Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמאלנים, נמאסתם!

menir1
שימו לב! השרשור הזה בן 2386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 162
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עושים כמצוות ראש הממשלה ונושאי הכלים שלו - סוף לשמאלנים....

אך צודק במקרה של נהיגה בנתיב השמאלי בכביש,

גורם התנהגותי המהווה עיכוב והפרעה להתנהלות התנועה בכבישים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5020184,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל החכמולוגים השמאליים שמאיטים/ נותנים נגיעה על הברקס מתי שנצמד אליכם מישהו מעצבן/ ממהר/ ערס/ לא משנה מי: אם יש לכם אפשרות לזוז לימין, פשוט תעופו כבר לנתיב הימני ואל תנסו לחנך אף אחד.

מישהו יכנס בכם יום אחד ואפילו אם הוא קוף/ ערס/ מפגר ואפילו אם בית המשפט יקבע שהוא אשם והביטוח שלו יכסה הכל, אתם באמת רוצים את זה? רק בגלל שהז@ן של אחד מכם קטן מדי?

אני מבין נגיעה בברקס או אורות סכנה אם מישהו מתקרב מהר אבל הוא עדיין רחוק מכם. אבל אם הוא כבר צמוד ואין לכם שום אפשרות לברוח ימינה, אז תישארו באותה מהירות ותנסו לצפות מה עלול לקרות לפניכם, בלי התחכמויות - רק אורות סכנה אן איתות ימינה והתנהגות מה שיותר צפוייה וקבועה עד שתוכלו לפנות את המסלול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין נגיעה בברקס או אורות סכנה אם מישהו מתקרב מהר אבל הוא עדיין רחוק מכם. אבל אם הוא כבר צמוד ואין לכם שום אפשרות לברוח ימינה, אז תישארו באותה מהירות ותנסו לצפות מה עלול לקרות לפניכם, בלי התחכמויות - רק אורות סכנה אן איתות ימינה והתנהגות מה שיותר צפוייה וקבועה עד שתוכלו לפנות את המסלול.

אני לרוב לא מאותת לנצמדים עם אורות בלם, אבל בסופו של היום - העדיפות הראשונה זה להרתיע את הנצמד כדי שיתרחק.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לתת 900 דוחות תוך 10 ימים צריך 3-4 ניידות.

לתפוס מישהו שלא שומר על השמאל בצורה בוטה מאוד לוקח אולי 5 דקות וניידת יכולה לתת גם 30 דוחות ביום.

לא ממש מרשים.

וגם הקטע של הנקודות הוא אידיוטי.

90% מהאנשים שעושים את זה לא מודעים לזה שזה בעייתי או לא חוקי.

צריך לתת קנסות הולכים וגוברים, כלומר בפעם הראשונה זה 100 שקל, אחר כך 250, אחר כך 500 ואז 1000.

אין היגיון בלתת 6 נקודות לנהג שעושה את מה שהוא עושה כל יום בלי להבין שזה לא בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג שעושה כל יום דבר לא בסדר בלי להבין שזה לא בסדר, מקומו לא מאחורי ההגה.

העונש ראוי.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר תלמיד נהיגה שלא יודע שבטסט אסור לו לנסוע בשמאלי, ומאחר וכל מי שעל הכביש היה תלמיד נהיגה, כולם יודעים מבחינתי שאסור, פשוט אחרי לימודי הנהיגה והטסטים הם חושבים משום מה שהכביש והחוקים הם שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, אחרי הטסט אסור לאותת יותר!

אני חושב שצפצופי המובילאי קצת מחזירים את עניין האיתות בדלת האחורית.

אולי צריך פיצ'ר במובילאי שיצפצף אחרי עשר שניות של הרדמות על השמאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לתת 900 דוחות תוך 10 ימים צריך 3-4 ניידות.

לתפוס מישהו שלא שומר על השמאל בצורה בוטה מאוד לוקח אולי 5 דקות וניידת יכולה לתת גם 30 דוחות ביום.

לא ממש מרשים.

וגם הקטע של הנקודות הוא אידיוטי.

90% מהאנשים שעושים את זה לא מודעים לזה שזה בעייתי או לא חוקי.

צריך לתת קנסות הולכים וגוברים, כלומר בפעם הראשונה זה 100 שקל, אחר כך 250, אחר כך 500 ואז 1000.

אין היגיון בלתת 6 נקודות לנהג שעושה את מה שהוא עושה כל יום בלי להבין שזה לא בסדר.

זה בדיוק זה.

עוד פעם הוא יצבור עוד נקודות.

ואז כבר ישלם 250 שח נוספים ו3 ימי עבודה על קורס נהיגה מונעת.

שם יסבירו לו באיזה נתיב צריך ללמוד ולמה לא עולים על הגה מבלי להכיר את החוקים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיותר.

הקורסים של נהיגה מונעת לא באמת יעילים שלילה לא באמת יעילה במקרים האלו.

זה רק עושה נזק וגם מעלה את הסיכוי שאדם שנחשב לנורמטיבי 90% מהזמן וגם מחשיב את עצמו לנורמטיבי, פתאום רואה שהמערכת מחרבנת עליו ולוקחת לו את הרישיון.

צריך לשמור את זה לעבירות שבאמת מסכנות חיים באופן מיידי כמו עקיפה בפס לבן או התנהגות בריונית אקטיבית (לחתוך מישהו למשל, או לנסות להוריד אותו לשוליים).

שלילה זה משהו שמטלטל את החיים ומשבש אותם קשות, במיוחד אם אותו אדם הוא בעל משפחה והוא למשל הנהג היחיד.

יש אנשים שהרישיון הוא צורת התחבורה היחידה שלהם, ושל עוד אנשים שתלויים בהם.

