Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון לנהג צעיר תקציב 60K

explorer
שימו לב! השרשור הזה בן 2349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מחפש רכב ראשון לנהג צעיר (בן 22):

הרכב יהיה משומש, גיר אוטומט תקציב עד כ-60K, נסיעה יומית של 20 ק"מ.

אני מחפש רכב עם ביצועים טובים שלא צריך ללחוץ עליו כדי שיסחב טוב, לא צריך לכבות/ להנמיך יותר מדי את המזגן ביציאה מרמזור בעלייה במהלך הקיץ, אוחז טוב בכביש בלי רעידות ורעש, שיהיה חסכוני בדלק או לחלופין אמין (אין לי בעיה שהרכב יהיה פחות חסכוני אך יותר אמין או להיפך)

בהתחלה חשבתי שעדיף לי להשקיע גג 30K לאור מרחק הנסיעה שלי, חשתי על טויוטה אוונסיס, סובארו B4 ומאזדה 6 דור ישן אך פחדתי מהרבה תקלות בלאי של רכב בן 10/11 שנה ולכן החלטתי לקנות רכב 2011/2 בתקציב של 60K כך שישמש אותי לפחות שנתיים-שלוש.

הרכבים שמצאו חן בעיניי:

1- פולקסווגן פולו 1.2 טורבו 2012/3 גיר DSG: שמעתי הרבה תלונות על גיר זה אך לא נתקלתי בהרבה תלונות על פולקסווגן פולו ספציפית. האם זה אומר משהו? ובהנחה שהגיר מתקלקל, האם גיר כזה ישרוד כ 50K ק"מ?

2- אופל אסטרה 1.4 טורבו (אמנם קטיגוריה אחרת מפולו אבל עדיין מקובל): האם מדובר יותר אמין? בעל ביצועים דומים לפולו? שמעתי שהוא לא חסכוני בדלק ואשמח לדעת כמה הוא שותה בערך.

3- רנו קליאו 1.2 טורבו EDC: האם נכון שיש הרבה רעש ברכב? איך הוא מבחינת אמינות וחסכון בדלק?

4- קיה פורטה 1.6 2011/12 (גיר 6 הילוכים): שמעתי שלרכב ביצועים טובים, האם זה נכון? האם הוא מומלץ יותר? עד כמה שלושת הרכבים למעלה ירגישו יותר חזקים ויציבים מקיה פורטה?

אשמח לתשובתכם,

אני יודע שהרכבים לא מאותה קטיגוריה אבל כפי שציינתי אני הולך להחזיק ברכב לפחות שנתיים-שלוש וחשוב לי להינות מהרכב ובמיוחד מהביצועים גם אם זה על חשבון אמינות/ דלק בגבול הסביר.

תודה לכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1- (פולו) הרכב זריז מאוד וביחס לפאביה ואיביזה איכותי יותר ומרווח יותר. הגיר dsg כמו לשאר האחיות והוא נקודת החולשה.

3- (קליאו) האמת שהיום יצא לי לנסוע על הרכב גם במהירות של 130 ובאמת שלא שמתי לב לרעשי רוח חריגים, הרכב גם כן זריז אך פעולת הגיר פחות חלקה מאשר ה dsg. גם פה היו תלונות לגבי מוח גיר אך לא יודע עד כמה זה נפוץ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- (פולו) הרכב זריז מאוד וביחס לפאביה ואיביזה איכותי יותר ומרווח יותר. הגיר dsg כמו לשאר האחיות והוא נקודת החולשה.

3- (קליאו) האמת שהיום יצא לי לנסוע על הרכב גם במהירות של 130 ובאמת שלא שמתי לב לרעשי רוח חריגים, הרכב גם כן זריז אך פעולת הגיר פחות חלקה מאשר ה dsg. גם פה היו תלונות לגבי מוח גיר אך לא יודע עד כמה זה נפוץ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

תודה רבה.

גיר EDC המותקן בקיאו הוא אותו גיר המותקן בפלאונס דיזל או שמדובר בגיר EDC אחר בדומה לDSG שקיים ממנו DQ200 ועוד אחרים?

כי פשוט אני מכיר אדם שהחזיק פלאונס מעבודה ועברה אצלו בשנה וקצת 80K ק"מ ללא שום תלונה וכמו כן מורה לנהיגה שגם הוא לא התלונן על הגיר אך פשוט בפורום אכן ראיתי תלונות בקליאו אך לא הצלחתי לדעת כמה ק"מ הרכבים שדיווחו עליהם עברו בעת שהתקלקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תקלות בכל גיר, גם בגיר פלנטרי "טיפש" עם 4 הילוכים.

כמדומני בכל רכבי רנו שבהם מותקן גיר EDC עם 6 הילוכים מדובר באותו דגם.

