Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות בעקבות מפגש ראשון עם רכב

MostlyWicked
שימו לב! השרשור הזה בן 2429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

היום הגעתי להסתכל פעם ראשונה בחיי ברכב שאני מעוניין לרכוש. מדובר ברכב בן 3 עם כ-45K ק"מ. קראתי את הטיפים שמופיעים בפורום לפני שהגעתי לראות את הרכב, אבל בעקבות כך עלו לי שתי שאלות:

1) ברשיון הרכב רשום שם של חברה, ולא שמו של בעל הרכב. בעל הרכב (לכאורה) הסביר לי שהרכב הוא בבעלות פרטית (לא ליסינג ולא רכב חברה) אבל הוא רשום על שם החברה כיוון שהחברה משתתפת בהוצאות הרכב. שם החברה הרשום לא קשור לתעשיית הרכב בשום צורה (חברה שקשורה בכלל לתחום ספציפי אחר). הוא גם הראה לי סוג של מסמך/קבלה שחתום עליו השם שלו (ווידאתי מול תעודה מזהה) ושם החברה כדי להראות לי שזה בסדר ושהרכב כן בבעלותו (לצערי לא כל כך שמתי לב מה זה המסמך הזה ולא צילמתי אותו, בכל זאת פעם ראשונה שבדקתי רכב ולא היה לי מושג מה אני עושה מעבר למה שקראתי בפורומים כאן), ובנוסף המען היה כתובתו הפרטית של בעל הרכב ולא מקום העבודה שלו (יודע בוודאות כי ראיתי את הרכב במקום העבודה שלו, והכתובת ברשיון הרכב הייתה כתובת שונה, של איזור מגורים). מישהו מכיר את זה? האם זה אמור לעורר חשד או שזה משהו שגרתי ואני סתם פראנואיד?

2) בקבלות של הטיפול האחרון מופיעה הערה על ג'אנט עקום ומכה בדופן צמיג. לא שאלתי לגבי זה את בעל הרכב כי ראיתי את זה כבר בבית (צילמתי את הקבלות). בעל הרכב אומר שאין תאונות כלל לרכב. האם זה זניח או שאולי רמז למשהו יותר רציני?

רצוי לציין שכמובן אני לא ארכוש את הרכב ללא בדיקה במכון מקצועי (כפי שנכתב רבות בפורום), אבל אם יש אפשרות להסיק משהו על הרכב מהפרטים האלה אז זה יהיה עדיף, כי חבל על מאות שקלים שאני אזרוק.

מתנצל אם השאלות טיפשיות או בנאליות, לא מכיר אף אחד אחר שאני יכול לשאול ואני חדש ותמים לחלוטין בתחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוא רכב בבעלות חברה ויש להוריד ממחירו בהתאם.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב על שם חברה ברישיון, הוא לא פרטי.

לא משנה אם החברה הייתה היד הראשונה או השניה. הרכב צריך להימכר לפי מחירון של רכב חברה, שזה משהו כמו 15% או 20% פחות.

בדוק במחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב על שם חברה ברישיון, הוא לא פרטי.

לא משנה אם החברה הייתה היד הראשונה או השניה. הרכב צריך להימכר לפי מחירון של רכב חברה, שזה משהו כמו 15% או 20% פחות.

בדוק במחירון.

אז זה נכון גם לגבי כל המכוניות שעומדות במגרשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מגרשים?

מגרשי רכב שאינם חברות גדולות הם לרוב מקום בו נבלות משומשות(רכבים משוקמים מתאונה,קילומטרז גבוהה או מזוייף וידיים גבוהות) מוצאות את דרכן לשוק.

ממליץ לשמור מרחק באם מדובר במגרש כזה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מגרשים?

מגרשי רכב שאינם חברות גדולות הם לרוב מקום בו נבלות משומשות(רכבים משוקמים מתאונה,קילומטרז גבוהה או מזוייף וידיים גבוהות) מוצאות את דרכן לשוק.

ממליץ לשמור מרחק באם מדובר במגרש כזה.

האמת שחשבתי ללכת לשרק רכבים בראשון. פשוט התנהלות מול בן אדם פרטי יכולה להיות מתסכלת

הרבה יותר קל להתנהל מול חברה שמוכרת יד 2 - למרות שגם על החברות הגדולות שמעתי על קומבינות במכירת רכבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת - דיברתי בטלפון לגבי רכב אחר (דגם שנה וקילומטראז' דומים) ולפי מה שהוא אומר הרכב עבר תאונה קלה בשנה הראשונה שהיה על הכביש, שהסתכמה בהחלפת פגוש ופנס, והוא מוכן להתחייב בבדיקה שאין נזק לשילדה או כל דבר בסגנון.

א) לתת לו צ'אנס או להתרחק?

ב) כמה הייתם מורידים על זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...