Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וואג קום

שימו לב! השרשור הזה בן 2390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה ללמוד כל מה שאפשר על וואג קום, אבל הבעיה שאין לי מושג בזה.

יש ברשותי פאסאט 2015 (בקרוב תוחלף כנראה לטיגוואן חדשה) ובנוסף עוד רכב וואג מקונצרן פולקסווגן.

הייתי רוצה ללמוד איך להתעסק עם וואג קום.

להתחיל כמובן מהבסיס ולהתקדם לאט אלט..

תקנו אותי אם אני טועה,

לכל רכב יש כבל משל עצמו (?) וגם כן תוכנה משל עצמו..

ראיתי הרבה גירסאות מוזרות של וואג קום.. אין איזו גירסא אוניברסלית שמתאימה להכל?

הבנת שאפשר גם לשלוט דרך הוואג קום על סגירת חלונות , ABS , ESP וכל שאר המשתנים. אפשרי?

איזה כבל של וואג קום עדיף לי לקנות (או שאין עדיפות לזה ואפשר לקנות כל כבל של וואג קום מאיביי/אליאקפרס?)

אשמח לאיזה סרטונים ,מדריכים, כל דבר שאפשר ללמוד דרכו על זה.

Suzuki Baleno 2002 1.6 - נמכרה | Mazda 6 Premium 2007 2.3 - נמכרה | VW Passat 2016 1.8T - נמכרה | VW Polo 1998 1.4 - נמכרה | Toyota Verso 2017 1.8 - לא נוהג | Mercedes C180 2019 - נוהג.. לאט ובפחד. | Lexus IS250 - נמכרה בכאב לב. | Hyundai Getz 2008 1.4 - דיילי לדיילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כבל אחד שיודע לדבר עם כל המכוניות של הקונצרן, הנה קישור. התוכנה ניתנת להורדה בחינם מהאתר של היצרן, חברת Ross Tech.

כל שאר הכבלים שאתה רואה הם חיקויים סינים של הכבל הזה. היצרן המקורי מנסה למנוע מהחיקויים לעבוד, ולכן גרסאות חדשות של התוכנה מזהות כבלים לא מקוריים ובדרך כלל גורמות להם נזק בלתי הפיך.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כבל אחד שיודע לדבר עם כל המכוניות של הקונצרן, הנה קישור. התוכנה ניתנת להורדה בחינם מהאתר של היצרן, חברת Ross Tech.

כל שאר הכבלים שאתה רואה הם חיקויים סינים של הכבל הזה. היצרן המקורי מנסה למנוע מהחיקויים לעבוד, ולכן גרסאות חדשות של התוכנה מזהות כבלים לא מקוריים ובדרך כלל גורמות להם נזק בלתי הפיך.

תודה רבה על ההסברים !

אז גם אם אקנה כבל ב5-10 שקל מאיבי יש מצב שהוא לא יפעל בכלל או שיש מצב שהוא פשוט יגרום לנזק בלתי הפיך ברכב או לכבל עצמו?

ומה הכוונה ב: Ten (10) different cars (VIN numbers) ?

ועוד שאלה נוספת, היכן אוכל ללמוד כמה שיותר על הוואג קום?

Suzuki Baleno 2002 1.6 - נמכרה | Mazda 6 Premium 2007 2.3 - נמכרה | VW Passat 2016 1.8T - נמכרה | VW Polo 1998 1.4 - נמכרה | Toyota Verso 2017 1.8 - לא נוהג | Mercedes C180 2019 - נוהג.. לאט ובפחד. | Lexus IS250 - נמכרה בכאב לב. | Hyundai Getz 2008 1.4 - דיילי לדיילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדי להבין אותך יותר טוב, מה בדיוק אתה רוצה לעשות או למה אתה חושב שה VAG-COM נועד?

בגדול אתה צריך כבל אחד שתומך בגירסא העדכנית של VAG-COM והוא יתחבר לכל רכב של הקונצרן ויכול מאוד להיות שגם לרכבים אחרים, לא בדקתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותש יש תחלופה זולה יותר שאינה מצריכה הסתובבות עם מחשב נייד, קוראים לה OBDELEVEN בגירסאת הפרו שלה מאפשרת קידודים ארוכים כמו VAG COM כמו כן לא חסר עליה כבר ביקורות ומודים שאנשים פיתחו, מה שמעניין בה היא שאת כל הקידוד אתה יכול לעשות ממכשיר אנדרואיד סטאנדרטי.

אני אישית התעניינתי בה מאוד וככל הנראה הולך להזמין את ההתקן בקרוב מאוד(עלות סביבות 300 שקל לערכת הפרו).

**ההתקן מותאם לכל רכבי קונצרן VW**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותש יש תחלופה זולה יותר שאינה מצריכה הסתובבות עם מחשב נייד, קוראים לה OBDELEVEN בגירסאת הפרו שלה מאפשרת קידודים ארוכים כמו VAG COM כמו כן לא חסר עליה כבר ביקורות ומודים שאנשים פיתחו, מה שמעניין בה היא שאת כל הקידוד אתה יכול לעשות ממכשיר אנדרואיד סטאנדרטי.

אני אישית התעניינתי בה מאוד וככל הנראה הולך להזמין את ההתקן בקרוב מאוד(עלות סביבות 300 שקל לערכת הפרו).

