Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה ב Roaming סוללה של הטלפון מתרוקנת מהר?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה שלמרות הבחירה הידנית, המכשיר עדיין מנסה לאתר את רשת הבית שמוגדרת ברמת ה IMSI (קונפיגורציה של כרטיס הסים) ; הכשל הוא או במכשיר, או בסים (או יותר נכון, בצורה שבה חברת הסלולר מגדירה אותו) וזה מה יש. מחזיקים מטען צמוד ומייחלים לרגע בו נשמעות מחיאות הכפיים עם הנחיתה בנתב"ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האנשים נוסעים לחו"ל לטייל, הם נוטים לשנות את המיקום הפיזי שלהם הרבה יותר מאשר בארץ (בערך 9-10 שעות במשרד + 8 שעות בבית והיתר בנסיעה).

שינויי מיקום כאלו מחייבים את המשדר להתאפס על אתרי שידור בתכיפות רבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שזה קשור, גם בחחד במלון הסוללה הייתה מתרוקנת מהר. ובנסיעה אחרת הייתי יומיים שלמים בתארוכה ולא זזתי משם, גם הסוללה הייתה מתרוקנת מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עצם היותך בחו״ל כלל לא קשור למה שחווית עם הסוללה. במקרה הגרוע הייתה איזה אפליקציה שהתחרפנה וטחנה לך את המעבד, במקרה הטוב הפריסת אנטנות באיזורים שבהם טיילת רחוקה מאופטימלית.

אנשים פה קצת מפריזים בכמות האנרגיה שנדרשת למעבר אנטנה. בתנאי קליטה טובים זה דורש פחות אנרגיה מאשר הדלקת מסך לבדוק מה השעה.

סריקת תדרים (חיפוש רשתות) ברקע לוקחת אפילו פחות אנרגיה, הרבה פחות, המכשיר לא צריך אפילו לפתוח משדר בשביל זה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק. אני יכול להעיד על פערים תהומיים בצריכת הסוללה של המכשיר שלי בזמנו עם סים של גולן (עוד בתקופה שבוצעו זיגזוגים בין האתרים של גולן לאלו של סלקום) אל מול שימוש בסים של עורנג'. רכיב הרדיו יכול לשתות לא מעט אנרגיה כשהוא "אבוד".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עצם היותך בחו״ל כלל לא קשור למה שחווית עם הסוללה. במקרה הגרוע הייתה איזה אפליקציה שהתחרפנה וטחנה לך את המעבד, במקרה הטוב הפריסת אנטנות באיזורים שבהם טיילת רחוקה מאופטימלית.

אולי אני מדמיין אבל אני לא חושב. זה לא אפליקציה שטחנה את המעבד כיוון שעשיתי כיבוי והדלקה לטלפון כמה פעמים.

כשהייתי לפני כמה חודשים בכנס הזה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=629377

הייתי יוצא בבוקר מהבית עם שתי סוללות טעונות כשאחת מהן הייתה חדשה. ולא ממש התעסקתי עם הטלפון כל הזמן. שתי הסוללות בקושי היו מספיקות לי עד שעות הערב. שיחות אולי 5-10 דקות ביום, משהו כמו חצי שעה גלשה במצטבר וכמה עשרות תמונות בלי פלאש. זה לא משהו שמרוקן שתי סוללות בדרך כלל.

כיסוי רשת סלולורית היה בסדר באותו מקום על פי מד עוצמת אות של המכשיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיב הפריסה הסלולרית משמעותי מאד לחיי הסוללה - ובישראל אנחנו די מפונקים בעניין.

לדוגמא - לפני הרבה שנים היה לי מכשיר נוקיה 6210 - נחשב למכשיר יוקרתי עם חיי סוללה ארוכים במיוחד. ואכן, בשימוש הרגיל שלי, הייתי טוען אותו פעם-פעמיים בשבוע. במילואים ברמה"ג, במקום עם קליטה גרועה, היה מדובר בפעמיים ביום ויותר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

כיסוי רשת סלולורית היה בסדר באותו מקום על פי מד עוצמת אות של המכשיר.

מד העצמה מאוד מטעה, ברוב המכשירים הוא מראה קליטה מלאה עד לעוצמת אות של כמינוס 95dbm, בעוצמות כאלה המשדר נדרש לפתוח בעוצמה מלאה של כשתי וואט.

אותה בעיה התרחשה גם בנסיונות גולן והוט לפרוס אנטנות. המכשיר טחן סוללה לא כי הוא ״בחש״ באנטנות, אלא כי הוא נתן עדיפות לאנטנות רחוקות של רשת הבית, שהיו פרוסות מזעזע, על פני אנטנות קרובות של הרשת המארחת.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

בנוסף למה ששי אמר לגבי תיירים שמטיילים ומשנים מיקום בתכיפות גבוהה, זה גם תלוי מאד במדינה בה מתבצע ה-roaming. כשעבדתי בערים הגדולות בטייוואן ובקוריאה למשל, הסוללה בסמארטפון שלי החזיקה קרוב לשבוע במקום היומיים הרגילים בישראל. כשהייתי צריך לנסוע לכפר, היא התרוקנה תוך יום וגם אז בקושי הייתה קליטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, פחות או יותר הבנתי. כנראה שזה תלוי במדינה ובפריסת הרשת המקומית.

כשאני חושב על זה באמת בהונגריה זה לא הורגש. בשנה האחרונה הייתי פעמיים בגרוזיה, פעמיים באוקראינה ופעם אחת בליטא, במדינות אלו זה כן הורגש.

במערב אירופה פעם אחרונה הייתי עוד לפני עידן הסמארטפונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...