Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדיוט המצברים (מצבר, יונדאי גטס 2005)

shtunz
שימו לב! השרשור הזה בן 2432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתור הדיוט בתחום הטכני (אבל אחד שתמיד שמח ללמוד)

השאלה היא פשוטה - מה בעצם אנחנו רואים בתמונה ?

[ATTACH=CONFIG]492929[/ATTACH]

כרגע רואים בתמונה את מתח המצבר 12.7 וולט לפני בדיקת תחת עומס.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצורף סרטון לנוחיותכם -

[]

סרטון קצת מצחיק. על פניו נראה היה שהמתח בעומס נמוך רק קצת מהמתח ללא עומס, אבל המדגים טוען שהמצבר מת...

עריכה אחרונה על ידי shha
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעיקרון המצבר לא מת, לדעתי המציג (בן אדם קצת-הרבה הזוי) רצה להגיד שהמצבר בדרך למות. וזאת הסיבה שאני גם פתחתי את הפוסט הזה. אני רוצה ללכת לחברה ממנה קניתי את המצבר כי יש לי עוד אחריות בתוקף אבל אני לא כל כך בטוח מה אני אמור להגיד להם ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעיקרון המצבר לא מת, לדעתי המציג (בן אדם קצת-הרבה הזוי) רצה להגיד שהמצבר בדרך למות. וזאת הסיבה שאני גם פתחתי את הפוסט הזה. אני רוצה ללכת לחברה ממנה קניתי את המצבר כי יש לי עוד אחריות בתוקף אבל אני לא כל כך בטוח מה אני אמור להגיד להם ...

שאני אבין, הסרטון הזה הוא על הרכב/מצבר שלך?

אם כן, אז כטכנאי אלקטרוניקה (לא מכונאי/חשמלאי רכב) אני לא רואה בעיה במצבר. כשהוא בדק את המצבר בעומס רואים שהמתח ירד קצת (שזה כשלעצמו תקין מבחינה חשמלית) לא השתמשתי במכשיר הנ"ל לכן לא יכול להתייחס לצבעים על הסקלה, גם לא רואים מה ערכי המתח שם, אבל אסף ציין שעד 10V בעומס זה נחשב תקין. מתי קנית את המצבר ולמה אתה חושב שיש לו בעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הרכב והמצבר שלי. המצבר נקנה ב-25/09/2016. אני לא חושב שיש בעיה (כמו בכותרת, אני הדיוט המצברים :) ).

יעקב, המוסכניק שלי, חושב שכן. כדי להסביר את עצמו הוא עשה את מה שעשה (מוצג בתמונה והסרטון המצורפים לעיל) ואני כמובן נשארתי עם סימני שאלה, זאת גם הסיבה שפניתי לאנשים המדהימים פה בפורום. ללמוד ולהבין מה באמת קורה עם המצבר שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור בסירטון לא ממש יודע להשתמש במכשיר וגם אינני מתפלא מזה.

בבדיקה תחת עומס יש להשתמש במכשיר שניתן לכוון את העומס לפי כושר ההתנעה של המצבר או 3 פעמים קיבולת המצבר לדוגמא:

אם המצבר בעל קיבולת של 60AH יש לבצע את הבדיקה של המצבר בעומס של 180A למשך זמן קצוב של 10-15 שניות ולא רק לחיצה קצרה על מפסק הבדיקה.

בדרך כלל למכשירים המקצועיים יש טיימר של 15 שניות כלומר עם לחיצה בודדת על המפסק המכשיר יוצר עומס של צריכת זרם של 180A למשך 15 שניות.

בקיצור על תסמוך בכלל על הבדיקה שבוצעה.

* אני מציע לך לרכוש רב מודד איכותי וללמוד כיצד להשתמש איתו לבדיקות שונות במערכת החשמל של הרכב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הרכב והמצבר שלי. המצבר נקנה ב-25/09/2016. אני לא חושב שיש בעיה (כמו בכותרת, אני הדיוט המצברים :) ).

יעקב, המוסכניק שלי, חושב שכן. כדי להסביר את עצמו הוא עשה את מה שעשה (מוצג בתמונה והסרטון המצורפים לעיל) ואני כמובן נשארתי עם סימני שאלה, זאת גם הסיבה שפניתי לאנשים המדהימים פה בפורום. ללמוד ולהבין מה באמת קורה עם המצבר שלי.

למיטב ידיעתי, תקופת האחריות על מצברים היא שנה אחת. העניין הוא שאם נניח המצבר מת בתוך שנת האחריות חברת המצברים בדרך כלל תיתן לך מצבר חליפי משומש (לא חדש) שיחזיק לפחות עד תום האחריות ואז האחריות פוקעת (כך למיטב זיכרוני הם פועלים בשונה מאחריות על מכשיר חשמלי רגיל שלרוב מתוקן או מוחלף בחדש). אצלך, אין אפילו תקלה/בעיה שאתה יכול להצביע עליה, אז לא יודע מה אתה יכול לומר להם. מה גם שהאחריות נגמרת עוד כחודש וסביר שגם לא תהיה בעיה עד אז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלה שנכון לעכשיו מלווה אותי (בגינה גם הגעתי למוסכניק מלכתחילה) היא אי יכולת להתניע את הרכב אחרי נסיעה. לאחר דימום המנוע יש לחכות משהו כמו 15-30 דקות ולנסות להתניע שוב כדי להניע את המנוע שוב.

ראוי לציין - הרכב ראה מחשב לבדיקה, הוחלפו פלאגים והוחלף חיישן קראנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית צריך להתחיל את הפוסט מההודעה הזו.

הסתכלתי קצת באינטרנט וראיתי בחור שהיתה לו אותה בעיה. אצלו הבעיה היתה בחישן קראנק. כמו כן צויינו שם אפשרויות של: חוטי הצתה, כויל, משאבת דלק ואולי חיישן אחר "תקוע".

אולי אחד החברים היותר מנוסים בפורום יעלה אפשרויות נוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית צריך להתחיל את הפוסט מההודעה הזו.

הסתכלתי קצת באינטרנט וראיתי בחור שהיתה לו אותה בעיה. אצלו הבעיה היתה בחישן קראנק. כמו כן צויינו שם אפשרויות של: חוטי הצתה, כויל, משאבת דלק ואולי חיישן אחר "תקוע".

אולי אחד החברים היותר מנוסים בפורום יעלה אפשרויות נוספות.

החלפתי חיישן קראנק, החלפתי פלאגים וביקרתי בחברה בה קניתי את המצבר שם בדקו את המצבר וטענו שהכל בסדר ואין איתו שום בעיה ושהבעיה היא בכלל בסטרטר ... ועדיין, אחרי נסיעה ארוכה הרכב מתקשה מאוד להתניע וצריך לחכות 15-30 דקות כדי לחזור לפעילות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי יעזור קצת

היתה לי בעיה דומה, בניסן סרנה דיזל 99

לא היתה מניעה הכאשר היתה חמה

הבעיה היתה מפל מתח על הסטרטר או משהו במילים האלו.

היו 2 אפשרויות

אחת- לחכות מעט עד שהיה אפשרי להניע

השניה- לקצר עם מברג בין הסטרטר לגוף. בגלל מפל המתח שהיה שם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...