המדינה מתרשלת בחינוך.

זה שמישהו שמע לפני 20 שנה ממורה הנהיגה שלו שהוא צריך להיות בימין, לא אומר שהוא יעשה את זה כי אף אחד לא עושה את זה.

אנשים לא זוכרים את הכללים, ואם הם כן אז הם לא מצייתים להם כי הנורמה זה לא לציית.

זה כמו איתות.

אז אמרו.

לתת נקודות זה אידיוטי כי זה שיש למישהו נקודות לא יגרום לו לנהוג יותר טוב, אלא פשוט להישמר משוטרים ואולי לדפוק בלימות פתע מדי פעם כשהוא חושד שיש שוטר.

אין פרופורציה בין העבירה והעונש.

נראה לכם הגיוני שעל תמרור עצור מקבלים 4 נקודות ועל העבירה הזאת 6?

היא מעצבנת אבל לא מייצרת סכנה מיידית.

קנסות שעולים בסכום כל פעם שתופסים אותו? בכיף, כי אם תפסו מישהו 4 פעמים זה אומר שיש שם בעיה.

אבל לתת 6 נקודות על עבירה שלא מסכנת חיים והיא נחשבת לחלק מהנורמה?

לא יעיל ולא פרופורציונלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכנת חיים זו דעתך השגויה.

אולי מסכנת מעט יחסית לאחרות. נראה כשייצא איזה מחקר.

הענישה דווקא מאוד תואמת. מדבריך משתמע, כמו עם הנהגים האלו בשמאלי, שאתה מזלזל בחשיבות שבהיכרות עם חוקי התנועה לנסיעה בטיחותית. זה שאדם לא ידע מה הוא עשה לא בסדר, לא אומר שלא מגיעה לו ענישה היות וכל החוקים הובהרו היטב במהלך לימודיו והוא בחר להתעלם או לא ללמוד.

אף אחד מאיתנו לא יפעיל מלגזה בלי לוודא שאנחנו מיומנים בה היטב, אף אחד מאיתנו לא יתחיל לנתח אנשים אחרים מבלי ללמוד רפואה - ויחד עם זאת, אנשים מרשים לעצמם לעלות על מכונות ההרג הכי גדולות במדינה מבלי לשלוט בהן או בחוקים באופן מוחלט, או לפחות קרוב לכך. זה מבאס.

אם כל חיי היו תלויים ברישיון - הייתי משקיע פי מיליון בכדי לדעת חוקים ולנהוג נכון. אתה לא?

זה רק ממחיש את חוסר החשיבות שאנשים מייחסים לנהיגה בכלי מתכתי שנע במהירות תלת ספרתית. כמו שאמרתי, מבאס.

לכן לדעתי הענישה מאוד פרופורציונלית.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל החכמולוגים השמאליים שמאיטים/ נותנים נגיעה על הברקס מתי שנצמד אליכם מישהו מעצבן/ ממהר/ ערס/ לא משנה מי: אם יש לכם אפשרות לזוז לימין, פשוט תעופו כבר לנתיב הימני ואל תנסו לחנך אף אחד.

מישהו יכנס בכם יום אחד ואפילו אם הוא קוף/ ערס/ מפגר ואפילו אם בית המשפט יקבע שהוא אשם והביטוח שלו יכסה הכל, אתם באמת רוצים את זה? רק בגלל שהז@ן של אחד מכם קטן מדי?

באמת שאני לא מבין את התועלת בלחיצה כלשהי על הברקס בזמן שאתה בנתיב השמאלי.

מישהו נצמד אליכם? תנו גז ושחררו את הנתיב מהר יותר.

כל דבר אחר הוא לא רק מעצבן, אלא מסוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשנצמדים אליך אתה רוצה:

א. להוריד מהירות או להגדיל רווח מהרכב המוביל כך שתוכל בכל מקרה שלא יבוא להיעצר בצורה שמביאה בחשבון גם את הרכב שמאחוריך. עקרונית, הוא פוגע במעטפת הבטחון שלך על ידי היצמדות, אז אתה צריך להרחיב אותה חזרה מקדימה כפיצוי.

ב. אם אפשר, להרתיע אותו שירד ממך.

הסיבה היחידה שאני לא אוהב בלימה במקרה כזה היא אם עושים את זה באופן ממושך זה יוצר דיסנטיזציה לאורות בלם אצל הנהג שמאחור. אבל כפעולה חד פעמית - זה צעד כשר לחלוטין כדי לשמור על מעטפת הבטיחות.

ותזכור: שתי עוולות לא יוצרות צדק, ובוודאי שעיכוב עקיפה (עקב הישארות בשמאל) אינו מצדיק היצמדות, שהיא עבירה חמורה בהרבה.

לא מסכנת חיים זו דעתך השגויה.

אולי מסכנת מעט יחסית לאחרות. נראה כשייצא איזה מחקר.

הענישה דווקא מאוד תואמת.

היא כן מסוכנת, אבל ככל הנראה, לא מאוד.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם ניקו

לא אשמתי או אשמת המדינה שאדם שהרישיון הוא כל חייו, לא מציית לחוקים, אם זה היה חשוב לו כמו שזה אמור להיות חשוב לי, הוא היה מציית.

לי הרישיון מאוד חשוב ואני נמצא על הכביש כמה שעות כל יום, ובימים שלא - הרכב מנייד אותי בצורה מהירה משמעותית מאלטרנטיבה ממקום למקום.

בגלל זה אני משתדל לשמור על החוקים, קניתי רכב מכספי היקר, שילמתי אלפי שקלים למורה נהיגה כדי ללמוד ולקבל רישיון, למה שאעבור על החוקים ואסכן לעצמי את הרישיון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...