**ההתקן מותאם לכל רכבי קונצרן VW**

מודה שמשכת את תשומת ליבי אל התחלופה הזולה היותר, השאלה איפה לומדים לקדד ו/או להתעסק עם כל שאר המסביב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק, רוב הפעמים כל דבר שאתה חושב לעשות בטוח מישהו עשה את זה לפנייך, בגדול עם התמדה בחיפוש תוכל למצוא את כל מה שתרצה לקודד.

ההתקן בהחלט חביב מאוד, אני מתכנן להזמין אותו אחרי שאסיים את התסביך של היבואה של הרפידות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להגיד לכם תודה חברי הפורום, אתם עושים מלאכת צדיקים!

בדיוק, רוב הפעמים כל דבר שאתה חושב לעשות בטוח מישהו עשה את זה לפנייך, בגדול עם התמדה בחיפוש תוכל למצוא את כל מה שתרצה לקודד.

ההתקן בהחלט חביב מאוד, אני מתכנן להזמין אותו אחרי שאסיים את התסביך של היבואה של הרפידות

החשש היחידי שלי שאזמין את ההתקן , ופתאום ההתקן לא יפעל.

שמעתי על מספר מקרים כאלו שהזמינו כבלים ו/או התקנים אחרים, התחברו לאינטרנט ובום. הלך הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה על כבלים מזוייפים של vag-com, ברגע שהתוכנה מזהה חומרה לא מקורית היא משביתה את הכבל, במתאם כזה עם ותק וביקורות בכל הרשת לא נראה לי שיש סיכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
מה שאתה אומר זה על כבלים מזוייפים של vag-com, ברגע שהתוכנה מזהה חומרה לא מקורית היא משביתה את הכבל, במתאם כזה עם ותק וביקורות בכל הרשת לא נראה לי שיש סיכון

אוקיי, תודה על התשובה ! סורי גם על הדיליי !

השאלה שלי זה איפה אוכל ללמוד על התוכנה של הוואג קום (יש איזה משהו של דמו לניסיון?)

לא רוצה פתאום לשנות אפשרויות ברכב מבלי לדעת מה אני ככ עושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה פתאום לשנות אפשרויות ברכב מבלי לדעת מה אני ככ עושה.

אתה בהחלט עלול לגרום לנזק אם לא תזהר. הנה מה שאני עושה:

1. מבצע סריקה כללית לפני כל שינוי ושומר אותה בקובץ שבשמו יש תאריך ותאור - למשל: "9-10-2017 לפני שינוי כזה וכזה".

2. שומר את כל קבצי הסריקה על המחשב שלי ועל כונן רשת לגיבוי. ככה אני יכול לחזור אחורה במקרה ועשיתי טעות.

3. קורא לעומק בפורומים הרלונטיים לפני שמבצע שינויים - שים לב שרוב החומר באנגלית ולפעמים ברוסית (במקרה כזה מתרגם עם Google Translate).

4. מדפיס את מה שאני הולך לעשות. בדרך כלל השינוי מתבצע בשמש וללא אינטרנט, תנאים לא כל כך נוחים לקריאה ממחשב.

5. מבצע רק שינוי אחד כל פעם, בודק אותו במשך כמה ימים לפני שעובר הלאה.

המוטו שלי: Better safe than sorry.

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בהחלט עלול לגרום לנזק אם לא תזהר. הנה מה שאני עושה:

1. מבצע סריקה כללית לפני כל שינוי ושומר אותה בקובץ שבשמו יש תאריך ותאור - למשל: "9-10-2017 לפני שינוי כזה וכזה".

2. שומר את כל קבצי הסריקה על המחשב שלי ועל כונן רשת לגיבוי. ככה אני יכול לחזור אחורה במקרה ועשיתי טעות.

3. קורא לעומק בפורומים הרלונטיים לפני שמבצע שינויים - שים לב שרוב החומר באנגלית ולפעמים ברוסית (במקרה כזה מתרגם עם Google Translate).

4. מדפיס את מה שאני הולך לעשות. בדרך כלל השינוי מתבצע בשמש וללא אינטרנט, תנאים לא כל כך נוחים לקריאה ממחשב.

5. מבצע רק שינוי אחד כל פעם, בודק אותו במשך כמה ימים לפני שעובר הלאה.

המוטו שלי: Better safe than sorry.

תודה רבה על הפירוט הרחב!

קצת תרם לי לידע העתידי. וברור שאשתמש בו!

אבל אני צריך קודם לחזק את יסודות הבסיס ולבנות אותם ממש טוב, איך אני מתחיל להתעסק עם התוכנה?

עם איזה כבל אתה משתמש?

מאיפה מתחילים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש כבל מקורי.

רצוי להתחיל עם איזה פרויקט פשוט שאתה רוצה לבצע על הרכב, נניח לשנות משהו בהגדרות של התאורה או המאותתים (כמובן אם נתמך על ידי הרכב).

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש כבל מקורי.

רצוי להתחיל עם איזה פרויקט פשוט שאתה רוצה לבצע על הרכב, נניח לשנות משהו בהגדרות של התאורה או המאותתים (כמובן אם נתמך על ידי הרכב).

ואיך עושים את זה? יש הוראות או איזשהו מדריך?

(כמו מה אפשר לשנות לדוגמא?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...