Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי בלנו 2001, סליל הצתה משותף וחשיבות פאזת הקראנקשפט בתיזמון

OrenW
שימו לב! השרשור הזה בן 2438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

ברשותי סוזוקי בלנו שנת 2001 מנוע G16B אשר מעשן עשן כחול בהנעות בוקר. אני מעוניין להחליף את גומיות השסתומים במנוע. זאת היא הפעם הראשונה שאני אבצע החלפה כזאת ולכן אני בשלב של איסוף מידע (בעיקר מהworkshop). ישנה נקודה שלא ברורה לי ואשמח לקבל עזרה והמלצות.

למיטב הבנתי, לצורך ביצוע ההחלפה במנוע זה אצטרך לפרק את הקאמשפט. כמו-כן, אינני מתכנן להוריד ראש מנוע לצורך ההחלפה, אלא להשתמש בשיטת החבל בצילנדר. מהראשון והשני אני מבין שאצטרך לסובב את הקראנקשפט במנותק מהקאמשפט וכמובן לאחר מכן להחזיר את רצועת התיזמון. מצאתי שבworkshop כתוב שאין לסובב את הקראנקשפט יותר מ90 מעלות כשאר רצועת התיזמון מפורקת. בנוסף במנוע זה הפלגים מחוברים לסליל הצתה משותף לשני צילנדרים.

שאלותי הן:

1. בהנחה וסובבתי את הקראנקשפט במנותק מהקאמשפט במהלך החלפת הגומיות, האם לאחר-מכן כאשר אני מרכיב את רצועת התיזמון ומכוון את הקראנקשפט לנמ"ע בהתאם לסימון יש חשיבות האם סובבית את הקראנקשפט לפני זה ב360 מעלות? מצד אחד לפי הworkshop יש חשיבות. מצד שני הסליל הצתה המשותף מבטיח הצתה לשני הצילנדרים ולכן מדוע תשנה לי פאזת הקרנקשאפט כל עוד הסימון של הטיימינג מתאים? מה אני מפספס פה?

2. אם הבנתי נכון תיזמון ההצתה נקבע לפי הסנסור של הקראנקשפט. אצלי במנוע ישנו גם סנסור קאמשפט. אינני מבין מה תפקידו כאשר יש סליל משותף לשני צילנדרים? הרי אין פה מפלג שצריך להבדיל איזו בוכנה בדחיסה ואיזו בפליטה.

3. בסוף התהליך ארצה לכוון את השסתומים. האם יש גישה שמאפשרת להשתמש ברינג ומברג או שצריך כלי מיוחד כמו בלינק הבא

http://www.ebay.com/itm/10mm-Jam-Nut-Valve-Adjustment-Tool-Honda-Screwdriver-Engine-Car-Auto-Repair-Part-/322565127698

המון תודה לכל מי שיוכל לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) את כל סיבובי הקראנק שלך תעשה לאחר שפירקת את הקאמשאפט מהרכב. ברגע שאין קאמשאפט, כל השסתומים במצב סגור ואתה יכול לסובב את הקראנק כמה שתרצה ללא שום נזק.

2) כניראה שחיישן הקאמשאפט משמש לסינכרון ההזרקה.

3) מברג שטוח ומפתח רינג יעשו עבודה נהדרת, אין שום צורך בכלי היעודי

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום צורך לבצע סתם סיבובים עם הקראנק למרות שכמו שציין יגאל לא ייקרה כלום שגל הזיזים כבר מנותק כי השסתומים כולם יהיו סגורים. תמצא את נקודת הטיימינג הנכונה, סמן את שיני הרצועה גם מול גלגלת הזיזים וגם בגלגלת הקראנק כדי שתחזיר אותה לאחר מיכן לאותו מקום בדיוק, לאחר שהסרת אותה תסיר את גל הזיזים ואם אני זוכר נכון גם את הפסנתר על מנת שהשסתומים יהיו חשופים. בנקודה בדיוק אתה יכול לעבוד על בוכנה מספר 1 ובוכנה מס 4 שהם ממוקמות הכי למעלה. לאחר שתסיים איתם תן חצי סיבוב לגלגלת הארכובה ואז תעבוד על בוכנות 2 ו 3 שאז הם יהיו הכי למעלה. בעניין החבל דרך תבריגי הפלאגים תיקח בחשבון שהשסתום עדיין יישקע לך מעט ואז יהיה לך קושי לשים את הקסוות שתופסות את הצלוחית על קנה השסתום. אני אישית עובד עם סט לחץ הפוך ואז השסתום נישאר דחוס כלפי מעלה מה שאפשר עבודה נוחה עליו. גם בהוצאת הקסוות ככל הניראה יהיו לך חיים לא פשוטים כי שתנסה ללחוץ את הקפיץ ולכווצו הצלוחית גם כן תרד עם הקפיץ מטה בגלל שאין התנגדות של לחץ אויר מהצילינדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

אני מתכוון להשתמש בכלי הבא כדי לפשט את ההוצאה והחזרה של הגומיות

https://www.amazon.com/gp/product/B0012S61IO/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

אני מניח שבגלל החבל בצילינדר, לא אצליח להגיע עם הבוכנה בדיוק לנמ"ע. האם יש סכנה במצב זה שכאשר אני לוחץ על השסתום הבוכנה תרד? או שאני מפריז בכוח שאפעיל? האם צריך להחזיק את פולי הקראנקשאפט בתהליך?

כאשר משתמשים בלחץ אויר כדי להחזיק את השסתומים - בכמה לחץ משתמשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלחץ בו מישתמשים הוא של 2 וחצי באר. אתה יכול ללא בעיה להעלות את הבוכנה לנקודה מטה עליונה רק עשה זאת בעדינות עם החבל שלא ייתפס לך בין היקף הבוכנה לצילינדר. הכלי בו אתה מישתמש הוא נחמד בעיקר להוצאה של הקסוות אל ההחזרה זה החלק הבעייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...