Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה CX5 2014 - להשאיר או לקנות חדש?

Alon BenHarosh
שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש ברשותי את דגם הכניסה של ה CX5.

עברו 3 שנים ואני מאוד ציפיתי למאזדה החדשה שתצא.

אך אבוי, המערכות שחשבתי / רציתי שיכנסו לCX החדשה לא נכנסו בגרסת הבסיס. אני מדבר על מערכת בקרת שיוט אדפטיבית (ACC) ושמירה אקטיבית על נתיב (LAS).

הנתון הזה אכזב אותי והתחלתי לחפש רכבים עם המערכות הללו ועד כ 165 אלף שח.

נסעתי על היונדאי איוניק. למרות שעל הנייר היא בול מבחינת המערכות וגם המידות היבשות סבבה, הנהיגה בה בנסיעת המבחן הרגישה לי צפופה והמרחב הפנימי "סגר" עלי.

לאחר מכן עשיתי נסיעה בקיה נירו. מבפנים הכל היה סבבה וגם הנסיעה טובה, אך אבוי לבושה ברגע שייצאתי מהרכב... מילא הרכב היה אמור להיות משפחתי, אבל הוא מתיימר להיות ג'יפון והחיצוניות שלו מאכזבת.

על נסיעה בCHR של טויוטה ויתרתי כי הבנתי שהוא קטן עד מאוד.

מפה לשם התחלתי לבחון גם את המאזדה 3 בגרסה הכי גבוהה שלה ואת המאזדה 6 בגרסת הוואגון, סקודה אוקטביה החדשה 1.8 בגרסה הגבוהה, ואולי בסוף אקנה שוב את ה CX

לצערי, מרוב עצים אני כבר לא רואה את היער...

למי ששרד עד כה אתמצת מה אני מחפש:

מבחינתי הCX עשה את העבודה וגם שמר יחסית על הערך, כך שברכב החדש צריך להיות לפחות אותם פינוקים ונוחות. אני מאוד מעניין במערכות החדשות של ACC ו LAS אבל כנראה שלא אמצא אותן באותו רכב...

התא מטען של הCX מספיק לי בול (במפרט 442L)

ומאחורה קצת צפוף עם 2 בוסטרים וכיסא תינוק אבל הדלת נסגרת :)

אני נוסע (לרוב זו אישתי שנוסעת...) בערך 15 אלף בשנה ומעמיס את כל המשפחה בשבתות וחגים כך שצריכת דלק היא לא נתון חשוב לי אבל שמירת ערך (כמה שניתן) חשוב לי (אז נפסלו הצרפתיות?).

מה לעשות? איזה רכב אני צריך לקחת? אודה על העזרה.

נ.ב. - רכבי יונדאי ומיצובישי יורדים מהפרק בגלל בעיות מימון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מאזדה 3 צפופה מאחור, צריך לבדוק לפני שעושים משהו.

אמנם אמרת לא יונדאי, אבל בסונטה יש את שתי המערכות שרצית, ברמת הגימור הגבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מזדהה עם האכזבה שלך לגבי מפרט הבטיחות של ה CX5 החדשה. מאכזב....

אני גם חשבתי על הרכב כאופציה עתידית, אבל התאכזבתי ממפרט הבטיחות העלוב והגיבויי המיותר של המובילאיי בהתקנה מקומית. ייתכן שעקב שינויי דרגות הבטיחות ב 2018 עם העדפה למערכות אקטיביות, מישהוא בדלק מוטורס ישקיע בעוד קצת איבזור מקורי?

במצב הנתון, אני במקומך הייתי נשאר כרגע עם ה CX5 2015 שלך ומחכה לראות מה ילד יום בתחילת 2018.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב,

אז כרגע ההצעה הראשונה היא יונדאי I40 - לא רלוונטי כי כלמוביל לא עושה הסכמי מימון עם הבנקים.

ההצעה השניה היא להשאר עוד שנה עם ה CX5 2014 - אפשרות סבירה.

האם יש עוד הצעות?

חשבתי שיהיו פה הצעות לקניית רכב חדש... זה הפורום, לא? :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב,

אז כרגע ההצעה הראשונה היא יונדאי I40 - לא רלוונטי כי כלמוביל לא עושה הסכמי מימון עם הבנקים.

