Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"מבחן" - אוטו תל

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גדעון חי בתל אביב, עובד בתל אביב, נושם, אוכל, ישן ומשחק בתל אביב. אז זה די הגיוני שהוא ילך לבדוק את אוטו תל, שירות שיתוף רכב, ניחשתם נכון - של תל אביב.

MAIN.JPG

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מעניין.

בחיפה צפויה התחלת פיילוט דומה בעוד כחודשיים. גם car2go.

הטויסט - הרכב יהיה רנו זואי חשמלי.

לפני כשבוע-שבועיים ראיתי לראשונה סימון של צמד מקומות חניה ייעודיים (ברחוב הנטקה). כראוי לרכב חשמלי המשבצת צבועה ירוק בוהק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"שירות" הזה מייצג את כל מה שציני ורע במדינתנו.

הוא יקר.

הוא גוזל מהתושבים עוד מהמשאב היקר ביותר בערך שיש בעיר - חניה - לטובת חברה פרטית.

הוא דוחף אנשים לוותר על רכב פרטי, מבלי שיש (או יהיה אי פעם) מענה ראוי ותחבורה ציבורית מתפקדת.

אם מספיק אנשים אכן יוותרו על רכב ויתבססו על השטות הזו, כמובן שדי מהר לא יהיו מספיק רכבים. ואז מי שוויתר על רכב יקלל את הרגע שבו עשה את זה.

ההשוואות המופרכות לפרויקטים דומים בחול הן שיא הציניות (כמובן, יחד עם מסע הקנסות לרוכבי אופניים בעיר). באמת הגיוני להשוות מדינה חצי דתית, שהדת משתקת בה תחבורה ציבורית לכמעט 20% מהזמן במהלך השבוע, למקומות מתפקדים בעולם בהם באמת אפשר לסמוך על תחב"צ במהלך כל השבוע, גם כשרוצים לצאת מהעיר הגדולה.

וזה תכלס מסכם את הכל. בעולם הגדול מפעילים תחבורה ציבורית עובדת. או לפחות לא משתקים אותה ליום וחצי בשבוע. במדינת הקומבינה ממציאים מיליון ואחד פרויקטי דגל, שמנסים לך ללכת בלי ולהרגיש עם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השירות לא אמור להחליף תחבורה ציבורית, הוא גם לא אמור להיות תלוי בה, ואין באמת סיבה שאם הוא פותר בעיה לחלק מהתושבים, הם יצטרכו לחכות לו עד שתהיה תחבורה ציבורית הולמת, במקום להתחיל להשתמש בו כבר עכשיו.

אם השירות יהיה טוב לאורך זמן, והכל תלוי בזה כמובן, יותר אנשים ישתמשו בו. מה שאומר שיותר אנשים יוותרו על הרכב שלהם, יתווספו עוד מכוניות לשירות (אבל הרבה פחות מאשר אם כל המשתמשים יחזיקו רכב פרטי כל אחד), והחניות שנכון, נקודית עכשיו "נלקחו" מן התושבים עבור השירות, לא באמת יהיו במצב הזה, כי לשירות תהיה סיבה להתקיים. שוב, אם, וזה אם גדול, השירות יוכיח את עצמו. אם הוא לא, הוא יופסק, יצחקו עליו בתקשורת, והחניות יחזרו להיות ציבוריות.

שורה תחתונה, אם השירות יהיה טוב באמת, הוא יחסוך לתושבים זמן וכסף. הוא בהחלט לא יקר לעומת אחזקת רכב פרטי, כאשר השימוש הוא חד/דו שבועי +-.

עריכה אחרונה על ידי Caveman

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שאני לא צופה לשירותים האלה עתיד גדול, כיון שהם יהיו יעילים אולי במרכזי העסקים, אבל לא באזורי המגורים, שם הם לא יהיו סמוכים לבתים אלא באיזה מקום מרכזי ומרוחק, וכיון שמדובר בגוש דן - גם למגיעים ברכב כזה הביתה יהיה קושי למצוא חניה כך שהעלות לגדל עקב ההקפות בשכונה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא יחזיק עד ש... אנשים יגלו שהם לא באמת יכולים לנסוע לבקר את ההורים מחוץ לעיר, כי אין רכבים פנויים.

כפי שאמרתי לך כבר, בעייני זו ציניות לדחוף אנשים לוותר על רכב פרטי באופן גורף, תוך שיודעים וודאית וחד משמעית שתחבורה ציבורית אמיתית לא תהייה כאן אף פעם.

