Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה CX5 2014 - להשאיר או לקנות חדש?

Alon BenHarosh
שימו לב! השרשור הזה בן 2198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חג שמח לכולם,

הבנתי את הנקודה של ירידת הערך מההודעה של alonjp.

אני חייב גם לציין שבשלושה ימים האחרונים לא ראיתי הרבה רכבי פורד בכלל בכביש וקוגה בפרט (נצפו רק 3 קוגה) ובנוסף לכמות הרכבים ביד 2 שמפורסמת התמונה די ברורה ומתחברת להודעות קודמות בדבר הזנחת המותג "פורד" על ידי היבואן, מיעוט הדגמים הנמכרים ובעייה בגיר של הפוקוס?. כל זה טוב ויפה ואכן מבבחינת העבר אפשר להבין איך הגענו להיום.

אבל מה זה אומר על העתיד? האם זרם ה"מה שהיה הוא שיהיה / ההיסטוריה חוזרת" הוא הזרם לגבי עתיד פורד או שמה כאן תגבר האסקולה ש"העבר לא אומר כלום על העתיד"?

אציין כמה נקודות:

1. מאזדה (העולמית) עוברת שינוי ליצרנית פרמיום, על כל המשמעויות של המסירות והמחירים, ולכן הסיכוי שנראה את מזדה (ישראל) בראש טבלת המכירות לצד האחיות קיה-יונדאי הוא נמוך לטעמי.

2. בהינתן סעיף 1 ובהינתן שהיבואן כן רוצה מותג של מסה (לינקולן, מיני וב.מ.וו לא יהיו מותגי מסה בהיבט של מסירות) אני חושב שהפריחה המחודשת של פורד תגיע ועמה גם כמויות המודעות ביד 2

3. קראתי וצפיתי בהמון כתבות וסירטונים על הקוגה/אסקייפ והרוב טוב. ככה שאני לא חושב שמבחינת רכב האוטו הוא נפילה. במיוחד שלא נצפו בעיות גיר כמו בפוקוס.

לכן, אני חושב שאסקולת "מה שהיה בוא שיהיה" לא תשלוט בכיפת העתיד.

הערה קטנה לגבי ה3008 - ביקרתי, כפי שכתבתי בהודעה קודמת, אצל פיג'ו. מה שהיה לי לא ברור הוא מדוע ה 3008 ממותגת מבחינת מחיר גבוה בקטגוריה? למרות שנציג פיג'ו אמר שיש ביקוש גבוה... הייתי סקפטי. הם לא יודעים איזה שם יש להם בחוץ? מבצע של אלפיים שקל (כך ע"פ נציג המכירות) זה מה שגרם לביקוש ל 3008? יכול להיות שה3008 שלעצמו הוא נהדר, נראה טוב אבל ההגה הקטן הוא ממש קטן וקשה לי להבין איך נוהגים איתו... אבל באמת? ביקוש אדיר? איך כל מי שאני אומר לו פיג'ו מייד עושה לי פרצוף של סמיילי כאילו סיפרתי לו החלקתי מהאופנוע בשורטס וכפכפים על אספלט חם, וקולות של סססססס.

עריכה אחרונה על ידי Alon BenHarosh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לב.מ.וו יש את התחרות שלה, ומיני זה מותג נישה.

את לינקולן דלק לא בדיוק דאגו לשווק פה ברצינות איי פעם (וגם איילון לא ממש מתאמצים ) אז לא הייתי מתייחס אליהם בכלל. גם בניגוד לקאדילק לינקולן לא מנסים להתחרות במוצרים גלובאליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני אגיד, אתה אמן בשכנוע עצמי. באמת.

בנית לך איזה סט הנחות (מאזדה הופכת ליצרן פרימיום מחר בבוקר, כולם ישכחו את הפוקוס וירוצו לקנות פורד חדשות, היבואן יקבל מחירים מעולים מהיצרן), ורק התעלמת מנתון אחד שכתבת בעצמך - תדמית שלילית מאוד קשה לשנות, אפילו אם יש לך מוצר טוב - ע"ע ה-3008 החדש. והקוגה הוא לא חדש, והוא נופל בפרמטר אחד משמעותי שמאוד חשוב בקטגוריה - מראה.