הקליאו מרעישה מהמראות החל מ100 קמ"ש בערך, בעיניי הרעשים מפריעים קצת, כדאי שתעשה נסיעת מבחן ותחליט בעצמך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם הקליאו 5 חודשים ו11+ אלף קילומטר -

1. המזגן בקליאו חלש - הוא לא מפריע לביצועים הלא רעים של המנוע הוא פשוט חלש מבסיסו וגם ברמה הכי חזקה הוא לא מקרר מאוד את תא הנוסעים.

2. המתלים בקליאו קשים מאוד, בניגוד לדעה הרווחת שצרפתיות נוחות הקליאו מאוד נוקשה ולא מפספסת להעביר לך כל שבר וסדק מהאספלט של כבישי ישראל ישירת לגב.

3. המושבים הקדמיים נוחים מאוד, הסביבת מחייה לנהג נעימה ומרווחת וההגה בציפוי העור בדגמים הבכירים יחסית נעים - אם כי הפלסטיקה קצת זולה לדעתי.

4.המנוע-גיר זריזים מאוד(גם ביחס לאיביזה 1.2TSI שהייתה לי בליסינג לפני) ויודעים להאיץ יפה מאוד - אבל לגיר יש את ההשהיות שלו כמו כל רובוטי כפול מצמדים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם.

מעניין אותי אם המתלים בקליאו דומים לאלו בפולו כי במשפחה מחזיקים אחת כזו ידנית ומרגיש שהיא מאוד קשיחה בכל נפילה בבור או עלייה על במפר לא תקני כזה ששובר את האוטו ואת הגב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהפתרון הכי טוב עבורך הוא נסיעת מבחן, אתה קונה אוטו בסכום לא קטן, מן הראוי שלפחות תנסה להתרשם ולראות אם הוא מתאים לך לפני שאתה מוציא עשרות אלפי שקלים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם.

מעניין אותי אם המתלים בקליאו דומים לאלו בפולו כי במשפחה מחזיקים אחת כזו ידנית ומרגיש שהיא מאוד קשיחה בכל נפילה בבור או עלייה על במפר לא תקני כזה ששובר את האוטו ואת הגב

יותר נוקשה לדעתי מהפולו, אבל המושב של הקליאו עדיף - כמו שכתבו נסיעת מבחן תעזור לך להחליט.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודקים בהחלט. כמובן שאני אעשה נסיעת מבחן ומקווה שתעזור לי להתרשם מהרכב.

שאלה אחרונה: האם העברה למצב ידני בפקקים/ שביל במפרים ושילוב ניוטרל בזמני עצירה מוחלטת של כמה דקות (רמזור של צומת הצטלבות גדולה לדוגמה) שומר יותר על הגיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הייתי שוקל בתקציב שלך לחפש אאודי a3 מפנקת אתה יכול למצוא אחת שנתון 2009~2010 או ללכת לכיוון מכוניות מנהלים או משפחתיות ספורטיביות כמו מאזדה 6 או הונדה אקורד 2.4 או סיוויק תלוי מה תאהב יותר

לגבי הרכבים שרשמת הפולו כן זריזה אבל שמעתי עליה לא מעט תלונות מחברים שקנו והתאכזבו הקיה פורטה כן יש לה ביצועים נהגתי על אחת של המשפחה אבל האיכות פנים ממש נמוכה לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ואצליח לחרוג מהתקציב ולהגיע ל70/75K, ראיתי שאפשר לקבל פיג'ו 208 טורבו.

האם הרכב באותה רמת ביצועים כמו הקליאו? והאם ישרוד המנוע 3 צלינדרים נסיעות ארוכות (300 ק"מ אחת לחודש/יים)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פיג'ו 208 עם המנוע/גיר החדשים ביד2 מ-60 וקצת, לפני מיקוח.

בלי להעליב - אתה חושב שרכב כלשהוא היום לא ישרוד נסיעה של 300 ק"מ? לא חושב שתהיה בעיה בנסיעה כזו בשום רכב, בטח לא בסופר מיני מודרנית בת שנתיים. אפילו שחסר לה צילינדר אחד.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פיג'ו 208 עם המנוע/גיר החדשים ביד2 מ-60 וקצת, לפני מיקוח.

בלי להעליב - אתה חושב שרכב כלשהוא היום לא ישרוד נסיעה של 300 ק"מ? לא חושב שתהיה בעיה בנסיעה כזו בשום רכב, בטח לא בסופר מיני מודרנית בת שנתיים. אפילו שחסר לה צילינדר אחד.

צודק, בהתחלה חשבתי שזה לא קריטי בטכנולגיה המאה-21 אם הרכב יהיה 3 צילינדר אבל קראתי לא מעט ביקורות על סוזוקי אלטו, קיה פיקנטו ואף סיאט איביזה טורבו בעלת 3 צילינדר שלגבם ציינו אנשים שהמנוע מצרצר ומכאן שאלתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...