Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמאלנים, נמאסתם!

menir1
שימו לב! השרשור הזה בן 2387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 162
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הייתי מוכן להישבע שכבר היה שרשור עם כותרת בהאי לישנא.

בכל אופן, זו ממש לא הבעיה הקשה ביותר בכבישי הארץ, כדי שתהיה לנו עילה להתרעם דווקא עליה כל כך הרבה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד נהגים שמתעכבים עד כדי גיכוך עקב הסחות דעת, טוב-טוב לנו שנהגים לא מזנקים לצומת מיד.

ותזכרו שחוקי משמעת הנתיבים לא חלים בתנועה צפופה, ולכן גם לא בעמידה ברמזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בכל אופן, זו ממש לא הבעיה הקשה ביותר בכבישי הארץ, כדי שתהיה לנו עילה להתרעם דווקא עליה כל כך הרבה.

זה לכשעצמו לא בעיה קשה, אבל זה גורם לבעיות קשות כי זה גורם לנהגים להתעצבן, להקשות על מעבר נתיבים בעקיפה, בלימות פתע, ועוד דברים שגורמים לתאונות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ספק שזה גורם שאחראי לחלק מהתנגשויות ״סטיה מנתיב״ שמככבות אצלנו, אבל עד שאין מחקר רציני אם לא שורת מחקרים שמראה שזה גורם משמעותי להתנגשויות, ולהתנגשויות קשות בפרט, זה פשוט לא עניין חשוב.

נהיגה בגילופין וכיוצא בה - זה חשוב. גזילת זכות קדימה - זה חשוב. התנהגות הולכי רגל - זה חשוב. ציות לרמזורים - זה חשוב. שמירת רווח - זה חשוב.

אחרי כל זה תדברו איתי על משמעת נתיבים. מה שחשוב זה לא קורת הרוח שלכם בשעת נהיגה אלא הסיכון אליו אתם נחשפים, והקורלציה בין השניים לאו דווקא כה מובהקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היותר גדולה לרוב, זה אלו שנוהגים במהירות הזהה לך כאשר אתה בנתיב ימני ונוסע על 90-100 או 110 ולמעשה, כאשר אתה מבין שעוד מעט אתה מתחיל להתקרב לרכב מלפנייך הנוהג באופן די איטי, אין לך סיכוי לעבור בגלל הדביל התורן משמאלך ואתה גם מבין שאתה אולי בשטח המת שלו ואז אתה נאלץ או להאיץ או להאט בצורה משמעותית או לצפור לו שיבין, באמת לא נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי, אבל מכיר, סיבה אחת עיקרית לענין הזה שבו לא מעט נהגים מתנחלים שם בשמאל כי להבנתם הלקויה, הכמעט אינסטיקטיבית, שם הכי בטוח, אף אחד לא יעקוף אותך וחשוב מכך אתה לא צריך לעקוף אף אחד. נוסעים כל הזמן ישר עד שמגיעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ספק שזה גורם שאחראי לחלק מהתנגשויות ״סטיה מנתיב״ שמככבות אצלנו, אבל עד שאין מחקר רציני אם לא שורת מחקרים שמראה שזה גורם משמעותי להתנגשויות, ולהתנגשויות קשות בפרט, זה פשוט לא עניין חשוב.

נהיגה בגילופין וכיוצא בה - זה חשוב. גזילת זכות קדימה - זה חשוב. התנהגות הולכי רגל - זה חשוב. ציות לרמזורים - זה חשוב. שמירת רווח - זה חשוב.

אחרי כל זה תדברו איתי על משמעת נתיבים. מה שחשוב זה לא קורת הרוח שלכם בשעת נהיגה אלא הסיכון אליו אתם נחשפים, והקורלציה בין השניים לאו דווקא כה מובהקת.

אבל חן, הנתיב השמאלי זה רק סימפטום. לא מהות הבעיה.

בוא למרכז תל אביב, תעמוד איזה חצי שעה בכל צומת ותסתכל. החדשות הטובות היחידות הן, שרוב הנהגים עדיין עוצרים באדום.

זה החוק היחיד שעדיין הרוב המוחלט מקפיד עליו. כל השאר? בוטל כבר מזמן, בטח אם אתה רוכב על דו"ג מכל הסוגים.

וזה בדיוק מהסיבות שהוא מתאר בכתבה.

וכן כבר כתבתנו על זה כבר המון. הקו המנחה היחיד בחייהם של רבים כאן, בטח בכבישים, הוא "חחח עליי לא יעבדו". וכשמשטרת התנועה הארצית מעדיפה להקצות אחוז כזה אחר, שהוא לא אפס, ממעט כח האדם שעומד לרשותה, להורדת של "רכבים משוברים" מהכבישים; כשאני חולף על פני 3 ניידות בירידה ממבשרת ציון לכיוון תל אביב, שכל תכליתן היא לצלם עבירות מהירות, אז אין גם מה שישנה את זה.

אגב, אני מתבכיין על זה מלא, אבל באמת, הייתי רוצה פעם לעשות סקר אנונימי בקרב תושבי מדינת ישראל, עם דגש על רוכבי אופנועים מכל הסוגים: אם מחר המדינה מאפשרת לבטל כל חוק תנועה מיותר, איזה חוקים הנהגים והרוכבים פה כן יבקשו להשאיר, ויתחייבו לכבד. לדעתי, קבוצה ריקה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך להשבע. אני פירסמתי עוד אתמול והשרשור מסיבה לא ברורה נמחק תוך דקות ספורות. מאחר ויש לי הרגשה שגם הפוסט הזה הולך להמחק בעוד דקות ספורות, בואו וננצור את הרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת עוד בעיה. הנתיב המרכזי הרי גם הוא נתיב עקיפה, ואנשים או שאינם מודעים לכך או שזורקים ז' - התוצאה זהה. אם יהיו מבצעים של המשטרה על נסיעה בנתיב שאינו הימני ביותר, יהיה הרבה יותר נעים לנוע בכבישים, אבל זה הרבה פחות סקסי מלפרסם בפייסבוק מודעות גיוס למלחמה במכוניות משופרות או לעמוד מתחת לאיזה עץ עם ממל"ז.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ותמיד יהיו אלה שיפלטו "מה אכפת לך באיזה נתיב, אני נוסע במהירות המקסימלית המותרת אז אסור לך לעקוף אותי".

אנשים כאלה צריך לשלול להם את האזרחות ולשלוח אותם חזרה לסודן.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...