Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברגי ספייסרים נעולים כנראה עם לוקטייד על הנאבה

darion
שימו לב! השרשור הזה בן 2401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האלן היום רציתי להחליף ברקסים קדימה ואחורה ויש לי ספייסרים בגלל הגאנטים כנראה מי ששם את הגאנטים והרכיב את הספייסרים נעל כמה ברגים עם לוקטייד..

ניסו לפתוח באקדח אוויר עם ידיות מומנט ולא נפתח הבורג לא זז

מה האופציות שיש חוץ מלחתוך את הברגים ואת הנאבה (יהיה צורך בהחלפה של הנאבה ושל הספייסרים בחדשים) האם יש אופציות אחרות ? או מישהו שמוכן או יודע או יש לו כלים להוציא את הברגים האלו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שעם ידית מומנט מספיק ארוכה, זה לא ייפתח, תלביש צינור אינסטלציה על הידית ותן לה בראש.

אם זה לא עובד, לעבוד בעדינות עם ברנר.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלן היום רציתי להחליף ברקסים קדימה ואחורה ויש לי ספייסרים בגלל הגאנטים כנראה מי ששם את הגאנטים והרכיב את הספייסרים נעל כמה ברגים עם לוקטייד..

ניסו לפתוח באקדח אוויר עם ידיות מומנט ולא נפתח הבורג לא זז

מה האופציות שיש חוץ מלחתוך את הברגים ואת הנאבה (יהיה צורך בהחלפה של הנאבה ושל הספייסרים בחדשים) האם יש אופציות אחרות ? או מישהו שמוכן או יודע או יש לו כלים להוציא את הברגים האלו ?

הדרך הנכונה לפתוח ברגים שאובטחו בעזרת נוזל לאבטחת ברגים היא חימום הבורג לטמפ' של 250 מעלות צלזיוס.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חימום האזור כרוך בכך שהגריז במיסב יפגם, וכנראה הצלחת תתעוות..

החום יעבור לבורא במהרה וגם הוא יתפוס נפח לכן צריך לקרר הבורג במקביל..

ממליץ על אופציית פתיחת ברגים עים פטיש צול או 3/4 בכוח מסיבי והחלפת הברגים פלוס מברז להברגות

מי שלא נשם אבק דרכים.. לא ישאף אוויר פסגות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חימום האזור כרוך בכך שהגריז במיסב יפגם, וכנראה הצלחת תתעוות..

החום יעבור לבורא במהרה וגם הוא יתפוס נפח לכן צריך לקרר הבורג במקביל..

ממליץ על אופציית פתיחת ברגים עים פטיש צול או 3/4 בכוח מסיבי והחלפת הברגים פלוס מברז להברגות

נזק בהחלט עלול לקרות במידה ואתה מחמם זמן רב את הבורג. גם נסיונות פתיחה עם פטיש אוויר עלולים לגרום נזק לבורג וגם להברזה ולשאר המכלולים.

יישנם ייצרנים אשר אוסרים פתיחה של ברגי הגלגלים עם פטיש אוויר מהסיבות שציינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסו לפתוח עם ידית מומנט + לחבר אליה צינור מברזל ענק - זה לא נפתח!

כנראה נעול בלוקטייד חזק מאוד שלא מאפשר פתיחה של הברגים..

לא אכפת לי שהצלחת תהרס ממילא הכוונה היית לפתוח גם להחליף אותה.

חימום עם ברנר לא ניסנו אבל גם לא הציעו זאת במוסך..

האפשרות היחידה שהועלת לפתוח את הברגים זה בעצם לחתוך אותם מהראש ואז להוציא את הברגים ואז בעצם הספייסרים יהרסו ונצטרך ספייסרים חדשים..

בכל מקרה החלפנו ברקסים קדימה ואחורה ואין רעידות .. כנראה שאשאיר את זה ככה עד להחלפה הבאה ואני יבוא מוכן מראש לדעת שצריך לחתוך את הברגים ולהיות מוכן עם רבעיית ספייסרים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מה מבחינת היחלשות של החומר בחימום? יהיה בטיחותי לסגור שוב את הבורג או שיהיה צורך בחדש?

כללי

ברגים המיועדים להידוק גלגלים הם מקבוצת חוזק 8.8 או 10.9 שעברו תהליך חיסום והרפייה לפי תקן DIN/ISO ומתאימים לעבודה רצופה בתנאי טמפ' של עד 150 מעלות צלזיוס.

חימום הבורג לטמפ' של 250 מעלות צלזיוס לזמן קצר הדרוש בכדי לשחרר את האבטחה שנוצרה בגלל שימוש בנוזל לאבטחת ברגים לא אמור

לפגוע בתכונות המכניות של הבורג. חשוב לנסות לפתוח את הבורג יישר אחרי החימום.

על-מנת לשנות את התכונות המכניות של הברגים כלומר שינוי במבנה המטלוגרפי של הפלדה צריך לחמם את הבורג לטמפ' של מעל 300 מעלות צלזיוס למשך זמן רב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מאזור הצפון אתה מוזמן אלי לניסיון עם ה אימפקט שלי. או שהיא תפתח או שהבורג ישבר אני מאמין. יצא לי כמה פעמים לסגור איתה ברגים ברכב עם לחיצה קצרה ובמוסך ופנצריות לא הבינו למה הבורג לא נפתח [emoji23]

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי בלבד!

יש אפשרות לפרק את הגלגל מהבורג המרכזי של הנאבה.. ז"א שגלגל יצא עים הנאבה ולחץ הבילום והקליפר והמיסבים וכך למעשה תתאפשר עבודה על הברגים ביעילות..

אם זה לוקטייד 277 אז ה BG יחליש אותו כשיחלחל פנימה.

מי שלא נשם אבק דרכים.. לא ישאף אוויר פסגות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון למי שמעוניין ורוצה לדעת מה עשינו בסופו של דבר

קבעתי עם אחד מהמוסכים באזור המרכז על עבודה לחילוץ ספייסרים והחלפתם.

מגלגל ימין הצלחנו להוציא את כל הברגים מלבד בורג אחד שממילא הראש שלו היה קצת אכול

מגלגל שמאל קדימה 2 לא נפתחו

לא היית ברירה , חתכנו את הספייסרים עם דיסק (הספייסרים היו מאלומיניום) ולכן לחתוך אותם היה דיי קל ופשוט

לאחר החיתוך של הספייסר מסביב לבורג , הלחץ השתחרר והבורג נפתח עם פותח גלגלים.

מה שכן הברגים לא היו נעולים עם לוקטייד , הם היו מוברגים ממש חזק על למצב שעם הזמן והחום והחלודה כנראה ננעלו חזק מאוד על הצלחות מקדימה.

בסופו של דבר המשימה הצליחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...