Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מונדאו 2006.לפי אתר ורטה צריך מצבר של 72.מי ששם לי מצבר 60 טוען שזה אותו הספק.....

אלי37
שימו לב! השרשור הזה בן 2429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

מונדאו 2006 אוטומט מנוע 2.0.

הרכב רועד בהנעה ראשונית של הבוקר.טורים יציבים ולא משחקים.

בעת שמסובבים את ההגה עד הסוף ועושים רוורס הרכב מראה נורת מצבר ומייד מתכבה.

המצבר שמותקן ברכב לפני חצי שנה הוא של סטארט אפ 60 אמפר[540A (EN]

באתר של ורטה לפי נתוני הרכב שהזנתי מופיע שאני צריך מצבר כחול 72 אמפר (CCA:680A)

או מצבר אפור 74 אמפר(CCA:750A)

התקשרתי היום לבעל העסק של המצברים שמכר לי את המצבר והוא טוען שה 60 אמפר שיש לי ברכב שווה ערך ל 72 של ורטה.כי ורטה זה תקן CCA ואנחנו בארץ תקן EN.

האם הוא צודק?

פשוט הבעיות של הרעידות האלו ברכב כבר משגעות אותי.

החלפתי פלאגים מקוריים.ניקוי בית מצערת מקצועי וכלום.חשוב לציין ששבועיים לפני שצצו כל הבעיות האלו החלפתי אלטרנטור מפירוק לאחר שהקודם שבק חיים.

מישהו אמר לי היום שכנראה הבעיה שהמערכת חשמל לא יציבה בגלל שיש לי מצבר 60 אמפר.

הוא אמר שלדעתו אם אחליף למצבר 72 אמפר הכל יסתדר.\

האם הוא צודק?

דבר נוסף: אם נניח החלפתי למצבר 72 אמפר ויש בעיה באלטרנטור(טעינת יתר ..)האם המצבר החדש לא יידפק?

מה סדר הפעולות שכדאי לעשות?

תודה

אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

התקשרתי היום לבעל העסק של המצברים שמכר לי את המצבר והוא טוען שה 60 אמפר שיש לי ברכב שווה ערך ל 72 של ורטה.כי ורטה זה תקן CCA ואנחנו בארץ תקן EN.

האם הוא צודק?

מבחינת קיבולת המצבר יש בהחלט הבדל בין מצבר של 60AH שעה ל-72AH ולא משנה אם הקיבולת היא לפי תקן SAE/EN או DIN.

החלפתי פלאגים מקוריים.ניקוי בית מצערת מקצועי וכלום.חשוב לציין ששבועיים לפני שצצו כל הבעיות האלו החלפתי אלטרנטור מפירוק לאחר שהקודם שבק חיים.

האם הוא צודק?

דבר נוסף: אם נניח החלפתי למצבר 72 אמפר ויש בעיה באלטרנטור(טעינת יתר ..)האם המצבר החדש לא יידפק? - בהחלט עלול להיגרם נזק למצבר.

אלי

על מנת שאוכל לעזור לך עם הבנת הנתונים אנא צלם את המצבר אשר מותקן ברכבך.

* בכול מקרה הבעיה ברכבך כנראה לא כשורה למצבר לכן בתור התחלה הייתי מבצע סריקת תקלות ובודק את מתח הטעינה של האלטרנטור אצל בעל מקצוע שמכיר את הרכב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול הסבר קצר.

כושר ההתנעה או באנגלית Cold Cranking Amps או בקיצור CCA של המצבר שברשותך הוא 540A לפי תקן EN שזה קרוב מאוד לתקן האמריקאי SAE לכן בהרבה מקרים תראה את הנתון כתוב גם בצורה הבאה 540A SAE/EN.

כושר ההתנעה של מצבר תוצרת וורטא בעל קיבולת של 72AH הינו 680A לפי תקן EN כלומר מה שאמר לך המוכר זה שטויות במיץ מכיוון שהנתונים של שני המצברים

הם לפי אותו תקן והמצבר שמכרו לך הוא בעל קיבולת קטנה יותר וגם כושר התנעה קטן יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך לחאפר שהתקין לך את המצבר ודרוש ממנו החלפה למצבר שמתאים לרכב.

אם יש לך את ספר הרכב, בדוק גם שם איזה מצבר מתאים לרכב.

אל תתן לו להמשיך לערבב אותך.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקו, אני לא בטוח שהמצבר לא מתאים לרכב מבחינת קיבולת וכושר ההתנעה מכיוון שבדקתי גם באתר של בוש וקיבלתי המלצות שונות מאשר באתר של וורטא.

מה שאני בטוח שייצרן הרכב ממליץ להתקין רק מצבר בטכנולוגית Cal Silver ולפני זה הוא המליץ על מצברים בטכנולוגית CAL LEAD.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בוקר טוב שמי יוסי אני סמנכ"ל מכירות של טלרון יבואנית המצברים VARTA ו- SART-UP מבית גונסון קונטרול אנא השאר פרטי קשר שלך ואני אשתדל לעזור לך מול מי שמכר לך את המצבר המדובר.

טלרון מצברים בע"מ, המעיין 7 מודיעין.

טלפון 1-700-700-130

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
שלום לכולם

האם הוא צודק?

האם הוא צודק?

דבר נוסף: אם נניח החלפתי למצבר 72 אמפר ויש בעיה באלטרנטור(טעינת יתר ..)האם המצבר החדש לא יידפק?

תודה

אלי

בוקר טוב נראה לי שהתקלה אצלך אינה קשורה למצבר הרכב יחד עם זאת משתמע מהנתונים שציינת כי מותקן אצלך מצבר שלא תואם את דרישות היצרן אנא השאר לנו את הפרטים שלך ליצירת קשר על מנת שנעזור לך אל מול מי שמכר לך את המצבר הנוכחי בברכה יוסי

טלרון מצברים בע"מ, המעיין 7 מודיעין.

טלפון 1-700-700-130

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב נראה לי שהתקלה אצלך אינה קשורה למצבר הרכב יחד עם זאת משתמע מהנתונים שציינת כי מותקן אצלך מצבר שלא תואם את דרישות היצרן אנא השאר לנו את הפרטים שלך ליצירת קשר על מנת שנעזור לך אל מול מי שמכר לך את המצבר הנוכחי בברכה יוסי

השאלה מה הם דרישות הייצרן מבחינת כושר ההתנעה וקיבולת המצבר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי אתמול שוב לבעל העסק של המצברים והוא אמר לי אני לא יודע על מה אתה מדבר ..כנס לכל מוסך מורשה של פורד בארץ ותראה שכולם שמים 60 אמפר.אין לי מושג מה הנתונים של ורטה באתר שלהם. אני שנים שם 60 אמפר לכל הפורד מונדאו ללא כל בעיות.

אם הרכב שלך רועד תחליף חוטי הצתה.אם הרכב שלך נכבה ברוורס(רק שההגה מסובב עד הסוף) תבדוק את הגיר שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה.

אשאיר פרטים בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעית האלטרנטור ידועה במונדיאו. אני החזקתי 2005 כ6 שנים והחלפתי לדעתי 4 אלטרנטורים. בפעם האחרונה הלכתי למכון לשיפוץ אלטרנטרים ואמר שהפתרון לבעיה זה לסלול קו נוסף בין האלטרנטור למצבר והכן כשנתיים עד שמכרתי את האוטו הבעיה לא חזרה. לגבי הרעידות זכורה לתופעה כזאת אם כי לא באותן נסיבות והבעיה הייתה צינורית וואקום כלשהיא שהשתשפה עם צינור אחר עד שנוצרה דליפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...