Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיתוך מידים (?)

Omer Yaron
שימו לב! השרשור הזה בן 2429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום בשעה טובה התחדשתי בסט של hertz spl show, וזה הסט הכי טוב שיצא לי לרכוש.

מדובר בטוויטרים st44 ומידים sv165.1.

הסט מחובר בגישור למגבר של hertz hcp4 שמוצהר כ190w בגישור.

הסט באמת מטורף בעוצמה שלו, אין ספק, גם הטוויטרים מוצהרים על נצילות של 109db, פי כמה מהסט הקודם שהיה לי של האנרג׳י (93db)

הבעיה היחידה היא שהמידים כביכול יכול לנגן תדרים מ100hz עד 10khz אבל המגבר חותך את הסט מ80hz והמידים כבר מתחילים להישמע לא טוב אז אני נאלץ להגדיר את הבאס במערכת על -7 מה שמשפיע בנוסף על הסאב המוגבר.

- אין אפשרות לחתוך את הסט יותר גבוה לצערי, המגבר חותך בhpf מ80hz.

- לחבר קבל 200uf ישירות למינוסים בטור שיחתוך את הסט מ199hz (?)

אשמח לרעיונות, תודה.

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכתוב שנית, המגבר בגישור מספק 190W (אולי) ב-THD 10%. אתה לא רוצה אחוז עיוות כזה ברמקולים.

ב-1%, רק 170W. ואולי מעט פחות לאור הפערים הקטנים בבדיקת CEA2006 (שלא בודקים מצב בגישור).

לפי דף הנתונים של הוופר, נתון תדר ההידהוד העצמי (Fs) עומד על 110Hz. ועם המלצה כללית לחתוך בערך בנקודה פי 2, הגענו לאזור ה-200Hz. זו גם ההמלצה של הרץ עצמם. לחתוך ב-200Hz בסלופ 12. ההצעה שלך היא חיתוך מסדר ראשון (סלופ 6).

בתמונה למטה, התייחס לערכים ומיקום הרכיבים (L1, C1) שמקושרים לציור של "הטוויטר".

1.jpg

אפשר להשתמש עקרונית גם בפתרון הבא, שעלה כאפשרות במספר שרשורים אחרים:

https://www.parts-express.com/harrison-labs-fmod-inline-crossover-pair-200-hz-high-pass-rca--266-278

אגב, כיצד אתה חותך בין הוופר לטוויטר כעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטוויטרים מתלבשים עם קבל על המידים.

לגבי הגישור אני זוכר את מה שכתבת לי אז, רק ציינתי.

לגבי החיתוך באמצעות rca, יש להשיג אותם בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתאר חיבור מקביל. מציע לבדוק היטב את הנושא, לפני שתגרום נזק למגבר או רכיבים אחרים.

הטרמינלים הנוספים על המידבאסים נועדו לדעתי בעיקר להקל בחיבור של מידבאסים נוספים במקביל (ובהתאם הורדת ההתנגדות לקבלת הספק גבוה יותר ממגבר מחובר), אתה כרגע עובד לדעתי בהתנגדות נמוכה מדי עבור המגבר בגישור, כך שאולי הוא עתיד להתחמם/להיכנס להגנה בקרוב או שאולי הגיין נמוך מספיק כך שהוא עוד מסוגל לשאת את העומס הנוסף, בינתיים.

לא ידוע לי ש-FMOD נמכר בארץ. אבל אם כן, אולי דווקא בחנויות מתמחות של סאונד ביתי.

האתר שצירפתי שולח לארץ, וניתן למצוא אותם לדעתי גם באיביי וכד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתאר חיבור מקביל. מציע לבדוק היטב את הנושא, לפני שתגרום נזק למגבר או רכיבים אחרים.

הטרמינלים הנוספים על המידבאסים נועדו לדעתי בעיקר להקל בחיבור של מידבאסים נוספים במקביל (ובהתאם הורדת ההתנגדות לקבלת הספק גבוה יותר ממגבר מחובר), אתה כרגע עובד לדעתי בהתנגדות נמוכה מדי עבור המגבר בגישור, כך שאולי הוא עתיד להתחמם/להיכנס להגנה בקרוב או שאולי הגיין נמוך מספיק כך שהוא עוד מסוגל לשאת את העומס הנוסף, בינתיים.

לא ידוע לי ש-FMOD נמכר בארץ. אבל אם כן, אולי דווקא בחנויות מתמחות של סאונד ביתי.

האתר שצירפתי שולח לארץ, וניתן למצוא אותם לדעתי גם באיביי וכד'.

התקנתי את הסט אצל ארט סאונד שהבנתי שהוא נותן חסות בפורום או שאני טועה.

בכל מקרה הוא חיבר את הקבל על המינוס של הטוויטרים על אותו זוג טרמינלים, כלומר יש זוג טרמינלים ללא שימוש.

השיקול העתידי שלי הוא להביא hdp4 שגם מוצהר על יותר בחיבור רגיל וגם עם אפשרויות חיתוך, אלא אם כן אמצא פתרון פשוט יותר.

עריכה אחרונה על ידי Omer Yaron

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. זה לא הופך אותם באופן אוטומטי ליודעי כל או חסינים מטעויות.

מתוך חוברת ההוראות של הטוויטר:

2.jpg

לא יודע מה ההבדל או החשיבות דווקא בחיבור כזה על פני ההפך (מעבר לענין שגם צריך לדעת אם הקבל הוא בי/חסר פולאריות או כיווני).

צריך לזכור (וכבר דנו בזה בשרשור אחר שלך), שהחיתוך שהקבל המצורף מעניק הוא באזור ה-12kHz. ואתה גם לא חותך מלמעלה כרגע את המידבאסים אלא נותן להם להיכנס לרול אוף הטבעי שלהם באזור ה-10kHz.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שתשדרג למגבר עם קרוס אובר עם HPF גמיש יותר.

כבר קנית סט שמפיק SPL למה לא לספק לו הספק יותר בריא ולא על גישור?

אתה צריך עכשיו לחתוך את הסאב באזור 120 הרץ חד או 90 הרץ מתון.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידים רצים כרגע מ80, בעתיד אחתוך אותם מ150 או 200.

לגבי הקבל, הרכיב על המינוס אני כמעט בטוח, השאלה אם יזיק. לא כתוב בחוברת של הרץ על הקבלים שמגיעים עם st44?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...