמחייב תיקון ?

אני מניח שלא, כי בפוליסה סטנדרטית, למיטב ידיעתי, אין התחייבות כזאת.

מכיר לא מעט מקרים שמבוטח קיבל כסף מהביטוח ולא תיקן או תיקן כמה שנים אחרי על חשבונו.

הדבר היחיד שבדר"כ מגביל זה השתתפות עצמית נמוכה יותר במקרה של מוסך הסדר.

אתה כאמור לא רוצה מוסך הסדר וסביר שיפחיתו מסכום הפיצוי את המקסימום דמי השתתפות שהם יכולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים חשובים יש לי להגיד לך (מניסיון) על התנהלות בתביעה שלך.

קודם כל , לגבי תיקון התאונה הראשונה שלך (שנכנסו בך)

בדרך כלל , כאשר אתה תובע צג ג' של מישהו שפגע בך , אתה יותר גמיש ופחות מוגבל , אני אתן לך דוגמא (למשל שהיית על הרכב שלי) נכנסה בי מישהי מקדימה בחניה כתוצאה מכך הגריל נשבר , הגריל שהיה לי על הרכב הוא לא היה גריל מקורי , הוא היה גריל של RS3 , גריל יותר "יקר" בגלל שתבעתי צד ג' (שפגעה בי) הביטוח שלו היה מחוייב להחזיר לי את הרכב למצבו הקודם , משמע חייב להביא לי גריל של RS3.

לא אכנס לפרטי פרטים אבל הם לא יכלו להשיג את הגריל הזה כי זה גריל מיובא מחו"ל ובצ'מפיון לא הצליחו אז ייבאתי אותו באופן עצמאי מחול , צירפתי להם בעת הגשת התביעהאת הקבלות + תשלומים של מיסים וכו' משלוח והם שילמו לי את מלוא הסכום.

לאחר כחודש אני נכנסתי במישהו מקדימה קצת והגריל שוב נשבר קצת , הפעלתי ביטוח מקיף , אם אתה מפעיל מקיף הם לא מחוייבים להחזיר לך את הרכב למצבו הקודם אם "שידרגת" אותו , הם מחוייבים לשים לך גריל מפירוק או חדש אם אין מפירוק ובהתחשב כמובן שהרכב שלך הוא מעל שנתיים על הכביש.

לכן בתאונה השניה ביקשתי "דוח גלובלי"

עכשיו זה תלוי באיזו חברת ביטוח אתה נמצא , יש חברות ביטוח שיעשו לך בעיות ולא יסכימו לדו"ח גלובלי.

למה ? כי לרוב זה לא משתלם להם והם מקבלים הנחות מהמוסכים ועל החלקים במוסכים.

בכל מקרה גם אם יסכימו לדוח גלובלי , קח בחשבון שאתה משלם את ההשתתפות העצמאית הגבוהה + דמי כינון.

זה יכול להגיע לסביבות ה-3500 ש"ח (תלוי בגובה הנזק ובסכום השתתפות עצמית שלך) לי למשל יצא הפעלת ביטוח+דמי כינון 2800+834 ש"ח

עכשיו מגיע חלק אחר בדו"ח גלובלי.

לאחר שהשמאי מגיש לחברת ביטוח את דו"ח השמאות , על פי חוק החברת ביטוח חייבת לשלם לך תוך 30 יום.

אם מדובר בסכום קטן החברת ביטוח תשלם לך עוד לפני וגם לא תתעסק איתך יותר מידי.

אם מדובר בסכום של 30 אלף ש"ח (כמו למשל אצלי) הם לרוב ישלחו שמאי מטעמם כדי לצלם ולהעריך את הנזק בעצמם וינסו להגיע איתך ל"פשרה" על סכום כסף שתקבל.

לשמחתי אני כבר תיקנתי את הרכב והרכב היה מתוקן כשהשמאי שלהם בא לראות את הרכב אז לא היה לו ממש מה לצלם.

השמאי יתחיל לבלבל לך את השכל על גובה הנזק על מה שצריך להחליף וככה וככה ויטען שהשמאי שלך ניפח את הסכומים וכו' וכו.

אני למשל סגרתי איתם פשרה על 24,000 ש"ח.

אבל קח בחשבון שאם יש לך נזק גדול בערכת שמאות והגשת דוח גלובלי אל תיהיה כ"כ בטוח שהחברת ביטוח תשלם לך את כל הסכום. הם תמיד ינסו להוריד ולהגיע איתך לפשרה כלשהי או להגיע איתך לבית משפט.

חשוב מאוד לברר ולהקליט את השיחה עם הנציגה שאתה כן יכול לעשות שמאות גלובלית ולקבל את הכסף.

שלא יהיו אי הבנות כל השיחות שלהם מוקלטות ובעת הצורך הם יוציאו נגדך הכל כדי לא לשלם לך.

לגבי תביעה צד ג' אתה כן יכול לקבל שמאות גלובלית ללא כל בעיה.

אבל קח בחשבון שזה מתשנה מחברת ביטוח לחברת ביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

חוזר לעדכן שאכן יש הסכמה מהמקיף לשלם לי ללא תיקון, התיקון יעשה בכל מקרה אך לא יעניין את חברת הביטוח איפה נעשה, כמה שולם וכו'.

אבל העניין לא פשוט כמו שהשתמע כאן בדיון. דיברתי עם כ4-5 נציגות ביטוח שטענו שאין כזה דבר, ניתן אך ורק לתקן את הרכב ולהעביר קבלות לביטוח, ומה שאני מבקש קיים רק בצד ג בדוח גלובלי. רק שיחה עם השמאי שלמזלי היה לטובתי הצליחה להשיג את המטרה הזו, אם היה מדובר בשמאי שנבחר אקראית יתכן שגם הוא היה מכחיש את האופציה הזו.

בנוגע לתביעה כלפי צד ג, נניח והייתי מעוניין לתקן את הרכב ללא דוח גלובלי, הביטוח של הפוגע היה משלם לי את הסכום של התיקון , ומשלם בנפרד לשמאי למיטב הבנתי. במקרה של דוח גלובלי אני זה שמשלם לשמאי ולא ניתן לקבל על כך החזר מהביטוח של הפוגע. לא ברור לי למה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשני המקרים אתה זכאי לקבל את הכסף ששילמת לשמאי

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אבדוק את העניין תודה על ההארה!

במקרה של התביעת צד ג' הזו, התביעה על סך 50% ממחירון הרכב, יתכן שההחזר על התשלום לשמאי צריך להיות מגולם באחוזי הנזק לרכב ולכן לא יהיה ניתן לקבל החזר?

כמובן שאפשר להתקשר לחברת הביטוח שלי ושל הפוגע ולשאול אבל בספק אם הנציגים ידעו לענות, יטרחו להגדיל ראש ולבדוק, או בעלי אינטרס מנוגד...

עריכה אחרונה על ידי CFuser
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא

ה 50% הוא על הנזק לרכב בלבד

לא על נזקי המשנה כמו שמאי

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...