עכשיו, אני לגמרי מאמין שרכב קונים בייחוד כדי לנהוג בו ורק אח"כ כדי למכור אותו, ושההנאה מהרכב צריכה להיות שיקול משמעותי ברכישה, ושלקנות רכב שעדיף לך גם אם ירידת הערך שלו גבוהה מזו של המתחרים זו לאו דוקא טעות, אבל אל תשקר לעצמך - הקוגה לא יהפוך להיות רכב מיינסטרים וירידת הערך שלו לא תשתווה לזו של המאזדה. זה לא הופך את הקניה שלו לטעות, רק שכדאי להכיר במציאות ולא להתפלא כשהיא טופחת לנו בפנים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, אפשר לדעת מה כל כך מושך אותך בקוגה.

אולי אני מפספס משהו?

לדעתי הוא רכב דיי בינוני, אפילו יחידת ההינע שלו (מנוע-גיר) אשר על הנייר צריכה להיות מעניינת מאוד לא מבריקה בפועל, עם ביצועים זהים ל CX5 החדשה אך צריכת דלק גבוהה בעשרות אחוזים.

מלבד אבזור בדגם הטיטניום אני באמת שלא מוצא ברכב הזה שום דבר מיוחד ששווה את תוספת הפרמיה (כלומר ירידת הערך המוגברת).

אם אבזור מעניין אותך אז לך על קשקאי בגירסת טקנה (אם יש דיזל אז בכלל סבבה), אם נוחות עידון ואיכות תא הנוסעים מעניינת אותך לך על ה-CX5 החדשה, אם עיצוב ואבזור מעניינים אותך (ולא אכפת לך לשלם על ירידת הערך) לך על 3008, אם מרחב פנים ונוחות נסיעה מעניינת אותך לך על טיגואן, ואם ביצועים נטו מעניינים אותך לך על אטקה..

בכל מקרה אני אישית לא רואה איפה היתרון המוחץ של הקוגה, רכב דיי מיושן, עם מוניטין בעייתי, שעבר מתיחת פנים ועוד ויוחלף בעתיד הקרוב.

אבל אולי אני מפספס משהו?

כאחד שמחפש גם ג׳יפון בסכום של עד 170k הוא אפילו לא על הרדאר שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Alon BenHarosh - כל שנכתב ע"י הכותב מעלה #48 - כל מילה בסלע!

"לא ראיתי הרבה רכבי פורד בכלל בכביש וקוגה בפרט" - תלוי היכן אתה נמצא.

במדינת ת"א אתה יכול לראות הרבה רכבי פורד קוגה.

"יכול להיות שה3008 שלעצמו הוא נהדר,

נראה טוב אבל ההגה הקטן הוא ממש קטן וקשה לי להבין איך נוהגים איתו..."

גם מספר בוחני רכב בארץ חשבו כך (ראה מבחנים לרכב בגוגל),

אך לאחר שביצעו נסיעות מבחן,

מרביתם ציינו לטובה את התאמת ותפקוד ההגה הקטן לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בתל אביב ולא ראיתי הרבה קוגה, אבל זה לא רלוונטי בכלל - הוא הרבה פחות מצליח מהמתחרים שלו בשוק המקומי.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכנוע עצמי? מה אני מוצא בקוגה? תאוריות מופרכות? הכל מגובה בעובדות... שימו לב

1. ראיתי ש alonjp לא מחסידי הפורד, אבל יש איזה תקלה בקוגה שאני לא מודע לה? (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?636014-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%93-%D7%A7%D7%95%D7%92%D7%94-%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94&highlight=%D7%A7%D7%95%D7%92%D7%94) הודעה מספר 12

2. אני שמתי עין על הקוגה טיטניום. ראיתי הרבה סרטוני מבחן מהשנה האחרונה מהארץ ומחו"ל. בגדול אומרים שהרכב אחלה ובעל איכויות. אולי קצת דשבורד מיושן והתחת לא הנאה בקטגוריה אך החבילה בתמחור של 160 משתלמת מאוד (דוגמא למבחן בארץ - http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-34914-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%93-%D7%A7%D7%95%D7%92%D7%94-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D-1-5-%D7%9C-%D7%98%D7%95.aspx

ודוגמא למבחן בחו"ל -

3. אבזור הקוגה טיטניום 2017 (160K) עדיף על המאזדה CX5 - לקוגה יש תא מטען חשמלי, גג פנורמי וסאן רוף, תיקון סטייה מנתיב, בקרת עייפות, כיסא חשמלי, מע' בקרת תנועה צולבת, איתור שטחים מתים, חיישני אורות. למאזדה CX5 אקסקלוסיב (הכי קרוב במחיר) אין. יש לה מובייל אי(יכס). אז המאזדה כיום סחירה יותר מהפורד. אמת.