ההצעה השניה היא להשאר עוד שנה עם ה CX5 2014 - אפשרות סבירה.

האם יש עוד הצעות?

חשבתי שיהיו פה הצעות לקניית רכב חדש... זה הפורום, לא? :)

מה עם פורד קוגה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע כמה ישמור על הערך , מותג פורד בדעיכה בארץ, מצד שני מאמין שיהיו כאלה שיחפשו אותו בגרסאות המאובזרות כמשומש.

מצויד במערכת נגד סטייה מנתיב החל מרמת גימור טרנד X , בקרת שיוט אדפטיבית רק בטיטניום X 4X4 שמחוץ לתקציב שלך.

דיי מרווח וגם יחסית כיפי לנהיגה , ובגרסאות המאובזרות שלו מציע אבזור טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכיר לי למה להחליף את הרכב הנוכחי שברשותך?

כי עברו 3 שנים?

א. כן, כלומר לא מעוניין שהפער הכספי בין הרכב שאני מוכר לרכב שאני קונה יהיה גדול מידי

ב. כן, מערכות הבטיחות השתנו והשתפרו (לא?)

ג. כן, לרכב החדש אקבל אחריות חדשה ודי מובטח כי לא יהיו תקלות (לא 100% אבל 95%)

ד. ראיתי שהניסאן X-TRAIL במבצע, 162 ל VISIA בגרסת הכניסה. מה דעתכם? יש לה מולטימדיה בכניסת כניסה? (במפרט רשום שלא אבל בכל זאת אנחנו ב 2017 עם רכב שברגיל נמכר ב 172...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון - מאחר והבנתי כי לצורך מימון רכישת הרכב החדש

אתה מבקש לבצע הסכם מימון עם אחד מהבנקים

ולא משתמש בכסף עודף (חיסכון) שברשותך.

לדעתי האישית רצוי שתמתין עם המהלך של רכישת רכב חדש,

תמשיך לנצל ולהנות מהרכב הנוכחי שברשותך.

לידיעתך, הניסאן X-TRAIL שבמבצע שציינת זה לדגם הישן

שעבר מתיחת פנים זה מכבר וצפוי להיגיע לארצנו עוד בשנת 2017.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, תודה על דעתך.

לא הבנתי לגבי הניסן. זה הדגם שעבר מתיחה וצפוי להגיע עוד דגם חדש? או שהמבצע זה על הדגם הישן? והחדש והמתוח יגיע ב 2018?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרסה מחודשת של הניסאן X-TRAIL תגיע לישראל לקראת סוף השנה.

לאחרונה היבואן יוצא במבצעי הוזלות להקטנת המלאי שברשותו

לקראת קבלת הגרסה המחודשת.

השינויים בגרסה המחודשת הם מאוד מינוריים -

אך נראים היטב בצילומי חוץ ופנים של הרכב המחודש.

תא הנוסעים עבר שדרוג באיכות החומרים,

ההגה עבר שינו לתחתית קטומה,

שודרגה מערכת המולטימדיה.

חיצונית שונה עיצוב הפנסים הקדמיים ועוצב גריל חדש.

שונו הפנסים האחוריים לפנסי לד ועוצב פגוש חדש.

כמו כן עודכנו מערכות הבטיחות ברכב

ולא ידוע אלו מערכות בטיחות יגיעו לארצנו.

פרטים נוספים ניתן למצוא באמצעות שיטוט בגוגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. כן, כלומר לא מעוניין שהפער הכספי בין הרכב שאני מוכר לרכב שאני קונה יהיה גדול מידי

ב. כן, מערכות הבטיחות השתנו והשתפרו (לא?)

ג. כן, לרכב החדש אקבל אחריות חדשה ודי מובטח כי לא יהיו תקלות (לא 100% אבל 95%)

ד. ראיתי שהניסאן X-TRAIL במבצע, 162 ל VISIA בגרסת הכניסה. מה דעתכם? יש לה מולטימדיה בכניסת כניסה? (במפרט רשום שלא אבל בכל זאת אנחנו ב 2017 עם רכב שברגיל נמכר ב 172...)

א. לפי השיקול הזה תחליף רכב כל חודש.