כמובן, אם הפרויקט הזה ישאר ברמה שהוא - X מכוניות ראשונות, אחוז קטן מ-X משתמשים במכוניות בכל רגע נתון והמון תושבים פשוטים אחרים, שזועמים שלקחו להם עוד מקום חניה יקר - הוא "יצליח" בגדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר עכשיו הוסיפו עוד רכבים לשירות, אין סיבה שלא יוסיפו עוד אם יצטרכו. בסופו של דבר, גם אם כל תושבי העיר ישתמשו בשירות, עדיין יהיו פחות רכבים על הכביש ברגע נתון, או בחניות ברחבי העיר. הסיבה היא שלא כולם משתמשים באוטו שלהם 24/7. ובזמן שהם לא, אחרים ישתמשו בו.

אף אחד לא דוחף, יש פה יוזמה עסקית של חברה פרטית, שכן, רוצה וצריכה להרוויח כסף, ומציעה שירות, שכרגע עוד לא בשל, אבל לא רחוק משם. אותה חברה כבר מפעילה שירות אחר, דומה, שמצליח מאוד כבר תקופה ארוכה. אם השירות יכשל, היא תמשיך לכיוון אחר. אם לך זה לא מצאים, זה לגמרי בסדר, אבל לאחרים זה כן. אולי לא יהיו מספיק אנשים שזה יתאים להם, אולי כן, נדע בהמשך.

אין קשר בין השירות הזה לתחבורה ציבורית, ואני לא מבין למה אתה ממשיך לנסות ולייצר אחד. אנשים שרוצים רכב, אבל לא צריכים אותו 24/7, ישארו עם רכב, וישלמו על השימוש פחות מאשר אם הוא היה בבעלותם הפרטית.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשר הוא מאוד ברור.

אני רוצה לנסוע ביום שישי לבקר את ההורים שלי.

היום אני נוסע ברכב שלי. חברים שלך יסעו ברכב של אוטו תל. במה אף אחד לא יסע? כן, אוטובוס.

עכשיו דמיין לעצמך מצב נפלא, שבו יש אוטובוס בשישי בערב, ממרכז תל אביב, לכל אחד מהפרוורים שלה.

אני עדיין אסע ברכב, כי אני סנוב. חברים שלך אולי עדיין ישלמו לאוטו תל, אם זה נגיש להם כלכלית. אלפי אנשים אחרים יסעו בתחבצ. כמו שקורה בכל מדינה אחרת בעולם.

הפרויקטים הנהדרים האלו מוכוונים לאוכלוסיה מאוד ספציפית. אנשים שגרים בתל אביב, עובדים בה (או הבורסה לכל היותר), לא יוצאים ממנה כמעט אף פעם (פעם בשבוע לכל היותר), אין להם ילדים שהם צריכים להסיע. עכשיו, אין משהו רע כשלעצמו בזה שיש פרויקט שמאפשר לאנשים כאלו לא להחזיק ברכב. יש משהו רע מאוד (אבל מאוד) בזה שגם המדינה וגם העיריה מקשות, מצד אחד, על בעלי רכבים פרטיים שלא נופלים בקטגוריה הנל (וזה לא רק הפרויקט הזה. זה גם צמצום במקומות חניה בבניינים חדשים, דיבורים על אגרה בכניסה לעיר ושאר הירקות), ומצד שני אדם שיגיד לך שהוא חושב שבאמת תהייה פה תחב"צ ראויה אי פעם, כנראה לקח סמי הזיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו בשכונה (רמת חן בחיפה) הוקצו 2 מקומות חניה לטובת הפרויקט המוזר הזה, קשה לי לראות מי מתושבי השכונה ישתמש בשירות חוץ מילדים שרק קיבלו רישיון אבל לא מקבלים את האוטו מאבא..

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא יחזיק עד ש... אנשים יגלו שהם לא באמת יכולים לנסוע לבקר את ההורים מחוץ לעיר, כי אין רכבים פנויים.

אפשר לעצור כאן.

כל מי שינסה עכשיו להזמין באמצעות Car2go רכב לערב ראש השנה (או לכל ערב שישי סטנדרטי) יגלה שאין לו אפשרות לעשות זאת, אלא אם כן בא לו לתפוס מונית ולנסוע מרחק של מס' קילומטרים טובים בשביל איזו i800.

בחגים האחרונים הם תיגברו ותפסו קומה שלמה בחניון שנמצא קרוב לבית שלי אך זה גם לא עזר. מאמין שעם אוטו-תל המצב לא יהיה שונה, אם בכלל.

מלבד העניין של הזמינות, עצם העובדה שלא ניתן לקחת רכב ולהשאיר אותו בנקודה שונה מזו שלקחת אותו, מחסלת את כל הקונספט ה"חברתי/שיתופי" שעליו car2go מנסה להתבסס.