4. ראו דברי מנכל דלק מוטורס, שחר שמש, בערך בדקה 2:20 על כך שמאזדה כבר לא בכיוון של להפציץ כמויות כמו קיה/יונדאי. http://cars.sport5.co.il/magazine.php?id=987

5. פורד היא יצרנית מובילה בשוק וזה שהיה תקל עם גיר של הפוקוס... לא אומר שפורד לא יכולה לשחזר ימיה כקדם.

6. אני מסתכל על SUV עד 160. לכן, 3008 גרסת פרימים יורדת מהפרק (175 על הכביש), קשקאי יותר מיושן מקוגה, לא? http://www.auto.co.il/catalog.aspx?model=684

לא אמשיך להאריך את הפוסט.

אסכם ואומר שכל הSUV שהזכרתם היו על הכוונת שלי בשלב כזה או אחר וגם יש לי היום CX5 אז אני בהחלט מכיר את האיכויות של מאזדה. אחרי שראיתי הרבה סרטוני חוות דעת השתכנעתי שללכת לקוגה טיטניום תהיה עליה מבחינת נוחות ואבזור וירידה מבחינת יופי וסחירות (היום נצפו עוד 2 מבין 710 הקוגות שנמכרו ב 2016?).

אשמח לדעת על מה אתם מבססים את חוות דעתכם, אני הבאתי לינקים, תביאו גם אתם.

היום הזמנתי לי את הקוגה טיטניום...

ביקשתי לקבל אותה בינואר 2018 ככה שיש זמן להתחרט ;)

נ.ב.

אני שמח על הויכוח פה. הוא מבחינתי בדיוק מה שחיפשתי. דעות שונות וטיעונים לגופו של עניין. לא חייבים להשתכנע אבל חייבים לנסות לשכנע.

אחלה פורום :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

אבל מה שהייתי מציע לך זה לפחות לרכוש את הקוגה בהנחה כמה שיותר גדולה ו/או בשילוב עם טרייד אין במחיר מחירון, לאור חולשתו של מותג פורד בארץ לא הייתי מעז לרכוש במחיר מחירון מלא.

רק לאחרונה דרך אגב היו ימי מכירות של פורד כולל הקוגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

שכנוע עצמי, כי קודם ניסית להוכיח למה אחזקה של רכב חדש זולה יותר מאחזקה של רכב ישן, ועכשיו אתה מנסה להסביר למה ירידת הערך של קוגה תהיה זהה לזו של cx-5.

שניהם (השני רק כנראה, אבל בכל זאת) לא נכונים.

זה לא אומר שלא צריך לקנות קוגה חדשה.

לדעתי, רכב קונים קודם כל כדי לנהוג בו, ורק אח"כ בשביל למכור. או במילים אחרות, לא כל רכישה חייבת להיות העסקה הכי משתלמת. לגיטימי לגמרי לקנות רכב שברור לך מראש שיעלה יותר מהמתחרות הישירות, אבל בשבילך הוא טוב יותר, מכל סיבה שלא תהיה (אבזור, ביצועים, בטיחות, מרווח, עיצוב, אפילו מותג).

יש כאלו שרכב בשבילם הוא רק דרך לשנע כמות מסויימת של אנשים ומטען מ-א ל-ב. זו כמובן הסתכלות לגיטימית, והם יחפשו את העסקה הזולה ביותר. יש גם אנשים שיחפשו דברים אחרים ברכב, ומבחינתם שווה לשלם יותר כדי לקבל יותר. גם זה לגיטימי.

מה שקצת מוזר זה לקחת את הרכב שאתה רוצה ולשכנע את עצמך שזו לא רק העסקה הכי טובה עבורך, אלא הכי משתלמת כלכלית. כי לא תמיד יש זהות בין השניים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל חשש!

הבנתי שמבחינה כלכלית היה חכם יותר לקנות את המאזדה או בכלל להשאר עם הנוכחית.

אבל האבזור שלה משך אותי וגם הניראות (שששש... אל תספרו שאמרתי את זה...)

את הקוגה רכשתי עם המבצע/לא מבצע של פורד. כלומר על הכביש 160 כולל המיגון ותוספת של חיישני רוורס ואגרת רישוי... הבטחה שאם מעכשיו ועד 2018 יהיה מבצע טוב יותר אז אקבל את המבצע, אפשרות להתחרט ולקבל חזרה את כל הכסף כולל המקדמה

האוטלנדר לא יפה בעיניי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...