וברצינות: ככל שאתה מוכר את הרכב אחרי יותר שנות שימוש, כך ירידת הערך השנתית שלך נמוכה בהרבה.

השיקול של "להוסיף פחות כסף ברכישה של החדש" הוא אחיזת עיניים.

קח את סכום הכסף שאתה צריך להוסיף ברכישה כרגע * 2 החלפות (כרגע + בעוד 3 שנים), וזה יהיה הרבה יותר כסף מאשר החלפה יחידה בעוד 3 שנים (דהיינו החזקת הרכב ל6 שנים).

ב. לגבי מערכות הבטיחות זה באמת כבר שיקול אמיתי. אבל, לפי הסקירה שלך הדגמים שמצאת שמתאימים לצרכיך וליכולותיך לא כוללים עדכונים משמעותיים במערכות אלו. זה זה כבר לא שיקול שוב. אלא אם כן ייצא דגם חדש.

ג. מבטיח לך שעלות התקלות (אם בכלל יהיו) היא כאין וכאפס לעומת ירידת הערך שבקריעת ניילונים שוב ושוב.

בהצלחה בכל אופן

נ.ב. ממש לא רוצה להכנס לך לכיס, וזכותו של כל אחד להוציא את כספו (במקרה הזה את הכסף שאין לך?) כראות עיניו. רק לדעת לפני כן את החישוב האמיתי.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב,

למרות ההצעות להמשיך עם הCX5 מודל 2014, שזה רכב נהדר דרך אגב...

קפצתי למאזדה בתא ובררתי על ה 6 וואגון (סטיישן).

למרות שזה שבוע ההנחות המוכר לא התלהב למכור וחוץ מזה יש רק 2 זמינות בצבע שחור ואפור ואין אחר ואין צפי מתי יגיעו (ככה אמר המוכר... ממש נלהב שאקנה...) ואני לא חסיד של שחור (ציטוט מפי המוכר: "יש רק הבדל של 1 מעלה בין שחור ללבן, באמת"):conf:

בכל מקרה, יצאתי ואחרי 500 מטר ראיתי המולה ברחוב המסגר ליד פורד. חניתי, שמתי פנגו, וצעדתי לחנות...

מפה לשם מסתבר שגם להם יש שבוע מכירות "מכוון SUV" (שחר שמש כבר אמרנו?)

ואני מוצא את עצמי מתהב מהקוגה טיטניום.... אחרי שיחה קצרה עם המוכר (זהר) קיבלתי הצעה של 160 אחרי אגרה, קוברה15, חיישני חניה ואם אבקש יפה אז אקבל אותה מודל ינואר 2018...עניין המודל כמעט גרם לי לחתום במקום אחרי שיצאתי מתלהב מכל האבזור שיש בגרסת הטיטניום.... אבל כשהוא הציע שאני יעשה גם נסיעת מבחן, מיד נזכרתי שמי שרוב השבוע נוסע על הרכב זו אישתי. מפה לשם, אני אקבע לנו נסיעת מבחן (נראה לי מיותר, מה כבר יפתיע? לא מנוע חשמלי, ג'יפון) ואם הכל סבבה אז ארכוש לי.

מה דעתכם?:shock2:

עריכה אחרונה על ידי Alon BenHarosh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסחירות של פורד בשנים האחרונות לא משהו עקב אמינות ירודה של הגיר הרובוטי.

אומנם הקוגה המחודשת גיר פלנטרי רגיל, אך גם בפוקוס החדש. יש גיר פלנטרי רגיל וזה לא עוזר לה מבחינת הסחירות ולכן אני מניח שגם הקוגה המחודשת לא תהנה מסחירות טובה.

בפועל הקוגה (לפני מתיחת הפנים) צונחת במחירון ואני חושב שיש סיכוי דיי טוב שכך יהיה גם עם המחודשת.

אי לכך, אם לא אכפת לך מירידת הערך או סחירות עתידית, אני כבר הייתי הולך על ה-3008 פרימיום (דיזל או בנזין) שכרכב לדעתי הוא הרבה יותר מוצלח (יותר מאובזר, יותר מעוצב, יותר מודרני, עם איכות חומרים עדיפה, עם תא מטען ומרווח מאחור עדיפים, עם הנדסת אנוש טובה יותר ולדעתי גם הרבה יותר יפה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...