ובאשר לצורך בלתעד את הכל לפני הכניסה לרכב, מאמין שניתן להסיר את הדאגה הזו באמצעות תוספת של ביטול השתתפות עצמית למנוי. ב Car2go מדובר ב 50-60 ש"ח לחודש שמוחזרים לך אם לא ביצעת נסיעות כלל במהלך החודש.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק עוד תחנה בדרך לעולם שונה מבחינה תחבורתית.

לצערינו, (אני מניח שכל החברים כאן אוהבי עד חולי הגה) נהיגה ובעלות על רכב זהו עולם הולך ונעלם. בעתיד (20 שנים בערך) לא יהיו יותר רכבים פרטיים. אני אומר לצערינו כי אנחנו אוהבים את הרכב ואת הנהיגה בו. אך אם מסתכלים על התמונה הרחבה, מבחינת יעילות זה יהיה עולם שונה וכנראה (שוב לצערינו) הרבה יותר טוב. פעם לפני הרבה שנים כאשר אדם היה נכנס למעלית היה אדם שמפעיל אותה. היום המעליות החדישות מהירות מאד ומבוקרות מחשב.

כך כנראה יהיה עם עולם הרכב. וכל נושא השיתופיות זוהי עוד תחנה בדרך לאוטומציה מלאה. יצרניות הרכב כבר מתכוננות לנושא. אחת קונה את מובילאי אחת משקיעה בגטקסי ואחרת משקיעה בחברות כמו אוטו תל.

לפחות לנו יהיו זכרונות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו בשכונה (רמת חן בחיפה) הוקצו 2 מקומות חניה לטובת הפרויקט המוזר הזה, קשה לי לראות מי מתושבי השכונה ישתמש בשירות חוץ מילדים שרק קיבלו רישיון אבל לא מקבלים את האוטו מאבא..

היות ובחיפה והם לא משכירים מתחת לשנתיים רשיון, והיות וההשתתפות העצמית על נזק היא 2000 שח, אני לא רואה המון ילדים מתנפלים על המיזם.

כמו כן העלות (100 שח לשעה) מוציאה את כל הכיף מהענין

עם קצת ציניות, 300 מקומות החניה באזורים קריטיים שנגרעו מתושבי העיר לטובת המיזם יכניסו הון לעיריה בדוחות חניה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשר הוא מאוד ברור.

אני רוצה לנסוע ביום שישי לבקר את ההורים שלי.

היום אני נוסע ברכב שלי. חברים שלך יסעו ברכב של אוטו תל. במה אף אחד לא יסע? כן, אוטובוס.

עכשיו דמיין לעצמך מצב נפלא, שבו יש אוטובוס בשישי בערב, ממרכז תל אביב, לכל אחד מהפרוורים שלה.

אני עדיין אסע ברכב, כי אני סנוב. חברים שלך אולי עדיין ישלמו לאוטו תל, אם זה נגיש להם כלכלית. אלפי אנשים אחרים יסעו בתחבצ. כמו שקורה בכל מדינה אחרת בעולם.

הפרויקטים הנהדרים האלו מוכוונים לאוכלוסיה מאוד ספציפית. אנשים שגרים בתל אביב, עובדים בה (או הבורסה לכל היותר), לא יוצאים ממנה כמעט אף פעם (פעם בשבוע לכל היותר), אין להם ילדים שהם צריכים להסיע. עכשיו, אין משהו רע כשלעצמו בזה שיש פרויקט שמאפשר לאנשים כאלו לא להחזיק ברכב. יש משהו רע מאוד (אבל מאוד) בזה שגם המדינה וגם העיריה מקשות, מצד אחד, על בעלי רכבים פרטיים שלא נופלים בקטגוריה הנל (וזה לא רק הפרויקט הזה. זה גם צמצום במקומות חניה בבניינים חדשים, דיבורים על אגרה בכניסה לעיר ושאר הירקות), ומצד שני אדם שיגיד לך שהוא חושב שבאמת תהייה פה תחב"צ ראויה אי פעם, כנראה לקח סמי הזיה.

אני עדיין לא מבין איך זה שיש פרוייקט שנותן פתרון לחלק מהאוכלוסיה, לא טוב, בגלל שאין תחבורה ציבורית. אתה בעצמך אומר שאין דבר רע במתן פתרון/מענה לאותה אוכלוסיה שמתאימה פה.

אתה מדבר ומתלונן על נושא אחר, שלא קשור לשירות הזה, כותב שסה״כ אין משהו רע בפתרון, ותוך כדי כותב ומתלונן שהשירות הוא ההתגלמות של כל מה שציני ורע במדינה שלנו. סורי, איבדתי אותך איפשהו פה.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארמגדון - איפה ראית את תנאי השירות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...